Nigdy dość dobra (okładka  miękka, 2016-09)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pisanie tej książki stanowiło dla mnie kulminację lat badań i wewnętrznej podróży, przenoszącej mnie do czasów, gdy byłam małą dziewczynką, która czuła, że coś jest nie tak, ale nie wiedziała, dlaczego.

Czytając książki o więzach matki z córką, zawsze doznawałam intensywnego poczucia straty i obawiałam się, że jestem w tym cierpieniu odosobniona. Eksperci pisali o złożoności tych związków, o przesyceniu ich konfliktem i ambiwalencją, a ja odczuwałam coś zgoła innego – pustkę, brak empatii, znudzenie i brak poczucia bycia kochaną. Dopiero z chwilą, gdy zaczęłam rozumieć charakterystyczną pustkę wynikającą z matczynego narcyzmu, elementy układanki zaczęły nagle pasować; bardziej zrozumiałe stawały się moje doświadczenia, smutek i brak wspomnień. Bez tego rozumienia bezradnie miotamy się, popełniamy pomyłki, mamy głębokie poczucie braku wartości własnej i na każdym kroku sabotujemy siebie i całe swoje życie.

Wciąż zdumiewa mnie, jak wielkie podobieństwa w emocjonalnych krajobrazach odkrywam podczas rozmów z innymi córkami narcystycznych matek. Mogłyśmy wieść odmienne style życia i prezentować na zewnątrz odmienny wygląd, ale wewnątrz nosimy te same emocjonalne szramy. Mam najszczerszą nadzieję, że dzięki tej książce zdobędziesz zrozumienie i akceptację swych najgłębszych uczuć, dzięki czemu poczujesz się pełna, zdrowa i autentyczna w tym, kim jesteś dziś.

Od wydawcy:

Kulturowy przekaz sprawia, że postać matki automatycznie kojarzy się nam z troskliwą miłością, serdeczną bezinteresownością i ciepłem rodzinnego domu. Ten obraz nie jest jednak uniwersalny. Niekiedy matka, narcystycznie zaabsorbowana sobą, sprawia, że cały rodzinny świat kręci się wokół niej – wokół jej własnych niespełnionych potrzeb, frustracji, czy ambicji. Jej córka nie nabywa wówczas naturalnego poczucia własnej wartości i nie ma szans, by harmonijnie budować odrębną osobowość. Podstawowym rysem jej profilu emocjonalnego staje się wyparcie.

To negatywne dziedzictwo psychologiczne można przerywać, odzyskując kontakt z własnymi autentycznymi emocjami. Drogę zrozumienia i przebaczenia, które do tego prowadzi przedstawia nam psychoterapeutka Karyl McBride, korzystając z własnych doświadczeń rodzinnych oraz z przeżyć setek swoich pacjentek.

„Jedną z ważniejszych rzeczy, która determinuje życie dorosłej kobiety, są jej relacje z matką. Wiele o tej relacji napisano, ale nie trafiłam na książkę, która traktuje o matce narcystycznej. A przecież tak często my, kobiety, nosimy w sobie przekonanie, że to matka jest najważniejsza, same mając poczucie pustki i brak kobiecej tożsamości. Jeśli potrzeby matki zawsze stanowiły pierwszy plan twojego  życia, przeczytaj koniecznie tę książkę. Pozwala wiele zrozumieć i siebie postawić wreszcie jako tę najważniejszą.”
Małgorzata Ohme


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Nigdy dość dobra
Tytuł oryginalny: Will I Ever be Good Enough?
Podtytuł: Jak wyzwolić się od destrukcyjnego wpływu narcystycznej matki
Autor: McBride Karyl
Tłumaczenie: Józefowicz Elżbieta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-09-14
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 206 x 20 x 147
Indeks: 19858418
średnia 4,2
5
13
4
7
3
5
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
03-03-2018 o godz 11:57 przez: Daria | Zweryfikowany zakup
Polecam, bardzo dobra książka psychologiczna , otwiera oczy !
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-12-2017 o godz 01:39 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
23-05-2018 o godz 11:07 przez: Magdalena Wolska | Zweryfikowany zakup
Co do tej książki.... jeśli ktoś ma problemy w relacjach ze swoją mamą to znajdzie tu wiele przykładów innych kobiet ale mówiąc szczerze to nie znalazłam w niej niczego co jakoś mogłoby wpłynąć na taki relacje. Tp oczywiście moje zdanie...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
14-09-2016 o godz 19:55 przez: Angelika
Przychodząc na świat, matka bierze za nas odpowiedzialność, obdarowuje nas matczyną miłością. To rodzic bierze udział w naszym życiu ,jest głównym obserwatorem naszego rozwoju. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie ma relacja matka-córka. Taka relacja ugruntowuje w kobietach życie na płaszczyźnie psychologicznej. Jeśli równowaga emocjonalna między dzieckiem,a matką jest zachwiana ,tworzy się toksyczna relacja,która tworzy piętno na dorosłe życie. Często bywa tak,że żyjąc z destrukcyjną matką tłamsimy w sobie negatywne uczucia ,tworzące w nas poczucie niskiej wartości.
Nigdy dość dobra to niesamowicie inteligenta książka,która ukazuje nam wpływ, jaki może mieć na nasze życie destrukcyjna relacja z własną matką.Sama autorka ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, pracując z kobietami mające problemy na tle emocjonalnym z własnym rodzicem. Zadziwiający jest fakt,że dojrzałe kobiety mające swoje dzieciństwo daleko za sobą nadal emocjonalnie muszą mierzyć się z przeszłością. Zamknięcie przeszłości nie jest łatwe,a ta książka pozwala na spojrzenie innym okiem na problemy trudnej relacji.

Dorosła kobieta potrafi poszukiwać i znaleźć swą wartość. Umie nadać sobie znaczenia.Ale w trudnych okresie przechodzenia z dzieciństwa do kobiecości dziewczyna potrzebuje pomocy w określeniu swej wartości-nikt lepiej nić jej matka nie może się w tym przysłużyć.

Jeśli chodzi o treść książki, autorka podzieliła ją na trzy części. Pierwszy rozdział autorka poświęciła na wytłumaczenie ,czym jest narcystyczna relacja. Odnajdziemy tam wiele trudnych emocji, smutnych historii.Kolejny rozdział poświęcony jak relacji wpływa na dorosłe życie dziecka. Ostatni z trzech rozdziałów jest o tym, jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie.
Po przeczytaniu książki budzą we mnie różnego rodzaju emocje.Złość i niezrozumienia,jak można tak traktować własne dziecko i radość,że jednak są kobiety,które dały radę uwolnić się z trudnej relacji.Ta książka nie będzie przyjemną lekturą dla osób zmagających się z toksyczną matką.To idealna książka dla kobiet, dla których zawsze priorytetem było zdanie i opinia matki.Bardzo się ciesze,że przeczytałam tą pozycję i przepełnia mnie miłość,że miałam szczęście żyć w rodzinie ,w której była bezwarunkowa miłość.Polecam serdecznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
16-08-2016 o godz 20:25 przez: Aga H
Niezwykły poradnik poruszający problemy matki i córki, a włąsciwie ich toksycznej relacji. No ale od początku. Po co w ogóle sięgnęłam po tę książkę? Psychologia to dziedzina, któa bardzo mnie interesuje, więc z przyjemnością przygarnęłam egzemplarz książki "Nigdy dość dobra". Od dziecka nie dogadywałam się z matką, co dziwiło wszystkich do okoła, bo w końcu matka i córka powinny mieć świetne relacje. No ale cóż, jakoś się przyzwyczaiłam. Gdy zaczełam czytać poradnik, zauważyłam wiele pokrywających się przypadłości, czy sytuacji. Po przeczytaniu zdałam sobie sprawę, z mechanizmów, które poniekąd sterowały moimi wyborami, jak choćby pracoholizm czy wybór partnera. Bohaterki książki, które poznajamy w przytaczanych przez autorkę przykładach, są nieszcześliwymi córkami. Noszą w sobie piętno bycia nie dobra, a raczej nie dość dobrą. Książka podzielona jest na trzy etapy, w których najpierw identyfikujemy czy mamy taki problem, poznajemy skutki jakie ma oraz przechodzimy przez etap zdrowienia. Autorka świetnie opisuje poszczególne mechanizmy, problemy czy dziedziny, któych dotyczy problem. Każdy z nich, opatrzony jest przykładami pacjentek autorki. Karyl również powołuje się na własne doświadczenia. Aż trudno uwierzyć, że córka, która miała dach nad głową, miała zawsze co jeść, w co sięubrać i niczego jej nie brakowało, jest tak skrzywdzona przez brak miłości czy zainteresowania ze strony matki. Co więcej, nie zdajemy sobie sprawy, jak to rzutuje na nasze dorosłe życie. Więc jeśli nie masz dobrych relacji matka-córka, proponuję Ci przeczytać tę książkę. Niestety tym razem panowie, to nie dla Was.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-08-2016 o godz 08:30 przez: Agata Borodacz
Wiecie jak to jest być ciągle nie dość dobrą? Jeżeli nie, to szczęściary z Was. Zapewne macie kochających i wspierających rodziców, partnerów, mężów i żyjecie w normalnych, niczym nie skażonych środowiskach.Lektura tej pozycji otworzyła mi oczy i zdałam sobie sprawę skąd biorą się wszystkie moje problemy w dorosłym życiu. Wstyd się przyznać, ale właśnie taką córką jestem i noszę od dziecka w sobie wielki balast. Zawsze byłam tą nie dość doskonałą, dążącą do perfekcjonizmu i starającą się zadowolić wszystkich w około. Książka otwiera przed nami niesamowite możliwości pokonania swoich dotychczasowych przekonan.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
18-09-2016 o godz 18:28 przez: Paulina Kaleta
Kiedy tylko ujrzałam tytuł „Nigdy dość dobra” byłam świecie przekonana, że książka będzie podobna do publikacji Reginy Brett. Spodziewałam się krótkich felietonów, które wprowadzą mnie w dobry i pozytywny nastrój. Ale gdzie tam! Tak to już jest, kiedy nie sprawdzisz czy książka posiada jakiś podtytuł. I właśnie ta miała. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że jest poradnik opisujący relacje z narcystyczną matką! Koniec końców lektura ta była bardzo pouczająca i dowiedziałam się z niej przede wszystkim tego, że mam najwspanialszą mamę na świecie.

Autorką książki jest Karyl McBride, która specjalizuje się w terapii rodzin i par. Prowadzi również badania nad dziećmi narcystycznych rodziców. Szczególnie interesuje się kobietami wychowywanymi przez takowe matki.

Książka składa się z 3 części. W pierwsze zatytułowanej „Identyfikacja problemu” autorka dokładnie przedstawia, czym jest narcyz, w jaki sposób objawia się w zachowaniu matek, jaki rodzaj więzi tworzy się między narcystyczną matką a córką, a także czym się różni od zdrowej relacji. Znajdziemy tutaj również kwestionariusz, z którego dowiemy się czy nasza matka posiada takie cechy. Oczywiście moja nie ma.
Oto narcystyczna matka (w dużym skrócie):
1. Ma wyolbrzymione poczucie własnej wartości, np. wyolbrzymia własne osiągnięcia i talenty, oczekuje uznania swojej wyższości niewspółmiernie do osiągnięć.
2. Pochłaniają ją fantazje o nieograniczonych własnych przymiotach: powodzeniu, mocy, wybitnych zdolnościach, urodzie czy idealnej miłości.
3. Jest przekonana o własnej wyjątkowości i niepowtarzalności, tak że mogą ją zrozumieć – i powinni z nią obcować – tylko inni wyjątkowi bądź wysoko postawieni ludzie czy szacowne instytucje.
4. Domaga się przesadnego podziwu dla siebie.
5. Ma poczucie funkcjonowania na specjalnych prawach, to znaczy ma bezpodstawne oczekiwania przychylnego traktowania lub automatycznego podporządkowania się innych jej oczekiwaniom.
6. Ma skłonność do wyzyskiwania innych, to znaczy wykorzystuje ich do osiągania własnych celów.
7. Często zazdrości innym lub uważa, że inni jej zazdroszczą.
8. Swoim zachowaniem i postawą okazuje arogancję i wyższość.

Część II skupia się na tym, jak wychowanie przez narcystyczną matką ma wpływ na teraźniejsze życie m.in. na pracę, na życie osobiste, macierzyństwo czy na poczucie własnej wartości.

Pierwsze dwie części tej publikacji mają charakter teoretyczny i edukacyjny. Natomiast ostatnia to czysta instrukcja. Autorka podpowiada jak się „uzdrowić” i podaje również ćwiczenia do samodzielnego wykonania.

Bardzo dużą zaletą tej publikacji jest podawanie poruszających przykładów z życia, z praktyki lekarskiej autorki. Ale także nawiązuje ona do filmów, a na końcu podaje obszerną bibliografię, w której ten problem również został ukazany.

Summary: Moje zdanie jest takie – jedna jaskółka wiosny nie czyni, a jeden poradnik nas nie „uzdrowi” i w 100% nam nie pomoże. Może to jakiś dobry początek, ale bez specjalisty się nie obejdzie, jeśli ktoś zmaga się z bardzo poważnymi problemami.
Mimo tego jednego zastrzeżenia mogę ją Wam polecić. Zarówno matka, jak i córka znajdą w niej coś dla siebie. Polecam także osobom interesującym się psychologią.

http://www.paulinakaleta.com/2016/09/karyl-mcbride-nigdy-dosc-dobra-jak.html

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-10-2016 o godz 20:14 przez: Mea Culpa
Matka w oczach dziecka jawi się jako bohaterka, powierniczka sekretów i największe źródło miłości dającej bezpieczeństwo i ramiona, w których można się schować. Jednak nie wszyscy mają szczęście mieć po swojej stronie osobę obdarzoną instynktem macierzyńskim. Przypadłość narcystycznej matki jest przekazywana jako dziedzictwo, z pokolenia na pokolenie. Traktuj tak, jak byłaś traktowana. W końcu niczego innego ci nie pokazano. Zdarzają się jednak osoby, które pragną przerwać tą toksyczną więź między pokoleniami. Właśnie dla takich ludzi jest te poradnik!

Psychoterapeutka Karyl McBride przedstawia nam pozycję, która pomoże odkryć nową drogę w życiu dla dzieci narcystycznych gniazd, zidentyfikować problem i zachęcić do zmiany poprzez poszukanie odpowiedniej pomocy i kilku radom. Opisywane w tej książce przypadki są żywcem wyjęte z życia jej klientów, niekiedy poparte jej własnym doświadczeniem ze swoją matką.

Całość podzielona jest na trzy zasadnicze etapy, tj. identyfikacja problemu, cechy i rodzaje narcystycznych matek; wpływ takiego dzieciństwa na obecne, dorosłe życie, na kontakt z partnerem i ze światem, a co najważniejsze na życie ze samym sobą; a trzeci to proces uzdrowienia, czyli wszelkie rady, instrukcje i ćwiczenia.

Choć moja mama jest cudowną kobietą, którą kocham ponad wszystko to i tak potrafiłabym wypatrzeć kilka cech narcystycznej matki u niej. Jednak są one tak mało widoczne i mało znaczące, że nie będę zawracać sobie tym głowy. Mimo wszystko czułam ogromny smutek przy czytaniu tej pozycji. Miałam wrażenie, że jakiś kamień osiadł mi na żołądku i sercu. Ciężko było, ale warto. Jest to wartościowa pozycja, pozwalająca zgłębić coraz powszechniejszy temat. Nie zdajemy sobie sprawy ile toksycznych rodzin żyje wokół nas, ponieważ potrafią to skrupulatnie zatrzymywać w ścianach swojego mieszkania.

Ta publikacja dostarczyła mi pakietu smutku i łez, przy opowieściach poszczególnych, nieprzypadkowych kobiet było mi źle, kiedy czytałam o historiach, jakie ich spotkały, o zachowaniu ich matek- wykształciło się we mnie wysokiej skali współczucie.

Myślę, że jest to pozycja dla każdego. Dla jednych będzie stanowić zbiór jego problemów, dla innych wizję uzdrowienia, a dla jeszcze innych będzie ciekawą i poruszającą nauką, którą warto sobie przyswoić. Ponadto autorka posługuje się przykładami z filmów, a na końcu książki jest ciekawa bibliografia wykazująca tytułu poszczególnych publikacji oraz filmów zgłębiających temat, którego dotyka lektury.


Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
28-12-2016 o godz 12:49 przez: ewa borodo
W połowie września na polskim rynku pojawi się nowa pozycja: "Nigdy dość dobra. Jak wyzwolić się spod destrukcyjnego wpływu narcystycznej matki." autorstwa Karyl McBride. Dziś kilka słów i refleksji na jej temat.

Temat książki jest ciekawy i aktualny. Narcystyczne cechy przejawia coraz więcej osób, części przyczyn można szukać w historiach rodzinnych. W książce autorka – psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej oraz, jak otwarcie przyznaje, córka narcystycznej matki - szczegółowo opisuje czym jest narcyzm, pokazuje związki między narcystycznymi cechami osobowości matki a dziecięcymi i dorosłymi emocjami i zachowaniami córek. Trzeba jednak uprzedzić, że książka jest w zamyśle napisana jako poradnik samopomocowy, co, przyznam, jest moim głównym zastrzeżeniem wobec tej pozycji.
Więcej na ten temat książki można przeczytać tu: http://blog.wrelacji.pl/2016/08/nigdy-dosc-dobra-recenzja-ksiazki.html

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-11-2016 o godz 00:00 przez: Maja Mucha | Empik recenzuje
Lubię książki popularnonaukowe, które w sposób prosty i lekki w odbiorze zwracają uwagę na pewne problemy z którymi trudno się czasem uporać. Psychologia interesowałam się od zawsze, chociaż nie jestem psychologiem. Lubię spojrzeć na siebie i zastanowić się z czego wynikają takie, a nie inne moje wybory. Czy mogę coś zrobić, aby czuć się lepiej sama ze sobą. Moja relacja z matka zawsze była trudna. Ta książka pozwoliła się jej przyjrzeć i odkryłam, że niektóre problemy wynikają wprost z dzieciństwa i przechodzą z pokolenia na pokolenie. Ta książka jest po to, żebym nie musiała przekazać ich dalej. Żeby moja córka miała łatwiej
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-02-2017 o godz 23:23 przez: karo123
książka, która otwiera oczy i przywraca życie. Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Druk na życzenie

Ile razy zdarzyło Ci się szukać książki, która nie była już dostępna w sprzedaży? W Empiku staramy się odpowiadać na Twoje potrzeby i nie boimy się innowacyjnych rozwiązań.
Dlatego, jako pierwsi na rynku wprowadzamy dla naszych klientów opcję „Druku na życzenie”.

 
 

Jak to działa?

W przypadku kilkuset wybranych, niedostępnych już w regularnej sprzedaży książek wprowadziliśmy możliwość wydrukowania ich na życzenie klienta. Opcja obowiązuje wyłącznie na stronach produktów z widoczną zakładką „Druk na życzenie”.

 
 

O produkcie

Książki wydrukowane w ramach opcji “Druk na życzenie” mogą różnić się w niewielkim stopniu od pierwowzorów. Istotną różnicą jest całościowy wydruk w środku w kolorze czarno-białym, nawet jeśli oryginalna wersja zawiera kolorowe elementy graficzne. Ponadto książki drukowane na życzenie posiadają klejone, a nie zszyte grzbiety. Okładka książki będzie natomiast niemal identyczna z oryginałem. Twarda lub miękka, w zależności od opisu na stronie i wydana w kolorze. Typ i wielkość czcionki również zostaną zachowane.

 
 

Jak złożyć zamówienie?

Wybierz interesujący Cię tytuł i sprawdź, czy jest dostępny w opcji “Druk na życzenie”. Złóż zamówienie, tak jak zawsze i już wkrótce ciesz się upragnioną książką na półce! Pamiętaj, że zamówienie realizujemy specjalnie na Twoje życzenie i w związku z tym czas jego realizacji może się wydłużyć - do 14 dni.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Manga krok po kroku Keck Gecko
4.8/5
27,99 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezsenność we dwoje Dessen Sarah
4.4/5
27,55 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Co mówią zwłoki Black Sue
4.5/5
32,40 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na ostrzu noża Jandial Rahul
5/5
29,15 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wysoko wrażliwi Aron Elaine N.
4.4/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Co mówią kości Black Sue
4.7/5
29,15 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lęk off Galanti Regine
4.4/5
21,12 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczne jezioro Preston Natasha
4.6/5
27,55 zł
42,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego