Ostre cięcia (okładka  miękka, 06.2016)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Ostre cięcia" to zbiór nagradzanych historiii i nowych opowiadań mistrza mrocznej fantasy, Joego Abercrombiego.

Przemoc szaleje, zdrada rozkwita, a słowa są równie śmiercionośne jak oręż w tej galerii zakulisowych rozgrywek, pobocznych historii i zakakujących zakończeń. Unia jest pełna drani, ale tylko jeden z nich uważa, że jest w stanie samodzielnie odnieść zwycięstwo, gdy nadciągają Gurkhulczycy: niezrównany pułkownik Sand dan Glokta.

Curnden Gnat i jego drużyna wyruszają za Crinnę, by odzyskać tajemniczy przedmiot. Jest tylko jeden kłopot: nikt nie wie, czego właściwie szukają. Shevedieh, najlepsza złodziejka w Styrii, miota się między kolejnymi wpadkami i katastrofami u boku swojej najlepszej przyjaciółki, a zarazem najgorszego wroga: Javre, Lwicy z Hoskoppu. A po latach rozlewu krwi pełen ideałów wódz Bethod rozpaczliwie pragnie zaprowadzić pokój na Północy. Stoi mu na drodze tylko jedna przeszkoda – jego własny obłąkany podwładny, najgroźniejszy człowiek na Północy: Krwawa Dziewiątka...


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1123208324
Tytuł: Ostre cięcia
Seria: Uniwersum Pierwszego Prawa
Autor: Abercrombie Joe
Tłumaczenie: Waliś Robert
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 416
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-06-15
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 202 x 135
Indeks: 19444284
średnia 4,5
5
2
4
3
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
12-08-2016 o godz 22:49 przez: Darek | Zweryfikowany zakup
Dla miłośników Abercrombie lektura obowiązkowa. 10/10
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
19-07-2016 o godz 17:20 przez: Łukasz Marciniak
Ostre cięcia to zbiór trzynastu opowiadań. Znajdziemy w nim między innymi opowieść o Pięknym draniu, który w obliczu nadciągających Gurkhulczyków bierze udział w chwalebnej szarży - tą osobą jest oczywiście pułkownik Sand dan Glokta. Przeczytamy o Curndenie Gnacie i jego drużynie, która wyrusza za Crinnę, by odzyskać tajemniczy przedmiot - nikt jednak nie wie, czego właściwie szukają. Poznamy również Shevedieh - najlepszą złodziejkę w Styrii, która w końcu się ustatkowała, ale zostaje, wbrew sobie, wplątana w dziwną historię i niebezpieczną związaną z Javre, Lwicą z Hoskoppu. A po latach rozlewu krwi pełen ideałów wódz Bethod rozpaczliwie pragnie zaprowadzić pokój na Północy. Stoi mu na drodze tylko jedna przeszkoda - Krwawa Dziewiątka, który za nic ma obietnice i lubi pławić się we krwi...

Wszystkie trzynaście opowiadań to historie ze świata Pierwszego Prawa i obejmują one okres blisko 30 lat. Kilka z nich można już było wcześniej przeczytać w nieco innym tłumaczeniu na przykład w książce Niebezpieczne Kobiety, czy Łotrzykowie. W Ostrych cięciach znajdują się także zupełnie nowe i nagradzane opowieści, co czyni ten zbiór wyjątkowym, ponieważ w poręcznym wydaniu znajdziemy wszystkie opowiadania Joego Abercrombiego. Historie jakie tworzył są znów pełne przemocy, ze wspaniałymi pojedynkami i barwnymi bohaterami. Jest to fantasy bardzo krwiste i brutalne - nie ma miejsca dla słabych osób ze skrupułami. Rządzą silni, piękni i bogaci...

W trakcie czytania tej książki spotkamy zarówno postacie znane z trylogii Pierwsze Prawo jak Glokta, Bethod, czy Logen, jak również zupełnie nowe jak Shevedieh. Motywem przewodnim tego zbioru jest historia właśnie tej ostatniej wymienionej bohaterki, której poświęcono aż 5 opowiadań. Jest to postać, która autorowi udała się niesamowicie. Z jednej strony ustatkowała się, prowadzi lokal i chce pomagać innym, a z drugiej daje się wodzić za nos jak dziecko swojej kochance Carcolf, dla której jest w stanie zrobić wiele głupstw i wybaczyć nawet jawną zdradę. To czyni z Shevedieh postać, która bardzo mocno uatrakcyjnia ten zbiór i bez niej Ostre cięcia wypadłyby zdecydowanie gorzej.

Kilka z opowiadań zawartych w Ostrych cięciach wypada, nie tyle gorzej na tle pozostałych, co jest po prostu inna. Mowa właściwie o dwóch: Pięknym draniu oraz Stworzyłem potwora. Czytając je miałem wrażenie, że to niezrealizowany pomysł autora, który nigdzie nie wpasował opisanych w opowiadaniach wydarzeń w fabułę trylogii Pierwszego Prawa. Niemniej stanowią one interesujące dopełnienie opowieści i ukazują Logena i Gloktę w zupełnie nowym świetle. Dlatego też ciężko mi obiektywnie i jednoznacznie powiedzieć, czy w takiej formie w jakiej zostały zamieszczone te dwie opowieści jest wadą, czy też nie tej książki.

Ostre cięcia są zbiorem, który w sposób interesujący uzupełnia historie niektórych postaci z trylogii Pierwsze Prawo i na nowo pozwala wrócić do tego świata. Książka jest pełna przemocy, zdrad i pojedynków - czyli tego wszystkiego za co kochamy twórczość Abercombiego. Zdecydowanie zalecam czytać Ostre cięcia po lekturze chociażby trylogii Pierwsze Prawo, inaczej można nie zrozumieć niektórych z opisywanych historii, lub nie wyciągnąć z nich pełnej satysfakcji.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mag!

hrosskar.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-08-2016 o godz 21:04 przez: Triskel
"Ostre cięcia" jest to zbiór opowiadań jednego z najbardziej znanych i cenionych autorów mrocznej fantasy. Krew, zdrada i szaleńcza walka wypełniają karty książki, a czytelnik nie znajdzie chwili ani na moment nudy. Joe Abercrombi po raz kolejny zaskakuje niesztampowymi zwrotami fabularnymi i zróżnicowanymi postaciami, które dzięki ciętym dialogom i poczuciu humoru zdają się być z krwi i kości. Akcja jak zwykle jest wartka i mknie w szybkim tempie, wciągając znowu w burzliwy i niebezpieczny świat wykreowany przez Abercrombiego.

Gurkhulczycy znów atakują siejąc postrach i grozę nad całą krainą. Czas chaosu i niebezpieczeństw sprawił, że nikomu nie można ufać, a przetrwać mogą jedynie najsilniejsi. Pułkownik Sand dan Glokta jest weteranem wielu niebezpiecznych starć i potyczek, dzięki czemu posiada nie małe doświadczenie w radzeniu sobie w wielu z pozoru beznadziejnych sytuacjach. Unia trzęsie się w posadach i jeden nieodpowiedni krok może sprawić, że cała potęga obróci się w ruinę. Rozlew krwi trwa w najlepsze, a Shevedieh, Javre oraz Curnden Gnat miotają się w ogarniętym chaosem świecie. Osobom, która morze tak na prawdę odmienić losy świata jest najgroźniejszy zabijaka Północy, Krwawa Dziewiątka.

Opowiadania wciągnęły mnie od samego początku i sprawiły, że wręcz nie mogłem się oderwać od czytania. Niektóre rozgrywają się przed akcją mającą miejsce w trylogii, reszta natomiast jest luźno powiązana ze sobą historiami kilku nowych postaci. Dla fanów uniwersum Pierwszego Prawa jest to pozycja wręcz obowiązkowa i nie powinni czuć się zawiedzeni po zakończeniu lektury. Zbiór trzynastu opowiadań zapewnia sporą dawkę rozrywki i emocjonującej lektury zarazem. Historia pułkownika Sand dan Glokty jak zwykle trzyma w napięciu i nie raz mrozi krew w żyłach. Całość czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko, za sprawą barwnego języka i ciekawie skonstruowanych wątków fabularnych. Uniwersum Pierwszego Prawa przyciąga złożonością i spójnością świata przedstawionego. Z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po książki z pod pióra Abercrombiego, gdyż stwierdzam, że naprawdę warto.

"Ostre cięcia" wciąga brawurowymi pojedynkami, sporą dawka przemocy i barwnymi bohaterami z krwi i kości. W świecie gdzie rządzi silniejsi słabsi muszą po prostu zginąć. Jest to lektura dla czytelników o mocnych nerwach, dlatego pozycja spodoba się raczej miłośnikom dark fantasy. Zbiór zawiera teksty wciągające i różnorodne, wprowadzające w bogaty i barwny świat autora. Akcja, dosadny język i spora dawka walk oddaje w ręce czytelników mieszankę iście wybuchową. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czarna pieśń
5/5
32,42 zł
49,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Mitologia nordycka
4.6/5
26,25 zł
35,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Szóstka wron. Tom 1
4.7/5
33,75 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Księga cmentarna
4.6/5
20,87 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Cryptonomicon
5/5
48,56 zł
69,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziewiąty dom
4.4/5
25,43 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Upadek smoków
5/5
32,79 zł
49,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Z mgły zrodzony
4.8/5
38,47 zł
59,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Gwiezdny pył
4.5/5
18,92 zł
29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Odmieniec
5/5
30,47 zł
46,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezświt
4.8/5
30,96 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zew Wilka
4.7/5
33,72 zł
49,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Nigdziebądź
4.7/5
25,43 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Język cierni
4.6/5
26,42 zł
39,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego