Opowieść podręcznej (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (11): Cena:

Oferta empik.com : 32,90 zł

32,90 zł
Opłać i pobierz
Produkt cyfrowy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Czytaj w abonamencie

 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i podcastów
 • dostęp do ponad 30000 ebooków
 • zawiera produkty z abonamentów "Audiobooki" oraz "Ebooki"
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • dostęp do ponad 30000 ebooków
 • co tydzień nowe tytuły
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • dostęp do ponad 6000 audiobooków i podcastów
 • zawiera audiobooki z abonamentu "Lektury szkolne"
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • lektury dla klas 4-8 szkoły podstawowej i liceum
 • dostęp do ponad 200 tytułów w formie audiobooków i ebooków
 • dodatkowe treści edukacyjne
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
 • ponad 160 bajek, baśni i legend w formie audiobooków
 • kultowe bajki muzyczne z archiwum Polskich Nagrań- tylko w abonamencie
 • znane głosy, w tym Ireny Kwiatkowskiej i Piotra Fronczewskiego
 • jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet
 • możliwość rezygnacji w dowolnym momencie
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet.

Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…

Tytuł: Opowieść podręcznej
Tytuł oryginalny: THE HANDMAID’S TALE
Autor: Atwood Margaret
Tłumacz: Uhrynowska Hanasz Zofia, Uhrynowska-Hanasz Zofia
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 368
Data premiery: 2017-05-04
Rok wydania: 2017
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21418051
 
średnia 4,4
5
26
4
5
3
1
2
3
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
1/5
18-07-2020 o godz 01:25 chomicek87 dodał recenzję:
F
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-05-2020 o godz 15:41 Patriseria.blogspot dodał recenzję:
Do tej książki trochę się zabierałam, a później przepadłam. Bohaterka snuje swoją opowieść jako podręczna, dla dodania kontrastu wspomina jak świat wyglądał przed zmianą. Świetnie wykreowana rzeczywistość, barwne postacie i naturalne dialogi pokazują jak niewiele brakuje by coś co ma być ucieleśnieniem marzeń, stało się dramatem. Bohaterkami tej powieści są kobiety, które stały się zależne od mężczyzn i straciły prawa. Jedyne jakie posiadają to do rodzenia dzieci. Nawet te wyżej postawione, nie są szczęśliwe - bo jeśli nie mogą mieć dzieci, znaczy to, że potrzebna jest im podręczna, która urodzi dziecko. Jednak najpierw jej maż musi odbywać z nią regularne stosunki do czasu, aż nie okaże się brzemienna. Z jednej strony czułam przerażenie, czasem zniesmaczały mnie opisy i przemyślenia, ale książka nie pozwoliła się odłożyć na półkę. Czytałam i razem z bohaterką płakałam za jej stratą. Nie rozumiałam początkowej potrzeby dotyku, bliskości - wydawało mi się to wręcz nienormalne, ale w końcu zaczęłam rozumieć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-05-2020 o godz 10:43 arcytwory dodał recenzję:
W Republice Gilead są Komendanci, którzy mają Żony, a te nadzorują Podręczne. Te ostatnie nie mogą czytać i tylko raz dziennie mogą opuścić dom, by pójść na targ, na którym wszelakie napisy zostały zastąpione przez obrazki. Co miesiąc oddaje się Komendantowi, aby mieć z nim dziecko, ponieważ w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko jako ciężarne mają jakąś wartość. Intrygująco, prawda? Po pierwsze – postaci. Nie są przerysowane, mają naturalne potrzeby, które (jak wiadomo) nie zanikają nawet w tak szalonych okolicznościach, jakie opisała autorka. Głównie opisywane są kobiety, które Freda napotyka na swojej drodze. Poznajemy wiele Podręcznych, kilka Mart oraz Żon. Opisywani są również mężczyźni, czyli Komendanci czy Oczy. Czyny głównej bohaterki były czasem dla mnie niezrozumiałe. Na początku nie potrafiłam wgryźć się w jej historię, ale im brnęłam w to dalej, tym było prościej. Po drugie – historia. Jest naprawdę intrygująca i zapadająca w pamięć. Już zapomniałam, jak bardzo cenię antyutopię (czas przypomnieć sobie „Rok 1984”!). „Opowieść Podręcznej” to niewyobrażalna wizja świata, w którym występują zaostrzone ograniczenia i podporządkowanie kobiet. Opisy naprawdę sprawiają, że włos staje na głowie. Przytaczane historie można traktować jako pamiętnik Fredy. Momentami panuje w nim nieład spowodowany licznymi retrospekcjami. Kobieta pamięta, że w „poprzednim życiu” była kimś innym, co sprawia jeszcze upiorniejsze wrażenie o jej obecnym życiu. Mnie jeszcze bardziej przeraziło to, jak mało trzeba, by życie ludzi aż tak się zmieniło. Książkę czyta się naprawdę szybko. Czasem owszem, może nudzić, ale wynikało to chyba z moich zbyt wygórowanych oczekiwań. Nie wszystko wywołało u mnie zaskoczenie czy szok, co mogłam zaobserwować u innych czytelników. Mimo wszystko mam problem z tą książką. Liczyłam na coś więcej, ale nie mogę też powiedzieć, że jestem rozczarowana. Na pewno sięgnę po następną część książki, ale jest to spowodowane przede wszystkim zakończeniem, które rozbudza ciekawość. Natomiast pierwszą część polecam tylko ciekawym o co jest tyle szumu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-05-2020 o godz 13:25 Anonim dodał recenzję:
Powieść absolutnie obowiązkowa! Wizja przyszłości, która jest coraz bliżej nas. Kobiety z dnia na dzień zostają pozbawione wszelkich praw. Władzę w kraju przejmują mężczyźni. W państwie w którym rządzi reżim i ortodoksja nie ma miejsca na miłość. Podręczne zmuszane są do rodzenia dzieci komendantom i ich żonom, choć same kiedyś miały rodziny, których zostały pozbawione. Powieść niesie ogromne przesłanie. Sądzę, że każdy powinien się z nią zapoznać. Ja na pewno sięgnę po pozostałe książki Margaret Atwood, ta wywarła na mnie ogromne wrażenie. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-04-2020 o godz 17:32 bookoholik27 dodał recenzję:
Chyba nie ma osoby, która choć raz nie słyszała o "Opowieści Podręcznej". Jest już zaliczana do klasyki literatury, a na jej podstawie powstał serial, który przysporzył jej popularności, co bardzo mnie cieszy. Uważam, że tę historię powinno poznać jak najwięcej dojrzałych ludzi, którzy zrozumieją przesłanie jakie ze sobą niesie. Minęło ponad 30 lat od pierwszego wydania, którego oryginalny tytuł brzmi "The Handmaind's Tale" a pisarka napisała kolejną książkę osadzoną w tym świecie - "The Testaments". Wydarzenie to skłoniło polskie wydawnictwo -Wielka Litera - do odświeżenia szaty graficznej 1 tomu, który ponownie ukazał się wraz z premierą "Testamentów". Dzięki temu w końcu dorwałem "Opowieść Podręcznej" i ani trochę nie żałuję, że po nią sięgnąłem. Już tera zaznaczę, jest warta Waszej uwagi! Powieść osadzona została w Gileadzie - fikcyjnym kraju. Tak przynajmniej początkowo się wydawało. Kobiety z dnia na dzień pozbawione zostają jakichkolwiek praw. Zabronione zostają wyjazdy poza granicę państwa, pieniądze przestają stanowić walutę przetargową, władzę przejmują mężczyźni. Następnym krokiem jest pozbycie się wszystkich rzeczy mogących przypominać dawne czasy. Wszystko po to, by przywrócić prawidłowy ład świata, w mniemaniu mężczyzn. To oni są powodem cierpienia kobiet. Żyją jednak zgodnie z głoszoną religią, traktując ją jako usprawiedliwienie wszystkich swoich działań. W świecie w którym rządzi reżim i ortodoksja podręczne zmuszane są do rodzenia dzieci dla komendantów i ich żon. Same posiadały kiedyś własne życie, po którym zostały tylko wspomnienia. Koniecznie musicie poznać historię jednej z nich. Tak jak już wspominałem - świat ten tylko częściowo wydaje się być fikcyjny. Autorka ukazała wizję przyszłości, która może być bliżej nas niż nam się wydaje. Przyszłości, w której fundamenty moralne stanowi namiastka dzisiejszych czasów. Pisarka podważa racjonalność naszego funkcjonowania, pokazuje nam jak cieszyć się z rzeczy, które teraz mogą wydawać nam się błahe. Czy obecny świat nie wywiera na nas presji, zmuszając nas do "zakładania masek" kryjących nasze uczucia? Czy ubiór nie świadczy o naszej przynależności do danej klasy społecznej? Chyba pora zastanowić się czy nie przyszedł czas na zmiany w naszym życiu. Przeszłość jest bardzo ważnym elementem powieści. Autorka przeplata wspomnienia głównej bohaterki oraz jej obecne zdarzenia. To właśnie przeszłość jest "maszyną napędową" dla kobiet. Wspomnienia dają im siłę i wiarę w lepsze jutro. Z upływem stron coraz lepiej poznajemy Podręczną i emocje, które nią kierują. Pomimo, że wszystkie Podręczne muszą ubierać się tak samo, każda jest zupełnie inna. Każda niesie własny bagaż doświadczeń, które ją ukształtował. Główna bohaterka pomimo chwil zwątpienia wierzy, że uda jej się wrócić do rodziny którą kiedyś miała. Jaka jest rola książek? Według mnie mają one wzbudzać emocje i zmieniać coś w naszym życiu. Nie czytam literatury pięknej, dlatego ocena ta nie będzie miarodajna względem innych powieści z tego gatunku. Oceniam ją przez pryzmat książek, które ja przeczytałem. Ta pozycja zdecydowanie pokazała mi, że każde chwile wnoszą coś do naszego życia. W danym momencie nie zdajemy sobie jeszcze sprawy, że w przyszłości mogą one wydawać nam się miłymi wspomnieniami, dlatego cieszmy się każdą chwilą. Co czeka nas w przyszłość - czy będzie lepiej, czy gorzej? Tego nie wiemy. Nie stójmy jednak w miejscu zamartwiając się o sprawy nieistotne. Jak pokazuje zakończenie, są rzeczy o których nigdy się nie dowiemy, ale to nic nie szkodzi. Na sam koniec zastanówcie się, czy świat aby na pewno zmierza w dobrym kierunku?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-01-2020 o godz 13:34 Paweł Suchożebrski dodał recenzję:
Swietna, wciągająca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-01-2020 o godz 14:52 Froozia dodał recenzję:
Najpierw czytałam książkę, serial? Przedobrzony, zrobił się z niego prawie polityczny kryminał, a książka to, wspaniałe studium psychologiczne
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-11-2019 o godz 20:30 Maria dodał recenzję:
ciekawa fabuła, a jednak książka słabsza od serialu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
02-11-2019 o godz 03:20 Jadwiga dodał recenzję:
Przeczytałam, serialu nie znam. Książka mnie totalnie nie zafascynowała, nie wciągnęła mnie ta fabuła niestety.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-08-2019 o godz 19:34 Monika dodał recenzję:
Absorbująca, pochłonęłam na raz !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-03-2019 o godz 11:35 Marta Adamczyk dodał recenzję:
Świetna książka, niesamowicie wciągająca opowieść, jako EBook również.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-11-2018 o godz 19:33 sawa47 dodał recenzję:
Przeczytałam książkę, obejrzałam serial - świetne chociaż przerażające. Tak kiedyś czytałam Orwella z niedowierzeniem, że może okazać się prawdą. A jednak....... przecież jesteśmy stale inwigilowani - podsłuch jest na porządku dziennym, cokolwiek chcemy kupić i szukamy w internecie - jesteśmy zalewani reklamami, każdego z nas można wyśledzić. czyżby przyszłość miała się okazać taka jak w tej książce? Kobiety tylko do reprodukcji? !?!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
16-10-2018 o godz 20:40 Elisiv dodał recenzję:
Skuszona wieloma reklamami sięgnęłam po Opowieść podręcznej. Niestety zawiodłam się. Historia generalnie nie trzyma się kupy, ale najsłabsza w tym jest główna bohaterka. jej wynurzenia przez większą część historii są nie do strawienia. Jest tak tak niemożebnie nudna, że przeszło to moją wytrzymałość. Jej głównym zajęciem jest gapienie się w sufit, w okno, wymyślanie mądralińskich komentarzy o otaczającej ją rzeczywistości i comiesięczna jednorazowa kopulacja z właścicielem w celu zajścia w ciążę (notabene cóż za geniusz wymyślił ten niezwykle wydajny system kontroli rozrodczej? - zapewne autorka:P). Mam wrażenie, że autorce bardzo zależało na stworzeniu wspaniałego sztandaru wojującego feminizmu, oczywiście przez ukazanie, jacy mężczyźni są straszni i jaki zgotowaliby piekło na ziemi kobietom, gdybyśmy tylko dały im ku temu sposobność. W efekcie jednak historia moim zdanie ośmiesza kobiety, zwłaszcza poprzez główną bohaterkę. Tak bezosobowej, bezpłciowej i kompletnie niepotrzebnej postaci w historii dawno nie spotkałam. Zawiodłam się. Dużo krzyku wokół książki, ale moim zdaniem to przerost formy nad treścią. Niestety:(
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-08-2018 o godz 00:41 AsiaZ dodał recenzję:
Ciekawa i wciągającą historia..gorąco polecam każdemu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-02-2018 o godz 17:50 Anna K. dodał recenzję:
Książka jest napisana przystępnym językiem. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
14-07-2017 o godz 21:04 Marzena Bilewska dodał recenzję:
Jestem rozczarowana. Nie oglądałam jeszcze serialu myśląc że książka zawsze lepsza ale chyba jest na odwrót. Powieść jest denerwująca, nie wciąga. Doczytałam do końca mimo wszystko. Czytałam recenzję, że może sytuacja kobiet kiedyś pójdzie w tym kierunku ale to chyba pisała nawiedzona feministka. Ciężkie to i duszne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.