Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty (okładka miękka)

Oferta empik.com : 35,73 zł

35,73 zł 54,99 zł (-35%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Tą jedną biografią można wypełnić kilka życiorysów!

Eksplorował jaskinie i wspinał się w Himalajach. Jako opozycjonista w PRL-u był aresztowany i internowany. W nowej Polsce wszedł do wielkiej polityki – był pierwszym cywilem w ministerstwie obrony. Z wykształcenia matematyk, pracował w kilku zawodach, w różnych krajach i w dwóch kompletnie odmiennych epokach. Jego życie osobiste to niezwykle dramatyczna historia miłości i straty. Janusz Onyszkiewicz ma o czym opowiadać.

Jak z Wandą Rutkiewicz zdobyli Gaszerbrum III? Którą z wielkich gwiazd kina dublował w filmie potępionym przez Gomułkę? I co dla jego pokolenia oznaczał rok ‘68?

Z jakiego powodu władze uważały, że jest agentem MI6? Czemu „twórczo” tłumaczył rozmowę Margaret Thatcher z Lechem Wałęsą? I dlaczego kolegę z celi nazywał „herbatnikiem”?

Jak przyjął go Ronald Reagan, a czym był zainteresowany Kim Ir Sen? Dlaczego odwołał salwę honorową na cześć papieża? I jak to się stało, że wziął ślub z wnuczką Piłsudskiego w więzieniu na Rakowieckiej, po czym odnaleźli rodzinę w Japonii?

Rozmowy z Januszem Onyszkiewiczem trwały trzy lata, przerwane przez czas pandemii, bohater książki snuje więc też pasjonujące refleksje o tym, co dzieje się w Polsce obecnie, zastanawiając się, „gdzie to pękło”... Swoje historie, związane z mężem i ojcem, opowiadają także żona Joanna Jaraczewska i dzieci.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty
Tytuł oryginalny: Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty. W rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak
Podtytuł: W rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak
Autor: Nowak Włodzimierz , Szostak Violetta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-04-13
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 30 x 150
Indeks: 40900162
średnia 4,8
5
13
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
17 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
04-05-2022 o godz 09:55 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Super pozycja, w ciekawych rozmowach ukazuje barwne życie jednego z najbardziej znanych opozycjonistów, ekstremalne zachowania w jaskiniach, górach i podziemiu, działalność polityczną, wielkie tragedie rodzinne. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2022 o godz 08:22 przez: wega
Nie trzeba być wielbicielem biografii, ani fanem wspinaczek górskich żeby przeczytać tę książkę. Wywiad, do którego rozmowy trwały trzy lata (przerywane przez szalejącą pandemię) jest na tyle ciekawy, że jestem prawie pewna, iż zainteresuje nie jednego czytelnika. Wszak Onyszkiewicz jest postacią bardzo ciekawą i dość kontrowersyjną. Matematyk, alpinista, speleolog, ale też polityk, z czego dwukrotnie minister obrony narodowej; działacz opozycyjny. Jak widać jego biografią można by spokojnie obdzielić kilka osób. Wydaje mi się, że warto zapoznać się z tą rozmową/wywiadem. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 16:34 przez: Magda
Lubię biografie. Czytam biografie. I choć nie jest to typowa biografia, bo bardziej rozmowa, to z biografią ma wiele wspólnego, ponieważ wyłania się po niej (tej rozmowie) obraz człowieka. Wiem, że nie każdy go lubi, ale nie musi. Jedno powinniśmy mu oddać. Onyszkiewicz jest postacią niebagatelną, oryginalną i bardzo ciekawą. Z pewnością niejedna osoba chciałaby przeżyć tyle co on i zobaczyć na własne oczy, to co on widział. Książkę czyta się z ogromną ciekawością i z pełnym przekonaniem ją polecam, bo warto dać jej szansę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2022 o godz 07:51 przez: mona
Janusz Onyszkiewicz – himalaista, speleolog, polityk, opozycjonista – w dwóch słowach, człowiek orkiestra. W tej książce wywiadzie/rozmowie przedstawiony zostaje mąż, ojciec, ale też człowiek pełen pasji, pasji, które kosztowały go wielu życiowych strat. Książka, którą czyta się jak powieść – o życiu, o miłości, o górach i w końcu o polityce. Bardzo ciekawie, dla mnie najbardziej interesujące okazały się te rozdziały poświęcone miłości do kobiet i do pasji. Szczerze polecam, bo to naprawdę kawał bardzo ciekawej lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-05-2022 o godz 08:05 przez: mina
Jedni powiedzieliby o nim człowiek-orkiestra, inni człowiek renesansu. Janusz Onyszkiewicz. Himalaista, matematyk, opozycjonista PRL, pierwszy cywil w ministerstwie obrony. Zaiste bardzo interesująca postać i na pewno bardzo kontrowersyjna. Na pewno znajdą się osoby, które go podziwiają i takie, które będą wieszać na nim psy, ale jednego jestem pewna – Onyszkiewicz jest osobą bardzo wyrazistą, której biografię, a raczej rozmowę/wywiad czyta się jak najbardziej wciągającą powieść. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2022 o godz 07:04 przez: Agnieszka
Lubicie biografie? Jeśli odpowiedzieliście – nie, to nic nie szkodzi. Ta książka nie jest biografią, to znaczy jest nią, ale nie tylko. I czyta się ją wyśmienicie. Bo Janusz Onyszkiewicz jest człowiekiem oryginalnym i wyjątkowym. Jeden człowiek, a tyle zainteresowań, tyle pasji tak różnych od siebie. Pierwsze były góry, na końcu polityka – jak to pogodzić? Przeczytajcie, przekonajcie się sami. Czytałam z wielką przyjemnością, chwilami szeroko otwierając oczy ze zdumienia. Zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2022 o godz 07:21 przez: monweg
Janusz Onyszkiewicz w rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak opowiada o swoich największych życiowych pasjach: górach, kobietach, polityce. Powiem Wam, że przepięknie opowiada. Chce się czytać. A na koniec pozostaje maleńki niedosyt, że się skończyło, bo chciałoby się jeszcze. Wyłania się z tej rozmowy człowiek, który kochał to, co robił. Świetnie napisana książka, którą czyta się jak powieść i płynie przez nią wraz z opowiadaną historią. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 08:58 przez: orcia
Wiecie, że jedna z dróg w naszych Tatrach wiodąca na Żabi Mnich nazywa się drogą Onyszkiewicza? Jak dla mnie to już duży dowód na to, jak bardzo bohater naszej książki zasłużył się dla polskiego ruchu wspinaczkowego! Jestem pod wrażeniem jego historii, bogatego życiorysu i woli działania! Przez książkę przejdziecie błyskawicznie. Choć rozmowa dotyczy także polityki i działalności opozycyjnej, jest lekka i pełna humoru. Zdecydowanie idealna na niedzielne popołudnie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 09:48 przez: Anonim
Oj takich postaci chyba już nie ma! Uwielbiam czytać o ludziach z “tamtej” epoki, którzy działali i cały czas walczyli o lepsze czasy. Jestem pod wrażeniem tego, ile wtedy można było zrobić! To zdecydowanie jest jedna z lepszych biografii, jakie miałam przyjemność przeczytać. Duży plus za dłuuuugi rozdział o himalaizmie i jego początkach. Ja uwielbiam o tym czytać, a tutaj było wiele ciekawostek i nowych informacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 09:20 przez: Viktoria
Bardzo dobra biografia! Opowieść o trudnej drodze do celu, o wyrzeczeniach, które musiał ponieść, żeby być w tym miejscu, którym jest obecnie. Książka napisana bardzo ciekawie, zawiera także wypowiedzi żony i dzieci Onyszkiewicza oraz prywatne fotografie. To nadaje książce intymniejszy wymiar. Pan Janusz Onyszkiewicz opowiada o dobrych i złych momentach i prowadzi nas przez wszystkie etapy swojego życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 09:49 przez: Anonim
Jeśli chcesz poznać biografię człowieka, który być może zmienił bieg historii, to sięgnij po tę książkę! Pan Janusz Onyszkiewicz pokazuje nam, że chcieć to móc. Człowiek pełen pasji, spełniony i szczęśliwy. Ja uwielbiam poznawać losy takich osób, inspirować się nimi i być z nimi bliżej. Zróbcie herbatkę i usiądźcie z tą książką, to miła i ciepła rozmowa, którą czyta się błyskawicznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 09:30 przez: Anonim
Wspaniała podróż przez ostatnie 60 lat historii naszego kraju! Janusz Onyszkiewicz brał udział w wielu ważnych wydarzeniach, a ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy. Na jej stronach pojawiają się doskonale znane wam postaci: Wałęsa, bracia Kaczyńscy, Reagan, Brzeziński, Thatcher… Dla mnie była to interesująca lektura i jestem pod wrażeniem życiorysu tego człowieka!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-05-2022 o godz 09:00 przez: Honorata Jamroży
O Onyszkiewiczu można powiedzieć, że jest to człowiek renesansu. Polityk, himalaista, grotołaz, wykładowca, ale też i zwyczajny mąż i kochający ojciec. W swojej biografii mówi o fascynacji górami, miłości i stracie, oraz o tym jak dostał się do polityki. Jego historię czytałam z wielkim zaciekawieniem. I szczerze, tę książkę wszystkim polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 09:09 przez: orcia
Wspinaczka z Wandą Rutkiewicz? Ślub w więzieniu? Rodzina w Japonii? Znajomość z prezydentem USA, herbatka z KIm Ir Senem? No pewnie! Bardzo podobała mi się ta biografia. Mimo tego, że Janusz Onyszkiewicz miał w swoim życiu także wiele smutnych momentów, ta książka napawa optymizmem! Potrzeba nam więcej takich ludzi jak Onyszkiewicz!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 09:26 przez: Katarzyna
Prywatna, intymna i bardzo ciekawa biografia, która przeprowadzi nas i przez życie Janusza Onyszkiewicza - niezwykłego człowieka, polityka, himalaisty, świadka przełomowych zmian zachodzących w Polsce i na świecie. Zdecydowanie warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 09:22 przez: Kamila
Napisać dobrą biografię to sztuka. Tym razem ze spokojnym sumieniem mogę powiedzieć, że Włodzimierzowi Nowakowi i Violetcie Szostak ta sztuka się doskonale udała. Stworzyli książkę, którą czyta się jednym tchem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2022 o godz 09:46 przez: Anonim
Człowiek z pasją i marzeniami! Średnio kojarzyłam wcześniej postać Janusza Onyszkiewicza, ale moja mama po przeczytaniu książki poleciła mi ją. Było warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ostatni śnieg Pacześ Rafał
4.9/5
28,14 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Grube wióry Pacześ Rafał
4.4/5
25,21 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Moje ciało Ratajkowski Emily
4.5/5
29,63 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Katharsis Siembieda Maciej
4.8/5
30,52 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Strażnicy wolności Hugo-Bader Jacek
3.8/5
32,99 zł
46,99 zł
28,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.4/5
29,22 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Planeta Piołun Zabużko Oksana
4.4/5
28,96 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 365 dni Lipińska Blanka
5/5
30,32 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czerwony głód Applebaum Anne
4.5/5
37,82 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ten dzień Lipińska Blanka
4.3/5
30,77 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Polska bez cudów Górny Maciej
4.7/5
27,11 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tarmosia Samojlik Tomasz
4.9/5
22,55 zł
34,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego