Nieśmiały zabójca (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 29,49 zł

29,49 zł 37,90 zł (-22%)
28,01 zł + dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 72 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Uson Clara Książki | okładka twarda
29,49 zł
asb nad tabami
Morris Heather Książki | okładka miękka
24,64 zł
asb nad tabami
Alcott May Louisa Książki | okładka twarda
28,93 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Każde pokolenie ma swoich rozbitków. Każda rodzina swoje rany.

W krótkiej historii życia Sandry Mozarovski, gwiazdki filmów erotycznych, rzekomej królewskiej kochanki, której śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach poruszyła społeczeństwo hiszpańskie lat siedemdziesiątych, Clara Usón znajduje echa własnego procesu autodestrukcji i złożonej relacji, jaką od dziecka miała z matką. Wplatając w fabułę skupioną wokół tytułowego nieśmiałego zabójcy  refleksje Wittgensteina, Camusa i Pavesego, pisze o sensie życia, ślepej nadziei młodości i o narracji, którą tworzymy jako sposób na przetrwanie.

W tej inteligentnej i wzruszającej powieści Usón do perfekcji i dojrzałości twórczej doprowadziła elementy obecne w całym jej pisarstwie: granice tragedii i komedii, ironii i czułości, dokumentowania i wyobraźni. Stworzyła dzieło erudycyjne, podszyte gorzkim humorem, odważne i zaskakujące.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Nieśmiały zabójca
Autor: Uson Clara
Tłumaczenie: Charchalis Wojciech
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: hiszpański
Liczba stron: 240
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-05-26
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 34805251
 
średnia 4,3
5
2
4
5
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
4/5
05-06-2020 o godz 12:23 Edyta S. dodał recenzję:
„Nieśmiały zabójca” to autobiograficzna opowieść Clary Usón, która do łatwych nie należy. Nie oznacza to jednak, że nie warto po nią sięgać. Czasem coś co wymaga od nas większego trudu i zaangażowania, w konsekwencji daje większą satysfakcję. A już na pewno zapada w pamięci. Czy warto jednak się tak trudzić dla tej historii? Zdania będą podzielone. Ja sama miałam z nią też nie mały dylemat. Czytało mi się ją bardzo niespójnie. Były chwile kiedy wręcz płynęłam z jej treścią, zafascynowana historią, której akurat przyświecała. Innym razem wystawiał moją cierpliwość na próbę i zmuszała do pełnego zaangażowania. Dostarczyła mi więc bardzo skrajnych emocji. Nie sposób jednak nie uznać jej za wyjątkowo dobrze napisaną książkę, na pokład której wdarła się nie jedna, a wiele osobistych historii, w tym samej autorki. Jedną z nich była również historia Sandry Mozarowsky, hiszpańskiej aktorki, której kariera rozpoczęła się w 1969 roku i trwała do jej śmierci w 1977 roku. Sandra była gwiazdą filmów erotycznych i rzekomą kochanką Króla Jana Karola. Ten epizod pozwolił stworzyć Clarze Usón książę o sobie samej. To w jej losach odnajduję samą siebie i to co tli się w jej wnętrzu. Pisze o sensie życia. O trwaniu w nim, o miłości i nadziei. O bólu i tęsknocie. O własnej destrukcji i relacjach z matką, które do najłatwiejszych nie należały. Jest w tym wszystkim również kawałek hiszpańskiej historii i jej Króla, która wzbudziła we mnie szczególne zainteresowanie. Nigdy dotąd nie interesowałam się aż tak historią obcych narodów, by choć w pigułce poznać to co gnębiło ten kraj i jego społeczność. Jakie były ich losy? Może czas to zmienić. Sposób natomiast w jaki autorka opisuje to wszystko nie grzeszy inteligencją i czarnym humorem. Raz czuła, raz tragiczna, sięga do tych pokładów ludzkiej natury, do których nie zawsze mamy ochotę zaglądać. W książce znajdziecie też wiele odwołań do innych literackich dzieł , w tym Camusa, którego autorka nieustannie przytacza. To również jest ciekawy aspektem utworu. Powoływanie się na cudze słowa jest zawsze jakąś formą zdjęcia z siebie odpowiedzialności. Obrony lub strachu. Niepewności? „Cichy zabójca” to poniekąd mocno filozoficzna opowieść o życiu, które toczy walkę z samym sobą. Historia kobiet, którym role przypisywali inni. „[…] Czytałam Camusa i sadzę, że uchwyciłam jego przesłanie, dlatego upieram się przy domniemywaniach co do ostatecznego celu albo przeczucia w tym fakcie i odmawiam zadawania sobie pytania, dlaczego w kółko odgrywała dwa typy ról: niewinnej panienki i jej przeciwieństwa, prostytutki albo dziwki, może młoda artystka w Hiszpanii tamtych czasów nie mogła aspirować do innego rodzaju postaci”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-06-2020 o godz 00:27 Kasia dodał recenzję:
Książka „Nieśmiały zabójca” od @dom_wydawniczy_rebis jest autobiograficzną powieścią Clary Usón. Autorka porusza w niej temat hiszpańskiej aktorki filmów erotycznych, w osobie której poniekąd znajduje samą siebie. Opowiada o procesie autodestrukcji oraz o bardzo trudnej i skomplikowanej relacji jaką miała ze swoją matką. Uson opowiada o swoim niełatwym nastoletnim życiu, o kłopotach, jakie musiała przeżywać, o decyzjach, które musiała podejmować i które wpłynęły na jej dalsze życie. Przez całą książkę przewijają się cytaty i odwołania do dzieł takich autorów jak Camus czy Wittgenstein. Autorka w swojej książce porusza temat sensu życia, miłości, tęsknoty i nadziei. Przyznam, że mam dość mieszane uczucia, jeśli chodzi o tę pozycję. Jest ona na pewno bardzo trudna i skomplikowana, ale równocześnie coś sprawia, że pomimo dziwnych momentów, chce się ją czytać dalej. Jest to książka napisana w sposób inteligentny i błyskotliwy, która potrafi wzbudzić w czytelniku skrajne emocje. I u mnie właśnie takie wzbudziła - od niechęci i czasami nawet lekkiego znużenia, po zainteresowanie i poruszenie kolejnym fragmentem. Przyznam, że czytanie tej pozycji było dla mnie dość dziwnym i trudnym doswiadczeniem. Ze względu na emocje jakie we mnie wywołała, oceniam ją na dobrą. Sprawdźcie i oceńcie sami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
31-05-2020 o godz 15:54 w_i_o_l_a_a__ dodał recenzję:
Filozoficzne rozważania dojrzałej kobiety napisane pod wpływem wspomnień z dzieciństwa, nastoletności i młodości, przypadających w czasach tzw. fenomenu otwarcia w Hiszpanii, czyli początku wolności i demokracji, a dla wielu nagości w mediach. Symbolem tego okresu jest dla Clary Usón niewiele starsza od niej aktorka, Sandra Mozarovski. Jej tajemnicza śmierć do dziś pozostaje zagadką. Czy zagrażała rodzinie królewskiej, czy zwyczajnie miała dość? Rzekomo była jedną z wielu kochanek króla. To w Sandrze autorka doszukuje się odniesień do własnego ja i poszukiwań sensu istnienia. To przez pryzmat jej życia spogląda na własne, pisząc w czasie terapii uzależnienia od leków, kiedy jest, jak twierdzi, zbyt słaba by umrzeć i niezdolna jeszcze, by wrócić do pracy jako adwokat. Jest to podróż przez myśli filozoficzne Camusa, Wittgensteina, Nietzschego, literaturę i osobiste rozważania na temat życia, śmierci, wieczności i sensu istnienia z historią Hiszpanii w tle. Wspomnienia autorki zdominowane przez trudną relację z matką, rewolucję obyczajową kraju po zakończeniu dyktatury Franco i młodych, nieśmiałych zabójców (samobójców, dla których życie wydało się za trudne) oraz walkę z nałogiem. Świat mieszający się z fikcją, inspirowaną filmami Sandry. Pozycja zaskakująca, odważna i bardzo osobista. Do kontemplowania, a nie czytania w pośpiechu. Uhonorowana w 2018 r. nagrodą za najlepszą powieść napisaną przez kobietę w języku hiszpańskim.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-05-2020 o godz 22:58 Gustaw Krotecki dodał recenzję:
Historia życia głównej bohaterki dość zagmatwana. Ogólnie książka o poszukiwaniu sensu życia i śledzenie jej trudnych relacji z matką. Wiele odniesień do losów rodziny Ludwika Wittgensteina. Z wywiadów wynika, że pisanie tej książki było dla autorki pewnego rodzaju terapią w walce z depresją ...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-05-2020 o godz 03:22 Tomasz Kosik dodał recenzję:
„Nieśmiały zabójca” autorstwa Clary Uson, to książka, którą śmiało mogę polecić tym czytelnikom, którzy w fabule szukają tła historycznego. W tej powieści poznajemy historię, która miała miejsce w Hiszpanii. Wkraczamy w lata siedemdziesiąte. Wówczas mieszkańcami wstrząsa informacja o tajemniczej śmierci Sandry Mozarovski, znanej gwiazdy filmów erotycznych. Jej słowiańska uroda „wielkie migdałowe zielone oczy, szerokie, pełne usta, blada cera, gęste kasztanowe włosy” ułatwiła zaistnienie na dużym ekranie. Mając dziesięć lat zagrała w pierwszym filmie „Drugie drzewo w Guernice”. W kuluarach przetaczały się plotki o jej rzekomym romansie z królem Janem Karolem. Marzenia o sławie spełniły się, jednak niestety życie w blasku fleszy, miało dla młodej aktorki katastrofalne skutki. Zmarła w wieku osiemnastu lat. Historia Sandry skłania nas do rozważań wobec sensu życia oraz nadziei młodości, która często jest ślepym wierzeniem w idealizm. Clara Uson w niezwykle lekki sposób pisze o sprawach trudnych, które często wiele osób prowadzi do zachowań autodestrukcyjnych. To bardzo ciekawa pozycja literacka podszyta tragedią jak i gorzkim humorem. „Nieśmiały zabójca” to bez wątpienia książka ukazująca inteligentne spojrzenie autorki na życie oraz otaczający nas świat. Dzięki niej możemy przyjrzeć się naszym relacjom z drugim człowiekiem. Książka ta skłania nas do rozważań nad sobą samym, jak bardzo nasze zachowania wpływają na drugiego człowieka, czy też jak inni wpływają na nas. Refleksje jakie płyną z tej powieści są próbą odpowiedzi na sens naszej egzystencji. Dzięki tej książce możemy jeszcze głębiej „spojrzeć” w samego siebie. Możemy przeprowadzić wewnętrzną ocenę swoich zachowań. To bardzo ciekawa pozycja literacka z pogranicza filozofii, nasączona egzystencjalnymi rozważaniami. W 2018 roku autorka za tę powieść uhonorowana została nagrodą literacką Premio de Literatura Sor Juana de la Cruz, przyznawaną za najlepszą powieść napisaną w języku hiszpańskim przez kobietę. I trzeba przyznać, iż autorka zasługuje na to wyróżnienie. Polecam tę książkę Waszej uwadze. Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Dom Wydawniczy Rebis https://www.rebis.com.pl/. http://www.czyt-nik.pl/recenzje/smialo-przeczytajcie/
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Diuna. Tom 1 Herbert Frank
4.1/5
30,99 zł
39,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.5/5
29,49 zł
37,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Płytkie groby na Syberii Krupa Michał
4.8/5
34,99 zł
44,90 zł
premium 33,24 zł
Inne z tego wydawnictwa Pierwszy rok życia dziecka 2020 Murkoff Heidi
4.1/5
38,93 zł
59,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Miasto dziewcząt Gilbert Elizabeth
4.5/5
15,96 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Siła nawyku Duhigg Charles
4.3/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Quichotte Rushdie Salman
4.7/5
38,49 zł
49,90 zł
premium 32,43 zł
Inne z tego wydawnictwa Stowarzyszenie umarłych poetów Kleinbaum Nancy
4.5/5
18,49 zł
23,90 zł
premium 15,53 zł
Inne z tego wydawnictwa W oczekiwaniu na dziecko Murkoff Heidi
3.6/5
35,69 zł
54,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 Herbert Frank
4.7/5
38,99 zł
59,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa 7 nawyków skutecznego działania Covey Stephen R.
4.3/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Odzyskanie czasu Baoshu
3.7/5
26,99 zł
34,90 zł
premium 22,69 zł
Inne z tego wydawnictwa Ogród kobiet Montero Carla
4.5/5
25,94 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Chwała Rzymu. Jak tworzyło się imperium Everitt Anthony
4.5/5
46,49 zł
59,90 zł
premium 44,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Mistrz i Małgorzata Bułhakow Michaił
4.2/5
32,99 zł
36,90 zł
premium 26,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Mesjasz Diuny. Kroniki Diuny. Tom 2 Herbert Frank
0/5
25,99 zł
34,90 zł
premium 24,69 zł
Inne z tego wydawnictwa Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus Gray John
4.4/5
25,99 zł
33,90 zł
premium 22,04 zł
Inne z tego wydawnictwa Zrozumieć zbrodnię Ornacka Ewa
4.7/5
24,64 zł
37,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Sekretne życie zwierząt Kruszewicz Andrzej G.
4.7/5
34,99 zł
44,90 zł
premium 29,18 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3 Herbert Frank
0/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Paryski szyk jeszcze raz. Podręcznik stylu de la Fressange Ines , Gachet Sophie
4/5
61,99 zł
69,90 zł
mój empik 51,99 zł
premium 45,43 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekret. Nauki na każdy dzień Byrne Rhonda
4.6/5
29,19 zł
44,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Inteligencja emocjonalna w działaniu Bariso Justin
4.4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobiety, które kochają za bardzo Norwood Robin
4.2/5
31,99 zł
35,90 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Pielgrzym. Edycja specjalna Hayes Terry
5/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pakiet: Archipelag Gułag 1918-1956. Tom 1-3 Sołżenicyn Aleksander
4.1/5
133,99 zł
149,00 zł
premium 127,29 zł
Inne z tego wydawnictwa Powstanie i upadek starożytnego Egiptu Wilkinson Toby
4.2/5
61,99 zł
69,90 zł
premium 49,59 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Starsza pani znika White Ethel Lina
0/5
33,49 zł
44,90 zł
premium 31,81 zł
strona produktu - rekomendacje Telefonistka Berg Gretchen
0/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
strona produktu - rekomendacje Leksykon światła i mroku Stranger Simon
4.5/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 28,01 zł
strona produktu - rekomendacje Dendryty Papadaki Kallia
0/5
27,49 zł
34,90 zł
premium 26,11 zł
strona produktu - rekomendacje Tajemnica broszki z opalu Hume Fergus
0/5
33,49 zł
44,90 zł
premium 31,81 zł
strona produktu - rekomendacje Pieśń imion Lebrecht Norman
5/5
29,49 zł
36,90 zł
premium 28,01 zł
strona produktu - rekomendacje Wilczy totem Rong Jiang
0/5
57,99 zł
65,00 zł
premium 55,09 zł
strona produktu - rekomendacje Ani złego słowa Iweala Uzodima
4.1/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Kołysanka Slimani Leïla
1.5/5
32,99 zł
37,00 zł
premium 26,39 zł
strona produktu - rekomendacje Miniatury na wiosenne dni Soseki Natsume
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Podróż zimowa Cabre Jaume
4.3/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Finał Rosie Simsion Graeme
0/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 28,01 zł
strona produktu - rekomendacje Opętani Palahniuk Chuck
0/5
29,99 zł
38,90 zł
premium 28,49 zł
strona produktu - rekomendacje Zapach mężczyzny Pleijel Agneta
4.3/5
34,99 zł
39,00 zł
premium 33,24 zł
strona produktu - rekomendacje Wzgórze złej rady Oz Amos
0/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
strona produktu - rekomendacje W ogrodzie pożądania Slimani Leïla
5/5
32,99 zł
37,00 zł
premium 26,39 zł
strona produktu - rekomendacje Podróż Cilki Morris Heather
3.9/5
24,64 zł
37,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Normalni ludzie Rooney Sally
3.8/5
27,99 zł
39,99 zł
mój empik 19,99 zł
premium 17,99 zł
strona produktu - rekomendacje Tatuażysta z Auschwitz Morris Heather
4.5/5
22,69 zł
34,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Była sobie rzeka Setterfield Diane
4.3/5
27,89 zł
42,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Folwark zwierzęcy Orwell George
4.7/5
9,61 zł
14,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Dobre żony Alcott May Louisa
3.7/5
28,93 zł
44,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Dziecko z Auschwitz Graham Lily
4.1/5
27,99 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Tego ci nie powiedziałam Rimmer Kelly
4.2/5
29,21 zł
42,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Rok 1984 Orwell George
4.7/5
24,99 zł
32,90 zł
premium 23,74 zł
strona produktu - rekomendacje Wierzyliśmy jak nikt Makkai Rebecca
4.1/5
29,94 zł
49,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Bibliotekarka z Auschwitz Iturbe Antonio
3.3/5
25,94 zł
39,90 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.