Niezwykła wędrówka Harolda Fry (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Harold Fry wyruszył pewnego dnia z misją. Chciał zmienić czyjeś życie, a zmienił swoje.

Przyjaciółka z dawnych lat przysłała mu list z pożegnaniem. Umiera na raka. Harold odpisał, że bardzo mu przykro. Naprawdę się zmartwił, kiedyś wiele ich łączyło. Chciał wysłać list i po prostu wrócić do domu, ale w drodze na pocztę odkrył, że to nie wystarczy. Musi osobiście się z nią pożegnać. Dopóki będzie szedł, ona będzie żyła.

Podczas trwającego 87 dni marszu spotyka człowieka goryla, słowacką lekarkę, kobietę, która kochała Jane Austen, bardzo sławnego aktora i wielu innych ludzi, którzy poznają historię jego wędrówki i opowiadają mu o swoich lękach, miłościach, nieszczęściach i fascynacjach.

Czasem trzeba zostawić wszystko i wyruszyć w drogę, żeby na nowo poukładać sobie życie.

Niezwykła wędrówka Harolda Fry to wzruszająca, napisana świetnym piórem opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie. Że miłość, przebaczenie i zrozumienie czasami można znaleźć dopiero, kiedy traci się wszystko. Że kiedy chcesz zmienić czyjeś życie, zmieniasz swoje, a kiedy prosisz o pomoc innych, sam im pomagasz.

Tytuł: Niezwykła wędrówka Harolda Fry
Autor: Joyce Rachel
Tłumaczenie: Macios Tomasz
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-03-20
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 12693528
 
średnia 4
5
3
4
3
3
1
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
22-03-2013 o godz 13:01 przez: Małgorzata G.
Piękna, wzruszająca, poruszająca historia, w której śmiech przeplata się z płaczem. Harold za sprawa listu od przyjaciół, chorującej na raka postanawia udać się w pieszą wędrówkę do hospicjum. Swojej dawnej znajomej nakazuje żyć, dopóki on do niej nie dotrze. Wędrówka jest ciężka, Harold nieprzygotowany, nie ma ani odpowiednich butów, ani ubrań, ani zapasów. Po drodze spotyka wielu życzliwych ludzi, ciekawych osobowości. Choć często fizyczność odmawia posłuszeństwa, ogromna siła woli pcha Harolda wciąż do przodu. Samotność i zmęczenie sprawiają, że często rozmyśla o swoi dotychczasowym życiu, analizuje relacje z synem, miłość do żony, wypomina sobie niezrealizowane plany, niewypowiedziane słowa, poznaje siebie na nowo. Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
25-03-2013 o godz 23:08 przez: sierpniowa
Piękna, wzruszająca książka, z mądrym, lecz nie naiwnym przesłaniem. Harold Fry to starszy pan prowadzący dość nudne życie z żoną, z którą łączy go już bardziej przyzwyczajenie niż miłość. Kiedy dowiaduje się, że jego dawna przyjaciółka (przyjaciółka! to ważne, nie należy się tu doszukiwać jakichś miłosnych wątków) umiera na raka, Harold udaje się w pieszą wędrówkę przez całą Anglię, bo wierzy, że to uratuje Queenie. Jego siła i samozaparcie są wręcz niewiarygodne, choć jest już wyczerpany i powoli dociera do niego, że chodzeniem nikogo nie wyleczy, choć ludzie i los są przeciwko niemu, on idzie dalej i jego wędrówka staje się jego osobistą pielgrzymką i początkiem wewnętrznych zmian. Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
21-03-2013 o godz 15:48 przez: LeoniMa
Powieść Rachel Joyce ma w sobie coś z magii, ale trzeba do niej odpowiednio podejść. To historia dla wszystkich tych, którzy czują, że nie do końca oddychają pełną piersią. Albo może w ogóle się duszą. Harold Fry, tytułowy bohater powieści, jest już na emeryturze i zapomniał, jak to jest porządnie oddychać. Stłamszony, cichy, niewidzialny, mieszka z żoną, ale jest zupełnie sam. Pewnego dnia jego życie zupełnie nieoczekiwanie ulega zmianie. Podejmuje karkołomną wędrówkę, by ocalić starą znajomą. W jej efekcie ocala przede wszystkim siebie. Świetna pozycja, autentyczna, przekonująca, dobrze napisana, ale co najważniejsze – inspirująca. Dlatego serdecznie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
30-03-2013 o godz 16:07 przez: Zuzka
Po skończeniu książki wydawało mi się, że przeszłam całą podróż z Haroldem i niemal fizycznie odczuwałam na sobie jego zmęczenie, rozterki ale również nabytą przez niego nową mądrość i wiedzę. Ta wspaniała opowieść pokazuje, że we współczesnym świecie łatwo gubimy się, zapominamy o tym co jest naprawdę ważne, a w sytuacjach kryzysowych nie potrafimy znaleźć wystarczająco odwagi. Pokazuje także, że nie zawsze musi tak być, nawet po wielu latach popełniania błędów i otępienia, możemy zmieniać swoje i innych życie, warunkiem jest jednak wiara i wytrwałość.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-03-2013 o godz 19:01 przez: Kotwica
Po trupach do celu ? Nie w tym przypadku. Harold Fry co prawda do celu zmierza wytrwale, długo (choć książka się nie dłuży wcale!) ale na pewno nie zostawiając po sobie nieodnawialnych zgliszczy. Z życzliwością poznaje historie ludzi i dowiaduje się dzięki temu wiele o sobie, tak jak i czytelnicy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-03-2013 o godz 19:25 przez: Gorczyca
Harold, niby zwykły przeciętniak. Przeciętnie nieszczęśliwy, bez przeciętnych perspektyw na przyszłość, a jednak zdolny do heroicznego czynu podszytego wiarą w pomoc. Rak to trudny temat, zupełnie nieprzeciętny, tak jak ta książka, którą polecam wszystkim tym, którzy czują się wyjątkowi.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
20-06-2013 o godz 20:39 przez: Izabela Sekulska
Nie ma w tej książce zbędnych ozdobników, nie ma też brzydkich słów, skandali rodem z pierwszych stron tabloidów.
Bo Harold i Maureen nie nadają się na bohaterów tabloidów.
Pozornie jakby przezroczyści, niewidoczni. Ot zwykli , szarzy mieszkańcy małego angielskiego miasteczka, schowani w zaciszu swojego domu.
Niczego wielkiego nie osiągnęli, nie dorobili się też fortuny. Czy o takich ludziach można stworzyć ciekawą opowieść?
Jak najbardziej, ponieważ ich zwyczajne, nudne życie zmienia się diametralnie, kiedy pewnego dnia Harold otrzymuje list od starej znajomej Queenie. To list pożegnalny, ponieważ kobieta umiera na raka. Pod wpływem impulsu Harold nieoczekiwanie dla siebie samego, żony i otoczenia wyrusza pieszo do miejscowości , w której przebywa Queenie. To ma być swoistego rodzaju pielgrzymka, która ma uratować jej życie.
Harold głęboko wierzy w to, że jeżeli będzie szedł, ona będzie żyła. Rozkazuje jej więc: aby żyła i czekała na niego.
Idzie wiele dni, tygodni, miesięcy. Jest w
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-04-2013 o godz 22:21 przez: kasiab33
Historia opowiedziana na kartach tej książki to podróż poznawcza. Główny bohater podróżuje pieszo wierząc, że dzięki temu jego znajoma będzie żyć, choć umiera na raka. W trakcie wyprawy poznaje wielu ludzi, którzy opowiadają mu swoje historie, otwierają się przed nim-obcym, bo odejdzie, a ich tajemnice razem z nim. Harold Fray walczy ze swoimi słabościami, swoim ciałem, bo to po kilu dniach odmawia posłuszeństwa, ale również z przeszłością, która kładzie się cieniem na jego wędrówce i niepokoi myśli i sumienie. Ważne, że z każdą milą cień ten jest krótszy, a myśli coraz bardziej poukładane. Dzięki tej podróży jego żona odkrywa na nowo sprawy i rzeczy kiedyś dla nich obojga bardzo ważne, a zagubione i przykryte wzajemnymi pretensjami i obojętnością. My dzięki tej wędrówce poznajemy przede wszystkim świat i ludzi w ich pięknym i szczerym wydaniu, ale również przedstawieni zostali nam tacy, którzy chcą się ogrzać w blasku sławy, przypisując sobie zasługi innych...jak to w życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-04-2013 o godz 08:22 przez: kasandra_85
Harold Fry to emeryt, który wiedzie spokojne, stonowane życie. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia otrzymuje list pożegnalny od dawnej przyjaciółki, która umiera i jest w hospicjum. Mężczyzna postanawia osobiście ją odwiedzić. W ułamku sekundy decyduje się pokonać prawie całą Anglię pieszo. Bez wcześniejszego przygotowania czy jakichkolwiek wyjaśnień, wyrusza w podróż, która okaże się zaskakująca w skutkach. Przemierza wiele kilometrów, ale największą wędrówką jest ta w głębi jego duszy. Przez ten czas analizuje swoje życie, rozmyśla nad swoimi decyzjami, dokonanymi wyborami i sensem wszystkiego wokół. Spotyka różnych ludzi, otwiera się przed nimi a oni przed nim. Cóż mogę dodać? Wzruszająca, życiowa opowieść o pokonywaniu przeciwności losu, przyjaźni, odkrywaniu własnych uczuć i nie poddawaniu się, pomimo trudności. Polecam serdecznie „Niezwykłą wędrówkę Harolda Fry” Rachel Joyce! Myślę, że nie będziecie zawiedzeni.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-09-2013 o godz 14:12 przez: amn21
Ksiązka bardzo fajna i lekka w czytaniu tytuł nadający się dla każdego .. poruszająca opowieść o człowieku który zapragnął pomóc komuś komu chyba nigdy nie potrafił wyznać kim tak naprawde jest w jego serca ta osoba... spokojne starsze małzensto aż tu nagle jeden list odmnienia wszytsko ... wędróka która przynosi wiele ciekawych informacji na temat Angli jej zabytków oraz róznych ciekawych miesc czasem ksiązka poruszy do łez czytając wyznana bohatera .. ciepła i naprawde przyjemna lektura na spokojne wieczoru naprawde miło się czyta a strony lecą az nawet nie jestesmy w stanie wiedziec z jaka szybkoscia .. lekka orzyjemna warto polecić !!! 10/10
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-07-2013 o godz 09:23 przez: Ekspert Empiku
Rachel Joyce napisała oryginalną i ciekawą powieść, która zaskakuje i porusza czytelnika do łez. Bo jak inaczej można opisać tę niecodzienną wędrówkę podstarzałego głównego bohatera do umierającej w hospicjum przyjaciółki? Znajdziemy tu niesamowity klimat, a także poczujemy dobro emanujące z każdej strony książki. Piękne zakończenie z pewnością ujmie za serce niejednego czytelnika, a morał skłoni do refleksji nad życiem. Dlatego jest to pozycja, którą naprawdę warto znać, warto przeczytać i warto w swoim sercu zachować.
Ewelina Menkarska, empik Częstochowa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-07-2013 o godz 10:27 przez: Ekspert Empiku
Niezwykła to książka, jak niezwykła jest wędrówka głównego bohatera. Zaliczyłabym ją do grona tych pozycji, o których tak łatwo się nie zapomina, które nie tylko umilają kilka wieczorów, ale poszerzają horyzont i wwiercają się w umysł na długo. Nazwałabym ją nawet książką filozoficzną, która pozwala odkryć nowy sens w życiu, która wzrusza, daje nadzieję i tchnie wiarę w człowieka. To doskonała pozycja dla osób niebanalnych, które oczekują od literatury nieco więcej niż tylko rozrywki! Doskonały pomysł na prezent!
Karolina Szczerba, Empik Świdnica
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-07-2013 o godz 12:17 przez: Ekspert Empiku
Z pozoru "niewinna" i niezaplanowana wędrówka Harolda Fry przeradza się w wędrówkę dla życia. W trakcie podróży tytułowy bohater poznaje ludzi, którzy mają swoje troski i radości, i którzy pomagają mu zrozumieć... wiele innych spraw. Jakich? Sięgnij i przekonaj się, że ta książka pozwala "odetchnąć" od teraźniejszej mody na pożądanie i seksualizm.
Marlena Rychcik, Empik Bydgoszcz
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-06-2013 o godz 14:21 przez: monika_zajc
Bardzo przyjemna, ciepła książka. Momentami miałam wrażenie, że zbyt spokojna, ale czytanie jej pozwoliło mi odpocząć i naprawdę się wyciszyć.
Wędrówka Harolda to nie tylko przejście jakiejś trasy z punktu A do punktu B, ale przede wszystkim podróż w głąb siebie, do zapomnianych zakątków, zakopanych głęboko wspomnień. Zaskakująco zaskakująca i pozytywnie nastrajająca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-04-2013 o godz 10:34 przez: Smutny
Harold stawia sobie za cel wykonanie misji marszu w imię zdrowia jego byłej przyjaciółki. Takie heroiczne czyny zawsze robią wrażenie, ale tutaj jest to wymowne tym bardziej, że ma się wrażenie, że jest to też misja autorki, której ojciec umiera na raka, misja nawołująca do miłości, radości z życia, egzystencji bez strachu, z wielką odwagą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-01-2015 o godz 18:59 przez: Wioletta Król
nie liczy się wiek kochać może każdy ,nie ważne ile ma lat zawsze można zrobić coś dla siebie i nie tylko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sielanki Saunders George
5/5
29,70 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Japoński wachlarz Bator Joanna
5/5
41,24 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.7/5
28,55 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
35,87 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 grudnia Saunders George
5/5
31,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
37,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
34,09 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
28,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Różaniec Ryś Grzegorz
5/5
27,76 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
66,72 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.4/5
25,27 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego