Ostatni autobus i inne opowiadania (okładka  twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak Capote stał się legendą amerykańskiej literatury!

Zebrane w tym zbiorze opowiadania zostały niedawno odnalezione w archiwum Nowojorskiej Biblioteki Publicznej. Dają one wgląd w pisarstwo Trumana Capote’a z okresu, gdy miał około dwudziestu lat, zanim jeszcze stworzył swoje największe dzieła – już tutaj są jednak widoczne zalążki jego geniuszu w konstruowaniu niezapomnianych, utkanych z tęsknot i pragnień postaci.

Znajdziemy tu historie o zbrodni i przemocy, o uprzedzeniach rasowych i niesprawiedliwości, o biedzie i rozpaczy, ale też o szlachetności, współczuciu i zrozumieniu, o mądrości i fantazji. Przede wszystkim zaś usłyszymy głos przyszłego wielkiego pisarza, który był literacką osobowością zgoła niepodobną do innych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Ostatni autobus i inne opowiadania
Autor: Capote Truman
Tłumaczenie: Łyś Waldemar
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 192
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-09-12
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 137 x 207 x 22
Indeks: 22655882
średnia 4,6
5
3
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
29-11-2017 o godz 09:39 przez: martyna baran | Zweryfikowany zakup
Pozycja obowiązkowa dla każdego mola książkowego!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-10-2017 o godz 19:58 przez: Mechaniczna Kulturacja
Za sprawą wydawnictwa Rebis na polskim rynku pojawiła się ciekawa gratka dla miłośników twórczości Trumana Capote. Do księgarń trafił niewielki zbiór opowiadań twórcy Śniadania u Tiffany'ego pochodzących z wczesnego etapu jego twórczości. Znajdziemy tu kilkanaście krótkich utworów, które - choć pozbawione jeszcze mistrzowskiego rysu - zdradzają potencjał przyszłych, także tych idących w kierunku reportażu, historii Capote. Nie są to rzecz jasna wybitne opowiadania, niekiedy bywają jeszcze pretensjonalne czy stereotypowe, ale pozwalają czytelnikowi odkrywać zainteresowania młodego Capote, jego pisarski charakter i poszerzają spojrzenie na to, jak autor wkraczał w ten literacki świat. Przede wszystkim zauważalna jest wielokierunkowość historii Capote'a. Takie opowieści jak Groza na bagnach przywodzą na myśl gotyckie horrory, tytułowy Ostatni autobus śledzi losy różnych osób w odmiennych sytuacjach, których życie łączy się w jednym niewłaściwym momencie (motyw, który dziś szczególnie ukochało sobie kino). A przecież jest tu jeszcze wiele innych opowieści, jak Jeśli ciebie zapomnę czy Panna Belle Rankin lub groteskowe Bratanie dusze. Wszystkie te opowieści zdradzają jednak przede wszystkim empatię Capote'a, jego zdolność to wczuwania się w zupełnie innych ludzi, zdolność do rozumienia ich problemów, często wycofania, ułomności. Wydanie opatrzone jest arcyciekawą przedmową Hiltona Alsa oraz posłowiem Davida Ebershoffa. Słowem - znajdziecie tu wszystko, co trzeba wiedzieć o wczesnym etapie twórczości Capote'a. Dla miłośników to pozycja obowiązkowa. Dla pozostałych może się to okazać interesującym wstępem do dalszego eksplorowania literatury jednego z czołowych amerykańskich pisarzy. http://www.mechaniczna-kulturacja.pl/2017/10/truman-capote-ostatni-autobus-i-inne.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-10-2017 o godz 19:40 przez: erka
Truman Capote, to amerykański pisarz i dramaturg-jeden z najsłynniejszych twórców, jakim przyszło tworzyć, nie tylko w Ameryce. Uznanie i zasłużone zachwyty spłynęły na niego za sprawą dwóch powieści, które do dzisiaj stanowią lekturę obowiązkową dla miłośników jego talentu. Są to "Inne głosy, inne ściany", oraz "Harfa traw". W powieściach tych pisarz zawarł wątki autobiograficzne, jeśli wierzyć znawcom jego dzieł. Ale to nie jedyne sławne jego publikację. Najsłynniejsze opowiadanie to oczywiście"Śniadanie u Tiffany’ego" z 1958 roku, które szybko stało się filmem, zyskując dodatkowe uwielbienie. "Ostatni autobus" to zbiór opowiadań, w których twórca stara się pokazać świat swoimi oczami. Mamy tutaj zbrodnię z namiętności, zwyczajne amerykańskie życie, czy szaloną przygodę. W niektórych krótkich formach słychać echo jego kolejnego słynnego arcydzieła"Z zimną krwią". Zachęcam do lektury. Podsumowując, dla kogoś kto jeszcze nie zna twórczości tego dramaturga, ten zbiór opowiadań może być doskonałym rozpoczęciem naszej przygody z tym pisarzem. Autor ten doskonale opisuje życie i dylematy zwykłego człowieka, a nie każdemu wychodzi to równie dobrze, jak jemu. Pozostaje mi polecić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Adwokaci Nowak Artur
4.3/5
28,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziedzictwo krwi Wen Zhao Amelie
4.3/5
28,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Prawda o kłamstwach Aja Raden
5/5
37,74 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.7/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatnia na imprezie Clift Bethany
4.5/5
31,73 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Skazana Ornacka Ewa
4.7/5
25,37 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kwiaty dla Algernona Keyes Daniel
4.7/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas poza czasem Dick Philip K.
5/5
51,75 zł
69,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Biologia Campbella Opracowanie zbiorowe
4.7/5
123,19 zł
199,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Aż do śmierci Oz Amos
5/5
30,36 zł
44,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego