Niebo istnieje naprawdę (edycja specjalna) (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (6): Cena:

Oferta empik.com : 23,57 zł

23,57 zł 29,90 zł (-21%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Kiedy Colton Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewała się jednak, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszy piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopca do nieba i z powrotem. Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Opowiadał o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać...


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Niebo istnieje naprawdę (edycja specjalna)
Autor: Burpo Todd
Tłumaczenie: Pieńkowska-Kordeczka Olga
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 232
Numer wydania: II
Data premiery: 2014-05-09
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 22 x 127
Indeks: 14860270
średnia 4,4
5
27
4
4
3
1
2
0
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
24 recenzje
15-05-2014 o godz 00:00 przez: Bart18
Trochę bałem się tej książki, ale skuszony świetnymi opiniami i recenzjami postanowiłem po nią sięgnąć. To rzeczywiście niesamowita książka, podczas czytania czułem jak pojawia mi się gęsia skórka, choć sam wierzę w niebo, to opisy tam zawarte robią wrażenie. Teraz tą książkę czyta moja córka i chyba trochę zmienia swoje podejście do życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
07-06-2014 o godz 00:00 przez: Guśka
Skuszona opiniami i samym opisem książki, przeczytałam. I wiecie co? Zaczęłam wierzyć. Wierzę, że historia Coltona jest prawdziwa i wierzę, że mały chłopiec nie mógł wymyśleć tego wszystkiego. Książka jest chaotyczna, rzeczywistość przeplata się ze wspomnieniami jego ojca - autora książki, jest w niej dużo fragmentów Biblii, ale to pomaga. Pomaga w uwierzeniu, że Niebo istnieje naprawdę. Że po śmierci jest coś więcej. Jedna z najpiękniejszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam i której bardzo długo nie zapomnę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-08-2014 o godz 00:00 przez: shaiah
Wbrew poniższej opinii zdecydowanie uważam, że jest to książka warta przeczytania, co więcej - na góra 3-4 godzinki. Wbrew wszystkiemu myślę, że nie ma sensu doszukiwać się w niej drugiego dna - naciągania historii i pisania dla pieniędzy. Historia jest prosta, a zarazem piękna. Ci, którzy wierzą w Boga odnajdą w niej sens i uwierzą, uwierzą, że Niebo istnieje naprawdę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
13-03-2015 o godz 17:03 przez: Magdalena Kielnar
O tym, że niebo naprawdę istnieje przekonać można się w różny sposób. Jedni porostu w to wierzą i nie potrzebują żadnych dowodów, dla innych dowodem jest odczuwalna obecność bliskich, który już odeszli, a dla jeszcze innych dowodem jest świadectwo osób, które tam były…? – TAK, dokładnie niektórzy z nas, tu na ziemi, byli w niebie i jednym z nich był czteroletni wówczas Colton Burpo.

„- Colton, pamiętasz szpital? – zapytała Sonja (jego mama).
- Tak, pamiętam – odpowiedział. – To tam śpiewały mi anioły.”

I to właśnie te słowa były początkiem nieprawdopodobnej historii o której po latach dowiedział się świat, a pierwszymi jej słuchaczami byli rodzice Coltona. Niedowierzanie, osłupienie i ciąg nieustających pytań – jak to możliwe, o co właściwe tu chodzi, przyśniło mu się coś? Takie oto uczucia towarzyszyły Sonji i Toodowi, gdy z czasem poznawali coraz więcej szczegółów z niezwykłej podróży ich syna.

27 lutego 2003 roku Colton źle się poczuł, rozbolał go brzuch, miał gorączkę – lekarz stwierdza grypę żołądkową. Usłyszenie takiej diagnozy daje chwilę wytchnienia, bo grypa przechodzi. Jednak doświadczenia rodzinne w której wyrostek robaczkowy był częstą przypadłością nie dawały Sonji spokoju. I jej przeczucia niestety okazały się słuszne…

Ten trudny czas, pełen niepokoju, wątpliwości i wyczerpania był wyjątkowy w dalszym życiu całej rodziny. Po tym wydarzeniu ich codzienność zmieniła się na trwałe.

Chłopiec będąc już wśród bliskich, we własnym domu zaczął opowiadać co go spotkało. Opowiadał o rzeczach o których nie mógł wiedzieć i o świecie, którego nikt nie poznał. Nie mógł tego też zmyślić, bo rzeczy o których opowiadał były poparte prawdziwymi faktami, a osoby o których wspominał istniały naprawdę, choć nawet się z nimi nie spotkał. A przy tym słowa, których używał były jego, takie jakich zdążył się nauczyć w ciągu krótkiego życia - proste, czasem nieporadne, ograniczone, ale szczere.

Co więc się stało? – wrócił z … nieba?

Wrócił by opowiedzieć o ufności – bo jak o coś prosisz Boga to Ci to da, tak zwyczajnie, jak dziecko prosi, najprościej, bez podejrzliwości, tak jak Colton prosił o tęczę.

Wrócił by opowiedzieć o tym, że Bóg kocha dzieci – opowiadał o tym przy obiedzie, zabawie, a nawet myciu zębów. Zawsze i ciągle o tym wspominał do tego stopnia, że … rodzina nie mogła tego już słychać.

Wrócił by opowiedzieć o tym, że nie ma czego się bać! Że tam „po drugiej stronie” nie ma nicości, jest pokój i miłość. A dla najbardziej zatwardziałych niedowiarków, najistotniejszym przekazem jest fakt, że tam naprawdę „coś” jest, że Niebo istnieje… naprawdę!

Magdalena Kielnar
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-08-2017 o godz 12:31 przez: Kamila Sirek
Znalazłam miejsce, gdzie ,,nikt nie jest stary i nie nosi okularów’’! Ludzi uśmiechają się i są szczęśliwy. Panuje w nim spokój i harmonia. Jest to kraina pozbawiona chorób, cierpienia i trosk, z jakimi musi zmagać się zwykły śmiertelnik. Miejsce to ,,pokazał mi’’ bohater ksiązki Todd’a Burppo Pt: ,,Niebo istnieje…naprawdę’’- czteroletni Colton Burppo, który w czasie operacji wycięcia pękniętego wyrostka robaczkowego na parę chwil opuszcza swoje ciało i trafia do nieba. Po udanym zabiegu chłopiec opowiada rodzicom o tej niezwykłej wizycie. Dziecko w szczery i prosty sposób opisuje niebo. Drobiazgowo mówi o tym, co rodzice robili podczas jego operacji i dzieli się mało znanymi wiadomościami o raju. Chłopiec zaskakuje rodziców szczegółami z życia rodziny, których nie powinien znać . Wyznaje, że spotkał pradziadka, nienarodzoną siostrę, Boga i Jezusa .Dziecko opowiada, ze widziało Szatana i anioły. Mówi, ze Bóg naprawdę nad kocha. Książka jest kierowana do szerokiego grona odbiorców: mogą ją przeczytać zarówno dzieci , jak i dorośli, osoby wierzące i bezwyznaniowe. Potrafi dodawać otuchy i siły ludziom, którzy stracili ukochane im osoby, a dla niewierzących może być po porostu świetną ksiązką albo początkiem nowego życia. Choć jest napisana prostym językiem i czyta się ją jak zwykłą książkę, jest niesamowita. Opowieść Coltona skłania nas do zatrzymania i zastanowienia nad nurtującymi nas pytaniami: Czy istnieje Bóg?, Gdzie trafimy po śmierci?, Jak wygląda niebo? Nie potrafię odnaleźć słów na opisanie uczuć , które towarzyszyły mi podczas czytania tej powieści. Im dalej wgłębiałam się w treść książki, tym bardziej przekonywała mnie ona, ze historia jest prawdziwa. Uważam tą książkę za bardzo wartościową, a jej treść na długo pozostanie w mojej pamięci . Urzekła mnie silna wiara tego małego chłopca , a cytat z Biblii umieszczony na początku książki : ,,Jeśli nie odmienicie się i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego’’, pomógł mi wiele zrozumieć. Czytając tę powieść nieraz uroniłam łzę i dokonałam analizy mojego życia w wierze. Uważam, ze książka niesie nadzieję i pocieszenie ludziom żyjącym na ziemi. Ta pozytywna opowieść ukazuje niebo jako coś realnego, jak również jako coś, czego nie należy się bać. Myślę, że ta niesamowita książka powinna się znaleźć w każdym domu, aby w trudnych etapach życia, po nią sięgnąć i nabrać odwagi, ze śmierć to początek, nie koniec. Ja wiem, ze niebo istnieje…naprawdę!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-08-2014 o godz 00:00 przez: Ula Zabłocka
Niebo istnieje naprawdę to książka, której nie zrozumie osoba niewierząca w Boga. Osoba wierząca nie będzie kwestionować powstania tej książki, ponieważ nie tylko wierzy, ale jest całkowicie przekonana, że historia Coltona wydarzyła się naprawdę, że ten mały chłopiec, leżąc na stole operacyjnym trafił do Nieba, aż w końcu nie będzie podważać tego, że Niebo istnieje naprawdę. Z wielką przyjemnością polecam tą książkę, a jeśli się spodoba, polecam także przeczytanie "Niebo zmienia wszystko".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-07-2014 o godz 00:00 przez: Michaśka23
Przepiękna i niezwykle wzruszająca relacja chłopca, który przeżył śmierć kliniczną a swoje doświadczenia opisał w sposób bardzo przekonujący, wiarygodny i szczegółowy. Skłania ona do autentycznej refleksji o istnieniu nieba i wywołuje bardzo silne emocje. Zdecydowanie pomocna dla osób poszukujących i pragnących odnaleźć wiarę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-10-2015 o godz 13:29 przez: Natalia Rebizak
Oglądałam film i czytałam książkę. Oczywiście jak zwykle książka wygrała! Opowiada o chłopcu który na chwilę odwiedził niebo. Daje do myślenia... Zawsze wierzyłam w niebo i w Boga a po przeczytaniu tej książki jestem przekonana że ono istnieje :) Znikło parę pytań które przez wiele lat chodziło mi po głowie. Ciekawa książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-02-2016 o godz 16:22 przez: iza holube
opisuje bardzo ciężkie chwile dla rodziców ich niesamowitą determinację tylko tyle i aż tyle .Nie przekonała mnie do uwierzenia w cud ale utwierdziła w przekonaniu iż miłość rodziców do dziecka i determinacja w walce o jego życie jest jedną z najpiękniejszych rzeczy jakie istnieją
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-03-2015 o godz 15:37 przez: Joanna Nowak
Książka wzrusza, pokazuję inne spojrzenie na wiarę, miłość oraz rodzinę.
Łatwo się czyta, łatwo wczuć się w postaci i przeżywać ich emocję, odczuwać wszystko i stac się jednym z nich.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2015 o godz 08:45 przez: monisiagd
Piękna książka dla dzieci. Szybko sprawnie....bezpłatna przesyłka i możliwość odbioru w salonie. Czego chcieć więcej. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-09-2015 o godz 15:16 przez: Maciej Grodecki
Bardzo wzrusza :,( Polecam każdemu kto lubi oderwać się od rzeczywistości i pomyśleć nad sensem życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
22-09-2015 o godz 22:40 przez: AnnaPaula
książka mówiąca o wspaniałych wartościach i przeżyciach, ale napisana trochę jakby na siłę....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-02-2016 o godz 10:45 przez: Maria Dybiżbańska
Książka jest super dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Zakup bez problemu. Pozdrawiam Maria
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-07-2015 o godz 16:18 przez: pabluus15
Dobra książka, napisana interesującym stylem, który trafia do czytelnika w każdym wieku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-08-2017 o godz 00:48 przez: monagrabek
Fantastyczna i bardzo poruszająca opowieść....płakałam jak kot.....bardzo polecam.....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-01-2021 o godz 18:40 przez: Julia Durka
Wspaniała książka na podstawie której powstał równie piękny film. Polecam każdemu :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-10-2017 o godz 11:30 przez: Marcin Helwig
Ta książka to super prezent dla bliskiej osoby :)) Dziękuję i polecam ;)))
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-11-2014 o godz 16:32 przez: 1506mgconde
Poruszająca i dodająca nadziei i optymizmu opowieść.

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-08-2017 o godz 07:59 przez: Siwatae
Niebo istnieje naprawdę - wzruszające i przepiękne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Nieplanowane DVD Johnson Abby
3.9/5
30,97 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte dla młodych Opracowanie zbiorowe
4.7/5
67,87 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła różańca Sawielewicz Teodor
4.8/5
26,49 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Palec Boży Polewska Aleksandra
0/5
30,05 zł
34,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego