O kotku, który bał się wszystkiego. Sowie opowieści (okładka  twarda)

Oferta empik.com : 19,25 zł

19,25 zł 29,90 zł (-35%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Jak pokonać strach i wykazać się odwagą, prawdziwą odwagą, nie lekkomyślną brawurą?  Opowieść o odwadze jako przezwyciężaniu strachu otwiera wspaniale ilustrowaną serię dla dzieci francuskiego pisarza, autora m.in. słynnej książki "Oskar i pani Róża". Przewodnikiem serii jest sowa Minerwa, symbol mądrości, zachęca ona młodych odbiorców do stawiania ważnych pytań i samodzielnego myślenia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: O kotku, który bał się wszystkiego. Sowie opowieści
Seria: Sowie opowieści
Autor: Schmitt Eric-Emmanuel
Tłumaczenie: Hesko-Kołodzińska Małgorzata
Wydawnictwo: Media Rodzina
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-02-23
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 260 x 10 x 180
Indeks: 40912936
średnia 4,7
5
18
4
8
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-04-2022 o godz 08:41 przez: Jolanta Miarka | Zweryfikowany zakup
Kupiłam czterolatce, jest zainteresowana, podoba jej się. Ta historyjka to ciekawa baza pod rozmowę o tym co jest prawdziwą odwagą, a co tylko nierozwagą czy brawurą. Fajna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-06-2022 o godz 07:52 przez: krasnal887 | Zweryfikowany zakup
Taka krótka, przyjemna książka. Nic nadzwyczajnego. Przeczytać i odłożyć na Polkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2022 o godz 13:14 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Fajna opowieśc dla mniejszych dzieci by przezwyciężyli strach
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-04-2022 o godz 21:00 przez: Agata | Zweryfikowany zakup
Ładna, pouczającą
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-06-2022 o godz 21:35 przez: p_ola22 | Zweryfikowany zakup
Super ksiazeczka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-05-2022 o godz 21:57 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-03-2022 o godz 21:15 przez: urszula_gala
Éric-Emmanuel Schmitt "O kotku, który bał się wszystkiego", Sowie opowieści są nową serią książek dla młodszych dzieci, której celem jest zachęcenie najmłodszych do refleksji, stawiania pytań, a także poszukiwania odpowiedzi na pytania dotyczące otaczającego je świata. Przewodniczką serii jest sowa Minerwa. Chociaż w wierzeniach wielu społeczności pojawiała się jako oznaka śmierci, w starożytnej Grecji uważana jest za symbol mądrości i rozsądku. Tak, autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt, znany wielu z nas jako autor "Oskara i pani Róży", "Dziecka Noego" czy wielu innych, wydanych w Polsce książek. Tym razem swoją opowieść kieruje do najmłodszego czytelnika, przenosząc się wraz z nim oraz czytającymi mu dorosłymi do świata odwagi i strachu. Na przykładzie dwójki różniących się całkowicie bohaterów, odważnego, nie dbającego wręcz o konsekwencje swoich czynów kota Lolka i jego młodszego, pełnego obaw Fortunia, autor pokazuje najmłodszym czym tak naprawdę jest odwaga, co można zrobić, by pokonać strach i kiedy odwaga może zostać pomylona z brawurą badź lekkomyślnością, a kiedy może zamienić się również w tchórzostwo. Mądra sowa Minerwa, do której mały Fortunio kieruje się po radę, udzieli mu kilku mądrych wskazówek, które jak się zaraz okaże mały kotek, będzie musiał wprowadzić w życie. Pełna mądrości, wyważona, bazująca na przykładach z życia, zmuszająca do refleksji, a przy tym bogato ilustrowana książeczka będzie doskonałym drogowskazem po krainie skomplikowanych ogólnoludzkich wartości. Jestem ciekawa kolejnych tematów, które zostaną poruszone przy udziale sowy Minerwy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-04-2022 o godz 22:54 przez: eprilway
„Żeby być odważnym, trzeba się bać.” Takie słowa wypowiada jedna z postaci, w książce O kotku, który bał się wszystkiego. Jeśli wydają się nielogiczne, to znak, że koniecznie trzeba sięgnąć po najnowszą książkę Erica-Emmannuela Schmitta. W pierwszej części Sowich opowieści , opisana jest historia czarno-białego kotka Fortunia, który obserwując swojego starszego brata Lolka, czuje się gorszy, tchórzliwy i panikujący. Gdy o swoich odczuciach rozmawia z Kociąbabcią, otrzymuje radę, aby udał się do mądrej sowy Minewry. Mimo, że rozmowa z sową nie daje mu jednoznacznej odpowiedzi na obawy, z czasem dostrzega, że miała rację… O kotku, który bał się wszystkiego, to mądra bajka z morałem, która wyjaśnia co to jest odwaga, tchórzostwo, lekkomyślność. Udowadnia, że strach nie jest czymś złym, ponieważ to uczucie jest potrzebne i warto nauczyć się je akceptować. Brawura, jest za to często połączona z lekkomyślnością i mimo efektowych zachowań, z odwagą nie ma nic wspólnego. Fortunio otrzymuje również lekcję, żeby uwierzyć, we własne siły, bo w chwilach kryzysu, inni przybierają różne postawy, często mało przydatne. Książka Schmitta, to dobry punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem o różnicach między rodzeństwem, o bezkrytycznym naśladowaniu innych oraz tym, że odwagi trzeba się nauczyć, przezwyciężając swoje lęki. Ilustracje do tekstu zostały stworzone przez Barbarę Brun, zdecydowanie ucieszą wszystkich fanów kotów. Sowie opowieści, to seria która ma pomagać dzieciom w rozumieniu świata.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-03-2022 o godz 10:06 przez: Izabela
Na początku myślałam, że zakończenie będzie inne, ale mnie miło zaskoczyło pokazując że starych nie jest niczym złym. Na pewno ta książka będzie przez nas czytana wiele razy, bo niesie wspaniała wartość i piękna naukę dla dzieci. Pokazuje, jak łatwo pomyśli odwagę z innymi, niekoniecznie dobrymi emocjami, cechami charakteru. A co najważniejsze mówi o tym, czym tak na prawdę odwaga jest i że to właśnie strach jest najlepszym przyjacielem tej cechy. Mały kotek jest postrzegany przez inne zwierzęta i brata jako mały strachliwy kotek, któremu odwagi na wyczynowe zabawy. Babcia przychodzi mu z pomocą i wysyła do mądrej sowy po poradę. Ale kotek nie dostaje to czego by chciał. Nadal nie jest odważny i nie wie jak się takim stać. Kiedy jednak przerażający orzeł postanawia porwać jego siostrę, wszystkie zwierzęta w pobliżu nie pomagają mu, a niektóre myślą tylko o sobie. Kiedy jego brat, najodważniejszy zwierzak w grupie, zamiera przed orłem, kotek nie ma wyjścia. Musi pomóc siostrze i babci w opałach. Kiedy orzeł zaatakowany przez kotka puszcza swoje zdobycze i zabiera go do gniazda okazuje się że był to tylko test wymyślony przez sowę. Dzięki tej sytuacji sowa wyjaśniła mu ile "odwagi" jest w każdym zwierzęciu i dlaczego w chwili niebezpieczeństwa to oni zawiedli. Ciekawi tej książki? Na prawdę warto😍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-02-2022 o godz 10:58 przez: Anonim
"O kotku, który bał się wszystkiego" Éric-Emmanuel Schmitt To piękna opowieść z morałem, która pomoże dziecku zrozumieć otaczający świat. To książka z serii Sowie opowieści, która jest kroplą mądrości wspaniałego pisarza, autora mojej ulubionej książki "Oscar i pani Róża" 😍 Głównym bohaterem tej opowieści jest kot Fortunio, który boi się wszystkiego, ale do czasu... Jego babcia Kocibabcia wysyła go do sowy filozofki. Sowa Minerwa daje mu piękną radę: "ODWAGA BEZ STRACHU NIE ISTNIEJE. ODWAGA POJAWIA SIĘ DOPIERO KIEDY ZDOŁASZ PRZEZWYCIĘŻYĆ STRACH" ❤ Fortunio nie musiał długo czekać, żeby przekonać się, że te słowa są prawdziwe. Zachęcam do sięgnięcia po książkę i poznania co spotkało Fortunia. U nas książka wzbudziła wielką ciekawość, dzieci słuchały z przejęciem i szeroko otwartymi oczami. Ta książka w przejrzysty sposób pokazuje czym jest odwaga, ale również strach, brawura, lekkomyślność i przede wszystkim, że każdy jest inny. Idealny wstęp do rozmów z dziećmi. Polecam każdemu 😍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-03-2022 o godz 09:54 przez: Anna Marciniak
"O kotku, który bał się wszystkiego” to piękna 32-stronicowa książka z pięknymi ilustracjami i przede wszystkim z bardzo dobrze napisaną historią. Autorem książki jest Éric-Emmanuel Schmitt, francuski pisarz, autor m.in. słynnej książki „Oskar i pani Róża”. Koncepcja książki jest bardzo ciekawa: poprzez ładną historię, autor dostarcza po kawałku podstawowych treści filozoficznych. Jednocześnie jest to bardzo dobrze przeprowadzone i to w zabawny, urzekający, a nawet poetycki sposób. „O kotku, który bał się wszystkiego” to opowieść o odwadze jako przezwyciężaniu strachu. Otwiera ona wspaniale ilustrowaną serię dla dzieci Sowie Opowieści.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-02-2022 o godz 20:39 przez: Ewa. G
Kotek Fortunio w przeciwieństwie do swojego odważnego brata Lolka, boi się wszystkiego. Czuje się przez to bardzo nieszczęśliwy. Sowa Minewra postanawia pomoc małemu kotkowi zyskać pewność siebie i zrozumieć czym jest prawdziwa odwaga. Ta opowieść jest bardzo wartościowa. Pokazuje nam, że prawdziwa odwaga, to pokonywanie własnych leków. Natomiast robienie niebezpiecznych rzeczy, by komuś zaimponować czy przechwalanie się swoją siłą jest zwykłą głupotą i zarozumialstwem. Duży plus za ilustracje. Bardzo spodobały się synkowi, dzięki czemu jestem w stanie przeczytać całość tekstu, zanim przerwóci kartkę na następną stronę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-02-2022 o godz 15:59 przez: Polecamyzabawki
Bardzo lubimy z córką takie mądre i pięknie zilustrowane opowiadania, a gdy dodatkowo pomagają odnaleźć odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania to jako rodzic osiągamy pełnię zadowolenia. Seria Sowich opowieści pomoże dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat, w tej części dowiedzą się czym jest odwaga. To wszystko dzięki sowie Miewrze, która udziela bohaterowi książki mądrych wskazówek i tłumaczy, że odwaga nie istnieje bez strachu. Córka słuchała tej historii z wielkim zaciekawieniem, lektura była dla nas okazją do rozmowy na temat bycia odważnym oraz emocji, jakie temu towarzyszą. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-03-2022 o godz 23:50 przez: Marta
Fantastyczna książka. Trafiłam na nią dziś przypadkowo. Świetnie pokazuje dzieciom czym jest odwaga. Chłopcom w wieku 4 i 7 lat bardzo się podobała
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt - francuski powieściopisarz, dramaturg, eseista i filozof. Ukończył jedną z najlepszych i najbardziej prestiżowych uczelni humanistycznych w kraju, gdzie uzyskał również doktorat z filozofii. Największą popularność przyniosły mu jednak publikacje, które stworzył na podstawie sztuk teatralnych i na rzecz których porzucił ostatecznie karierę na uniwersytecie. Najpopularniejsze utwory Schmitt'a to "Oskar i pani Róża", "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu".

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Na drugim końcu lata Mills Emma
4.4/5
23,98 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Niemożliwa para Mills Emma
4.2/5
22,04 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Strażnicy dusz Thomas Aiden
4.7/5
28,31 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kraina nocy Albert Melissa
4/5
27,55 zł
39,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Factfulness Rosling Hans
4.6/5
24,58 zł
39,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego