Oblicza Umysłu. Ucząc Się Kreatywności (okładka  miękka, 07.2010)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Firmy i organizacje na całym świecie inwestują ogromne ilości pieniędzy, by rozwinąć w ludziach kreatywność. Kreatywność i innowacja są kluczowymi wartościami dla nowych gospodarek, aby mogły dotrzymać kroku zmianom, które dokonują się w zawrotnym tempie. Dlaczego tak wielu dorosłych potrzebuje pomocy, by być kreatywnymi? Większość dzieci rozpiera wyobraźnia. Co się z nimi dzieje, kiedy dorastają? Dlaczego tak wielu dorosłych myśli, że sami nie są kreatywni (ani zbytnio inteligentni), podczas gdy inni ludzie są? Jaki jest prawdziwy problem i co można z nim zrobić?
W tej przełomowej i inspirującej książce Ken Robinson przekonuje, że na całym świecie organizacje próbują naprawić problem, którego źródłem są szkoły i uniwersytety. Wielu ludzi kończy edukację nie mając pojęcia, jakie są ich prawdziwe twórcze zdolności. Wszyscy mamy wielkie naturalne zdolności, jednakże wszyscy mamy je na swój sposób. Nasze współczesne systemy edukacji nie zostały stworzone, żeby odkrywać i rozwijać w ludziach ich twórczy potencjał. W potężny i oryginalny sposób autor mówi, dlaczego tak jest i co organizacje i jednostki mogą natychmiast zrobić, żeby wydobyć swoje kreatywne talenty. Przekonuje także do radykalnych zmian w tym, jak myślimy o naszej własnej inteligencji i kreatywności oraz w tym, jak edukujemy nasze dzieci i nas samych, żeby sprostać nadzwyczajnym wyzwaniom życia i pracowania w XXI wieku.

„Prawdziwa kreatywność pochodzi ze znalezienia swojego środka wyrazu, z bycia w swoim żywiole” – Ken Robinson.

ID produktu: 1006544611
Tytuł: Oblicza Umysłu. Ucząc Się Kreatywności
Autor: Robinson Ken
Tłumaczenie: Baj Aleksander
Wydawnictwo: Element
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2010-07-08
Rok wydania: 2010
Forma: książka
Indeks: 65909041
średnia 4,7
5
10
4
3
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
27-01-2011 o godz 11:18 przez: Marcin Wierzchowski
OBLICZA UMYSŁU Kena Robinsona kupiłem przez wzgląd na autora, którego wykłady na temat kreatywności i edukacji - dostępne choćby na ted.com - były dla mnie zastrzykiem świeżości, entuzjazmu, inspiracji. Pojawienie się O.U. na polskim rynku przyjąłem z radością. Krakowskie wydawnictwo Element zadbało o przyjazną dla czytelnika szatę graficzną. I na tym poprzestało. Przekład Aleksandra Baja można by umieścić w Sevres jako wzorzec translatorskiego (i redakcyjnego) dyletanctwa. Do str. 30 bajeczny tandem wydawca-tłumacz serwuje nam ponad 80 błędów logicznych, stylistycznych i translatorskich (bez interpunkcji i literówek). Np: “w Rozdziale VI autor przygląda się INDYWIDUALNEJ KREATYWNEJ KREATYWNOŚCI” (27), zaś “rodzice nie śpią po nocach W OBAWIE o jakość edukacji” (28) (pewnie dlatego że śpią w piżamach). Na pierwszych 30 stronach Aleksander Baj Kena Robinsona z zimną krwią zarzyna. Czytających po angielsku odsyłam więc do oryginału, wszystkich zaś do niezwykłych wykładów autora w sieci.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 2
5/5
24-03-2013 o godz 23:13 przez: AgnieszkaR
Ken Robinson jest liderem w dziedzinie innowacyjności i zasobów ludzkich. Współpracował z rządami państw w krajach Europy i Azji, z międzynarodowymi agencjami, największymi firmami i wieloma organizacjami edukacyjnymi.
W Obliczach Umysłu porusza kilka istotnych problemów w kształtowaniu, rozwijaniu umysłu i kreatywności. Tworzy tezy ważne zarówno dla edukacji jak i organizacji w ogóle.
Między innymi:
Kryzys finansowy jest niczym w porównaniu z kryzysem edukacji.
Technologia jest tym co zmienia rzeczywistość i ona kieruje zmianami w naszym świecie.
Edukacja nie nadąża za zmianami współczesnej, dynamicznej rzeczywistości.
Najważniejszą kompetencją w biznesie i świecie technologii jest kreatywność.
Sens życia i szczęście są ściśle związany z posiadaniem pasji.
Innowacja i kreatywność jest ściśle związana z przetrwaniem firmy.
Pracownicy firmy muszą mieć czas i odpowiednie warunki do kreatywności, tworzenia nowych pomysłów
itd. Naprawdę warto do niej zajrzeć, nawet kilka razy. :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
11-04-2013 o godz 11:44 przez: maks
Oblicza Umysłu
Znakomita książka o kreatywności i o tym, że wszyscy naprawdę musimy zacząć uczyć się i pracować inaczej.
Żyjemy w czasach największej rewolucji w historii ludzkości. Systemy edukacji, stworzone w XIX w. na potrzeby rewolucji przemysłowej, już nie spełniają swojej funkcji. Kształcą tylko wąski wycinek ludzkiej inteligencji.
Wszyscy rodzimy się z ogromnymi pokładami kreatywności i uzdolnień. Dziś nikt nie wie, jak świat będzie wyglądał za 5 lat, a jednak musimy się na nadchodzącą przyszłość przygotować.
Dlatego najlepszym sposobem jest, żeby każdy zrobił jak najlepszy użytek z tego, czym jest naturalnie obdarzony.
Takie główne wnioski wypłynęły dla mnie po przeczytaniu tej książki. I mogę uczciwie powiedzieć, że moje życie zmieniło się po tej lekturze.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-04-2013 o godz 14:31 przez: tomek
Książka pełna badań i faktów, o których naprawdę warto wiedzieć. Warto przemyśleć sobie, w którą stronę zmierza świat, rewolucja, w czasach której żyjemy, systemy edukacji, przez które przechodzimy i my sami w naszym życiu. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-05-2014 o godz 00:00 przez: Aricara
Kreatywność ma kolosalne znaczenie w życiu. Z czasem tak bardzo się o tym przekonuję, dlatego warto sięgać po tego typu doskonałe poradniki. Oblicza umysłu to świetna, pouczająca lektura, wiele mówiąca o nas samych i naszych możliwościach, wiele można się nauczyć i zaczerpnąć inspiracji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego