Nowe słowa na start! Język polski. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa. Edycja 2020-2023 (okładka  miękka, 07.2021)

Autor:
Opracowanie zbiorowe

Oferta empik.com : 40,00 zł

40,00 zł 41,90 zł (-4%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Oferta EDUGALERIA : 37,71 zł

Oferta Bookland : 39,81 zł

Oferta WawaSmart : 52,75 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Nowa Edycja 2021–2023

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 8” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego – przygotowanie do egzaminu.
Do układu problemowego, który stanowi kontynuację struktury podręczników klasach 4–6, został włączony porządek chronologiczny – podobnie jak w podręczniku dla klasy 7. Pozwala to uczniom na poznawanie literatury według ważnych tematów i z większą świadomością procesu historycznoliterackiego.
Spiralny układ umożliwia powtarzanie i poszerzanie wiadomości z kształcenia językowego z poprzednich klas.
Na infografikach Spotkanie z lekturą zebrano wszystkie najważniejsze wiadomości z życia danego twórcy, tak aby przed omówieniem jego dzieł zapewnić uczniom całościowy kontekst biograficzny, który pomaga je zrozumieć. Infografiki Podróż w czasy… w przystępny sposób przybliżają informacje o epoce, w której powstała lektura. Atrakcyjne zestawienia dzieł sztuki z danego okresu i współczesnych nawiązań uświadamiają przepływ treści kulturowych na przestrzeni czasów. Konteksty gatunkowe oraz historycznoliterackie, a także uporządkowane zestawy zagadnień do analizy lektury, ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej. Rozkładówki Co już wiemy o twórczości… ułatwiają podsumowanie i utrwalenie wiadomości związanych z poznanymi już utworami danego autora. Liczne fragmenty powieści współczesnych (autorstwa znanych i lubianych przez młodzież pisarzy), poruszające aktualne, bliskie uczniom problemy, zachęcają do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia wykorzystanie w praktyce nabytych umiejętności z zakresu wiedzy o języku. Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz zdobywać najważniejsze umiejętności z retoryki. Na blok „WIESZ, UMIESZ, ZDASZ” składają się testy w formule egzaminacyjnej po każdym rozdziale oraz zestawy egzaminacyjne do lektur – fragmenty lektur obowiązkowych czytanych w całości obudowane są zestawem zadań egzaminacyjnych, co pozwala na taką pracę z tekstem, która jest ukierunkowana na ćwiczenie umiejętności wymaganych na egzaminie po klasie ósmej. Układ powtórek i kolejność omawiania lektur umożliwia przypomnienie całego materiału przed egzaminem ósmoklasisty. Graficzna forma przekazu w postaci atrakcyjnych wizualnie schematów, tabel, grafik, wykresów – w tym map pojęć podsumowujących rozdział – wzbudza zainteresowanie prezentowanymi zagadnieniami i ułatwia ich zrozumienie, a wykorzystanie notatki graficznej przy omawianiu lektur pomaga uporządkować wiedzę o utworach. Twój niezbędnik, czyli zebrane w jednym miejscu – w formie praktycznych schematów – definicje ważnych pojęć literackich oraz zagadnienia z nauki o języku – realizuje postulat podstawy programowej dotyczący samokształcenia.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1274033756
Tytuł: Nowe słowa na start! Język polski. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa. Edycja 2020-2023
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Nowa Era
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-07-20
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 16 x 205 x 265
Indeks: 39252579
średnia 4
5
6
4
3
3
0
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
22-06-2022 o godz 11:29 przez: Ania | Zweryfikowany zakup
Nienawidzę polskiego systemu edukacji chumanistycznej
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
23-08-2022 o godz 23:07 przez: Weronika | Zweryfikowany zakup
Spoko
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa NOWA Teraz matura. Biologia Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauk Opracowanie zbiorowe
4.7/5
57,01 zł
67,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego