Nieposkromiona (okładka  twarda, 12.2021)

Wszystkie formaty i wydania (6): Cena:

Sprzedaje empik.com : 47,86 zł

47,86 zł
49,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Kim byłaś, zanim świat powiedział Ci, kim masz być?

Adele na swoim Instagramie przyznała, że po przeczytaniu "Nieposkromionej" postanowiła zmienić swoje życie. „Teraz wiem, że ponoszę wyłączną odpowiedzialność za własną radość, szczęście i wolność!” - napisała.

W wieku mniej więcej dziesięciu lat zaczynamy się uczyć, jak być grzecznymi dziewczynkami: jakich emocji nie wolno nam wyrażać, jak powinnyśmy się zachowywać i wyglądać, do czego mamy dążyć, w co wierzyć, kogo wolno kochać i jakiego życia należy pragnąć. Grzeczne dziewczynki nie są głodne, wściekłe ani dzikie. Wszystkie te rzeczy, które świadczą o tym, że kobieta jest człowiekiem, są brudnym sekretem grzecznej dziewczynki. Świat dookoła nas używa wielu środków łagodnej i mniej łagodnej perswazji, aby uwarunkować kobiety i nauczyć je pożądanych zachowań. Mimo upływu lat ideał kobiety uległej, cichej, skromnej i posłusznej ma się świetnie.

Jeśli od dawna - latami poddawana społecznej tresurze i pogrzebana wśród otępiających uzależnień - wypierasz się prawdziwej siebie i odmawiasz sobie prawa choćby do rozgoryczenia, odrzucenie oczekiwań, jakie świat ma wobec Ciebie, może okazać się trudne. Odzyskiwanie siebie, własnej nieposkromionej osobowości, wymaga odwagi i wysiłku. Wymaga wyjścia ze swoich klatek, oddalenia się od nich i zbudowania nowej siebie: nowej wiary i nowego spojrzenia na świat, nowej tożsamości i nowych celów. Być może także nowej miłości i nowej rodziny. Tylko tak można poczuć, że się żyje, posmakować wolności i... chcieć jej więcej.

Zapytaj wreszcie, czego Ty chcesz od siebie!

Ta książka nie przeprowadzi Cię przez tę trudną drogę. Ta książka zainspiruje Cię do odnalezienia siebie autentycznej i wolnej. Jest zbiorem prawdziwych historii o tym, jak powstawały klatki pewnej kobiety, dlaczego w nich tkwiła i co pomogło jej się z nich uwolnić. To opowieść pełna szczerych, czasem bolesnych wspomnień i przemyśleń, którymi trudno byłoby podzielić się nawet z najbliższą przyjaciółką. W tej intymnej, osobistej książce znajdziesz też to, co najważniejsze: elektryzujące wezwanie do przebudzenia i odzyskania swojego życia na własnych warunkach.

Obudź się! Zacznij żyć!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1288702622
Tytuł: Nieposkromiona
Autor: Doyle Glennon
Tłumaczenie: Lubowiecka Irmina
Wydawnictwo: Sensus
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-12-15
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 20 x 160
Indeks: 40890241
średnia 4,6
5
38
4
6
3
4
2
1
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
9 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
24-02-2023 o godz 17:18 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka, daje do myślenia. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-09-2022 o godz 22:07 przez: AgHaTa | Zweryfikowany zakup
Ciekawa pozycja warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
03-02-2023 o godz 18:24 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Mam mieszane uczucia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-10-2022 o godz 23:51 przez: Kades | Zweryfikowany zakup
Wspaniała ksiazka!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-02-2023 o godz 18:12 przez: Paulina Wawrzyniak | Zweryfikowany zakup
Dobrze się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-09-2022 o godz 19:46 przez: Justyna Kubicka | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-01-2023 o godz 17:12 przez: Anna | Zweryfikowany zakup
Polecam 😄
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-02-2023 o godz 14:04 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2022 o godz 09:58 przez: psychotroska
Najlepsza książka to taka, która rzeczywiście zmienia podejście do własnego życia albo w ogóle życia i zachęca do własnego samorozwoju. Taką książką w ostatnich miesiącach była i jest dla mnie Nieposkromiona. Nie jest to poradnik, raczej zbiór przemyśleń, refleksji, wspomnień z życia autorki szczerych i intymnych, przy tym mam poczucie, że są one wyjątkowe, głębokie i wartościowe. Jest to niezwykła książka, która zmusza do wnikliwej refleksji przede wszystkim nad wolnością, bo to co Glennon celebruje we własnym życiu to właśnie wolność niejednokrotnie podkreślając, że każdy z nas jest dobry i wartościowy, właśnie takim jaki jest naprawdę: ❗jesteś dobra taka jaka jesteś ze swoimi lękami, obawami, wadami, które tak naprawę wcale nie muszą być wadami, a my powinniśmy dać sobie przestrzeń na bycie sobą i nie dawać nikomu przyzwolenia na to by ktoś określał nas w jakikolwiek sposób. Autorka opisuje to jak zostaliśmy uwięzieni w klatach oczekiwań świata i innych ludzi i pisze, jak z tych klatek można się uwolnić. Otoczenie w którym żyjemy, tak naprawdę nas tworzy, narzuca nam, kim mamy być. Na swoim przykładzie Glennon pokazuje jak porzucić oczekiwania innych, jak pokochać siebie i jak zaufać własnej intuicji. Pisze w kontekście homoseksualizmu, własnych uzależnień i bulimii, rasizmie i zgubnym wpływie stereotypów. Dla mnie jako matki i psychologa przesłanie Glennon wniosło ogromny spokój w umyśle. Utwierdziło, w przekonaniu, że warto wspierać dziecko w jego własnej wrażliwości, zobrazowało jaką niszczycielską siłę niosą ze sobą ograniczenia i schematy dla młodych kobiet. Chciałabym, aby moje dziecko za kilka lat przeczytało tą książkę, kiedy stanie przed koniecznością dokonania własnych wyborów. I wiem, że podobnie jak Glennon będę zachęcać je do otwarcia własnej klatki (chociaż mam nadzieję, że do żadnej nie wejdzie) i pozwalać mu czuć wszystko, bo po to właśnie są uczucia, żeby je odczuwać 😁 __To tak jakbyśmy wierzyli, że nasze serca powinny być schowane, zapakowane w folię bąbelkową i trzymane w zamknięciu. Tak jakby w życiu chodziło o to, by nie dać się poruszyć. Nie o to chodzi. Kiedy pozwalamy na to, by coś nas poruszało, odkrywamy, co nas porusza_
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego