Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei (okładka  miękka, 06.2020)

Oferta empik.com : 26,06 zł

26,06 zł 39,99 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że uniwersalne kwestie nadziei, tęsknoty, samotności, wyborów etycznych, a także lęku przed śmiercią i jakości relacji z najbliższymi stały się wyraźniejsze, domagające się odpowiedzi, które pozwolą nam lepiej żyć nie tylko w tej ekstremalnej sytuacji. Rozmowy Agnieszki Jucewicz i Tomasza Kwaśniewskiego z psychologami, psychoterapeutami, a nawet jednym etykiem, o tym, co się dzieje teraz z naszymi uczuciami i relacjami tworzą przestrzeń do zastanowienia się nad tymi fundamentalnymi kwestiami. Podpowiadają też sposoby na to, jak poradzić sobie emocjonalnymi trudnościami, których doświadczamy w obliczu tych pytań.

Autorzy rozmawiają:

 • z Bogdanem de Barbaro – o tym, czym jest nadzieja oraz jak ją w sobie pielęgnować;
 • z Cezarym Żechowskim – o bliskości w czasach pandemii;
 • z Bartłomiejem Dobroczyńskim – o tym, żeby uważać z marzeniami, o pięknie potrzebnym na złe czasy oraz o tęsknocie;
 • z Danutą Golec – o tym, jak radzić sobie z niepewnością;
 • z Pawłem Holasem – o współczuciu dla samego siebie;
 • z Andrzejem Lederem – o lęku przed śmiercią;
 • z etykiem Pawłem Łukowem – o tym, kiedy trzeba wybierać, czyli o etyce lekarskiej w czasie pandemii;
 • z Beatą Wójcik – o tym, że młodzi mają trudniej, czyli o nastolatkach z dala od świata; 
 • z Jerzym Pawlikiem - o relacji dorosłych dzieci z rodzicami; 
 • z Anną Król-Kuczkowską – o traumie;  
 • z Julianne Holt-Lunstad - o epidemii zwanej samotnością i o tym, że posiadanie słabych więzi jest groźniejsze dla zdrowia niż otyłość;
 • z sir Simonem Wesselyem o wpływie kwarantanny na psychikę i o tym, czy doświadczymy "zespołu pokoronawirusowego".

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1242526918
Tytuł: Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei
Autor: Jucewicz Agnieszka , Kwaśniewski Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 300
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-06-17
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 27 x 135
Indeks: 35197867
średnia 4,3
5
14
4
9
3
2
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
22-05-2021 o godz 09:11 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Zamówiony produkt dostarczony szybko, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2021 o godz 18:32 przez: Agnieszka Lis | Zweryfikowany zakup
Psychologia dla każdego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-07-2021 o godz 19:05 przez: Joanna Szczepaniak | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-06-2020 o godz 13:25 przez: Adrianna
Książka ,która jest bardzo na czasie.⌚ Powoli wychodzimy z tego strachu, i lęku dotyczącego koronawirusa.🦠 Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to nie wróci za parę miesięcy ? Czy znowu nas zamkną w domach? 🏚️ Dzięki książce ,,Niepewność. Rozmowy o strachu i o nadziei" Jucewicz Agnieszka, Kwaśniewski Tomasz. 🧠 Mamy szansę przyjrzeć się poglądom wybitnych osób, takich jak: psychoterapeuci, psycholodzy, psychiatrzy, superwizorzy, neurobiolodzy, lekarze, czy znawcy filozofii. Którzy odpowiadają na nurtujące pytania dotyczące pandemii. Powiem wam szczerze, ja bałam się na początku, gdy zaczynałam czytać, że książka będzie poświęcona tylko pandemii. 🤔Okazało się, że tak nie jest. Powiedziałabym, że treści są rozłożone w połowie 🌓. Znajdziemy tutaj również rozmowy, które mnie osobiście mocno zainteresowały. Dotyczyły nadziei, wyobraźni, i tego jak może nam szkodzić. 🎨 Sztuki, jak wiele może nam dać, gdy czujemy niepokój. Tęsknoty, która może nas sprytnie oszukać. Wspomnień, które nie są wcale, takie jakie nam się wydają. Ponieważ nasza pamięć, bywa zwodnicza. 🍺 Uzależnienia, jakie elementy muszą być zachowane, aby było łatwiej je pokonać. Czasami rozmowy dotyczące wirusa mnie przytłaczały. Jednak gdy doszłam do treści dotyczących kwestii życiowych, które były bardziej uniwersalne. 😁 Zdałam sobie sprawę, że to naprawdę mądra książka. Jeśli ktoś z was do tego mocno przeżywał, lub przeżywa to co nas wszystkich spotkało. Będzie to książka idealna na poradzenie sobie z tymi wątpliwościami i strachem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
16-09-2020 o godz 19:54 przez: czerwonakaja
"Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei" Agnieszka Jucewicz i Tomasz Kwaśniewski od Wydawnictwa Agora🖤⁣ ⁣ Czternaście rozmów z psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami. Większość z nich (dziesięć) przeprowadzona w okresie marzec - maj, czyli wtedy, gdy część z nas została zamknięta w domach (moja izolacja trwała ponad 3 miesiące, pracowałam zdalnie, co też nie było dobre, praca zagościła w domu, jako stały lokator).⁣ Dla sporej grupy społeczeństwa wiązało się to jednak z utratą pracy i ograniczeniem środków do życia, a nawet ich pozbawieniem.⁣ Jednak czy tylko ten czynnik zabolał?⁣ ⁣ Wielu ludzi dotkliwie doświadczyło samotności i tęsknoty za kontaktem z drugim człowiekiem, nie ważne kim ten człowiek miałby być.⁣ Stres, jaki często jest naszym towarzyszem w normalnych warunkach, został dodatkowo pogłębiony lękiem przed śmiercią i strachem o swoich bliskich. Od kilku miesięcy nie żyjemy normalnie i mimo tego, że nałożone na nas restrykcje zostały złagodzone, to normalnie wciąż nie jest i długo nie będzie.⁣ ⁣ Nie wszyscy umieją żyć nadzieją. Bardzo wielu ludzi to pesymiści i potrafią nieźle się zafiksować. ⁣ Ta książka idealnie wpisuje się nie tylko w czas pandemii. Porusza kwestie uniwersalne, które mogą nas dotykać każdego dnia.⁣ ⁣ Jak poradzić sobie z emocjami i trudnościami, jakie spotykamy na swojej drodze? Jak poradzić sobie ze strachem o przyszłość?⁣ ⁣ Ważna jest rozmowa, ale rozmowa z osobą lub osobami, które POTRAFIĄ WYSŁUCHAĆ i wskazać gdzie w twojej głowie "zgrzyta". Które podpowiedzą właściwy kierunek. Jeżeli nie masz takiej osoby pod ręką taka książka może być pierwszym krokiem by sobie pomóc i choć trochę zmienić nastawienie.⁣ ⁣ Z tych 14 rozmów wyłania się taki mini poradnik, który pozwala spojrzeć na nurtujące nas sprawy z innej perspektywy.⁣ Uspokaja i wycisza buzujące w nas emocje, pozwala poukładać chaos w głowie.⁣ Prosty język (bez naukowego patosu), jakby czytało się rozmowę znajomych.⁣ Tego mi trzeba było 😊⁣ ⁣ POLECAM!!!⁣
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2020 o godz 20:18 przez: karkareads
“Okazało się, a raczej doświadczyliśmy, że życie jest bardzo kruche, że w zasadzie nie panujemy nad niczym, że my panowie i panie świata, wcale nimi nie jesteśmy. I to nas zaskoczyło” W marcu nasz świat się zmienił. Zostaliśmy zamknięci w domach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że żyjąc w biegu, zatrzymaliśmy się na chwilę i zwolniliśmy. Mieliśmy czas zastanowić się nad życiem, śmiercią, naszymi relacjami z innymi. “Niepewność Rozmowy o strachu i o nadziei” opowiada właśnie o tym co się z nami dzieje w czasie pandemii. Jest to zbiór wywiadów z psychologami, którzy poruszają takie tematy jak śmierć, nadzieja, tęsknota, samotność oraz relacje z innymi. Niektórzy z nas mają nadzieję, że wszystko wróci do normy, inni żyją marzeniami, a jeszcze inni przez obecną sytuację muszą oswoić się ze strachem,samotnością czy śmiercią. Rozmowy przedstawione w “Niepewności” pokazują jak sobie z tym wszystkim radzimy, jak możemy sobie pomóc i postarać się spróbować zrozumieć innych. Przedstawione wywiady w większości zostały przeprowadzone od marca do maja 2020 przez Agnieszkę Jucewicz oraz Tomasza Kwaśniewskiego. Pokazują otaczającą nas rzeczywistość i pomagają odnaleźć się w świecie, który zmienił się z dnia na dzień i już nigdy nie będzie taki jak kiedyś.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-09-2020 o godz 12:36 przez: Life_substitute
"Poznanie czyjejś perspektywy, niekoniecznie takiej, z którą się zgadzamy, bywa kojące. Pozwala zobaczyć, że można tę sytuację przeżywać na różne sposoby, a przede wszystkim, że w ogóle da się ją jakoś opisać. To daje nadzieję." Nasza rzeczywistość zmieniła się o 360 stopni i nie mamy pojęcia kiedy i czy wszystko wróci do równowagi, więc nic dziwnego, że czasami trudno nam się odnaleźć i że zaczynamy odczuwać wiele różnych emocji takich jak lęk, samotność czy niepewność. Ta książka to zbiór wywiadów z psychologami, psychiatrami i psychoterapeutami, którzy próbują nam pomóc zaakceptować i oswoić te wszystkie niepokojące uczucia, tłumaczą jak zmieniają się nasze relacje międzyludzkie, a także snują rozważania o długofalowych skutkach pandemii. Co ważne, całość nie ma charakteru pouczającego, wprost przeciwnie czytając odnosimy wrażenie, że przysłuchujemy się rozmowie przyjaciół. Bardzo przyjemna i wbrew pozorom lekka lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Agnieszka Jucewicz - dziennikarka „Wysokich Obcasów” , współautorka (razem z Grzegorzem Sroczyńskim) książek „Żyj wystarczająco dobrze” i „Kochaj wystarczająco dobrze”, rozmów z najlepszymi polskimi psychologami, psychoterapeutami i seksuologami. Najbardziej w swojej pracy lubi rozmawiać z ludźmi. Stara się żyć, kochać i wybierać wystarczająco dobrze, choć z różnym skutkiem.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ziarno granatu. Mitologia według kobiet Opracowanie zbiorowe
4.5/5
34,99 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatni śnieg
4.8/5
31,94 zł
44,99 zł
26,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Moje ciało
4.4/5
29,67 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczerze
3.9/5
28,67 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni
4.4/5
28,36 zł
44,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego