Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu (okładka  miękka, 06.2019)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Rozwiń skrzydła pasji.

Kreatywność jest naturalną umiejętnością ludzkiego umysłu. Dlaczego więc nie wszyscy wyrażamy siebie twórczo? Dlaczego większość z nas nie robi w życiu tego, co kocha? Dzieje się tak, ponieważ wierzymy wewnętrznemu krytykowi, który surowo uświadamia nam, że nie warto niczego zmieniać i należy twardo stąpać po ziemi. Lepiej siedzieć cicho, zamiast podążać za głosem serca, które pragnie ekspresji poprzez pisanie, malowanie, uczenie innych czy śpiewanie.

A przecież twórczość nie jest zarezerwowana tylko dla wybranych!

W każdym z nas drzemią ukryte dary i talenty oraz kreatywność, dzięki której możemy żyć pełniej i szczęśliwiej. Każdy z nas jest do czegoś powołany, a znalezienie tej wyjątkowej drogi to jeden z ważniejszych celów naszego życia. Zanim jednak wkroczymy na ścieżkę powołania, musimy się zmierzyć z lękiem, negatywnym myśleniem i samokrytyką.

Ta książka pomoże Ci odbyć wewnętrzną podróż w głąb siebie. Zainspiruje do twórczego życia, do poznania Twoich darów i znalezienia ścieżki swojego powołania. Autorka przygotowała dziesiątki ćwiczeń, które pomogą Ci wzmocnić poczucie własnej wartości i wyjątkowości - i stać się najlepszą wersją siebie. Książka zainspiruje Cię do wykonywania pracy marzeń, dzięki której wyrazisz siebie w pełni. Robiąc to, co kochasz, będziesz inspiracją dla innych. Każdy z nas bowiem ma do opowiedzenia własną historię. Nie czekaj więc dłużej, rozpocznij swoją twórczą podróż!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1227060109
Tytuł: Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu
Autor: Gmitrzak Dagmara
Wydawnictwo: Sensus
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 232
Numer wydania: II
Data premiery: 2019-06-25
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 208 x 144 x 15
Indeks: 32706598
średnia 3,9
5
6
4
6
3
2
2
1
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
18-01-2022 o godz 19:13 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Przyjemna lektura
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
02-07-2019 o godz 23:35 przez: Anna
Wspaniała, inspirująca do działania, pozytywna książka. Pomocna dla osób, które chcą tworzyć, ale nie wierzą w siebie, ale tez dla tych którzy szukają swojego powołania i generalnie chcą zmienić coś w swoim życiu. Bardzo dużo wskazówek, ciekawych ćwiczeń, które pomagają nam zrozumieć siebie. Autorka dzieli się też swoją drogą, do odnalezienia powołania. Chyba nie ma podobnej pozycji na rynku. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
26-07-2019 o godz 00:47 przez: Northman1984
Czas na kreatywność. Kreatywność – przereklamowana aktywność, czy rzeczywisty sposób na nudę, stagnację i życiową rutynę? Zdecydowanie to drugie :) Jednakże rutyna, zmęczenie, nuda, czy stagnacja mają niestety to do siebie, że lubią powracać i władać naszym życiem; jak w takich wypadkach odnaleźć w sobie jakiekolwiek chęci i tytułową kreatywność? Książka to część teoretyczna oraz praktyczna. Jeśli o teorię chodzi, pokuszono się o zdefiniowanie kreatywności (choć czy potrzebnie?; wszak prawie każdy wie czym kreatywność jest ;) ), z kolei co do praktyki – pokazano jak można obudzić w sobie chęć do działania, zmian, aktywności, czyli innymi słowy jak odkryć w sobie chęć do wszystkiego co kreatywne. Ta właśnie część książki jest najcenniejsza, odnalezienie w sobie motywacji na tym polu jest bowiem czasem szalenie trudne. W zasadzie można powiedzieć, że lektura jest jedną wielką pochwałą wszystkiego, co niesie ze sobą odmianę i daje pozytywnego kopa in plus ;) Co ważne, z kolejnych stron można dowiedzieć się jak można zarówno chęci do działania jak i samą kreatywność w sobie odnaleźć. Okazuje się, że kluczem do sukcesu na tym polu są przede wszystkim dobre chęci, ale także wolna od ciężarów głowa i odrobina pomysłów, które można przekuć w aktywne działanie. Nie jest to wcale proste - tym bardziej cenna jest ta książka. Myślę, że nie ma wielkiego sensu przekonywanie iż bycie kreatywnym popłaca, ani też że warto w sobie ową kreatywność odnaleźć / pobudzić / wykrzesać (niepotrzebne skreślić / wszystkie powyższe zostawić). Każda pozytywna odmiana jest w życiu dobra, zwłaszcza jeśli jest przy tym ciekawa i pozwala zrobić zarówno coś fajnego jak i pożytecznego. Warto spróbować :) Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki. https://cosnapolce.blogspot.com/2019/07/obudz-swoja-kreatywnosc-jak-aktywowac.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-10-2019 o godz 11:13 przez: Jagna B.
Cyklicznie zmianiają się pory roku - u mnie jednak wciąż zima i zima, hu-hu-ha! Twórcza zima. "Zima (...) to przebywanie w naszej wewnętrznej pieczarze czy jaskini, kiedy dojrzewamy i przygotowujemy grunt do przyjścia inspiracji" - pisze Dagmara Gmitrzak w książce "Obudź swoją kreatywność". Książka ta temat kreatywności i tworzenia traktuje w sposób głęboki i wyczerpujący. Jest mocno osadzona w nurtach psychologii, jednocześnie płynnie porusza się między tradycjami Wschodu i Zachodu, podejściami do duchowości rdzennych kultur świata. Odwołania między innymi do jungowskiej psychologii głębii, psychologii humanistycznej, do teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, do świata sztuki, a również praktyczne ćwiczenia - to wszystko złożyło się w bogatą i spójną całość. Osobiście, czytając tę książkę czułam się jakby prowadziła mnie dłoń przyjaciółki i głos: to co robisz jest potrzebne, to w jakim miejscu się znajdujesz jest OK, masz w sobie pokłady energii i możliwości, żyj i nie ustawaj w poszukiwaniach. Może ktoś doświadczył uczucia przygnębienia i apatii z powodu niewykorzystanych uzdolnień i zasobów? Ja tak. Z przekonaniem polecam tę lekturę osobom, które chcą kroczyć swoją ścieżką powołania, a swoją moc twórczą wyzwolić lub rozwinąć. Książka przeczytana, ale to jedynie niewielki wycinek zadanej pracy domowej. Dziękuję za niezwykłą inspirację, solidną dawkę wiedzy oraz mega pozytywnego kopa. A teraz: do dzieła!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Gmitrzak Dagmara

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego