Nowa Ziemia. Świat po wybuchu (okładka  miękka, 05.2012)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Świat po wielkich eksplozjach. Szesnastoletnia Pressia mieszka w gruzach z innymi zmutowanymi,
którzy ocaleli po Wybuchu. Partridge wychował się w sterylnej Kopule pośród nielicznych Czystych.
Oboje uciekają. Pressia – przed poborem do militarnej organizacji, Partridge – przed ojcem tyranem.
Ich spotkanie zmieni bieg historii Nowej Ziemi...

ID produktu: 1048247073
Tytuł: Nowa Ziemia. Świat po wybuchu
Autor: Baggott Julianna
Tłumaczenie: Maćczak Janusz
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 472
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-05-09
Rok wydania: 2012
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 209 x 37 x 142
Indeks: 11310754
średnia 5
5
11
4
0
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
29-12-2013 o godz 01:16 przez: stal | Zweryfikowany zakup
Przeczytana i porównując z książkami "uniwersum metro 2033" książka wypada słabo 2/10 świat jest śmiesznie przedstawiony, niby zniszczony ale ludzie mieszkający na powierzchni formują odziały aby rzekomo obalić mieszkańców kopuły, życie na powierzchni jest znośne, itp. żadnej wzmianki na temat zabójczego promieniowania na obszarze jak w zonie czarnobylskiej (fakt są "bezkresne ziemie" gdzie mieszkają "pyły"), i inne śmieszne mutanty. Bardzo słaba apokalipsa skoro ludzie przeżyli wybuchy atomowe i nie zabiło ich promieniowanie. Kopuła przedstawiona w książce jest chyba 20x większa niż kopuła ukazana w 3 filmie matrix. Choć książka czasami zaskakuje i jest nieprzewidywalna to mało ma plusów. Książka jest dla dzieci w wieku 13-15 lat. Nie mrozi krwi w żyłach jak w "metro 2033". Choć bohater jest dość mądrą osobą jak na swój wiek, zadającą pytania i ma samoocenę. Jest kilka mądrych przesłań ale bardzo mało.
Czasami zdania w książce są pomieszane niemające sensu, błędy językowe itp.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
12-08-2014 o godz 23:00 przez: Dominika Majewska | Zweryfikowany zakup
Muszę przyznać, że wyobrażenie przyszłości mnie zachwyciło, a zarazem przeraziło. Książka jest wspaniale napisana. Lecz przyznam, że wyobrażałam sobie w niej więcej akcji.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
27-03-2013 o godz 12:43 przez: Anna Kochan | Zweryfikowany zakup
A co jeśli za parę lat, miesięcy, godzin nastąpi wybuch , po którym ocaleje tylko garstka ludzi? Co jeśli większość z nich na zawsze stopi się z podłogą, szkłem, zabawkami, własnymi dziećmi? Niestety taki tutaj panuje. Upiornie jasne światło rozbłysło w oczach mieszkańców Ziemi, zmieniając ich życie na zawsze. Przeżyła garstka ludzi; zdeformowani, stopieni z przedmiotami codziennego użytku, roślinami, własnymi dziećmi, zwierzętami... Wszechogarniający pył i brud sprawia, że ludzie powoli umierają. Wszyscy mieszkają w pozostałościach budynków. Nie ma nazw ulic. Urzędów. Szkół. Pieniądze całkowicie straciły wartość. Jedzenie zdobyć można na targu. Za wymianę lub usługi.
Istnieje jednak grupa szczęściarzy mieszka w sterylnej, czystej kopule. Szczęściarzy .Ale czy na pewno? Męszczyżni podlegają kodowaniu. Po czym uzyskują nadludzką wręcz siłę i szybkość. Kobiety są selekcjonowane. Ludzie są podporządkowani władzy, nie mogą z własnej woli się wydostać poza kopulę , a cała historia Wy
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-07-2014 o godz 16:24 przez: Marta Zakrzewska | Zweryfikowany zakup
Szczerze polecam. Książka wciągnęła mnie na długie godziny :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-05-2012 o godz 13:50 przez: midi
Ziemia, którą znaliśmy nie istnieje.
Zniszczyły ją wybuchy bomb.
Ludzie, którym udało się przeżyć mieszkają w gruzach.
Są zmutowani.
Stopili się z rzeczami, w pobliżu których przebywali, w momencie gdy wystąpiły pierwsze wybuchy.
Jest też inny świat.
Kopuła, w której mieszkają czyści.
Gdy dwoje nastolatków z dwóch światów ucieka zaczyna się nowa era.
Ich spotkanie zmieni bieg historii Nowej Ziemi.
Książka, która została przetłumaczona na 20 języków. Od razu zdobyła mnóstwo fanów na całym świecie. Została bestsellerem New York Times. Prawa do sfilmowania już zostały sprzedane. Pozycja zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji, ale czy słusznie? Czy 'Nowa Ziemia' początek trylogii 'Świat po wybuchu' naprawdę jest tak niezwykła?
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
23-05-2014 o godz 08:34 przez: misia79
Książka opisuje jak wygląda świat po wielkim wybuchu.
Pressia należy do grona ludzi, którzy przeżyli wybuch ale są w jakiś sposób zdeformowani. Ona zamiast dłoni ma głowę lalki, którą akurat trzymała w ręce w momencie wybuchu.
Partridge natomiast należy do grupy „Czystych”, którzy w momencie wybuchu schowani byli w Kopule i cały czas tam mieszkają i żyją.
Pressia i Patridge spotykają się i odkrywają, że bardzo wiele ich łączy i że mają wspólny cel.
Książka ta bardzo, bardzo wciąga, trudno jest się od niej oderwać.
Polecam w 100%.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-07-2014 o godz 10:29 przez: rec-en-zent.blogspot.com
Istnieją takie obrazy, które wwiercają się człowiekowi w pamięć i zostają w niej długo po pierwotnym kontakcie. Zwłaszcza wizje malowane słowami. Ludzka wyobraźnia raz po raz przetwarza kolejne wyrazy, tworząc nowe kreacje, nowe postaci. Kolejne wyobrażenia nigdy nie są takie same. Jest to wspaniałe, gdy umysł podsuwa obrazy pozytywne, co jednak robić, gdy z przerażenia nie można zamknąć oczu?
Na pierwszy rzut oka zdaje się, że „Nowa Ziemia” otwiera kolejny cykl dla nastolatek. Okładkę zdobi zdjęcie młodej dziewczyny w kapturze, który niemalże całkowicie przysłania jej twarz. Tło wskazuje na jakąś romantyczną porę dnia – wschód lub zachód słońca. Gdzieś w oddali widać fabryczne zabudowania. To wszystko doskonale wpisuje się w standardową okładkę książki z gatunku paranormal romans. Intryguje jedynie dziwna konstrukcja nad dziewczyną, która przywodzi na myśl najnowsze technologie albo inwazję najeźdźców z obcej cywilizacji; oraz papierowy ptaszek przed zakapturzoną twarzą. Pomyślałam, że może zwiastuje to rozbudowaną wyobraźnię głównej bohaterki, albo też jej samotność, którą chciałaby zapełnić wyimaginowanymi przyjaciółmi. A potem dotarło do mnie, że zaciekle analizuję okładkę, czego z zasady nie robię i zabrałam książkę do domu.
Okazało się, że opis na tylnej części obwoluty również zwiastuje literaturę raczej młodzieżową. Szesnastoletnia ona, szesnastoletni on. Tak bardzo od siebie różni, wychowani w „innych światach”, ale ich spotkanie ma odmienić losy całej ludzkości. Z daleka pachniało mi to wszystko romansem. Nie mogłam się jednak bardziej mylić. Przede wszystkim w kwestii targetu, bowiem, żeby ta powieść naprawdę zabolała, trzeba myśleć o czymś więcej niż własnej burzy hormonów.
Szesnastoletnia Pressia nie miała tyle szczęścia, co będący w podobnym wieku Partridge. Gdy nastąpił Wybuch ona znajdowała się na zewnątrz, podczas gdy on mościł sobie wygodne miejsce w Kopule. W efekcie dziewczyna od chwili eksplozji żyje z wtopioną głową lalki zamiast jednej z dłoni. Na świecie pełnym zmutowanej fauny i flory, pośród wypalonej do cna gleby, walczy o przetrwanie razem z dziadkiem. W dniu urodzin czeka na nią kolejne z zagrożeń współczesnego świata – OPR (Organizacja Przenajświętszej Rewolucji) – werbująca każdego od szesnastego roku życia. Tymczasem Partridge postanawia opuścić bezpieczną Kopułę, by odszukać matkę. Nie jest to takie proste, zwłaszcza, że jego ojcem jest sam przywódca ocalałych. Czy Pressii uda się uciec od naboru? Czy uda się jej przetrwać w nowym świecie? Co wydarzy się, jeżeli pozna Partridga? Dlaczego Wybuch w ogóle miał miejsce i jaka jest prawda o tych, którzy przetrwali? Tego i jeszcze więcej dowiecie się jedynie sięgając po książkę. Wiedzcie jednak, że fabuła „Nowej Ziemi” nie należy do prostych opowiastek na dobranoc.
Fakt, bohaterowie to nastolatkowie. Ich wiek w świecie Baggott nie ma jednak żadnego znaczenia. Są to, bowiem ludzie, którzy przetrwali zagładę świata; koszmarny Wybuch, który odebrał im nie tylko domy, rodziny i przyjaciół, ale też nadzieję na jakąkolwiek normalną przyszłość. Pressia, czy Partridge, gdyby nie zdradzająca ich powierzchowność, mogliby uchodzić w realnym, a nie literackim, świecie za osoby w średnim wieku (z drobnymi, sytuacyjnymi wyjątkami).
Wszyscy bohaterowie „Nowej Ziemi”, a jest ich całkiem pokaźna ilość, posiadają swoje własne motywacje, historie i problemy. To nie kolejne szkice kopiowane przez kalkę, nie dublowane stereotypy, czy ledwie ukształtowane charaktery. Każda z postaci nakreślona jest tak wyraźnie, że wydaje się niemalże, że jedną stopą wykracza już poza fikcyjny świat.
Tym, co w „Nowej Ziemi” najbardziej wartościowe jest niezwykle plastyczna opisowość. Świat po Wybuchu jest przerażający, zamieszkany przez ludzi, którzy coraz bardziej oddalają się od zespołu cech określanych mianem człowieczeństwa. Baggott tworzy cały system określeń dla ukształtowanej na nowo ludzkości. Miano Gruponów nadaje ludziom, którzy podczas Wybuchu stali zbyt blisko siebie i z tego powodu stopili się w jedną istotę. Są to olbrzymie ciała, pełne rąk i nóg z nierzadko absolutnie obcych sobie osób. Bestie, to każdy, kto w czasie eksplozji stopił się ze zwierzęciem. Doprowadziło to nie tyle do połączenia dwóch organizmów, co do zezwierzęcenia człowieka, utworzenia nowego, wspólnego dla obu gatunków, kodu genetycznego. Najbardziej przerażają jednak Pyły – ludzie stopieni z ziemią lub zabudowaniami. Ci, którzy przetrwali (większość miała zginąć z powodu braku ust lub układu trawiennego) objawiają się jedynie mrugającymi pośród piachu oczami i stanowią śmiertelne zagrożenie dla każdego, kto znajdzie się w ich pobliżu. Baggott opisuje również Matki – kobiety zespolone ze swoimi dziećmi, skazanymi na brak rozwoju, ograniczającymi ruchy, ale wciąż kochanymi.
Pisarka zgrabnie operuje językiem. Tworzy trafne, nierzadko niezwykle oryginalne metafory. Nie stara się jednak (...)

Ciąg dalszy na moim blogu rec-en-zent ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-08-2014 o godz 16:08 przez: Weronika Poś
Muszę przyznać, że jestem w szoku. Zważywszy na mój kiepski początek z tą książką nie mogę uwierzyć, że aż tak bardzo mi się spodobała. Przyznam szczerze, że przez pierwsze kilkadziesiąt stron - pomimo tego, że powieść wydawała się ciekawa - męczyłam się czytając. Nie jestem fanką narracji trzecioosobowej i nie mogłam przestawić się na taki tryb czytania. Zdecydowanie wolę 'wchodzić' w głównego bohatera i jego oczami patrzeć na świat. Narrator wszechwiedzący to trochę nie moja bajka. Niemniej jednak powieść jest cudowna. Wykreowana antyutopijna wizja jest przerażająca, jednak czytelnik wciąż pragnie poznawać i odkrywać 'Nową Ziemię' (bardzo adekwatny tytuł). Bohaterowie są wykreowani poprawnie, jednak poza Bradwellem i El Capitanem żaden nie zyskał mojej sympatii. Wynagrodziła mi to porywająca akcja i wspaniałe opisy świata otaczającego.

Podsumowując: Książka jest naprawdę rewelacyjna. Pomimo tego, że sama początkowo zniechęciłam się do niej cieszę się, że ostatecznie dałam się porwać twórczości Baggott. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
04-12-2012 o godz 11:33 przez: kasandra_85
Świetna książka!Od pierwszych stron zostałam porwana przez pomysłową fabułę, od której trudno było się oderwać.Autorka bowiem barwnie odmalowała świat przyszłości po wybuchu bomby atomowej i opisała ze wszystkimi okropnościami konsekwencje jej zastosowania. Bohaterowie to przede wszystkim młodzi ludzi, którym przyszło dorastać w ciężkich warunkach.Są opisani bardzo dokładnie, bez przerysowania czy sztuczności a ich perypetie, decyzje,zmagania z samym sobą czy otoczeniem będziemy śledzić z zapartym tchem.Akcja jest dynamiczna, pełna niespodzianek, zaskakujących wydarzeń i niemałego napięcia. Znudzenie nikomu nie grozi, zwłaszcza że emocji również tu pod dostatkiem. Co więcej, wpleciono tu wątek romantyczny, który przedstawiono bez cukierkowych i mdłych opisów, co uważam za duży plus. Język jest plastyczny i łatwy w odbiorze,więc całość czyta się z dużą lekkością.Już nie mogę się doczekać II tomu!Jest to przerażająca wizja przyszłości, która szokuje,mrozi krew w żyłach i zapada w pamięc.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-06-2013 o godz 16:26 przez: Yevoni
Od dawna nachodziła mnie ochota na sięgniecie po ksiażkę z akcją w świecie po apokalipsie. Jak na życzenie pojawił się "Świat po wybuchu". Nie było mowy żebym przegapiła tę ksiażkę i nie żałuję też zakupu.
Świat po wybuchu jest tak niesamowity że aż trudno uwieżyć jak można żyć w takich warunkach. Z jednej strony istnieje niebezpieczeństwo nagłej śmierci wśród piasków Martwych Ziem podczas ucieczki a z drugiej strony zaciągnięcie młodej osoby do czegośw rodzaju wojska skąd się nie wraca do rodziny. O ile można mówić o rodzinie. Istnieje też inny świat... ten, który się temu zniszczeniu przygląda, gdzie wszyscy chodzą najedzeni, czyści, zdrowi. Kopuła. A jednak komuś się tam nie podoba.
Patrick i Pressia pochodzą z tak odmiennych światów a jednak odnajdują się wzajemnie. Ich przygody pochłonęły mnie całkowicie.
Polecam tę pozycję każdemu, kto uwielbia postapokaliptyczne klimaty. Może i jemu spodobają się Pyły i Grupony
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-01-2013 o godz 16:43 przez: My Books
Spotkanie Partidge'a i Pressi jest zaskakujące. Razem przeżyją przygodę życia, dla niektórych, niestety będzie ona ostatnią. Pełną niebezpieczeństw i przeszkód. Dowiedzą się także prawdy, która całkowicie zmienia pogląd nie tylko ich na siebie nawzajem, ale także nasze na nich jako bohaterów książki.
Uważam ze książkę TRZEBA przeczytać! Baggott przedstawia swoją wizję świata w bardzo interesujący i nie spotykany sposób, który zachęca do przeczytania nawet najbardziej wybrednych czytelników i z pewnością ich zadowoli.
Po zobaczeniu tyle reklam na rożnych blogach i w księgarniach po prostu wzięłam ją do ręki i zaczęłam czytać. Wciąga od razu, wstęp jest krótki, ale i pełen wątków i akcji. Dużo przygody, akcji i historii która może w jednej chwili zmienić bieg. Zapiera dech w piersi! Zapraszam do przeczytania!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-07-2012 o godz 13:17 przez: Jane
Najbardziej zaskakujący jest fakt, że na okładce nie ma haseł porównujących do znanych i lubianych „Igrzysk Śmierci”. To jest bardzo rzadkie zjawisko, gdyż teraz wszystko promuje się kosztem trylogii autorstwa Suzanne Collins. Moim zdaniem powieść pióra Julianny Baggott jest na wysokim poziomie i myślę że dorównuje „Igrzyskom…”.

W „Nowej Ziemi” mieszka dusza, która porywa w swoją mądrą, pełną przygód historię. Pierwszy tom to dopiero początek świetnie zapowiadającej się trylogii „Świat po wybuchu”. Kontynuacja pewnie również będzie czytelniczą ucztą dla fanów świetnie napisanych powieści i antyutopii. Książka zasłużenie otrzymuje ode mnie 10/10. Serdecznie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-08-2013 o godz 21:14 przez: Margaret W.
Nie jeden raz zostałam zaskoczona i nie raz też odkładałam ją, by przetrawić najnowsze wydarzenia.
Ta pozycja jest obowiązkowa do przeczytania dla moli książkowych lubujących się w apokalipsach. Jest w niej miejsce na miłość, przyjaźń, nienawiść, tajemnicę, apokalipsę, śmierć i wiele innych. Dla tego zwyczajnego człowieka mającego zetknąć się z nią, nie mającego jeszcze upodobań też jest dobra, jako wprowadzenie do gatunku. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Przyszły czytelniku, przygotuj się na silną dawkę emocji!

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-01-2013 o godz 15:12 przez: Sol
Na rynku jest teraz bardzo wiele książek tego typu. Książek przedstawiających postapokaliptyczny świat, jednak nie potrafię porównać jej z żadną inną. Nieraz zaparła mi dech i nieraz mnie wzruszyła. Zwłaszcza pod koniec, gdzie to akcja biegnie z zawrotnym tempie. Właśnie wtedy wciągnęła mnie tak, że nie mogłam się od niej oderwać. To nie tak, że jej początek był nudny, bądź nieciekawy. Nie mogłam się wczuć, zdarza się najlepszym. Bardzo chciałabym poznać dalsze losy bohaterów.
Książkę oceniam 5+/6
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-01-2013 o godz 13:53 przez: Roni
Do książki podchodziłam sceptycznie, jednak już po kilku stronach wciągnęłam się. Bohaterowie są ciekawi, akcja wartka, a sama historia oryginalna. Ostrzegam jednak, że to nie jest książka o wielkiej miłości i mizianiu się, tylko taka, który porusza dość poważny problem. Jest zdecydowania warta swojej ceny i naszego czasu. Gorąco polecam. :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-04-2013 o godz 00:12 przez: Monika Szulc
Czytając tę książkę, żyłam razem z bohaterami, widziałam w mojej wyobraźni wszystko co robili, odczuwałam ich problemy, czułam nadzieje i ból. Książka ta we mnie wniknęła i nie wyobrażam sobie poprzestania na tylko jednym tomie. Już nie mogę się doczekać kolejnej części- mam nadzieję, że będzie równie wartościowa jak „Nowa Ziemia”
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2014 o godz 22:01 przez: Ironia907
Świetna książka!!! Przeczytałam ją ze względu na niektóre recenzje, gdyż przedtem nie byłam do końca przekonana. Jest w niej wiele uczuć!!! Czuje się, jakby się było jednym z nich!!! Wiele wzruszń, niebezpieczeństw i przygód!!! Jeśli takich książek szukacie, przeczytajcie koniecznie " Nową ziemię"!!!!! Polecam serdecznie!!!!! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-04-2013 o godz 15:21 przez: elen-magic-world.blogspot.com
Julianna Baggott stworzyła rewelacyjną historię, w której zachwyt budzą pomysł na świat przedstawiony, ciekawi bohaterowie i częste zaskakiwanie czytelnika. Polecam serdecznie, a sama nie mogę się doczekać „Nowego przywódcy”. Całe szczęście, że premiera już wkrótce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
05-08-2014 o godz 23:58 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Komplett plus 1. Książka ćwiczeń 2022 Opracowanie zbiorowe
4.5/5
32,98 zł
37,91 zł
Inne z tego wydawnictwa Komplett plus 2. Książka ćwiczeń 2022 Opracowanie zbiorowe
4.3/5
38,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Muminki. Tom 2
4.9/5
64,82 zł
99,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielka gramatyka niemiecka z ćwiczeniami PONS. Poziom A1-C1 Opracowanie zbiorowe
5/5
37,59 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Komplett plus 3. Książka ćwiczeń 2022 Opracowanie zbiorowe
4.1/5
38,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Podróże niezwykłe - poza utartym szlakiem Opracowanie zbiorowe
5/5
110,81 zł
169,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego