Obrona religii katolickiej (okładka  twarda, 10.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Nowe wydanie książki świętego biskupa z 1920 roku. Mimo upływu niemal 100 lat od jej ukazania się, nic nie straciła na aktualności.

Spotykamy się z zarzutem: wszystkie religie opierają się na prawdzie i dają człowiekowi jakieś prawidła życia: czyż tedy nie słuszna, by mu zostawić do woli, jaką religię chce wyznawać? Nie jest to rzeczą słuszną, bo jak Bóg jest jeden i prawda jedna, tak jedna tylko religia może być prawdziwą; inaczej trzeba by twierdzić, że ma prawdę za sobą i ten katolik, który wierzy w to, czego Kościół naucza – i ten protestant, który nie uznaje Kościoła – i ten żyd, który odrzuca Zbawcę Jezusa Chrystusa – i ten muzułmanin, który Mahometa uważa za boskiego proroka – czyli że jedna prawda drugą wyklucza, a więc że wszystkie religie są fałszywe.

Jedna tylko religia katolicka ma czystą prawdę i całą prawdę.

(Fragment książki)

Niech książka świętego biskupa Józefa Sebastiana pomoże nam zrozumieć, jak wielkim skarbem jest nasza wiara. Wiara, jak uczy nas święta teologia, jest łaską Bożą. Jest najcenniejszą rzeczą w naszym życiu. Najwspanialszym prezentem, który, zwłaszcza my, Polacy, poddani Maryi, Królowej naszej Częstochowskiej, otrzymaliśmy z Nieba. Wyznawajmy ją z odwagą – jak mówi Ojciec Święty do nowo kreowanych kardynałów – usque ad effusionem sanguinis - aż do przelania krwi. Może i od nas Bóg Prawdziwy, Trójjedyny, tego kiedyś zażąda.

Św. Piotr z Werony, męczennik, po ugodzeniu mieczem w głowę napisał na ziemi własną krwią to zdanie: Wierzę w jednego Boga! Credo. Św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, dobry pasterz, nam o tym przypomina, wykładając i udowadniając prawdy naszej świętej Wiary.

Trwajmy zatem mocni w Wierze, objawionej przez Zbawiciela i potwierdzonej przez tylu – w tym polskich – świętych. Dziękujemy Bogu i dumni jesteśmy, iż znalazł się wśród nich nasz Rodak, święty biskup Pelczar, kapłan wedle Serca Bożego, autor tej pięknej książki.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1136801909
Tytuł: Obrona religii katolickiej
Autor: Pelczar Józef Sebastian
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prohibita
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 380
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-10-24
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 225 x 33 x 160
Indeks: 20928520
średnia 4,7
5
2
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
5/5
30-01-2020 o godz 22:18 przez: Piotr Wierzbowski | Zweryfikowany zakup
Książka św. Józefa Sebastiana Pelczara w sposób przystępny i klarowny wyjaśnia zagadnienia religii katolickiej, przywołując również autorów niekatolickich którzy z wiarą katolicką sympatyzowali, a także jej wrogów. Książka jest napisana prostym i jasnym językiem, przeznaczonym dla każdego. Uważam dzieło ks. bp. Pelczara za wybitne i dla mnie osobiście za jedną z najlepszych książek o religii jaką czytałem. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Afera grypowa
0/5
30,49 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokój
4/5
36,49 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Prawda zwycięży Opracowanie zbiorowe
0/5
21,90 zł
30,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego