O poronieniu żałobie i ukojeniu (okładka  miękka, 11.2022)

Sprzedaje empik.com : 42,33 zł

42,33 zł
54,00 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje Smart Books : 51,47 zł

Sprzedaje WawaSmart : 53,46 zł

Sprzedaje AS - Zabawki i Gry : 53,99 zł

Wszyscy sprzedawcy

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Na krawędzi istnienia

Chociaż niemal jedna na cztery ciąże kończy się niepowodzeniem, poronienie pozostaje rzadko omawianym, niedostatecznie zbadanym i w dużej mierze niezrozumianym obszarem zdrowia kobiet. Ta książka – pierwszy wyczerpujący portret psychologicznych, emocjonalnych, zdrowotnych i kulturowych aspektów poronienia – ma na celu przełamanie ciszy.

Ze szczerością, ciepłem i empatią psychoterapeutka Julia Bueno opisuje własne bolesne przeżycia, łącząc je z historiami innych kobiet i badaniami naukowymi. Przygląda się wpływowi poronienia na stan psychiczny kobiety i jej otoczenia. Radzi, jak możemy lepiej reagować na wiadomość o utracie ciąży, która dotknęła naszych bliskich.

Rezultatem jest emocjonujący, aktualny i poruszający obraz zbyt często skrywanego ludzkiego doświadczenia oraz cenne źródło wiedzy dla każdego, kto zmaga się z poronieniem lub stara się je lepiej zrozumieć.

W 2021 roku książka "O poronieniu, żałobie i ukojeniu" otrzymała prestiżową nagrodę British Medical Association Popular Medicine Book Award i była nominowana do British Psychological Society Book Award.

„To opowieść o stracie ciąży, stracie dziecka, stracie siebie jako rodzica. Czytelnika prowadzą osobiste, szczere historie, dzięki którym przekonujemy się jak wiele łączy kobiety i mężczyzn, którzy straty doświadczyli…oraz jak różnie można ją przeżywać. Z obszernego profesjonalnego komentarza autorki skorzystają zarówno rodziny jak i wszyscy ci, którzy szukają mądrej, czułej drogi towarzyszenia w sytuacji, kiedy ciąża kończy się za wcześnie". 
dr n. med. Anna Stolaś psycholożka, położna

„Mądra i współczująca… Książka, która zmienia reguły gry”.
Caroline Leavitt, autorka książki "Pictures of You"

„Bueno w sposób taktowny i przemyślany rozbraja trudne tematy, których tak często unika się z obawy przed urażeniem innej osoby. Pisze z wrażliwością i współczuciem, wypełniając lukę w dyskusji i otwierając drzwi do szczerych rozmów”.
„Observer”

„Bardzo potrzebna książka o trudnej i często niewypowiedzianej stracie”.
Julia Samuel, autorka książki "Grief Works"

„Inteligentna, wrażliwa i całkowicie szczera… Książka, której kobiety szukały od dawna”.
Meaghan O'Connell, autorka książki "And Now We Have Everything"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1350463903
Tytuł: O poronieniu żałobie i ukojeniu
Tytuł oryginalny: The Brink of Being: Talking about Miscarriage
Autor: Julia Bueno
Tłumaczenie: Świątkowska Maria
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Język wydania: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-11-25
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 10 x 120
Indeks: 54351691
średnia 5
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
1 recenzja
5/5
20-12-2022 o godz 19:14 przez: Recenzent
Każdy rozdział analizuje niektóre bardziej szczegółowe aspekty tych różnych doświadczeń – takie jak rozwój silnego matczynego przywiązania do niedawno poczętego dziecka; druzgocząca żałoba związana z wczesnym poronieniem i trudne decyzje dotyczące pochówku oraz rytuałów pogrzebowych i pomników upamiętniających te straty. Każdy rozdział omawia konkretne aspekty utraty ciąży, w tym wczesne i późne poronienie, nawracające poronienia oraz wpływ poronień na partnerów, oraz pozostałych członków rodziny. Przecinające się w książce odrębne doświadczenia to uniwersalne tematy i idee, które zachęcają do refleksji nad niektórymi podstawowymi założeniami i oczekiwaniami, które kształtują doświadczenie poronienia. Julia Bueno opiera się na własnych doświadczeniach, historiach z jej gabinetu i interakcjach z ekspertami, aby zbadać poronienie w szerszym kontekście kulturowym, medycznym i historycznym – zachęcając nas do myślenia więcej i inaczej, o utracie ciąży. Ci, którzy przeżyli poronienie, z pewnością uznają tę książkę za znakomite źródło opisujące emocjonalny krajobraz po utracie ciąży lub jako przewodnik, który pozwoli lepiej zrozumieć, przez co kobieta (rodzina) może przechodzić. Jest to również niesamowite źródło, pełne konkretnych, dobrze zbadanych informacji na temat wszystkich aspektów poronienia, w tym szczegółów na temat organizacji charytatywnych, projektów i nowej polityki medycznej. Jednym z przykładów są specjalistyczne usługi „pamięci” dla dzieci, które zostały poronione na dowolnym etapie ciąży.  Bueno artykułuje o ruchach i zmianach dotyczącej poronień zachodzących w Wielkiej Brytanii oraz o zabezpieczeniach, które są tworzone dla matek i rodzin, które przeżyły tę stratę. Pisze z niesamowitą wrażliwością i współczuciem,  wypełniając bardzo potrzebną pustkę w dyskusji na ten temat, otwierając drzwi do bardziej szczerych rozmów. Pisze o tym jak ważna jest współczująca komunikacja, odpowiednie użycie języka, przekazywanie trudnych wiadomości, decyzje dotyczące sekcji zwłok, emocjonalna opieka pośmiertna i tym podobne. Bueno zachęca nas, abyśmy nie uciekali od tematu poronień, zamiatając go pod dywan jak brudną tajemnicę, ale zamiast tego byśmy zadawali pytania i, co ważniejsze, uznali: istnienie dziecka i ból rodzica. Miejmy nadzieję, że pozwoli to zaspokoić nie tylko fizyczne potrzeby matki, ale także te emocjonalne. Całą recenzja na stronie - http://autorzy365.pl/o-poronieniu-trzeba-rozmawiac_a7246
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem Opracowanie zbiorowe
5/5
36,77 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego