Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 30,70 zł

30,70 zł 39,90 zł (-23%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Książka, która może okazać się niebezpieczna. Książka, która zagraża poczuciu komfortu i ma szansę zachwiać społecznym zaufaniem wobec tych, którzy sprawują władzę. Rzetelnie napisana, lecz czyta się ją, jak najlepszy thriller polityczny.

Mocna i napisana z dziennikarskim zacięciem książka, która odsłania niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego ze światem tajnych służb i mafijnym półświatkiem. Związki, które, choć trudno w to uwierzyć, mają wpływ na polską rzeczywistość. Starannie przygotowane 400 stron zweryfikowanych i rzetelnie zebranych faktów dotyczących historii jak najbardziej współczesnej. Historii niebywałej i niewyobrażalnej dla wielu z nas.

To solidna dawka dyskomfortu, którą funduje nam Wojciech Sumliński.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego
Autor: Sumliński Wojciech
Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-04-22
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 37 x 214 x 140
Indeks: 16642003
 
średnia 4,4
5
256
4
28
3
15
2
9
1
28
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
165 recenzji
5/5
17-03-2015 o godz 16:42 soundt dodał recenzję:
TO BĘDZIE WIELKI HIT, BEZ WĄTPIENIA KSIĄŻKOWE WYDARZENIE ROKU
Czy ta recenzja była przydatna? 14 3
5/5
23-04-2015 o godz 22:17 marcus1963 dodał recenzję:
Doskonale udokumentowana książka o związkach Komorowskiego z organizacjami przestępczymi, wywodzącymi się z tajnych służb PRL. Pokazuje zakłamanie i ewidentne działania na szkodę Polski. Gdyby Polska była normalnym krajem, fakty zebrane w tej książce powinny zakończyć karierę polityczną tego człowieka. Jego miejsce jest w więzieniu, a nie na najwyższym stanowisku w państwie.
Czy ta recenzja była przydatna? 12 3
5/5
01-04-2015 o godz 14:26 BożenaNo dodał recenzję:
Uważam, że ludzie uczciwi nie pchają się do polityki, a nawet jeśli mają początkowo prawe przekonania, to wkrótce za sprawą władzy i pieniędzy tracą je. Książka na pewno będzie dobra, jak poprzednie autora. Napiszę więcej jak dokończę czytać. Pozdrawiam.
Czy ta recenzja była przydatna? 12 2
5/5
19-05-2015 o godz 20:53 Dar0s dodał recenzję:
Ja jestem na razie na 80 stronie, i jak na razie Sumliński przedstawia ustalenia CBŚ w sprawie fundacji Pro Civili. Rysuje nam się ogromna grupa przestępcza, jak wynika z ustaleń CBŚ, ale CBŚ zdążyło to tylko ustalić i zostało odsunięte od śledztwa. Komendant Główny Policji dostał list o szefa WSI pana Rusaka, że CBŚ ma przestać zajmować się sprawą.

Ale struktura przestępcza jest imponująca, mamy doczynienia ze strukturą ponadnarodową, gdzie wiążą się polscy politycy, biznesmeni, mafia pruszkowską, ale też mafia rosyjska, Wiedeń, policja niemiecka i mafia z Włoch (aż trudno uwierzyć, ale padają konkretne nazwiska)

Do strony 80-tej nazwisko Komorowskiego pada tylko 2 razy, po raz pierwszy pojawiając się dopiero na stronie 70-tej którejś. Wbrew tytułowi książka dotyczy szerszego kontekstu, Komorowski pojawia się tam dodatkowo, no przynajmniej na początku.

Sumliński zaznaczył, że zawarł w książce TYLKO informacje, które może udowodnić przed każdym sądem, informacji ma więcej, ale tych które trudno byłoby mu udowodnić nie zmieszczał.
Czy ta recenzja była przydatna? 11 3
4/5
11-08-2016 o godz 10:42 Karolina Kozłowska dodał recenzję:
Książka, która wprawia w zdumienie. Czytelnik dochodzi do momentu, w którym musi postawić sobie kilka pytań: Czy to możliwe, że polskie media były do tego stopnia sterowane i że tak ważne wydarzenia zostały zatajone? Jeśli tak, czy wciąż można powiedzieć, że żyjemy w demokratycznym państwie? Jak daleko może się posunąć gracz polityczny? Kto tak naprawdę posiada największe wpływy w Polsce?
Sumliński przedstawia nam reportaż z opisami godnymi świetnej powieści szpiegowskiej.
Polecam obywatelom, którzy myślą samodzielnie i zdają sobie sprawę, że media to czwarta wladza, która nigdy nie będzie w pełni niezależną.
Czy ta recenzja była przydatna? 9 0
5/5
27-04-2015 o godz 17:31 blackwaterpark dodał recenzję:
Wspaniała książka napisana przez człowieka, który postanowił dać świadectwo prawdzie. Polecam gorąco wyrobić sobie osobiście zdanie o czasach w jakim przyszło nam żyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 9 2
5/5
26-04-2015 o godz 18:31 Ag4t491 dodał recenzję:
W trakcie lektury włosy stają dębem.. Polecam z czystym sumieniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 9 2
5/5
16-10-2015 o godz 02:49 Mateusz Świercz dodał recenzję:
Książka Wojciecha Sumlińskiego budzi kontrowersje i budziła je jeszcze przed swoją premierą. Ukazała się podczas kampanii prezydenckiej na wiosnę 2015 r. i wzbudziła szepty, krzyki i lamenty ludzi skupionych wokół Bronisława Komorowskiego, wtedy jeszcze urzędującego prezydenta. Zaiste, ciekawe, że władza pozwoliła Sumlińskiemu tę książkę
w ogóle wydać, i to w takim momencie. Władza bała się bowiem panicznie treści zawartych w książce, kompromitujących Komorowskiego, ukazujących jego ciemne sprawki w kwestii WSI i „Pro Civili”. W każdym razie już na starcie punkt dla autora.

Znamienne, że już sama okładka książki przykuwa oko. Na awersie ujadające wilki, czarny kolor, rewers to także ujadające wilki i trochę tekstu opisującego książkę. Nieźle. ,„Niebezpieczne związki…” liczą niespełna 400 stron, podzielone są na 11 rozdziałów
i zakończenie. Poza spisem treści nie ma bibliografii i przypisów, bo i po co? Za bibliografię robią tutaj własne przeżycia i zapiski autora, zaś co do przypisów – pojawiałyby się tam cały czas te same nazwiska i sprawy, wielokrotnie się w książce przewijające.

Co ciekawe, sama książka nie jest tylko o Komorowskim. Przewija się tam także poprzedni „główny bohater” Sumlińskiego, tj. Jarosław Sokołowski „Masa”, słynny świadek koronny, „kapujący” na swoich kolegów z „Pruszkowa”. Sokołowski ma swoje miejsce w nowej książce, ponieważ przewija się w całej sprawie, na początku książki dość sporo
o nim, później coraz mniej i mniej. W książce rzecz jasna chodzi o Komorowskiego, ale nie jest to oczywiste na samym początku lektury, ponieważ nazwisko to na początkowych stronach nie pada. Później pojawia się jednak coraz częściej aż autor przechodzi do meritum sprawy i rysuje czytelnikom kompleksowy plan związków Komorowskiego z WSI, „Pro Civili” i ludźmi „spod ciemnej gwiazdy”.

Nie chciałbym też za dużo napisać, aby nie psuć lektury, jednak zachęcam do sięgnięcia po „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”. To opowieść
o ukrywaniu prawdy, „zamiataniu pod dywan” wielu publicznych spraw, opowieść o kłamstwach możnych tego świata, o walce niestrudzonego dziennikarza śledczego, prześladowaniu jego i jego rodziny przez służby, wcale nie do końca tajne. Książkę bardzo dobrze się czyta, jej tempo jest odpowiednie, autor rysuje szeroki kontekst w dosyć jasny sposób, dzięki czemu czytelnik się nie pogubi. Dużo by można pisać pozytywnego o książce Wojciecha Sumlińskiego. Obowiązkowa lektura chyba dla każdego. I na koniec dodatkowy plus dla samego autora, za odwagę, upór w dążeniu do prawdy i walkę do końca z ludźmi
i „potworami”. Choć, jak wiemy z innej książki (także polskiego autora) najgorszymi potworami są właśnie ludzie…
Czy ta recenzja była przydatna? 8 1
13-08-2016 o godz 00:00 karusa dodał recenzję:
Wojciech Sumliński pisząc tę ksiązkę, zrobił ważny krok ku prawdzie. Prawdzie, która dla wielu ludzi może być wstrząsająca. Czasami aż się dziwię, że Sumlińskiemu nie stała się jeszcze krzywda, bo to o czym pisze w tej książce, ale i nie tylko w tej, dla wielu ważnych osób staje się szalenie niewygodne. Dziennikarzowi co prawda wielokrotnie grożono, tym niemniej.. Ta książka pomaga otrząsnąć się jakby z marazmu w którym człowiek tkwi będąc blisko niektórych mediów. Ta książka czegoś uczy, między innymi tego, że nie warto ufać tym których nazywa się używając czasem prawie samych superlatywów, warto stawiać na trzeźwy osąd.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 0
14-08-2017 o godz 22:04 Agata Karczewska dodał recenzję:
Bronisław Komorowski -bardziej żenującego prezydenta​ nie było i nie będzie.
Czy ta recenzja była przydatna? 8 0
5/5
18-05-2015 o godz 13:40 Paweł Kowalski dodał recenzję:
Absolutnie nie polecam zwolennikom tvn'u, nie odnajdą się w realiach przedstawianych na kartach tej książki i najlepiej, gdyby sobie darowali jej zakup. Natomiast wszystkim samodzielnie myślącym, świadomym prawdziwych problemów tego państwa ludziom gorąco rekomenduję! Z obrzydzeniem dowiadywałem się szczegółów o rządzących nami "politykach"; jeśli myślisz, że już nic cię nie zdziwi i nie zgorszy, to "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" będą doskonałym testem. Jedyny minus to dużo głupich literówek (one oczywiście nie zakłócają komunikacji, ale jestem na nie nieco wyczulony), aczkolwiek trudno się dziwić - z pewnością z pewnych przyczyn W. Sumliński musiał napisać ten reportaż jak najszybciej się da ;-).
Czy ta recenzja była przydatna? 7 2
5/5
21-05-2015 o godz 14:37 tajur1 dodał recenzję:
Lektura wstrząsająca,trudno się dziwić,że tylko nieliczni podejmują próbe ujawnienia mechanizmu działania struktur mafijnych,opartych na podstawach komunistycznych tajnych służb.Jawi nam się mroczny obraz okradanego kraju,gdzie każda metoda jest dobra gdy jest skuteczna w grabieży z zabójstwami łącznie.Siły zła mają się znakomicie w Rzeczpospolitej,dysponują potężnym majątkiem,mediami mają ludzi na wysokich stołkach,wszędzie.Ale mrok rozprasza światło prawdy i ta książka to tego się przyczynia.Chylę czoła przed Autorem.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 1
5/5
05-05-2015 o godz 16:06 Edym dodał recenzję:
Książka, którą watro polecić wszystkim tym którym jeszcze zależy... Zależy na tym aby wiedzieć jakie procedury i jacy ludzie żądzą naszym można tak powiedzieć domem. Bo czy przestrzeń w której żyjemy, dorastamy, wychowujemy dzieci czy po prostu żyjemy nie jest naszym domem??. Pomimo tego, że to relacja nie kryminał wciąga niesamowicie i na długo pozostaje w pamięci.. po przeczytaniu nasze życie już nigdy nie będzie takie jak wcześniej.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 2
03-10-2015 o godz 10:13 historyk 2 dodał recenzję:
Były prezydent do tej pory, mimo szerokiego rozgłosu jaki wywołała ta książka, nie chce składać rzeczowych wyjaśnień co do jej treści. Tymczasem takie wyjaśnienia opinii publicznej się należą- jeśli ta książka jest stekiem kłamstw niech pan Komorowski złoży obszerne wyjaśnienia na temat treści w niej zawartych i niech skieruje pozew do sądu przeciwko autorowi. Do tej pory pan Komorowski milczy...
Czy ta recenzja była przydatna? 7 2
01-01-2016 o godz 19:02 Monika Swierbutowicz dodał recenzję:
Książka napisana bardzo przystępnie, zrozumiała nawet dla ludzi, którzy nie interesuję się nadmiernie polityką. Uważam, że jest to lektura obowiązkowa dla każdego Polaka. Dzięki tej książce zrozumiałam wiele spraw, które mają miejsce w naszej ojczyźnie. Zamierzam prezentować ją każdemu z rodziny na imieniny. Kocham Polskę i chcę by wszystkim nam żyło się lepiej. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 5
5/5
29-04-2015 o godz 16:47 Anonim dodał recenzję:
Książką bardzo dobra, ciarki przechodzą jak sie to czyta. W. Sumliński zna się na robocie. Gdybym miał więcej kasy to kupiłbym cały nakład żeby rozdawać ludziom na ulicy.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 3
5/5
29-09-2016 o godz 11:20 Łukasz dodał recenzję:
bardzo zajmująca. Przyczyniła się do ukazania mrocznej strony byłego Prezydenta i "zaprowadziła" go do lamusa.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 0
5/5
26-05-2015 o godz 13:25 legior dodał recenzję:
Nie przypadkowo Prawda pojawia się tutaj przez duże P. Książka ukazuje szokujące kulisy z życia ustępującego Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Po przeczytaniu lektury pana Wojciecha Sumlińskiego, m.in ze względu na osobiste tragedie autora jestem szczęśliwy z wyboru rodaków. Książka na pewno w tym sukcesie pomogła, otwierając oczy chociaż niewielkiej liczbie osób, którzy, tak jak Ja, zrobili wszystko by pan B. nie wygrał ponownie wyborów.

Książka ukazuje jak naprawdę wygląda "25 lat Wolności", umoczonych po uszy najwyższych funkcjonariuszy, agentów, polityków, ludzi ze świata mediów oraz biznesu. Szokująca historia Bronisława Komorowskiego i pana Wojciecha Sumlińskiego, dziennikarza, któremu zależało na Prawdzie, to pozycja obowiązkowa dla każdego, któremu losy Polski nie są obojętne.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 2
5/5
20-05-2015 o godz 14:41 Łukasz dodał recenzję:
Książka opisuje powiązania Bronisława Komorowskiego i jego działania ochronne nad funkcjonariuszami WSI, którzy założyli m.in. fundację Pro Civili, która wytransferowała 400 mln złotych z WAT, wyłudziła kilkanaście miliardów złotych z budżetu państwa na fikcyjnych zwrotach podatku Vat. Opisuje powiązania tych funkcjonariuszy z rosyjskimi szpiegami, mafią pruszkowską, politykami, seryjnymi zabójcami. Książka jest opisana ogromną ofiarą, śmiercią informatora pana Sumlińskiego, jego próbą samobójczą. W normalnym kraju taka książka powinna spowodować polityczną apokalipsę, u nas jest zupełnie przemilczana przez media. Książka zawiera 100% prawdy, autor może udowodnić wszystko przed sądem, dlatego oczywiście nikt go nie pozywa, a stosuje się taktykę przemilczania.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 4
5/5
19-05-2015 o godz 17:20 MrBibularz dodał recenzję:
Przerażający obraz polityki, ktòra w Polsce nie jest żadną polityką, sporem programowym, jak w normalnych krajach - lecz jest walką o odsunięcie postkomunistycznej mafii, ktòra opłaciła część byłych opozycjonistòw, by udawali, że mamy "wolność". Ktokolwiek jednak chce się tej wolności przyjrzeć, trafia na coś, czego się nie spodziewał - przestępcze powiązania, mafijne układy oplatające wszystkie dziedziny życia i jako ważny ich element, media piorące ludziom mòzgi zmasowaną propagandą. W ostateczności mafia sięga po zabòjstwa. Niestety, BK jest uczestnikiem tego układu, na co istnieje wiele dowodòw. Koniecznie trzeba przeczytać tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 2
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński urodził się w 1969 roku w Warszawie. Jest dziennikarzem, który współpracował m.in. z redakcjami: "Gazety Polskiej", "Wprost" oraz "Życia". To absolwent psychologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Jest autorem licznych reportaży oraz programów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej. Obecnie współpracuje z "Frondą" oraz magazynem śledczym wydawanym przez "Focus". Wydaje również książki poświęcone m.in. tajnej historii SB.

Ksiądz Sumliński Wojciech
5/5
20,72 zł
29,89 zł
Z mocy bezprawia Sumliński Wojciech
4.2/5
35,40 zł
39,90 zł
Lobotomia 3.0 Sumliński Wojciech
4.2/5
35,40 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.