Od czerwieni do turkusu. Jak lepiej porozumiewać się w pracy (okładka  miękka, 11.2019)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 24,33 zł

24,33 zł 37,00 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 48 godzin

Oferta Smart Books : 30,64 zł

Oferta WawaSmart : 31,26 zł

Oferta dvdmax : 36,79 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Biznes na skali barw

Czy wiesz, że firmy i organizacje mają swoje kolory? Mogą być czerwone, bursztynowe, pomarańczowe, zielone albo turkusowe. I nie, wcale nie chodzi o logo, które reprezentuje daną firmę czy organizację. Tajemnica tych barw tkwi w przyjętym stylu zarządzania. O tej typologii świat po raz pierwszy usłyszał w 2014 roku dzięki przełomowej publikacji Frederica Lalouxa zatytułowanej "Reinventing Organizations". Według klasyfikacji zaproponowanej przez autora kolor przypisany organizacji odpowiada przyjętemu w niej modelowi zarządzania - opresyjnemu w organizacjach czerwonych, sformalizowanemu w bursztynowych, zmechanizowanemu w pomarańczowych, nastawionemu na dialog w zielonych oraz płaskiemu w turkusowych.

Ta książka stanowi zbiór metod właściwych do zarządzania komunikacją w zależności od koloru firmy. Autorka, doradczyni i trenerka od wielu lat współpracująca z polskimi firmami, wskazuje w niej, jak zdefiniować dominującą barwę własnej organizacji. Podpowiada, jak określić preferowany styl komunikacji, zarówno organizacyjny, jak i osobisty, zwiększać efektywność i komfort pracy oraz zapobiegać niepożądanym zjawiskom (jałowe dyskusje, przemoc słowna czy mobbing). Co istotne, książka odnosi się do rodzimych realiów, a podane w niej przykłady różnych strategii radzenia sobie z problemami komunikacyjnymi pochodzą z życia - faktycznie wystąpiły w którejś z polskich firm lub organizacji.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1234939311
Tytuł: Od czerwieni do turkusu. Jak lepiej porozumiewać się w pracy
Autor: Mażul Ewa
Wydawnictwo: Onepress
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 168
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-11-26
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 20 x 209 x 143
Indeks: 33754802
średnia 4,3
5
3
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
02-01-2020 o godz 08:47 przez: justa21
Kolor komunikacji O tym, jak ważna jest komunikacja, nie trzeba nikogo przekonywać. Zarówno ta werbalna, jak i niewerbalna, wpływa na jakość nawiązywanych relacji, zarówno w życiu prywatnym, jaki zawodowym. Co więcej – może warunkować sukces, i to nie tylko w takich zawodach, jak sprzedawca czy polityk, ale tak naprawdę w przypadku każdej funkcji i rodzaju wykonywanej pracy. Choć mogłoby się wydawać, że skoro komunikujemy się każdego dnia z wieloma osobami, nie powinniśmy mieć z tym żadnych problemów, to jednak bardzo często popełniamy podstawowe wręcz błędy. O tym, jak poprawić jakość tej komunikacji w środowisku zawodowym (co niewątpliwie pociągnie za sobą zmiany na polu osobistym) pisze Ewa Mażul, doradca i trener komunikacji, w poradniku pt. ”Od czerwieni do turkusu. Jak lepiej porozumiewać się w pracy? ”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa OnePress książka wyposaża nas nie tylko w teoretyczną wiedzę dotyczącą komunikacji, jej barier, a także metod do zarządzania komunikacją, ale dzięki licznym przykładom, bez problemu przełożymy te informacje na praktykę, wcielając je w firmowe (i nie tylko) życie. Po książkę sięgnąć mogą zarówno pracownicy, jak i pracodawcy(niezależnie od koloru firmy i organizacji), studenci, a tak naprawdę każdy, kto chce poprawić jakość swojej komunikacji. Poradnik składa się z dziewięciu rozdziałów, w których autorka nie tylko przedstawia typologię firm jeśli chodzi o rodzaje reprezentowanych kolorów, wyjaśnia, jak zdefiniować dominującą komunikację, a także jak określić (i stosować) preferowany styl komunikacji. Krok po kroku zgłębiać będziemy takie zagadnienia związane z komunikacją, jak: mowa świadoma i nieświadoma, zależności pomiędzy władzą a komunikacją czy wreszcie kolory organizacji, od czerwieni poprzez oranż czy zieleń, aż do turkusu. Autorka zauważa, że firmy zwykle słabo sobie radzą z określeniem poziomu komunikacji, panuje przekonanie, że kolor komunikacji jest zwykle o stopień wyższy, niż to jest w rzeczywistości. Podkreśla też, że istotą opisywanego przez nią podejścia do komunikacji, jest uzmysłowienie, że pewne kompetencje komunikacyjne są połączone z poziomem rozwoju świadomości. Co więcej, osobisty styl komunikacji menedżera wskazuje nieprzekraczalną granicę możliwości przywódczych danej osoby. Czytamy również o wyzwaniach powiązanych z kolejnymi etapami rozwoju umiejętności komunikacyjnych, schematach reagowania, autorka udziela szeregu wskazówek adresowanych do kolejnych poziomów (kolorów) komunikacji. Opis każdego koloru kończy się podsumowaniem, nie tylko zawierającym wszystkie najważniejsze kwestie poruszone w rozdziale, ale również umożliwiającym szybkie dotarcie do interesujących nas treści, nawet po zakończeniu lektury. Jestem przekonana, że sięgnięcie po tę pozycję, połączone z (auto)refleksją i pragnieniem rzeczywistego usprawnienia komunikacji w firmie (i nie tylko) przyniesie pozytywne efekty. Zarówno w życiu zawodowym (funkcjonowaniu całej firmy), jak i osobistym. Justyna Gul Qultura słowa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-07-2020 o godz 10:34 przez: Iwona Kutzner
Lepiej przeczytać Pracować inaczej Laloux'a . Nie warto czytać skrótów lepiej mieć pełen obraz
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego