Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Opowieść dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości

Alex Celma Rovira, Francesc Miralles Contijoch

Książka napisana przez Alexa Rovira i Francesc Miralles jest przeznaczona i dla dziewczynek, i dla chłopców, bez względu na wiek. Będzie wspaniałą lekturą dla Twojego dziecka, jednak i ty będziesz czerpać korzyści z wielu zawartych w niej uniwersalnych prawd. Dowiedz się, w jaki sposób budować wysokie poczucie własnej wartości.

35 przykładów

Książka Opowieść dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie jest zbiorem 35 opowiadań, spośród których każde jest inne, wszystkie są jednak inspirujące. Stanowią one drogowskaz, który pokaże czytelnikowi, jak być pewnym siebie i niezależnym. Nauczą one, jak odnosić się z szacunkiem do innych, szanując jednocześnie także własne potrzeby.

Dzięki tej książce dzieci otrzymają wskazówkę, jak od najmłodszych lat pielęgnować swoje poczucie własnej wartości.

Dlaczego warto wybrać tę książkę?

Zastanawiasz się, czy pozycja Opowieść dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie jest odpowiednią lekturą dla Ciebie i Twojej pociechy? Potwierdzamy i zaznaczamy, że historie w niej opisane pobudzą wyobraźnię, zostały jednak napisane w taki sposób, że nie raz uśmiechniesz się sam do siebie!

Tytuł: Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości
Tytuł oryginalny: Cuentos para quererte mejor
Autor: Celma Alex Rovira , Contijoch Francesc Miralles
Tłumaczenie: Kozioł-Galvis Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: hiszpański
Liczba stron: 176
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-12-15
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 240 x 180
Indeks: 36325481
średnia 4,8
5
178
4
18
3
11
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
55 recenzji
5/5
04-03-2021 o godz 06:47 przez: Coolturka
Książkę czytałam wraz z moją prawie dziesięcioletnią córką. Jedna historia dziennie, a potem chwila na dyskusję i przemyślenia. Nie spodziewałam się, że nauki z nich płynące spotkają się z takim zrozumieniem, a co najważniejsze zostaną wprowadzone w życie. Moja nieśmiała latorośl, sama siebie określa jako "silent kid" co oznacza ciche dziecko. Nie jest najaktywniejszą osobą na lekcjach, o czym przekonałam się podczas nauki zdalnej. Nigdy sama nie wyrywa się niepytana do odpowiedzi, choć doskonale te odpowiedzi zna. Mogłoby to paradoksalnie świadczyć o jej niewiedzy, skoro siedzi cichutko jak mysz pod miotłą.... a jest to wynikiem jej ogromnej nieśmiałości. Na szczęście ma bardzo mądrą panią wychowawczynię, która okazuje jej wiele zrozumienia. Pewnego dnia wróciła do domu ogromnie podekscytowana, bo jako jedyna w klasie potrafiła rozwiązać skomplikowane zadanie matematyczne. Zgłosiła się więc i wszystko dzieciom wytłumaczyła. Gdy wyraziłam swą radość i niemałe zdumienie, odpowiedziała, że postąpiła zgodnie z tym co podpowiadała jej jedna z nauk płynąca z książki, którą czytamy. Więc jeśli zadajecie sobie pytanie, czy książki mogą zmienić coś w naszym życiu? macie odpowiedź 😉 "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to piękna i bardzo wartościowa pozycja, którą warto znać i mieć. Znajdziemy tu bardzo wiele mądrych i pouczających treści, zawartych w trzydziestu pięciu krótkich historiach. Do każdej dołączony jest materiał skłaniający do przemyśleń. Piękne i estetyczne wydanie, wzbogacone o niezwykłe ilustracje, w twardej oprawie, z papierem o wzmocnionej gramaturze. Książka ta na pewno będzie wspaniałym prezentem.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
19-12-2020 o godz 05:08 przez: Paszczaczek
Historie w tej książce są mądre, ciekawe i napisane prostym, obrazowym językiem. Proszę nie sugerować się tytułem, że to pozycja wyłącznie dla dzieci; opowiadania skłaniają do przemyśleń i często niosą wręcz filozoficzne przesłanie. Niełatwo natrafić na tak mądrą i pięknie zilustrowaną pozycję. Bardzo, bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
18-02-2021 o godz 17:10 przez: ania7770
„Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” to zbiór 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości z ukierunkowaniem na wychowywanie bezpiecznych, niezależnych, empatycznych i pełnych szacunku dzieci. Bardzo często zwracam uwagę na tego typu książki, które skierowane są w szczególności do dzieci i zawierają cenne i pouczające lekcje, które często my „dorośli” ignorujemy lub zapominamy. W tym zbiorze opowiadań znajdziemy bardzo ważne nauki o miłości, zaufaniu, niezależności, szacunku do innych itp. Myślę, że ta książka jest skierowana nie tylko do najmłodszych, starsze dzieci również mogą wynieść z tej książki bardzo wiele dobrego. Zbiór ten zawiera przydatne historie, które zmotywują dzieci do tego, by się nie poddawały, akceptowały siebie takimi, jakie są, czy nie bały się prosić o pomoc. A wszystko to z dodatkiem ciekawych ilustracji, które z pewnością zachęcą nasze pociechy do czytania. Dodatkowym plusem jest to, że każda z opowieści jest krótka i treściwa. Głównym celem tego zbioru jest wzmocnienie samooceny u dzieci. Na końcu książki znajduje się 12 kluczy, które mają pomóc rodzicom wspierać swoje dzieci w codziennych sytuacjach. Jest to zbiór opowieści z różnych kultur, przeznaczony dla dzieci i rodziców, promujący ludzkie wartości i nauki życiowe. Poprzez krótkie i ciekawe opowiadania autorzy przedstawiają nam dydaktyczny sposób wychowania dzieci, oparty na pewności siebie, odpowiedzialności, szacunku, współpracy, empatii i poczuciu własnej wartości. Pod koniec dostarcza podstawowych wartości, jakie niosą za sobą dane opowiadania. Każdego wieczoru warto przeczytać jedno opowiadanie i porozmawiać z dzieckiem na jego temat, maluchom na pewno się to spodoba. Jako rodzic można zauważyć, że nauki płynące że słowami często są kierowane również do nas, dorosłych. Ostatnia część każdej z opowieści, czyli „Przemyśl to” może być trudna dla dzieci, ale na pewno jest bardzo interesująca i doskonale podsumowuje daną historię. Bardzo polecam książkę do przeczytania całą rodziną.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-03-2021 o godz 09:17 przez: Aleksandra
Będąc rodzicami chcemy, aby nasze dzieci uczyły się jak najlepszych zachowań, miały dobre wzorce. Staramy się przekazać (albo i nie) wiedzę, którą nabyliśmy dzięki naszym rodzicom, ale i własnym doświadczeniom. Czasami jednak sami zapominamy o pewnych zachowaniach, empatii, kulturze jak również szacunku wobec innych, a przede wszystkim do nas samych. Nie wierzymy w siebie, w to, co możemy osiągnąć, kim być, a tym samym ciężko taką wiarą zarazić własne dzieci. "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to rewelacyjna lektura, która powinna znaleźć swoje miejsce w waszej domowej biblioteczce. Must have 😉 W środku znajdziemy zbiór opowiadań, które mają za zadanie pomóc dzieciom nabrać pewności siebie, akceptować siebie oraz innych, nawiązywać znajomości i utrzymywać relacje oparte na wzajemnym szacunku, uczyć empatii i wiele innych emocji oraz zachowań. Każda z historii przedstawia inną sytuację, z której można wyciągnąć konkretne wnioski. Jakie? Dowiecie się czytając coś w rodzaju podsumowania - "Przemyśl to" - na końcu każdej opowieści 🙂 Warto również dyskutować z dziećmi na dany temat 😉 Najfajniejsze jest to, że bez względu na wiek, każdy powinien ją przeczytać. Przypomnieć sobie jakimi wartościami możemy się kierować w życiu. Książka jest przyjemna, posiada ładne, oryginalne grafiki, a co najważniejsze, uczy nasze dzieci, ale również nas dorosłych 😊 Osobiście jestem pod wrażeniem i to chyba najlepsza książka dla dzieci, którą miałam przyjemność do tej pory czytać. Piszę to z czystym sumieniem 😇 Na pewno was pozytywnie zaskoczy. Mnie ta pozycja kupiła i wiem, że jeszcze nie raz wrócę do niej z dziewczynkami, żeby pamiętać jak ważna jest wiara w siebie 🙂
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
20-12-2020 o godz 10:58 przez: Dorota Mrugała
Historie zarówno dla dzieci jak i dla dla dorosłych, napisane mądrym i przystepnym dla różnych kategorii wiekowych jezykiem , jestem zachwycona.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
15-03-2021 o godz 15:17 przez: Anna Rydzewska
"Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to niezwykły zbiór przepięknych, ponadczasowych i niesłychanie wartościowych historii, które oczarują zarówno młodszego czytelnika, jak i jego rodziców. Każda z nich dopełniona jest błyskotliwym komentarzem, dokładnie obrazującym morał bajki, przedstawiającym przystępne przykłady dla dzieci, ale też nawiązujące do wielkich, bezcennych filozofii, jakimi powinien się kierować praktycznie każdy z nas. Te trzydzieści pięć niebanalnych, budzących natchnienie opowieści stanowi zbiór najdoskonalszych wskazówek, dzięki którym młode serca nasączone zostaną wiarą w siebie, akceptacją, szacunkiem, miłością, życiową mądrością, lecz również wdzięcznością i odpornością na przeciwności losu, jakie są wpisane w egzystencję każdego z nas. Co ciekawsze, adresatem tego bezcennego drogowskazu są nie tylko nasze pociechy, lecz także my sami. Znajdziemy tu wszystkie złote myśli i życiowe ponadczasowe prawdy, o których w natłoku obowiązków i panującym wyścigu szczurów, dawno zapomnieliśmy. Ta lektura to idealny moment, by przystanąć, oderwać się od otaczającego, pędzącego, niemal przytłaczającego świata i przypomnieć sobie, co tak naprawdę ma znaczenie, docenić, jak wiele mamy, a następnie przekazać to swoim pociechom. Każda z opowieści zachęca do poważnej rozmowy, początkowo o samym opowiadaniu, następnie o przykładach już z naszego otoczenia, życia. Wszystkie są nadzwyczaj cenne, trafiają do najgłębszych zakamarków duszy, otulają ją niczym ciepły koc, ale też silnie potrząsają, reorganizując nasz zabałaganiony system wartości. Co istotne, każda z historii funduje czytelnikowi niezapomnianą, niesłychanie angażującą podróż w czasie, przybierając formę pasjonującej, rzec można udoskonalającej przygody, z jakiej wraca się uświadomionym i uzdrowionym. Bohaterami nie są ani współczesne dzieci, ani zmyślone bajkowe stworki, a baśniowe postacie, którym nie sposób odmówić autentyczności czy autorytetu. Wszyscy wyróżniają się silnym magnetyzmem, dzięki któremu utożsamienie się z nimi staje się w zasadzie rzeczą oczywistą. To tylko pozwala przeżywać poznawaną opowieść całym sobą, chłonąć jej mądrość niczym gąbka. Tak, to zdecydowanie pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego dziecka i każdego rodzica, jaka pozostaje w pamięci na bardzo długo. Należy również wspomnieć o formie w jakiej zostały wydane te chwytające za serce, obfitujące w ważne treści opowieści. Pierwsze, co przyciąga uwagę, to piękna, hipnotyzująca, twarda okładka, od której wręcz ciężko odwrócić wzrok. Nie ma wątpliwości, iż to właśnie ona skusi wielu czytelników do zajrzenia głębiej. Opowiadania dopieszczone są niezwykłymi, barwnymi, oryginalnymi ilustracjami, wspaniale obrazującymi poznawaną historię, nie zabrakło również wyjątkowych zdobień stron, jakie nadają całości magicznego klimatu. Opowiadania nakreślone zostały przystępnym, subtelnym, ekspresyjnym piórem, a jednak ogromny ładunek emocjonalny oraz potęga przesłań nie pozwalają na połknięcie książki na raz. Bezsprzecznie, by jak najwięcej i najgłębiej zrozumieć , przyswoić, a nawet przeżyć, należy delektować się opowiadaniami, chłonąć je cierpliwie i w pełnym zaangażowaniu, nie zapominając o wielowymiarowej dyskusji z pociechą, obowiązkową po każdej przypowieści. "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" jest książką nasączoną wspaniałymi wzorcami i ponadczasowymi ideałami, zarazem uczącą młodsze pokolenia, jak i potrząsającą starszym czytelnikiem. To uniwersalny, niesłychanie wartościowy zbiór opowiadań, który już na zawsze pozostawi po sobie ślad w sercu. Pochwała godnego zachowania oraz krytyka zła, nauka miłości do samego siebie, akceptacji, lecz także zachęta do pracy nad sobą, a zarazem wskazówka, jak obrać prawidłowy kierunek relacji międzyludzkich. Nie sposób spisać wszystkie lekcje, jakie zafunduje ta magiczna pozycja, zwłaszcza, że tak naprawdę zależnie od wieku czy doświadczenia, interpretacja poszczególnych opowieści może się trochę różnić. Bezsprzecznie, każda z nich to motywacja do głębokich wspólnych przemyśleń i wielowymiarowych dyskusji z dziećmi. Czas spędzony z tą pozycją to nie tylko błogi relaks, ale niesłychanie wartościowy czas, jaki będzie miał długofalowe, wspaniałe efekty w przyszłości naszych pociech. Polecam gorąco!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-03-2021 o godz 19:58 przez: CzytaMy8+
Tym razem, zanim przejdziemy do recenzowania zawartości tej innej niż wszystkie książki powiemy Wam co nieco o tym, jak ważne jest dla rodziców wzbudzanie w dziecku poczucia własnej wartości. Wychowanie dziecka to chyba najważniejsze zadanie rodzica, prawda? Osobiście mam wrażenie, że praca nad tym nigdy się nie kończy i każdy dzień stawia przed nami kolejne wyzwania. Łatwiejsze lub z tych prawie nie do ogarnięcia, jednak do każdego podchodzimy tak, by koniec końców nasze dziecko kochało siebie, ufało sobie i siebie szanowało, a także nie zrażało się niepowodzeniami. Chcemy uczestniczyć w rozwinięciu skrzydeł naszej córki i obserwować, jak poczucie własnej wartości wznosi ją na wyżyny. Oczywiście, że korzystamy z wszelkich dostępnych pomocy, więc kiedy w nasze ręce wpadła wydana przez wydawnictwo Czarna Owca książka, zanim wręczyliśmy córce, przeczytaliśmy ją w dwa wieczory. To lektura z gatunku tych, które świetnie nadadzą się dla dziecka i dla dorosłego, ponieważ każdy znajdzie tam coś dla siebie: dzieci historie, od których nie będą mogły się oderwać, a dorośli uniwersalne, ponadczasowe prawdy, które z powodzeniem wykorzystają nie tylko podczas rozmów z dziećmi, ale także w całym procesie wychowawczym. „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” mają wartość ponadczasową. Składają się z trzydziestu pięciu niedługich opowiadań zawierających oprócz ciekawej fabuły najważniejsze myśli filozoficzne. Są niejako drogowskazami dla młodego człowieka wskazującymi główne wartości i życiowe nauki. Każde opowiadanie na końcu zawiera krótkie omówienie poprzedzone jedną złotą myślą, którą wspaniale jest zapisać, zapamiętać, używać w codzienności. Podczas lektury czytelnik nabywa moc nowych umiejętności: wiarę w siebie, szacunek, umiejętność współpracy, odkrywanie w sobie mocnych stron, niedocenianie innych po pozorach, stoicyzm względem zdarzeń losowych i wiele, wiele innych cech i zachowań, które nam wydają się tak naturalne i oczywiste, że zupełnie zapomnieliśmy przekazać je naszym dzieciom. Urzekło nas opowiadanie o gniewie i panowaniu nad emocjami i to, którego głównym przesłaniem jest świadomość, że wszystko, co wydaje nam się złe, ma także swoją dobrą stronę. Prawdę mówiąc z tych trzydziestu pięciu opowiadań każde jest wyjątkowe, magiczne, wspaniale skonstruowane i bardzo, bardzo przydatne. Przeznaczone do delektowania się i czytania powoli, najlepiej po jednym opowiadaniu dziennie. Wtedy jest czas na dyskusje, refleksje, przemyślenia oraz wnioski. Autor wykazał się niesamowitą wręcz znajomością ludzkiej psychiki i to wszystko zostało pięknie przedstawione w pod postacią krótkich, edukacyjnych historii. Sama książka jest bardzo elegancko wydana: większych rozmiarów, o twardej, pastelowej okładce, błyszczących literach i tytule, który zawiera w sobie główne przesłanie. Dedykowana jest do wszystkich fantastycznych dziewczynek i chłopców którzy, Autorzy są o tym święcie przekonani, stworzą lepszą przyszłość. W środku standardowej wielkości czcionka, jednak całość czyta się przyjemnie i komfortowo. Każdy rozdział zdobi kolorowa, ciekawa ilustracja. Na końcu coś specjalnie dla rodziców – dwanaście kluczy traktujących dokładnie o tym, jak budować poczucie własnej wartości u dzieci. Nie, nie zdradzimy ich, ale wszystkie sobie skrzętnie zapisaliśmy i codziennie czytamy. Polecamy ogromnie dzieciom 7+. I dorosłym, koniecznie. Myślę, że ten nieporadnikowy poradnik otworzy oczy na wiele, wiele życiowych zachowań i spraw zarówno początkującym czytelnikom, jak i tym dorosłym. Nam otworzył i jesteśmy za to bardzo, bardzo wdzięczni.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-04-2021 o godz 20:07 przez: Qulturasłowa
Problem związany z poczuciem własnej wartości nie dotyczy tylko dzieci. Również dorośli mają z tym problem, choć swoje źródło ma on zazwyczaj w dzieciństwie. Błędy wychowawcze popełnione przez w dzieciństwie zarówno przez rodziców, jak i nauczycieli, pozornie niewinne nawet komentarze kolegów czy innych osób – wszystko to może osłabić poczucie własnej wartości i sprawić, że dorosłe osoby wciąż nie są szczęśliwe, wciąż za czymś gonią usiłując zadowolić wszystkich, wciąż desperacko szukają zaspokojenia potrzeby akceptacji, nawet za cenę swojej krzywdy. W jaki sposób można to zmienić? Pomocą w tym służyć może książka opublikowana nakładem Wydawnictwa Czarna Owca pt. „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie”. Tak naprawdę jednak Álex Rovira i Francesc Miralles stworzyli książkę dla każdego, niezależnie od wieku, a mimo iż przesłanie ukryte jest w baśniowych historiach, to ich uniwersalne przesłanie trafi do każdego i ma moc zmiany, a przynajmniej do tej zmiany inspiruje. Trzydzieści pięć opowieści zebranych w książce, opatrzonych komentarzem, można czytać jako całość, czytając jedna po drugiej, lub też wybierać poszczególne. Choć taką drogę polecam wybrać dopiero wówczas, kiedy zapoznamy się z całością. Wówczas bowiem zrozumiemy, że każda z tych historii czemuś służy, każda ma swój cel, zaś kwestia poczucia własnej wartości została tu potraktowana holistycznie. Co więcej, teksty te można wykorzystać nie tylko do wspólnego czytania wraz z dzieckiem w domowym zaciszu, ale mogą one stać się inspiracją do zajęć szkolnych, zaś poruszone w nich tematy sprawdzą się nie tylko w trakcie godziny wychowawczej. Poznamy zatem historię orła, który nie chciał latać do momentu, kiedy zmuszony był opuścić swoją strefę komfortu. Przekonamy się, że w grupie tkwi siła, czytając opowieść o dwóch włóczęgach, którzy znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i mimo konfliktu byli zmuszeni zjednoczyć się w działaniu. Wielki mały łucznik przekona nas, że warto marzyć i dążyć do realizacji tych marzeń, zaś historia rozgrywająca się w autobusie pokaże, że należy ostrożnie wydawać sądy i wstrzymać się z opinią, jeśli nie znamy szczegółów sytuacji. Opowieść o cesarzu i wieśniaku dowodzi, że nic nie trwa wiecznie – przemijają tak dobre, jak i złe chwile, zaś rozmowa turkawki z sobą utwierdza nas w przekonaniu, że jeśli lubimy samego siebie, to wszędzie będzie nam dobrze. Opowieść o studencie poszukującym różnicy pomiędzy niebem a piekłem pokazuje nam, że pomagając innym, pomagamy też sobie, zaś historia o trzech lwach i wyborze nowego króla dowodzi, że często jeśli czegoś bardzo pragniemy i będziemy się starać, to stanie się to osiągalne. To zaledwie część z zawartych w książce opowieści i wskazówek dotyczących tego, w jakim kierunku iść, jak nad sobą pracować. Przesłanie kryjące się w każdym z tekstów pozwala nam dostrzec właściwy sposób postępowania i pokazuje, w jaki sposób żyć w zgodzie z sobą i własnymi przekonaniami, jak opierać się na fundamentalnych wartościach. Książka stanowi wskazówkę również dla dorosłych, wciąż nieszczęśliwych, uwikłanych w toksyczne związki, poszukujących szczęścia tam, gdzie znaleźć go z pewnością nie można. „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” są tym samym pozycją wyjątkową, a szata graficzna stanowi tylko przysłowiową wisienkę na torcie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-03-2021 o godz 20:00 przez: Zaneta Liniatura
Brak wiary w siebie rzutuje na całym dorosłym życiu. Niepewność, kompleksy, niepodejmowanie działań i brak aktywności – te symptomy pojawiające się w dzieciństwie rzutują na całe późniejsze, dorosłe życie. Pomoc w budowaniu poczucia własnej wartości naszych dzieci to jedno z ważniejszych zadań rodziców. Na szczęście są takie książki, które nam w tym pomogą. „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” Alex Rovira i Frances Miralles od Wydawnictwa Czarna Owca to piękna książka zarówno pod względem treści, jak i ilustracji, które wykonała Raquel Diaz Reguera. Bajkoterapia i siła narracji Pięknie zdobione wydanie, w twardej oprawie, kryje w sobie magiczną moc, moc słowa. W środku znajdziemy całkiem spory zbiór bajek, które nie są jedynie tkliwymi historyjkami, ale mają dzieci również wiele nauczyć. Każda z nich skupia się wokół konkretnego tematu z zakresu psychologii i rozwoju. Szczególnie przypadła mi do gustu opowieść o pewnym strzelcu. Chłopiec strzela z łuku. Gdy przyjeżdżają wysłannicy z królestwa, są pod wrażeniem, ponieważ każda strzała tkwi dokładnie w środku tarczy. Jak on to robi? Okazuje się, że najpierw strzela, a potem rysuje tarcze. Dziadek uczył go strzelać, ale nie wychodziło mu to za dobrze. Postawił zatem na kreatywność i wyobraźnię, z myślą, że kiedyś rzeczywiście uda mu się trafić w sam środek tarczy. Piękna, wzruszająca i pouczająca historia, skupiająca się na tym, jak wielką siłę ma nasza wyobraźnia i jak zawsze można sobie dodać skrzydeł. "W tym potężnym przesłaniu kryje się prawdziwy skarb: bądź tu i teraz i żyj dniem dzisiejszym". Wskazówki psychologiczne Po każdej bajce mamy bardzo ciekawe podsumowanie, które skupia się na przykład na emocjach, problemach i asertywności czy poczuciu własnej wartości. Dzięki temu dziecko otrzymuje nie tylko opowieść do interpretacji, ale także komentarz, który pozwala pójść w odpowiednim kierunku. Must have w rodzinnej bibliotece „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” to cudowna książka, którą warto mieć w swojej domowej bibliotece. Mnie urzekła i na pewno będziemy ją często czytać z moją córką. Gdy tylko ją otworzycie, zakochacie się w tych ilustracjach, a potem w mądrych słowach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-03-2021 o godz 20:04 przez: pskochamczytac
Jakiś czas temu pokazywałam Wam książkę "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" i obiecałam, że niedługo przyjdę z jej recenzją. Nie mogłam jednak wcześniej tego zrobić, gdyż jest to książka, której nie można czytać od tak sobie... W nią się trzeba zagłębiać i poznawać ją stopniowo razem z dzieckiem, by mogła przynieść jakiś skutek. I w taki sposób postanowiłam czytać po jednym, lub dwóch opowiadaniach, a następnie rozmawiać o nich z dziećmi i tłumaczyć wszystkie niewiadome... Ta książka jest cudowna i powiem Wam szczerze, że ja, która nie czyta poradników, z największą przyjemnością korzystałam z porad w niej zawartych. Chyba nigdy nie spotkałam się z książką dla dzieci, w której byłoby zawarte tyle pomocnych treści, by dziecko zaakceptowało siebie z wszystkimi zaletami i wadami jakie posiada. Po każdym opowiadaniu jest notka, która każe przemyśleć i rozwikłać trudne zagadnienia. Z pewnością pomaga nie tylko dzieciom uwierzyć w siebie, ale również daje nam rodzicom światełko, którą drogą podążać, by stworzyć naszym dzieciom lepszą przyszłość. To my rodzice jesteśmy odpowiedzialni za rozwój naszych pociech i to my dajemy im przykład i wsparcie poprzez okazywanie czułości i angażowanie się w ich życie. Dzięki tej historii, dzieci pokochają nie tylko innych, ale przede wszystkim siebie. Pomaga ona w zrozumieniu czym jest dobro, a czym zło. Przepiękne ilustracje, barwne i wesołe opowiadania, porady dla dzieci, a także spora dawka dobrych porad dla rodziców, pomagających stworzyć dziecku spokojne i beztroskie dzieciństwo, a także zbudować fundament do lepszej przyszłości ❤️ Myślę, że jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców i jako mama trzech córek, polecam ją z całego serca ❤️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
01-04-2021 o godz 19:57 przez: Anonim
W taką piękną wiosenną pogodę przychodzę do Was z książką dla młodszych czytelników. A są to “Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie. 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości”.  Mamy tutaj krótkie, ale wartościowe opowiadania obrazujące, że każdy człowiek jest wartościowy i wyjątkowy na swój sposób. Z przedstawionych historii można się również nauczyć, że czasami warto zaufać innym, aby osiągnąć wspólnie cel.  W książce pojawiło się również jedno opowiadanie, które bardzo mi się spodobało, a mianowicie o tym, że nie można pochopnie osądzać ludzi. Myślę, że jest to jedna z najważniejszych opowiadań zamieszczonych w tym zbiorze. Idealnie wpasowuje się w obecne czasy, gdzie często ocenia się i wytyka postępowanie czy wygląd innych. A przecież nie znamy historii danej osoby, nie mamy wiedzy czemu postępuje tak a nie inaczej. Po każdym opowiadaniu znajduję się podsumowanie, pomoże ono zrozumieć przekaz płynący z każdej historii. Teoretycznie książka jest skierowana do dzieci w każdym wieku. Moim zdaniem, niestety, tak nie jest. Uważam, że bardziej nada się dla dzieci od siedmiu lat lub starszych. Niestety opowiadania, po prostu są trudne i młodsze dzieci ich nie zrozumieją. Strasznie nad tym ubolewam, bo miałam nadzieję, że za rok, dwa, będziemy czytać ją razem z Antkiem, jednak będzie musiała dłużej poczekać. Ciężko nie wspomnieć o wydaniu książki. Jest ono naprawdę piękne. Mamy twardą okładkę, a w środku znajdują się piękne ilustracje. Cała książka prezentuję się ślicznie. Myślę, że to fajna pozycja na prezent, ale tak jak wspomniałam dla starszych dzieci. Tak sobie teraz myślę, że będzie super prezentem na Pierwszą Komunię Świętą @onaczytanoca
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-03-2021 o godz 00:26 przez: Northman1984
Pewność siebie to podstawa. „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” to zbiór 35 historii mających jeden wspólny mianownik – tytułową pewność siebie. A uściślając: jej budowanie i kształtowanie w młodym czytelniku. O znaczeniu tej wartości raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Warto zamiast tego zabrać się do roboty i… chociażby przeczytać niniejszą książkę :) Czego dowiemy się i nauczymy z zamieszczonych w książce opowieści? Na pewno szacunku do samego siebie oraz do innych. Empatii wobec słabszych, cierpiących, czy też znacząco od nas różnych osób. Wreszcie sztuki i umiejętności kochania samego siebie, a także innych; zdolności do odnajdywania dobra i właściwych rozwiązań. Te umiejętności i wartości są absolutnie nie do przecenienia. Każda z zamieszczonych na kolejnych stronach historii skłania do przemyśleń, do prowadzenia rozmów i do snucia refleksji. Dodatkowym bodźcem jest zamieszczona pod koniec każdej opowieści sekcja „Przemyśl to”, która popycha nas do samodzielnego myślenia, do stawiania pytań, czy wreszcie do formułowania wniosków. W taki właśnie sposób powinien nawiązywać się wychowawczy dialog na linii dziecko-rodzic, a w dużej mierze właśnie dzięki niemu odbywa się i realizuje w praktyce wychowywanie własnego dziecka. „Opowieści dla dzieci…” to bardzo mądra, wartościowa książka. To tylko z pozoru zwykłe bajki. To coś dużo więcej. Warto się tą pozycją zainteresować – być może naprawdę przyczyni się ona do wzmocnienia/zbudowania pewności siebie u Naszych Pociech. Gorąco polecam! #opowieścidladzieciktórechcąuwierzyćwsiebie #czarnaowca #pewnośćsiebie #poczuciewłasnejwartości https://cosnapolce.blogspot.com/2021/03/opowiesci-dla-dzieci-ktore-chca.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-07-2021 o godz 18:32 przez: Anonim
Wierzycie w siebie? Ja ogólnie mało wierzę w siebie i w to, co robię, ale otaczają mnie wspaniałe osoby, które pomagają mi podnosić tę wiarę w siebie! Bez nich pewnie już dawno bym się poddała i nie walczyła ani o lepsze jutro, ani o siebie samą. Wy wiecie, że to o Was 😜 Dziękuję Wam z całego serca, że jesteście, wspieracie mnie i wierzycie we mnie! 😘 ⭐RECENZJA⭐ "Opowieść dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to zbiór trzydziestu pięciu historii o tym, jak należy dbać o siebie i poczucie własnej wartości. Wszystko zostało skrupulatnie przemyślane i dopracowane przez autorów, za co ogromne brawa! Naprawdę ta książka to kawałek świetnej roboty, przy której można spojrzeć inaczej na swoje uczynki i podejście do wielu spraw. Powiem Wam Kochani, że dość dużo czerpałam z tej lektury. Po każdym opowiadaniu zatrzymywałam się na moment i zastanawiałam się nad tym wszystkim, nad swoim podejście do wielu spraw. Czasem taka refleksja jest bardzo, ale to bardzo potrzebna i właśnie dzięki tym powieściom, można na chwilę przystanąć i zastanowić się nad tym wszystkim. Każda historia jest po coś. Każda historia otwiera nam oczy. Do wielu spraw podchodzimy tak, jak podchodzimy, a te opowieści pokazują nam, że niepotrzebnie tak robimy, że można inaczej. Ja polecam Wam tę lekturę z czystym sumieniem! Wierzę w to, że każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie i zyska z tego jak najwięcej! 😃 ❤️ Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwoczarnaowca 🖤 💙
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-02-2021 o godz 12:40 przez: mopsowe.czytanie
   Jako rodzic chcę dla swojego dziecka jak najlepiej. Dlatego obowiązkową lekturą była dla mnie książka od @wydawnictwoczarnaowca "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie".     Jestem zachwycona tą książką, przede wszystkim jest przepięknie wydana, ilustracje przykuwają uwagę i pobudzają wyobraźnię. A za sprawą trzydziestu pięciu opowiadań dziecko łatwiej zrozumie różne zachowania, wpoi wartości i ukształtuje siebie. Na końcu każdej z historii znajdzie się małe podsumowanie/wniosek, które może potraktować jako "złotą radę". Pod koniec książki znajdziemy 12 kluczy, które dla rodzica okazują się bardzo pomocne.  Dzięki tej lekturze nie tylko Pola, ale również ja zyskałam więcej pewności siebie. Znalezione wskazówki stały się dla mnie narzędziem, które pozwoli mi lepiej wspierać rozwój mojego dziecka. Polecam tę wartościową książkę rodzicom jak i dzieciom w każdym wieku.  "Kłopoty z samooceną wśród dzieci często biorą się z tego, że chcemy, aby były kimś, kim w rzeczywistości nie są." "Musimy pomagać dzieciom w osiąganiu sukcesu i pozwolić im podejmować ryzyko, gdyż nie ma nic bardziej frustrującego niż usłyszeć :" Nie rób tego. Nie umiesz. Nie dasz rady"." "Czym innym jest powiedzieć :" Jesteś do niczego", a czym innym: "Popatrz, to Ci nie wyszło, ale możesz zrobić to inaczej". "Podstawą poczucia własnej wartości są : szacunek, podziw i miłość. To trzy fundamentalne aspekty".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-03-2021 o godz 10:46 przez: TylkoSkończęRozdział
Jeśli zastanawiałeś się kiedyś co oznacza stwierdzenie "książki to pokarm dla duszy" to przeczytaj "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie". Ona nas karmi, syci i zaskakuje fuzją smaków. Ta książka jest... dobra, jest mądra. Daje odpowiedź na wiele pytań i rozwiązanie wielu problemów. Jest nadzieją w smutnym czasie. "Może tak, może nie. Czas pokaże" Stanowi nie tylko punkt wyjściowy do rozmowy o wartościach, ale dzięki tej rozmowie buduje więź miedzy dzieckiem i rodzicem. Dwie pieczenie przy jednym ogniu - nasza pociecha odnajduje odpowiedzi, substraty do tworzenia fundamentu budowli zwanej "poczucie własnej wartości" oraz w sposób bezpośredni pozwala uczestniczyć rodzicom w życiu dziecka. "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie." to zbiór 35 opowiadań z krótkimi komentarzami od autora. Na końcu znajduje się dwanaście kluczy, które pomagają budować nie tylko poczucie własnej wartości u dziecka, ale i więzi rodzic - dziecko. Całość została napisana w sposób prosty, co jest nie lada wyczynem w kontekście takich tematów jak brak społecznej akceptacji, wyalienowanie, a nawet zagadnienie śmierci. To jedna z tych książek, do której się wraca i którą można czytać kilkadziesiąt razy. Nigdy się nie znudzi, a zawarte w niej prawdy i mądrości nigdy się nie zestarzeją. Życzę sobie i Wam jak więcej tak mądrych powieści dla dzieci (i dla dorosłych).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-03-2021 o godz 09:47 przez: itsakindofmadzik
"Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to zbiór 35 opowieści, w których każde z nich niesie ze sobą jakieś przesłanie. Każda historia zakończona jest krótkim "Przemyśl to", gdzie wyjaśniony zostaje morał i można świetnie wykorzystać to do dyskusji z dzieckiem na dany temat. Dodatkowo na końcu znajdziemy "12 kluczy" dla rodziców jak budować poczucie wartości u dzieci. Głównym celem książki jest nie tylko zabawa poprzez czytanie, ale przede wszystkim wzmocnienie pewności siebie oraz poczucie własnej wartości wśród dzieci. Te 35 historii wymuszają na nich myślenie ale też pobudzają wyobraźnię. Niezwykle ważne jest, żeby ten "mały człowieczek" potrafił iść przez życie z głową podniesioną do góry, ponieważ często dzieci, które mają problemy z samooceną, nie dają sobie rady w dorosłym życiu. Zamiast mieć własne zdanie, będą chciały przypasować się do innych, aby ich zadowolić. Jeśli szukacie prezentu dla dziecka (według mnie najlepiej dla takiego troszkę starszego, 7-10 lat), to myślę, że ta książka będę naprawdę bardzo dobrym wyborem. Nie dość, że jest z przesłaniem to jeszcze będzie cieszyć oko, bo ma przepiękną twardą okładkę oraz cudne ilustracje w środku. Ja już wiem komu ją sprawię...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-03-2021 o godz 19:13 przez: motyle_w_glowie
„Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” to zbiór niezwykłych i bardzo mądrych opowiadań. Książka skupia się nie tylko na budowaniu poczucia własnej wartości, ale też umacnianiu tego poczucia. W tej książce znajdziemy 35 różnych historii, każda z nich piękna, nietuzinkowa i niosąca dobre przesłanie. Opowiadania są krótkie i ciekawe, więc w odpowiedni sposób skupiają uwagę dzieci. Każde historyjka skupia się na jakimś aspekcie, i tak np. mamy opowiadanie o tym, że gdziekolwiek pójdziemy, zawsze będziemy sobą, lub o tym, jak przeciwności mogą stać się drabiną do sukcesu, lub też o tym, że wszystko, co złe, ma też swoją dobrą stronę. Książka okraszona jest wyjątkowymi ilustracjami, które przyciągają dziecięcy wzrok. Po każdym opowiadaniu mamy też dodatkowe wyjaśnienie, aby lepiej zrozumieć sens i przesłanie historyjki. Książka dodatkowo wzbogacona jest o 12 kluczy pomagających w budowaniu poczucia wartości u dzieci. Jest to mądra książka, która niesie ze sobą piękne przesłanie. A jeszcze piękniejsze jest to, że nie tylko dzieci, ale też rodzice wyniosą z tych opowiadań coś dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-03-2021 o godz 17:10 przez: Benita
Książka kierowana przede wszystkim do młodszych czytelników, którzy dopiero wchodzą w świat. We wspaniały sposób autorka w 35 różnych opowiadań porusza istotne kwestie takie jak poczucie własnej wartości, szacunek, zrozumienie, zaufanie oraz wiara. Opowiadania nie są długie, ale bardzo ciekawe. Po każdym opowiadaniu znajdziemy krótką adnotację wyjaśniającą morał wynikający z danej opowieści, a na samym końcu czytelnik odnajdzie 12 kluczy do budowania poczucia wartości u dzieci. Według mnie ta książka w niektórych trudniejszych opowiadaniach jest bardziej skierowana dla dzieci już trochę starszych np. w wieku szkolnym. Obawiam się, że młodsze dzieci miałyby problem ze zrozumieniem niektórych opowieści. Mnie najbardziej przypadły do gustu dwa opowiadania "Dobre buty" oraz " Książę, który chciał być żabą". Myślę, że warto również wspomnieć o przepięknym wydaniu książki, w środku znajdziemy obrazki tematycznie nawiązujące do danej historii, przepięknie dopełniają całość. Gorąco polecam książkę dla dzieci oraz ich rodziców.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-03-2021 o godz 23:02 przez: Sylwia_26_08
Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie napisali Alex Rovira oraz Frances Miralles. To zbiór 35 historii, każda z niezwykle istotnym przesłaniem. Opowiedziane anegdoty zakończone są krótkim podsumowaniem "Przemyśl to!", które pomagają zrozumieć opowiadanie i wyciągnąć wnioski. To historie o miłości, szacunku do siebie i innych. Na końcu znajduje się 12 kluczy dla rodziców, jak wspomóc budowanie wartości u dzieciaków. Wszystko to podane w niezwykle prosty sposób, tak by dzieciaki w różnym wieku nie miały problemu ze zrozumieniem. Myślę jednak, że z czytaniem tej książki najmłodszym przedszkolakom bym poczekała. Książka jest przepięknie wydana, w twardej oprawie. Warto wspomnieć też o wyjątkowych ilustracjach autorstwa Raquel Diaz Reguera. Podsumowując, dla nas była to niezwykle wartościowa rozrywka na kilka wieczorów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-03-2021 o godz 10:36 przez: nutka2410
Hej Kochani!!! Ostatnio, dzięki uprzejmości wydawnictwa Czarna Owca, trafiła w moje łapki ta oto książka. "Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie" to moim zdaniem bardzo wartościowy zbiór opowiadań. Każde z opowiadań ma morał i daje do myślenia. Dodatkowo po każdym z opowiadań mamy stronę "Przemyśl to" gdzie wraz z dzieckiem dodatkowo możemy omówić przeczytaną/usłyszaną historię. Dodatkowo opowiadania są napisane w tak prosty i przyjemny sposób, że dzieci, nawet te dopiero zaczynające składać samodzielnie zdania, czytając będą potrafili wyciągnąć pierwsze wnioski. Tworcy tej książki zwracają uwagę na naprawdę ważne rzeczy w życiu każdego człowieka. Pokazują nam tutaj między innymi, że nie musimy być idealni aby być szczęśliwi 😉 Bardzo polecam tą książkę ❣️ Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za egzemplarz ❣️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zaraza Piotrowski Przemysław
4.8/5
23,58 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bioenergetyka Lowen Alexander
5/5
24,59 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka uwodzenia Greene Robert
4.6/5
24,35 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W lesie Henkel Christine
4.9/5
25,64 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Srebrne skrzydła Lackberg Camilla
4.3/5
24,35 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W mieście Wandrey Guido
5/5
25,64 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Magia szacunku do siebie Osho
4.5/5
24,45 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Empatia Osho
5/5
19,35 zł
24,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego