Ocieplenie klimatu (okładka twarda)

Oferta empik.com : 31,37 zł

31,37 zł 36,90 zł (-14%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Klimat na ziemi robi się coraz cieplejszy.

Te zmiany postępują tak szybko, jak nigdy przedtem. W ciągu ostatnich 150 lat temperatury na Ziemi wzrosły średnio o mniej więcej 1 stopień.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Ocieplenie klimatu
Autor: Scharmacher-Schreiber Kristina , Marian Stephanie
Tłumaczenie: Łakomik Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Babaryba
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 96
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-06-16
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 34805053
średnia 4,8
5
4
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
5/5
11-08-2020 o godz 18:26 przez: Martyna
Maluchy chętnie obserwują świat i zmieniającą się przyrodę. Wiele z nich nie miało jednak okazji doświadczyć śnieżnej zimy. Być może część z Was uzna, że nie jest to przecież taki duży problem, jednak „Ocieplenie klimatu” to książka, która pokaże czytelnikom, że zmiany w środowisku mogą doprowadzić do wielu poważniejszych, katastrofalnych wręcz konsekwencji. W tej nowości od wydawnictwa BABARYBA przeczytamy o wielu ważnych z punktu widzenia ekologii kwestiach. Dzieci będą miały okazję poznać różne strefy klimatyczne i przeczytają, co może wpływać na zmianę warunków, panujących na Ziemi. Dowiedzą się także czym jest efekt cieplarniany i jakie nasze działania doprowadziły do jego nasilenia. Mali czytelnicy zobaczą również w jaki sposób produkowana jest energia i dlaczego warto ją oszczędzać! W książce „Ocieplenie klimatu” nie zabraknie też wielu ciekawostek. Czy wiecie czym jest ślad węglowy? Zastanawialiście się może jak duży wpływ na środowisko ma… zakup spodni? Ile gazów cieplarnianych emitowanych jest podczas produkcji 1 kilograma wołowiny? Odpowiedzi na te wszystkie pytania (oraz wiele innych) znajdziecie właśnie czytając „Ocieplenie klimatu”! Co zaskoczyło nas najbardziej? Nie mieliśmy świadomości, że produkcja mleka, a nawet sama hodowla krów związana jest z uwolnieniem do atmosfery tak dużej ilości gazów cieplarnianych. Dowiedzieliśmy się również, że w ciągu ostatnich 150 lat poziom wód w morzach i oceanach podniósł się aż o 20 cm. Zmobilizowało nas to do wprowadzenie w życie kilku ważnych zmian. Co zrobić, by ratować naszą planetę? O tym również przeczytacie w książce „Ocieplenie klimatu”! Cieszę się, że pojawia się coraz więcej lektur, mówiących o ekologii, ochronie środowiska i konieczności wprowadzenia zmian w naszych zwyczajach i zachowaniach. Jest to konieczne, by nasze dzieci czy wnuki mogły cieszyć się życiem na pięknej i bezpiecznej planecie. „Ocieplenie klimatu” jest świetną książką, która bardzo dokładnie omawia temat zmian klimatycznych. Jest napisana bardzo przystępnym językiem i opatrzona świetnymi ilustracjami. Jestem pewna, że zaciekawi każdego, zarówno przedszkolaka, jak i dzieci w wieku szkolnym czy nawet dorosłych! Dużo ciekawej treści, świetnie dobrane i przedstawione zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz bardzo atrakcyjne wydanie sprawiają, że naprawdę warto mieć tę książkę w swojej bibliotece! Wydawnictwo BABARYBA rekomenduje książkę „Ocieplenie klimatu” czytelnikom od 8. roku życia. W mojej opinii można zdecydowanie sięgnąć po tę książkę nawet z 6-latkami. Na pewno część przedstawionych faktów będzie wymagała dodatkowego wyjaśnienia, ale według mnie na ekologię nigdy nie jest za wcześnie! Czytelnicze Podwórko
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-10-2020 o godz 18:34 przez: Anonim
Właśnie wróciliśmy z wyprawy do lasu. Dużo rozmawialiśmy na temat zmian klimatycznych, bo to miejsce właśnie stworzyło klimat do takiej rozmowy. Takie zmiany są widoczne już gołym okiem. Mało tego - zagadnął nas leśnik, z którym pogawędka też podążyła w tym kierunku. Ocieplenie klimatu, zmiany klimatyczne – już chyba nikt nie wątpi, że te zjawiska mają miejsce, że to się dzieje na naszych oczach. Choć w książce „Ocieplenie klimatu” spotkacie na jednej z ilustracji pewną panią, która z pełnym przekonaniem siedząc na drzewie twierdzi: „Jakoś nie widzę tych zmian klimatycznych!” Co to jest w ogóle klimat, czy ma coś wspólnego z pogodą, dlaczego na Ziemi istnieją różne strefy klimatyczne, jak żyją dzieci w zzzzimnej strefie polarnej, a jak w tropikach, w jaki sposób klimat zmieniał się na przestrzeni wieków, jak „czytać” lód i słoje drzewa, co oznacza efekt cieplarniany, dlaczego występuje coraz więcej gwałtownych zmian w składzie atmosfery, kto i co jest odpowiedzialny za emisję gazów cieplarnianych. Takich i podobnych, równie ważnych zagadnień znajdziecie tutaj, w tej książce bardzo dużo. Autorzy sięgają też po pewne tematy poboczne – niby luźno związane z klimatem. A jednak… Bo czy dzieci są świadome tego, że i para ich spodni ma coś wspólnego ze zmianami klimatycznymi? Książka podpowiada też, co zwykły śmiertelnik może zrobić dla klimatu. To nie tylko wielkie akcje, zaangażowanie wysokich środków – to proste czynności, których można pilnować na swoim podwórku. Tyle że muszą wejść nam w krew, musimy nauczyć się żyć zgodnie z pewnymi zasadami, które w wielu krajach są na co dzień przestrzegane. I warto, by poznały je dzieci – bo w końcu – czym skorupka za młodu nasiąknie… Książka też niesie ze sobą pewną misję…. uświadamiania problemu dorosłym. Bo tak się dzieje, że dzieci łatwiej przekonać o potrzebie ochrony środowiska i klimatu. Dzieci mogą być tu przewodnikami, nauczycielami dla swoich rodziców i dziadków, którzy dorastali z zupełnie innymi problemami. Ktoś kiedyś powiedział na jednej z konferencji, w której przyszło mi uczestniczyć: dla dorosłych żyjących w cieniu wielkiego komina problemem jest to, że z tego komina nic nie leci do atmosfery. Bo wtedy to oznaka tego, że nie ma pracy. Jak zatem to wszystko pogodzić? Książka traktuje temat w bardzo przystępny sposób, liczne ilustracje na pewno pomagają zgłębić zagadnienia z przyjemnością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2020 o godz 22:27 przez: Ewelina Bachniak
Instagram- inia.recenzuje …. Blog- iniarecenzuje.wordpress.com Ocieplenie klimatu już nie powinno dziwić. Tak, stało się naszą codziennością. Zmiany odczuwamy wszyscy, upalne lato, i brak śniegu zimą. Ja jeszcze pamiętam mroźne zimy, ale mój niespełna 3 letni syn śniegu jeszcze nie widział i chyba nie zobaczy. Przyznaję, że tęsknię za tym momentem, kiedy biały puch skrzypi pod stopami i oświetla drogę, jak błyszczy, sama nie mogę uwierzyć w to co piszę, ale to prawda. Do tego coraz częstsze gradobicia, susze, powodzie czy pożary, tego doświadczamy każdego roku. Klimat zmienia się w zastraszającym tempie, ale przyszłość naszej planety zależy od nas. Tak, wiem, brzmi górnolotnie, dla innych banalnie lub wręcz naciąganie. Wielkie słowa, ale tak jest. Nie cofniemy zagłady, ale spróbujmy ją opóźnić. Nawet mały krok pomoże. Nowość od wydawnictwa Babaryba „Ocieplenie klimatu” wyjaśni młodym czytelnikom na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi. To dopełnienie dwóch równie świetnych książek od nich „Plastik fantastik? I „Śmieci”. Do tego dowiedzą się czym jest klimat, co to strefy klimatycznie i gdzie poszczególne występują. Czym jest efekt cieplarniany i jak bardzo fabryki i elektrownie są odpowiedzialne za emisję niemal połowy gazów cieplarnianych. Zapewne nie zdajecie sobie sprawy, a może się mylę, jak długą podróż odbywa para spodni nim znajdzie się w naszej szafie, a później i tak wyląduje na śmietniku. Dlatego tak ważne jest dawanie drugiego życia przedmiotom, naprawianie ich czy oddanie innym. Ale bez obaw, w tej książce nie tylko informują czy może kogoś straszą, prezentują dobre pomysły dzięki, którym ograniczymy emisję gazów cieplarnianych. Do sklepu zabierajmy własne pojemniki i torby, kupujmy regionalne produkty u lokalnych sprzedawców. Segregujmy, naprawiajmy lub przerabiajmy zepsute przedmioty i ubrania. Pomóżmy owadom, a w szczególności pszczołom, aby miały wystarczającą ilość bezpiecznej przestrzeni do życia. I tu ukłon dla Magdy i jej ekipy @ranczo.od.nowa Wasze lekcje pszczelarstwa to sztos. Pamiętajmy, że mamy tylko jedną Ziemię i jej zdrowie i nasza przyszłość zależą od każdego z nas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-08-2020 o godz 13:14 przez: Lidia
Zdarza Wam się niekiedy cofnąć myślami do czasów swojego dzieciństwa ? Ja wspominam czas gdy pod blokiem było boisko, co trzecia rodzina w klatce miała samochód. Teraz zamiast boiska jest parking, a na jedną rodzinę najczęściej przypadają dwa samochody. Brakuje mi chodnika, by niekiedy przecisnąć się wózkiem, nie wspominając o emisji spalanego dwutlenku węgla. Pamiętam czasy gdy tata z tajemniczego, niedostępnego dla wszystkich źródła przyniósł do domu kokosa. Teraz dostępność tego egzotyku jest na wyciągnięcie ręki. Tylko zanim trafił na półki supermarketu przebył daleką drogę. Mieszkamy w środkowej Polsce..moja młodsza córka nie wie czym jest zima. Nie zdajemy sobie sprawy z powagi sprawy związanej z ociepleniem klimatu, z katastrofą ekologiczną, która nadchodzi wielkimi krokami. Książka ta posiada nie tylko wymiar edukacyjny lecz również dużo drobnych wskazówek dotyczących drobnych zmian, które są w stanie opóźnić ten proces. Poza tym jest niezwykle przekrojowa objaśniająca kwestie związane z strefą polarną czy tropikami. Jest również o zmianach jakie wywołuje przemysł czy przetwórstwo. Kompendium wiedzy w jakże istotny temacie. Wycięte lasy, topniejące lodowce czy góry śmieci dryfujące po oceanie to część zjawisk, które powodują nieodwracalne zmiany dla naszej Ziemii. Kto z nas w dzisiejszych czasach nie ma z tyłu głowy niepokojącej myśli o tym, że katastofa klimatyczna wydarzy się za naszego życia, za życia naszych dzieci. Trzeba działać, edukować dzieci, pokazywać co jest ważne i istotne. Ziemia jest tylko jedna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Naciśnij mnie Tullet Herve
4.4/5
26,18 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pociągi Lomp Stephan
4.6/5
19,17 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Naciśnij mnie. Kolory Tullet Herve
4.7/5
25,04 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jedziemy na wycieczkę Gobel Doro
4.9/5
22,96 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Auta Lomp Stephan
4.6/5
19,17 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nasze miasteczko Gobel Doro
4.8/5
27,20 zł
32,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Na budowie Lomp Stephan
4.6/5
21,17 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Automoto Seidel Stefan
4.8/5
19,73 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Porysuj mnie Tullet Herve
4.1/5
27,65 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Samoloty Lomp Stephan
4.3/5
19,73 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Już jadę! Tullet Herve
4.6/5
22,87 zł
26,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Turlututu na wakacjach Tullet Herve
4.6/5
31,37 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa A gdzie tytuł? Tullet Herve
4.3/5
29,67 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Złamałem trąbę! Willems Mo
4.9/5
25,42 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mogę grać z wami? Willems Mo
4.5/5
22,43 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mieszkamy w książce! Willems Mo
4.8/5
25,42 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Moja mama Itoiz Mayana
4/5
27,65 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 razy 10 Tullet Herve
3.8/5
29,67 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zęboszczotki Pittau & Gervais
4/5
19,32 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego