Oczy zasypane piaskiem (okładka  twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Temu reporterowi jeden konflikt i dwa kraje nie dają spokoju. Paweł Smoleński na nowo rusza w najbardziej zapalne tereny Palestyny i Izraela, w Jerozolimie, Gazie i wioskach na Zachodnim Brzegu niestrudzenie pyta, czy pokój jest wciąż możliwy. Patrzy na rosnący z każdym miesiącem mur separacyjny, czyta o kolejnych samobójczych zamachach, słucha o nienawiści. Próbuje zrozumieć, ale nikt nie ma złudzeń, że o jakiekolwiek porozumienie będzie bardzo trudno.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1088350081
Tytuł: Oczy zasypane piaskiem
Seria: Reportaż
Autor: Smoleński Paweł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 264
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-02-19
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 52 x 247 x 145
Indeks: 14306600
średnia 4,1
5
8
4
2
3
3
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
27-11-2015 o godz 16:42 przez: maciej szablewski | Zweryfikowany zakup
Ta książka to po części ciąg dalszy zbioru reportaży "Izrael już nie frunie". Smoleński pokazuje, jak potoczyły się losy wybranych bohaterów i co ciekawe- niektóre historie rozwinęły się zaskakująco pozytywnie. Nowością jest pokazanie sytuacji na Bliski Wschodzie również z szerokiej perspektywy ludności arabskiej. Rozwarstwienie społeczne, narodowościowe i ogrom wynikających z tego faktu problemów, sprawiają, że książka, podobnie jak poprzedniczka, może przytłoczyć i wprawić w stan beznadziejności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-03-2014 o godz 22:18 przez: Lipek
Nie uczcie się proszę o Bliskim Wschodzie od pana Smoleńskiego, bo to bzdury. Bywam tam dość często i mam wrażenie, że pan S pisze o jakimś zupełnie innym rejonie (zresztą nie tylko ja).
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
14-03-2014 o godz 10:38 przez: Chajelet
Izrael nie jest „jednym z najbardziej niebezpiecznych regionów”! Bywam w Izraelu, sądzę, że nie rzadziej niż autor.
Warto przekonać się samemu, choć raz, tym bardziej, że nie ma bariery cenowej.
Izrael nie jest polem walki, nie jest krajem nastawionym przeciwko Palestyńczykom. Paweł Smoleński konsekwentnie foruje te dwie tezy w swoich książkach.
Książka ta, jak i poprzednie, jest nie tylko nasączona kłamstwami, ale i nudna. A to już dwa grzechy śmiertelne dziennikarza i pisarza w jednej osobie.
Książka powiela stereotypy, uprzedzenia, kalki.
Niczego nie wnosi do postrzegania rzeczywistości Bliskiego Wschodu, bo ją zwyczajnie przekłamuje.
Powinna być zakazana, ale nie będę tego postulować, aby nie zachęcać Czytelników.
Szkoda czasu i pieniędzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
01-02-2014 o godz 00:00 przez: Suria
Lubię Pawła Smoleńskiego jako reportera. Znany ze swojej pasji zgłębiania najbardziej niebezpiecznych regionów. Czy można żyć normalnie w obliczu konfliktu wojennego? Smoleński to doskonały obserwator ludzi i ich życia na obszarach trudnych i zapalnych. Wynikiem czego jest ta niesamowita książka która z pewnością zagości na mojej półce pt "ulubione".
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
03-02-2014 o godz 00:00 przez: Isabelle W
Jestem bardzo ciekawa nowej książki, od dawna czytam reportaże pana Pawła Smoleńskiego i każdy z nich bardzo dużo wniósł do postrzegania przeze mnie rzeczywistości Bliskiego Wschodu. Te teksty tłumaczą wiele rzeczy nieprzekładalnych na nasz system kulturowy, nadkruszają stereotypy. Jestem pewna, że i tym razem się nie zawiodę.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
02-04-2014 o godz 08:38 przez: jan stryjkowski
Świetna książka, więc z tego powodu nie dziwi mnie wrzask internetowych hejterów, uważających, że każdy Palestyńczyk to łobuz i potencjalny terrorysta, a z drugiej strony - każdy Izraelczyk to brutalny, bezmyślny okupant. Smoleński trafia w sedno konfliktu, więc ludzie zaślepieni pieklą się, a nawet postulują, by "Oczy..." zakazac, może spalic. Tymczasem autor trzyma z uczciwymi i szlachetnymi. Dobrze, że tacy ludzie trafiają się w tamtym rejonie świata, zaś Smoleński wydobywa ich na światło dzienne, na przekór oszołomom. Polecam, również nienawistnikom i nieukom. Może coś zrozumieją.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
17-03-2014 o godz 11:10 przez: Viconia
„Oczy zasypane piaskiem” to naprawdę ważna książka. Pozwala zrozumieć podłoże tego konfliktu. Uświadamia nam, dlaczego obie strony tak bardzo się nienawidzą. A co najważniejsze, pokazuje, że mimo wszystko, potrafią wiele zdziałać, wystarczy tylko odrobina dobrej woli i naprawdę spora dawka determinacji. Nie po raz pierwszy okazuje się, że ci którzy rządzą światem, powinni uczyć się życia od tych najmniejszych, którzy zazwyczaj prawa głosu nie mają. Wtedy ten świat byłby naprawdę pięknym miejscem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
18-03-2014 o godz 12:59 przez: adaminek
Książka ta nie pozwoli na zrozumienie współistnienia Palestyńczyków i Żydów, obywateli jednego państwa. Jest przeznaczona dla tych, którzy Izrael widzieli na obrazku. Podsyca konflikt, zwyczajnie szkodzi. Twórczość Pawła Smoleńskiego powinno omijać się szerokim łukiem, niestety, z każdą nową książką, wśród kolejnych zachwytów tych co widzą to, co chcą zobaczyć, coraz trudniej ją ignorować.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-06-2014 o godz 10:24 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
Kolejna książka Smoleńskiego o konflikcie izraelsko-palestyńskim. Tym razem autor skupia się na ludziach, a sam pozostaje na uboczu. Nie ocenia żadnej ze stron, tłumaczy postępowanie, lecz go nie usprawiedliwia. Pokazuje, że winni i ofiary są po obu stronach. Mimo, iż przedstawia ludzkie tragedie, to gros miejsca poświęca działaniom na rzecz pokoju, które na tym przepełnionym nienawiścią terenie są tym cenniejsze. Historie Smoleńskiego wyciskają łzy smutku i radości, ukazując, że przy odrobinie dobrej woli z obu stron nadzieja na lepsze jutro staje się realna.
Dominika Sominka, empik Poznań
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-03-2014 o godz 00:00 przez: Buster
To, że Palestyna, Jerozolima, Gaza to tereny nieustannych walk i nienawiści od wielu lat jest oczywiste, niestety... Świetnie napisany reportaż, który pokazuje, że tam każdego dnia jest wojna i walka o każdy skrawek ziemi. Żadna ze stron nie chce się poddać i pewnie się nie podda. To zawsze będzie strefa wojny... Bardzo dobra książka ukazujaca codzienne konflikty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-03-2014 o godz 00:00 przez: Jerzy
Reportaż Pawła Smoleńskiego to rzetelne i wielowymiarowe sprawozdanie na temat konfliktu Izraela i Palestyny. Jest to temat trudny, głównie ze względu na swoją złożoność, przy czym bardzo ważny, bo dotyczący bieżących wydarzeń. Smoleński przedstawia z bliska obie strony konfliktu, z reporterską precyzją i wnikliwością. Wartościowa i ciekawa pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-05-2014 o godz 00:00 przez: julia.sielak
Niesamowity reportaż Pawła Smoleńskiego poruszył mnie do głębi. Uwielbiam jego twórczość i uważam, że o takich sprawach poruszanych w książce powinno się mówić, pisać, nagłaśniać je. Bardzo podoba mi się nietuzinkowy styl pisania Smoleńskiego, a historie zapisane w Oczach zasypanych piaskiem wywołują skrajne emocje. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-03-2015 o godz 00:00 przez: troth
Oczy zasypane piaskiem to kolejny fantastyczny reportaż, wydany przez niemniej fantastyczne Wydawnictwo Czarne. Książka poruszająca i pobudzająca do refleksji, ale przede wszystkim bardzo prawdziwa. Wielkie brawa dla Smoleńskiego za wrażliwość i styl pisania. Polecam - to jedna z moich ulubionych książek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Paweł Smoleński

Zobacz także

Inne z tej serii Pani Stefa
5/5
25,55 zł
37,91 zł
Inne z tej serii Abchazja
5/5
25,54 zł
37,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego