Mapa kości. Ogniste oczyszczenie. Tom 2 (okładka  miękka, 02.2017)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Okrucieństwo mamy we krwi. Trzeba tylko je uwolnić.

W świecie, w którym żyje Cass, nie ma miejsca dla słabych, niesprawnych i odmiennych. Liczy się tylko doskonałość. Perfekcyjne Alfy zrobią wszystko, by trzymać upośledzone Omegi tam, gdzie ich miejsce: w obozach pracy i na ziemiach, na których nikt inny nie chce mieszkać. Najchętniej pozbyłyby się ich na zawsze, ale gdy umiera Omega, umiera także jej bliźniacza Alfa.

Po masakrze na Wyspie ruch oporu Omeg jest w rozsypce. Cass, Kobziarz i Zoe wiedzą, że trzeba na nowo rozniecić ducha buntu. W przeciwnym razie Pani Generał, Reformator i Prowodyr bez przeszkód zrealizują swój upiorny plan: zamkną Omegi w zbiornikach, które podtrzymają je przy życiu, ale pozbawią wszelkiej świadomości. Nieoczekiwana propozycja Prowodyra wydaje się tym bardziej kusząca. Jednak czy można ufać komuś, kto otwarcie przyzaje, że nie obchodzi go los Omeg?

Sama Cass musi się liczyć z tym, że jako wizjonerka i siostra bliźniaczka Reformatora stanowi łakomy kąsek dla każdej ze stron. Nie powinna ufać nikomu…

Mroczna, postapokaliptyczna kontynuacja Ognistego oczyszczenia to poruszająca opowieść o tym, jak żądza władzy i dostatku oraz lęk przed innym mogą doprowadzić do upadku wszystkiego, co czyni nas ludźmi. Wciągająca do ostatniej strony i niemożliwa do zapomnienia.

"Czytelnicy Igrzysk śmierci i cyklu Red Rising Pierce’a Browna oraz lubiący dystopie będą zafascynowani Ognistym oczyszczeniem."
"Library Journal"

"Fani fantasy i s-f wreszcie mają książkę, która ich połączy. To będzie wspaniała seria."
RT Book Reviews

"Najlepsza postapokaliptyczna powieść, jaką czytałem od lat – mroczna, przenikliwa i wolna od dystopijnych klisz, jakich można by się spodziewać."
"The Mary Sue"

"Słowa takie jak »arcydzieło« i »klasyk« są banalne, ale w przypadku Franceski Haig i jej zdumiewającego Ognistego oczyszczenia jako jedyne przychodzą na myśl. To zapierające dech w piersiach, namiętne, absolutnie sensacyjne dzieło wyobraźni, doskonale uporządkowane, pięknie napisane, wypełnione wspaniałymi postaciami, pełne intryg, przemocy, współczucia i niosące bardzo ważną wiadomość bez moralizatorstwa. Ogniste oczyszczenie nie ma sobie równych – pozostawia Igrzyska śmierci, Niezgodną, Zmierzch i inne nudziarskie historie daleko w tyle."
"Starburst Magazine"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1134909687
Tytuł: Mapa kości. Ogniste oczyszczenie. Tom 2
Seria: Ogniste oczyszczenie
Autor: Haig Francesca
Tłumaczenie: Mortka Marcin
Wydawnictwo: Uroboros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-02-01
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 138 x 40 x 206
Indeks: 20722500
średnia 4,5
5
16
4
5
3
4
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
27-12-2021 o godz 18:33 przez: EWELINA ZABOROWSKA | Zweryfikowany zakup
Polecam super
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-08-2017 o godz 17:45 przez: Kamila Kaczmarska
Kontynuacja Ognistego oczyszczenia, czyli Mapa kości, należy do tych, mam wrażenie, mniej znanych serii, jako że pierwsza część trafiła na rynek dopiero w 2016 roku. Co nie umniejsza jej możliwości do stania się jedną z tych dobrych serii, po których skończeniu będę czuła, że przeczytałam coś, co naprawdę mi się podobało. Czy Francesca Haig poprawiła się po pierwszej części? I to jak. Cass i inne Omegi dalej żyją pod rządami Alf. Świadomość o zbiornikach ciąży nad naszymi bohaterami, którzy znowu muszą uciekać. Pragną roznieść wieści o tym, co czeka Omegi w przytułkach, ale nawet dla swoich pobratymców stanowią wyrzutków, a podróżująca z nimi Alfa w tym nie pomaga. Jednak stawiają sobie na drodze nowe cele, a na wierzch wychodzą nowe fakty na temat tabu, Elektryki i Rady. Cass coraz częściej miewa wizje Wybuchu, co nie może dobrze wróżyć – wizjonerzy z taką przypadłością szybko potracili poczytalność. Jednak jest to dla niej czas zmian i niedługo będzie musiała przestać uczepiać się przeszłości. Miejsca, sytuacje i ludzie, którzy na nich czekają, mogą pomóc im wygrać wojnę, a mogą również ich pogrążyć. Jestem pozytywnie zaskoczona poprawą autorki. Podczas czytania tej części, nie odczuwałam niejakiego znużenia, które towarzyszyło mi przy pierwszej i akcja nie ciągnęła się tak mozolnie. Teraz co rusz pojawiało się coś nowego, bohaterzy mieli nowe zobowiązania i akcja wciąż parła naprzód, w końcu mogłam się wciągnąć. Francesca Haig zaczęła lepiej wykorzystywać momenty zaskoczenia i skupiła się bardziej na postaciach. Podobało mi się, że potrafi nadać dynamiczności akcji, jeśli tego sytuacja wymaga, wtedy parę stron umykało mi w mig. Miałam nadzieję, że w tej części znajdę poprawę i nie zawiodłam się, ponieważ nawet postać Cass przeszła swoją przemianę i możemy zobaczyć, jak zmienia się jej mentalność przez całą książkę. Mimo to, książki pani Haig mają w sobie jakąś specyficzną nutę, która umknęła mi przy pierwszej części i nie potrafiłam jej nazwać. Książki te są po prostu smutne. Cass, jako wizjonerka, powoli wyczuwa zbliżające się szaleństwo i karze siebie za wszystko, co nie jest jej winą. Jedna z postaci opisała ją słowami “ledwie istniejesz” i naprawdę to czuć. Jej myśli, jej styl bycia przynosi czytelnikowi te same spostrzeżenia, ponieważ jej narracja jest zwyczajnie smutna. W dodatku sytuacje, które tam się dzieją, wcale nie są lepsze. Krew spływa po kartkach, a niektóre momenty są zwyczajnie makabryczne. Trudno przy czytaniu poczuć radość czy uśmiechać się do książki, bo nie ma tam momentów, które mogłyby nas uszczęśliwić. Omegi przechodzą spod władzy tyrana do drugiego tyrana, nawet wśród swoich nie mogą już czuć się bezpiecznie. Czekam na trzeci tom, bo jestem bardzo ciekawa dalszej akcji i jak najbardziej zachęcam do zapoznania się z tymi książkami. Recenzja pochodzi z bloga blue-spark-books.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-04-2017 o godz 22:20 przez: Monika Szulc
Po dramatycznych wydarzeniach, jakie miały miejsce na Wyspie, ruch oporu niemal doszczętnie został zgładzony. Nieliczne Omegi, którym udało się przetrwać, żyją w ciągłym strachu i ukryciu. Tylko Cass, Kobziarz i Zoe starają się ocalić swoich pobratymców. Wizja dożywotniej egzystencji w zbiornikach jest przerażająca, a Cass i jej towarzysze zrobią wszystko, by ocalić Omegi i ofiarować im życie, na jakie zasługują. Francesca Haig wykreowała niebanalny świat, który został zmieniony przez wielki wybuch. Otoczenie zniszczone, surowe i nieznające litości, w którym rodzą się tylko i wyłącznie bliźnięta. Alfa i Omega połączenie ze sobą aż do śmierci, bo kiedy jedno z rodzeństwa umiera, ginie i drugie. Nieskazitelne Alfy zdominowały całkowicie tamtejsze tereny. Omegi żyją w strasznych warunkach i płacą niebotycznie wysokie podatki. Życie często jest dla nich jeszcze trudniejsze, gdyż borykają się z własną niepełnosprawnością. Tu nasunęły mi się pewne wątpliwości, ponieważ Alfy są bezwzględne dla swojego rodzeństwa, ale są od niego zależne. Powinny dbać o nich, by były zdrowe. Niemniej jednak Alfy znalazły rozwiązanie dla tego problemu i postanowiły zamknąć Omegi w zbiornikach i całkowicie pozbawić ich świadomości. „Mapa Kości” to nie jest ckliwy romans, to postapokaliptyczna wizja przyszłości, która przeraża okrucieństwem. Fascynuje i wciąga w wir nieprzewidywalnych zdarzeń, co niewątpliwie jest plusem. Autorka ma doskonały styl. Nie przepadam za długimi oposami, a jednak Pani Haig udało się mnie zaintrygować. Pisze bardzo plastycznie i łatwo sobie wyobrazić poczynania bohaterów. Cass jest główną bohaterką i jak dla mnie zbyt idealistycznie podchodzi do świata, choć jej poglądy są w pełni zrozumiałe to niestety świat, w którym żyje jest bezwzględny. Wydarzenia z poprzedniego tomu pozostawiły ślad na bohaterce i sama przyznaję, że i ja odczuwałam żal, bo chciałabym by ta historia potoczyła się inaczej. Jednak akcja zmierza w dobrym kierunku, powoli widać nadzieję, co prawda nikłą, ale miałam już dość ciągłego pesymizmu i niecierpliwie wyczekuję trzeciego tomu. „Mapa Kości” to bardzo dobra kontynuacja. Relację między bohaterami są burzliwe, a ich walka o godne życie i wolność spodobają się wszystkim fanom dystopii. Historia ta mówi o moralności, żądzy władzy oraz miłości, która powinna być piękna, a została stłamszona przez chęć bycia lepszym. Intrygująca, lecz nieidealna powieść, którą polecam. 4+/6
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-09-2017 o godz 18:36 przez: Singielka xxo
http://intheheavenofbooks.blogspot.com/2017/09/66-mapa-kosci-f-haig.html Jak pewnie dobrze wiecie po przeczytaniu pierwszej części, na Wyspie odbyła się masakra. Cass, Zoe i Kobziarzowi udało się, na szczęście, uciec, ale ruch oporu jest w rozsypce. Wspólnicy, albo teraz przyjaciele, wędrują razem tak naprawdę nie mając jasno określonego celu. Po części liczą jeszcze na powrót dwóch statków, którym udało się odpłynąć z Wyspy. Starają się również szerzyć wieść o zbiornikach, w których Rada chce zamknąć wszystkie Omegi. Starają się coś zrobić, ale co może jedynie trójka nędznych, głodnych wojowników? A Pani Generał, Prowodyr i Reformator chcą doprowadzić plan do końca. Cass, Kobziarz i Zoe próbują wzniecić ducha buntu, ale wszyscy są za bardzo przerażeni. W książce występuje również kolejny wątek. Otóż pewna staruszka widziała papiery mówiące o miejscu, w którym przeżyli ludzie w czasie Wybuchu. O Arce. O ogromnej maszynie utrzymującej życie ogromnej ilości ludzi przez wiele lat? Mowa jest również o Zamorzu, ale ta opcja wydaje się najmniej realna. Ale jednak Wyspa istniała, więc Zamorze? Czemu nie? Cass zmieniła się w tej części. W pierwszej wydawała się bardziej... pewna siebie. Teraz jest tak samo zastraszona jak reszta ruchu oporu, ale przynajmniej stara się jakoś pomóc. Ma coraz częstsze wizje wybuchu, a gdy spotyka się z pewnym innym wizjonerem, nie może się na niczym skupić. Kobziarz. W tej części wyraźniej widać jego charakter. Pod maską bezwzględności kryje się troska. Mimo że potrafi zabijać, poświęcać siebie i innych, jeśli zajdzie taka potrzeba, to również umie ich bronić. Zoe w niektórych momentach była naprawdę wkurzająca. Krzyczała ciągle na Cassandrę i było widać, że uważa, że to ona sama cierpi najbardziej ze wszystkich, a innym na pewno jest wszystko okej i jej nie rozumieją. Cass poddawała się temu. Były momenty, kiedy myślała "ale ta Zoe ma rzeczywiście gorzej". Według mnie powinna się jej postawić i powiedzieć: "Ej, nie tylko ty jedna tutaj cierpisz!". Zoe uważała się po prostu za lepszą od innych. W tej części, jak i również w poprzedniej, brakowało mi jednej, bardzo istotnej rzeczy - miłości. Ludźmi rządziło wiele emocji - złość, rozpacz, przygnębienie, ale miałam wrażenie, że nigdy nie kierowała nimi prawdziwa miłość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
17-03-2017 o godz 19:30 przez: Małgorzata Korba
"Mapa Kości" dzieje się zaraz po poprzedniej części w tym samym świecie. Alfy nadal chcą się pozbyć Omeg, a te z kolei chcą wywalczyć wolność. Po przeczytaniu debiutu Francesci Haig głównie narzekałam na złe wykorzystanie fabuły, gdyż tam wszystko kręciło się wokół Cass, głównej bohaterki i jej rozterek, zaś w tym tomie moje marudzenie zostało wysłuchane, ponieważ pojawia się w nim wiele wydarzeń dotyczących głównego wątku - walki społeczeństw. Ponadto dotkliwie został poruszony temat tajemnicy Wybuchu oraz drugiej cywilizacji. Czytając tę książkę można w końcu poczuć klimat tajemniczości i napięcia, bowiem zagadki, które stawia los na drodze głównych bohaterów, są naprawdę intrygujące i sprawiają, że czytelnikowi chce czytać się dalej. Akcja ma umiarkowane tempo, bo nie jest ani wolna, ani szybka, ale na szczęście występują także zwroty akcji, choć nie nazbyt często. Tym razem fabuła nie została zdeptana przez monologi i opisy uczuć, a wręcz przeciwnie nasza Cass jakby ucichła. Czyta się naprawdę lepiej i szybciej. Co do bohaterów, to mogę powiedzieć, że również zmienili się na lepsze. Ci, którzy byli bez wyrazu, nabrali barw i zyskali więcej charakteru. Bohatera, którego nie znosiłam, na szczęście nie ma w tej części i dobrze bo był okropny. Także Cassandra uległa znacznej zmianie i jest całkiem inna, mniej gadatliwa, ale za to bardziej sensowna. Reasumując, Mapa Kości to druga część trylogii "Ogniste Oczyszczenie" napisanej przez Francescę Haig. Tym razem książka mnie nie zawiodła i rozwiała moją niechęć do tej serii. Fabuła, akcja i bohaterowie ulegli diametralnym zmianom, które wyszły jej na dobre. Pojawia się tu wiele tajemnic, zagadek oraz ciekawych wydarzeń, które wprowadzają czytelnika w nastrój zaskoczenia, napięcia i tajemniczości. Szczególnie interesujące są losy Wybuchu, Zamorza oraz polityki Alf, a zakończenia jest najlepsze jakie mogło dla niej być. Mapa Kości nadal nie jest z wysokiej półki, ale jest naprawdę dobra. Recenzja pochodzi z http://filizanka-ksiazkoholika.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-04-2019 o godz 12:27 przez: Emczytelnik
Dzisiaj kolejne zdjęcie, troche z serii #lookbook. Tym razem bardziej nawiązuje do fabuły książki niż do strojów, ale okej! . Wczoraj skończyłam drugą część "Ognistego Oczyszczenia" czyli "Mape kości" jak pamiętacie na pierwszą część troche psioczyłam, że jest pare niedociągnięć. Jak z kolei jest teraz? Czy coś sie zmieniło? . Stare zagrożenie, nowe przygody. Troche sie bałam, że Autorka nie udźwignie tego co stworzyła, że książka będzie dużo gorsza (tak czasem jest, więc w sumie no... Byłam na to przygotowana) ale zaczęłam ją czytać i owszem - troche długo mi sie z nią zeszło - ale uważam, że była dobra. Nie miałam przy "Mapie kości" czegoś takiego, że odkładałam ją bo coś sie "ciągnęło". Akcja była utrzymana na poziomie a to co otrzymałam bardzo mnie zadowoliło. Kreacja postaci była dużo lepsza, oraz samo tworzenie relacji między ludzkich. Chociaż w niektórych momentach Autorka mogła jeszcze bardziej puścić wodze wyobraźni i dowalić do pieca i jeszcze bardziej zaognić konflikt między Alfami i Omegami. Troche też w tej książce jest rozwiązania na temat apokalipsy, która wydarzyła się hen daleko więc mamy jakiś większy pogląd na sytuacje. Mi jeszcze tutaj brakowało, aby Cass miała takie przebłyski wizjonerstwa właśnie z tej apokalipsy. To byłoby już całkiem "miodzio". No mówie, nie jest ta część zła jak zakładałam, ale w niektórych momentach Autorka zagrała bardzo bezpiecznie i nie umiała wykorzystać paru okazji. . Co do kreacji, to wreszcie nie mamy ślamazarnego Kimy, który irytował w pierwszej części a mimo tego, że Cass była strasznie melancholijna, to tutaj też Autorka mogła inaczej rozegrać tą jej historie. Zagranie też bezpieczne, ale odbija sie to na tym, że nie czułam z nią więzi. Za to bardzo fajnie, że więcej mamy Kobziarza i dochodzi tajemnicza Zoe. Dzięki tym postaciom książka zyskała kolorytu a ja wreszcie czułam tę chęć walki. Jeśli chodzi o Alfy to cóż, będzie sie działo i ten wątek jest najlepszy w całej książce! . Ogólnie polecam! Teraz wreszcie moge sie brać za 3 część! ♥️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-08-2017 o godz 15:25 przez: DeVi
Kiedy świat wydaje się być już wystarczająco zły, staje się coś nieoczekiwanego. Nadchodzi kres naszego życia. Zamknięci nie możemy oddychać, poruszać się, myśleć. Ale nadal jesteśmy. Cass wraz z Kobziarzem i Zoe starają się, aby już nigdy więcej nie stało się coś tak strasznego. Zbiorniki zabierają nie tylko człowieka, ale zwłaszcza jego duszę. Ludzie nieświadomie dają się złapać w wodną otchłań śmierci. Czy Ruch Oporu wygra jakakolwiek bitwę? Czy ma szansę na przetrwanie wojny? Czy Zamorze istnieje? Jeśli tak, to czy ktoś im pomorze uratować bliźniaków? Wiele pytań, lecz niewiele odpowiedzi. Sama fabuła zasługuje na oklaski na stojąco. Jest sporo czytania, wiele do zapamiętania, połączenia kropek. Jednakże właśnie to sprawia, że nie siedzisz znudzony. Zaskoczyło mnie to jak szybko bohaterzy musieli decydować o tym, co chcą zrobić. Kiedy to dowódcy zastanawiają się nad planem, Cass już pędzi by go zrealizować po swojemu. I chociaż nie zawsze jest pięknie, sporo krwi się przeleje, warto jest zadziałać impulsywnie. Niezdecydowanie jednych, strategia szybkiego chaosu oraz lęk przed wszystkim sprawia czytelnikowi przyjemność. Miłość, przyjaźń, rodzina. Czy te wartości mogą przetrwać? Skoro znany nam świat przestał funkcjonować i doprowadził do klęski żywiołowej, to czy jesteśmy wstanie zmienić historię? Tyle lat nauki, tyle lat zmarnowanych. Mapa kości daje nam ogrom odpowiedzi na pytania zadane w Ognistym oczyszczeniu. Powoli poznajemy nową Cass, która pokaże nam jak trudno jest przetrwać w postapokaliptycznym świecie. Gdzie Alfy są ważniejsze od Omeg. Gdzie siła i władza są ważniejsze niż dobro i urodzaj. Gdzie miłość nie istnieje, a ludzi liczy się w cyferkach. Czy odważysz się przyłączyć do Ruchu Oporu i zwalczyć zło? Więcej o książce na: https://recenzjedevi.blogspot.com/ Zapraszam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-06-2017 o godz 13:03 przez: myfairybookworld.blogspot.co.uk/
''Mapa kości'' to świetna powieść, dużo lepsza od pierwszego tomu serii. Autorka rewelacyjnie wykreowała świat Alf i Omeg, fani dystopii będą zachwyceni. Francesca Haig odpowiedziała na kilka pytań, które powstały po przeczytaniu ''Ognistego oczyszczenia'', ale pozostawiła nam kolejne, na których rozwiązanie pozostaje nam czekać. ''Mapa kości'' jest dowodem na to, że Francesca Haig ciągle rozwija się jako autorka, pracuje nad swoim stylem, poprawia błędy, wierzę, że trzeci tom pokaże nam, że dojrzała i potrafi zaczarować każdego czytelnika. Z wielką przyjemnością przeczytałam tę książkę, mam nadzieję, że wy również się nie rozczarujecie! :) http://myfairybookworld.blogspot.co.uk/2017/06/francesca-haig-mapa-kosci.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-02-2017 o godz 21:32 przez: mój empik
Oba tomy "Ognistego oczyszczenia" dostałam w prezencie i okazał się to prezent trafiony w dziesiątkę! Uwielbiam dystopie, niestety pisarze bardzo często mają problem z konsekwentnym prowadzeniem fabuły, co gorsza potrafią ze świetnie zapowiadającej się książki postapo zrobić kiczowaty romans... Francesca Haig stanęła jednak na wysokości zadania i stworzyła przemyślane, logiczne uniwersum i niepokojące zasady w nim panujące. Wszystko to w połączeniu z bardzo dobrym warsztatem daje świetną serię, nie tylko dla młodzieży. Przeczytałam oba tomy - "Ogniste oczyszczenie" oraz "Mapę kości" - i jestem zachwycona!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-02-2019 o godz 00:00 przez: BogusławaSuliga | Empik recenzuje
Jeżeli jesteście fanami książki "Igrzyska Śmierci" to ta również bardzo wam się spodoba, ponieważ obie utrzymane są w bardzo podobnym poziomie. Seria "Mapa kości" to książki, które zachwycają i sprawiają, że trudno się od nich oderwać. Autorka stworzyła w niej taka fabułę, że czytelnik ma ochotę tylko na więcej. Mnie ta książka zachwyciła. Już po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam, że szybko moja przygoda z tymi książkami się nie skończy. Bardzo mi się one podobały. Są one dynamiczne i nieprzewidywalne, nigdy nie byłam wstanie domyślić się co się za chwilę wydarzy. Polecam, bo naprawdę warto!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-11-2019 o godz 00:00 przez: EsteraPajączkowski | Empik recenzuje
Ogniste oczyszczenie to moim zdaniem jedna z lepszych książek, jaką przyszło mi czytać w ostatnim czasie. Na pewno każdy z Was doceni tę propozycję, ponieważ jest ona wielowymiarowa. Każdy z czytelników na pewno znajdzie w niej coś dla siebie. Zarówno zostały w niej poruszone niesamowite wątki akcji, które zaskakują nas tajemniczością i niespodziewanymi zwrotami, ale są również tutaj wątki miłosne, które oczywiście dopełniają całości i sprawiają, że ta seria jest jeszcze bardziej ciekawa i naprawdę trudno odłożyć ja na bok. Ja jestem pod wielkim wrażeniem tego zestawienia. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-02-2017 o godz 19:10 przez: rubikon
Perfekcyjna kontynuacja bestsellerowego "Ognistego oczyszczenia". Rzadko kiedy zdarza się, by kolejne tomy serii trzymały poziom pierwszego - tutaj spokojnie mogę powiedzieć, że "Mapa kości" jest jeszcze lepsza!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-02-2017 o godz 20:19 przez: emka
"Mapa kości" oferuje czytelnikom to, co zachwycało w pierwszym tomie "Ognistego oczyszczenia" - cudownie przedstawionych bohaterów, fantastyczną fabułę oraz niepokojący, doskonale zaprojektowany świat.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Szklany Tron. Tom 1 Maas Sarah J.
4.1/5
43,30 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wrzask. Tom 2 Noni Lynette
4.5/5
33,13 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szept. Tom 1 Noni Lynette
4.4/5
31,61 zł
41,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego