Obrazy i fotografie niemożliwe, które nie mogły powstać, a istnieją (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 34,80 zł

34,80 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

Tajemnicze zdjęcia z całego świata.

Na całym świecie istnieją obrazy ze wszystkich epok przedstawiające tajemnicze motywy. Malowidła i fotodokumenty, w przypadku których można wykluczyć fałszerstwo, a jednak ukazują one rzeczy sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Rzeczy, które według naszego obecnego stanu wiedzy w ogóle nie powinny istnieć! Dlaczego jednak istnieją?

  • Karykatury z epoki lodowcowej, utopijna sztuka jaskiniowa i prehistoryczna galeria bogów gwiazd.                                       
  • "Niewykonane ludzką ręką": święte płótna i zdjęcie paszportowe Chrystusa.
  • Wizytówki Królowej Niebios: cudowne ikony maryjne.
  • "Madonna z UFO" z Florencji: renesansowe obrazy z motywami niezidentyfikowanych obiektów latających we florentyńskim Palazzo Vecchio.
  • Kość z Kongo - prehistoryczny kalkulator: matematyczne metody liczenia znane były już w czasach prehistorycznych.  
  • Odcisk buta w kamieniu z rozdeptanym trylobitem. Szacowany wiek: co najmniej 230 milionów lat…

Osobliwe obrazy i ich tajemnicza historia wprawiają w zdumienie, podają w wątpliwość nasze utarte wyobrażenie o świecie. Kogo przedstawił artysta, który 9000 lat temu wyrył na skalnej ścianie w górach Tassili grupę niebiańskich istot? Czy płacząca krwią madonna z Civitavecchia to cud czy manipulacja? Czym lub kim jest tajemnicza postać widoczna na zdjęciu wykonanym na Marsie przez lądownik "Spirit"? A mozaika z I wieku p.n.e. przedstawiająca zwierzę zadziwiająco podobne do dinozaura - skąd jej wiedział jak wyglądały gady wymarłe przed milionami lat?

Podróżując po wszystkich kontynentach, Reinhard Habeck odkrył w archiwach, galeriach i kościołach najdziwniejsze, najbardziej zagadkowe wizerunki, które przedstawia w tej książce, ilustrując swoją opowieść fascynującymi zdjęciami.

Tytuł: Obrazy i fotografie niemożliwe, które nie mogły powstać, a istnieją
Tytuł oryginalny: Bilder, die es nicht geben durfte
Autor: Habeck Reinhard
Tłumacz: Górna Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 184
Data premiery: 2017-10-11
Rok wydania: 2017
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 22963185
średnia 3
5
0
4
2
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
04-12-2017 o godz 11:28 przez: Fantasy-Bestiarium
„Obrazy i fotografie niemożliwe, które nie mogły powstać, a istnieją” autorstwa Reinharda Habecka jest kolejną książką, która stara się wyjaśnić zaskakujące tajemnice z otaczającego nas świata. Autor przytacza liczne zagadkowe zdjęcia, obrazy i wizerunki przedstawiające motywy, które nie mogły powstać w swojej epoce oraz przeczą ustaleniom konwencjonalnej nauki. Dzieła sztuki, wedle których można wykluczyć fałszerstwo, zaprzeczają powszechnie utartej wiedzy historycznej. Niewiele słyszy się o tego typu odkryciach, dlatego ta publikacja tym bardziej zyskuje na wartości i jest warta uwagi. Karykatury z epoki lodowcowej i prehistoryczna galeria gwiezdnych bogów, Madonna z Florencji i UFO: renesansowe obrazy z motywami niezidentyfikowanych obiektów latających w Palazzo Vecchio czy odcisk w kamieniu buta i rozdeptanego trylobita, szacowany wiek: co najmniej 230 milionów lat dobitnie ukazują, że są na tym świecie dowody, których nie można jednoznacznie zakwalifikować. Reinhard Habeck nie bacząc no to, że może narazić się na drwiny środowisk naukowych, stara się udowodnić, że historia naszej cywilizacji mogła przebiegać zgoła inaczej, niż się dotąd wydawało. Książka napisana jest językiem barwnym i ciekawym, a liczne zdjęcia dodają niniejszej pozycji dodatkowego smaczku. Intrygujące znaleziska i dowody podważają to, czego uczono nas dotychczas w szkole. Niesamowite i kontrowersyjne obraz z przeszłości sprawiają, że dotychczas nauczaną historię należy napisać niemal na nowo. Dodatkowo na świecie odkrywane są prehistoryczne obserwatoria i monumentalne budowle pokazujące dobitnie, że ówczesne cywilizacje musiały mieć jakiś wcześniejszych wysokorozwiniętych przodków. Lub jak podają niektórzy „dostaliśmy” tę potężną wiedzę od tajemniczych „Bogów". Zakazana archeologia rozwija się coraz prężniej i wypiera coraz bardziej powszechnie obowiązującą wiedzę. Z biegiem kolejnych lat coraz większa liczba faktów i dowodów zostaje ujawniona opinii publicznej. „Obrazy i fotografie niemożliwe, które nie mogły powstać, a istnieją” dostarcza sporą dawkę niesamowitej wiedzy. Książka jest pozycja niemal obowiązkową dla wszystkich miłośników historii oraz licznych ciekawostek ze świata. Całość napisana jest lekkim i barwnym piórem, czyta się ją szybko, a lektura daje dużo satysfakcji. Z pewnością sięgnę jeszcze nie raz po kolejne pozycje spod pióra autor, gdyż stwierdzam, że jak najbardziej warto. Opisy niesamowitych znalezisk mocno pobudzają wyobraźnię i zmuszają do zastanowienia, cóż może się jeszcze kryć w bezdennych mrokach wieczności. Gorąco polecam. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/12/obrazy-i-fotografie-niemozliwe-ktore.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-10-2017 o godz 23:21 przez: Zielono Mi
„Obrazy i fotografie niemożliwe…” – nie jest to na pewno typowa książka z pogranicza historii sztuki i analizy dzieła plastycznego. Choć są w niej liczne analizy obrazów, odkryć archeologicznych, próby wykazania związku plastyki z literaturą, uwiarygodniające odwołania do wypowiedzi autorytetów naukowych, przymiarki do ulokowania omawianych dzieł sztuki w konkretnym czasie i przestrzeni kulturowej, to najistotniejszy jest tutaj dobór artefaktów – nietypowych, tajemniczych, z którymi uniwersytecka myśl nie może sobie poradzić, bo miejsce ich znalezienia, okoliczności odkrycia czy tematyka nie przystają do okresu datowania. I już w tym punkcie okazuje się, że prace archeologów czy antropologów kulturowych, świeże podejście do ich odkryć są w stanie zmienić ugruntowany, czasem wręcz stereotypowy i schematyczny, stosunek do dorobku cywilizacyjnego – bo potrzeba artyzmu czy próby uzasadnienia niektórych zjawisk - przejawia(ła) się nie tylko w z łatwością rozpoznawalnej dziś „Ostatniej wieczerzy”, ale również w - przedstawiającym wielkie, tajemnicze czarne i poruszające się z ogromną prędkościom kule - drzeworycie z drugiej połowy XVI w., czy wizerunku Madonny z UFO. To z czym nie jest w stanie zmierzyć się ograniczony rozum ludzki, próbowały (próbują) opowiedzieć oraz uzasadnić sztuki plastyczne. I nad tym pochyla się autor niniejszej książki. Decyduje się on na dystans wobec utartych stereotypów, na nowatorstwo poszukiwań i badań, nie boi się narazić na śmieszność, rozbudza w sobie i innych ciekawość – bo raz za razem w czytelniku rodzi się pytanie: A może faktycznie pewne kody interpretacyjne należałoby przeorganizować?, nie raz przekonuje, że niektórych elementów kulturowych nie można zracjonalizować, że na przestrzeni lat definicja artysty uległa przeobrażeniom. Książka ta przytacza i omawia typowo artystyczne przejawy ludzkiej aktywności, jak i te z pogranicza nauki (np. „kalkulatory astronomiczne”), pochyla się nad granicami sztuki i kiczu, pyta o pobudki czystoestetyczne, potrzeby wyrażania siebie, nie odchodzi od prac sakralnych, czy tych z pogranicza szamanizmu, omawia tajemnicze wizerunki związane z chrześcijaństwem, nieznane, kontrowersyjne malowidła i obrazy, nietypowe dla czasu i miejsca znalezienia obrazy próbując unaukowić ich cel oraz funkcję, demaskuje niektóre powtarzane od lat zakłamania, sięga po legendy i średniowieczny ethos rycerza. Takim sposobem książka „Obrazy i fotografie…” zawiera spory łyk historii sztuki – od malowideł naskalnych po fotomontaże komputerowe, przytacza różne sposoby datowania prac a już na pewno dowodzi, że sztuka – nawet ta odległa, może jeszcze zaskakiwać czy zadziwiać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego