Niebezpieczne kobiety (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Czy wieczorem spokojnie przeczyta bajkę swojemu dziecku, skoro parę godzin wcześniej znalazła ciało noworodka? Czy zje obiad z rodziną, jeśli tego dnia czuła smród rozkładających się, kilkutygodniowych zwłok? Czy mąż zobaczy w niej kochankę, gdy z patrolu wróci ze złamanym żebrem i wybitą szczęką?

Matki, żony, policjantki – poddane niezwykłej presji w wymarzonej pracy. Często to one prowadzą najmroczniejsze śledztwa i osiągają lepsze wyniki niż mężczyźni. Równouprawnienie dotarło do polskiej policji. W 2015 roku 40% nowo przyjętych do tej służby stanowiły kobiety. Patryk Vega jako pierwszy przedstawia świat policji widziany oczami funkcjonariuszek.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Niebezpieczne kobiety
Autor: Vega Patryk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-10-26
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 207 x 30 x 139
Indeks: 19993386
 
średnia 4,2
5
70
4
24
3
14
2
5
1
6
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
74 recenzje
3/5
26-01-2017 o godz 22:20 Barbara Hudomięt dodał recenzję:
Mam bardzo mieszane odczucia, teraz gdy skończyłam czytać ,,Niebezpieczne kobiety". Z jednej strony ciekawe jest zajrzenie za kurtynę i sprawdzenie jak kobiety odnajdują się w twardy, brutalnym i zdominowanym przez mężczyzn środowisku. Pokazanie jak wygląda rzeczywistość w jakiej funkcjonują. Co muszą poświęcić, jakie wybory podjąć, jak są odbierane. Ale gdzieś w całej swej wymowie jest to bardzo smutna i tragiczna książka. Każdy kolejny wywiad (chyba tylko ostatni się różni) pokazuje, że praca w policji dla kobiety to równia pochyła. Zdrady, dramatyczne rozstania i rozwody, prywatne konflikty, niezrozumienie przez otoczenie oraz ciągła walka, nie tylko z przestępcami ale i w policyjnym środowisku by okazać się lepszą, a przynajmniej nie gorszą niż mężczyźni. Nie umiałam sobie żadnej z rozmówczyń wyobrazić jako dziewczynę w sukience i szpilkach. Obraz jaki się wyłania to trochę wulgarne, twarde, wręcz żelazne baby. Rozumiem, że muszą być zdecydowane i nieustępliwe w swoich działaniach bo od tego zależy życie i bezpieczeństwo wielu osób ale gdzieś w tym wszystkim gubi im się delikatność i empatia. Również Patryk Vega w tym przypadku nie jest dobrym rozmówcą. Zamiast skupiać się na pracy, z upodobaniem babrze się w najgłębszych, prywatnych relacjach swoich rozmówczyń. Wyciąga najbardziej popaprane sprawy niszcząc to co chyba miał zamiar pokazać. Już nie wiadomo czy to o kobietach w policji, czy o ich życiu erotycznym. Nakreślenie tła osobistego jest ważne ale tutaj mamy do czynienia z ewidentnym przekroczeniem granicy. ,,Niebezpieczne kobiety" słabiej wypadają niż ,,Złe psy". Vega chciał sprowadzić chyba wszystko do wspólnego mianownika ale zupełnie mu nie wyszło. Ta książka odstrasza i zniechęca. Za mało w niej opowieści o prawdziwej pracy - zamiast tego sporo fanfaronady, wulgarności i grzebania w prywatności. Nie umiem tego jednoznacznie ocenić. Dobrze, że choć trochę przybliżono ten temat ale brakuje dystansu w jego potraktowaniu. Psuje to odbiór i raczej nie służy ociepleniu wizerunku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-11-2020 o godz 11:14 ksiazka_ukryta_w_puszczy dodał recenzję:
Kolejna część o policji, tym razem poświęcona tej części piękniejszej. Liczba policjantek w tym zawodzie systematycznie rośnie, chociaż może się wydawać, że to wyłącznie męski zawód, ale z upływem czasu stereotyp ten się zmienił. 🚨 Zadziwiające jest to, że kobieta która nosi broń, na co dzień ma kontakt z bandytami, agresją i nie raz musi obezwładnić przeciwnika, w życiu codziennym staje się ofiarą męża czy partnera. Nie jest w stanie przeciwstawić się agresji fizycznej czy psychicznej skierowanej ku sobie. Widocznie mundur daje jej jakąś ochronę, powłokę dzięki której czuje się bezpieczna. 🚨 Prawie każda z tych policjantek jest po rozwodzie lub ma za sobą nieudany związek. Jednakże starają się być dobrymi matkami, dzieląc czas pomiędzy pracą, a dziećmi. 🚨 Jedyne co mi przeszkadzało w tej książce to to, że autor na siłę szukał sensacji w rozmowie z tymi kobietami. Za mocno momentami skupiał się na ich życiu prywatnym zadając niewygodne pytania. 📕✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏📕 "Niebezpieczne kobiety" to świat policji widziany oczami funkcjonariuszek. Patryk Vega przeprowadził cykl rozmów z policjantkami z różnych wydziałów, mających przeróżne doświadczenia oraz staże pracy. Przedstawiona została bardziej ta "ciemniejsza" strona tego zawodu. Trudne warunki pracy, przeróżni przełożeni, niskie zarobki w stosunki do niebezpiecznej pracy jaką wykonują i ryzyko z nią związane. Ta książka to szczere rozmowy, które momentami dają do myślenia, potrafią wzruszyć, a nawet rozśmieszyć. Funkcjonariuszki opowiadają o codziennej pracy, sukcesach, a także i porażkach. Przedstawiają co wpłynęło na ich decyzję o zatrudnieniu się w policji i jaka była ich wcześniejsza droga zawodowa. Nie ukrywają też tego, że ich droga zawodowa odbiła się mocno na ich życiu rodzinnym, czego przykładem są rozwody, złe wybory miłosne i samotne wychowywanie dzieci. mniej
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-11-2016 o godz 15:54 LittleRunner04 dodał recenzję:
Witam. Od dawna zastanawiałam się, czy cokolwiek napisać, ale jak widać w końcu się na to zdecydowałam. Książkę zamówiłam już przed premierą i z niecierpliwością czekałam, aż w końcu przyjdzie. Gdy przyszła od razu wzięłam się za czytanie. Od pierwszych stron wciągnęła mnie, nie mogłam się wręcz się od niej uwolnić. Praktycznie cały wywiad czytałam z otwartymi ustami, a niektóre opisy wręcz przyprawiały mnie o gęsią skórkę i duże zdziwienie. "Niebezpieczne kobiety" jak sam tytuł wskazuje są o kobietach. Kobietach w polskiej policji. O ich życiu zawodowym, ale także prywatnym. Czytelnik przede wszystkim dowiaduje się tego jak wygląda praca w policji z tego kobiecego punktu widzenia, bo jak wiadomo kobieta zawsze inaczej wszystko odbiera,ale także to jak praca w policji wpływa na ich psychikę i życie prywatne. Po przeczytaniu książki inaczej patrzę na kobiety w mundurach i myślę, że po przeczytaniu tej książki każdy czytelnik to odczuje i zmieni swój punkt widzenia. Polecam tę książkę z czystym sercem, bo mnie osobiście nie zawiodła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-10-2016 o godz 18:44 sartis20 dodał recenzję:
5 *, choć jeszcze jej nawet nie przeczytałam. :) A dlaczego już oceniam? Bardzo rzadko to mi się zdarza, ale ja pochwalam już sam pomysł na napisanie takiej książki. Jak wiemy kobiety nie są mile widziane w męskich zawodach i nie oszukujmy się , są rzeczy, stanowiska , do których kobiety się nie nadają. Wiemy już z poprzednich książek Patryka Vegi jak wygląda świat mężczyzn w różnych służbach. Podziwiamy ich odwagę, niezależność, siłę. Ale nikt nie pisze, że te same sytuacje przeżywają właśnie kobiety... Nikt nie docenia tego co robią, a jednak poświęcają wiele w życiu, żeby wykonywać ten zawód.
To jest książka, która zmieni na pewno poglądy Polaków , wywoła wiele dyskusji, ale też pozwoli spojrzeć na wszystko od właściwej strony.
Naprawdę to jest książka,którą warto nie tylko przeczytać, ale także mocno się zastanowić kogo krytykujemy i za co.
Czekam na przesyłkę :D
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
02-11-2016 o godz 11:25 Julia Kropacz dodał recenzję:
Jeżeli interesujesz się policją, marzysz o zawodzie policjanta (policjantki) to jest to jedna z książek, z którą powinieneś się zapoznać. Jeżeli nigdy nie myślałeś o zawodzie policjanta z szacunkiem, to tym bardziej powinieneś ją przeczytać. Chociaż jest to jedynie niewielka garść historii, z jakimi spotykają się na co dzień policjantki, pozwalają one nabrać nam dystansu do tej pracy. Jest ona trudna, żmudna i niestety nie spotyka się z szacunkiem u osób z zewnątrz. Oprócz ciekawych historii na plus jest również sposób, w jaki została ta książka napisana. Język nie tylko potrafi zaciekawić, ale również rozbawić i wciągnąć. Czyta się tą książkę jednym tchem.
Szczerze polecam ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
20-11-2016 o godz 00:00 Agata Domagała dodał recenzję:
W książce Patryka Vegi zainteresowała mnie tematyka, w końcu temat kobiet - policjanetk pozostaje ciągle gdzieś na uboczu, a szkoda. Vega podjął się pociągnięcia tego motywu i udało mu się to bardzo dobrze, mnie zaciekawił i zaintrygował historiami kobiet które wybrały sobie za zawód niebezpieczne i raczej męskie zajęcie. Czy trudno być kobietą i zarazem policjantką i jak odnaleźć się w otoczeniu mężczyzn, gdzie czasem na kobiety patrzy się co najmniej z pobłażliwością? Pasja, marzenie, przypadek-co kierowało bohaterkami, że zdecydowały się na ten zawód? Patryk Vega przedstawia bohaterki swojej książki w ciekawy i przenikliwy sposób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
01-08-2018 o godz 10:56 Bartosz Zagajewski dodał recenzję:
Moim zdaniem najsłabsza pozycja pana Vegi dotycząca pracy policji i służb jaką czytałem (Złe psy, Po ciemnej stronie mocy, Służby specjalne). Jakby na siłę, jakby panie udzielające wywiadów nie miały nic ciekawego do powiedzenia (w porównaniu do poprzedników). Wygląda to jak pójście za ciosem, bez dbania o jakość. Może po poprzednich pozycjach moje oczekiwania były zbyt wygórowane. Mimo wszystko dla kogoś kto nie zna realiów pracy policji i tego z jakimi problemami (oddziaływanie pracy na życie prywatne) i lubi ten typ literatury, to jest to pozycja do szybkiego przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2016 o godz 00:00 simuga dodał recenzję:
Każdy z nas na pewno kiedyś spotkał się z twórczością Patryka Vegi. Ja wręcz połykam wszystko, co wychodzi z pod jego ręki. Zawsze, jego książki wywołują we mnie mnóstwo emocji. Tym razem również tak było, wręcz nie mogłem oderwać się od tej książki. Całkowicie mną ona zawładnęła. Przede wszystkim brawo za nieprzewidywalność, nigdy nie byłem pewien co się za chwilę wydarzy. Do tego ja uwielbiam język jakim posługuje się Vega jest on dokładnie taki jaki powinien być, adekwatny do sytuacji. Polecam Wam tę książkę. Jest to doskonała lektura na święta!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2016 o godz 09:15 Paweł dodał recenzję:
Książka, która w naprawdę realistyczny sposób obrazuje pracę oraz sytuację kobiet w policji. Czytało mi się ją szybko, pomimo iż sporadycznie sięgam po książkę, ta na tyle mnie wciągnęła, że przeczytałem ją w 3 wieczory ( a ma 380 stron).
Ciekawa forma - wywiad - oraz język jakim posługują się rozmówcy, sprawia że postacie są bliższe czytelnikowi, bardziej zwyczajne, realistyczne. Niestety nie miałem okazji czytać innych pozycji Vegi, ale ta przypadła mi do gustu. Polecam, nie tylko sympatykom gatunku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
28-08-2017 o godz 09:12 amandab dodał recenzję:
Książka jest zdecydowanie mniej ciekawa niż dwie poprzednie, czyli "złe psy. w imię zasad" i po ciemnej stronie mocy. Mało w niej opowieści o prawdziwych akcjach, życiu i funkcjonowaniu na komendzie, trudach i walce z przestępcami. Jak dla mnie to 3/4 książki to głównie pytania dotyczące życia prywatnego policjantek, a więc z kim są, kiedy się rozwiodły, czy tego żałują itd. Nie polecam, bo nie ma w niej nic interesującego oprócz opisu kilku przypadków zatrzymań różnych osób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-11-2016 o godz 07:08 sandi20 dodał recenzję:
Książka tego autora jak wspomniałam w tytule jest bardzo wciągająca przeczytałam ja jednym tchem w jeden jesienny wieczór wbrew pozorom jakby mogło sie wydawać nie dostaliśmy my czytelnicy historii niczym obserwacji autora z pracy kobiet w policji ale wywiady przeprowadzone z kobietami ktore maja ogromne bagaże doświadczenia życiowego i są obecnie na różnych szczeblach kariery zawodowej w mundurówce.
Polecam wszystkim którzy lubieja dreszczyk emocji ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
07-11-2016 o godz 17:23 Monika Germaniuk dodał recenzję:
Książkę zamówiła tuż przed premierą, aby ją odebrać w dniu jej ukazania, ponieważ po wcześniejszych lekturach Patryka Vegi nie mogłam się doczekać kolejnej. To kolejna fantastyczna książka, o przejrzystej formie, która na pewno zaciekawi każdego czytelnika. Książka tym razem opowiada o pracy kobiet w policji, ich życiu prywatnym, wewnętrznych dylematach i wielu wielu ciekawych rzeczach. Mam nadzieję, że film będzie równie dobry
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
2/5
31-10-2016 o godz 14:16 Anonim dodał recenzję:
Jestem mocno zdegustowana książką. Kupując miałam nadzieję czytać o faktach, a nie o mitach. Pierwsze 100 stron jest o policjantce której Chuck Norris i Bruce Lee razem wzięci nie dosięgają do pięt. Dalej było tak ciekawie, że na 10 stron do końca zmogło mnie spanie. Z policjantek zrobili alkoholiczki, imprezowiczki i rozwodniczki.......drugi raz te pieniądze przeznaczyłabym na inną pozycję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-11-2018 o godz 20:22 Anonim dodał recenzję:
Jestem zadowolona z książki, ponieważ w książce przestawiona jest kobieta , a raczej kilka kobiet w świecie policji. Są to różne kobiety, o innych charakterach, różnym podejściu, a świat w policji, a przede wszystkim jak odnajduje się kobieta w pracy jako policjantka. Ciekawie się czyta i polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
24-11-2016 o godz 12:44 kasha666 dodał recenzję:
Po filmie zabrałem się za książkę, trochę się obawiałem. Film dostarczył mi mnóstwo rozrywki, natomiast książka wydaje mi się nudna, większość to pytania odnośnie partnerów, za mało treści dotyczących policji, takie moje subiektywne zdanie. Czytam, ale bez jakiejś większej frajdy. Szkoda...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-11-2016 o godz 08:57 magmat dodał recenzję:
Książka bardzo autentyczna, przedstawione postacie kobiet w bardzo realny sposób przedstawiają sytuację oraz funkcjonowanie kobiet w polskiej policji, ukazują jak różnorodne historie spotykają na swojej drodze, jak ciężko jest pogodzić życie zawodowe z prywatnym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-11-2016 o godz 08:28 Maxiu dodał recenzję:
Książka świetna,napisana w sposón jasny i zrozumiały. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że w tym zawodzie jest faktycznie tak jak opisują niebezpieczne kobiety :) Książka jest idealnym wstępem do nadchodzącego najnwszego filmu Pitbulla o tym samym tytule.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
30-10-2016 o godz 23:09 Anonim dodał recenzję:
czyta się to lekko ale nie zachwyca . ogolnie wygląda to tak, że każda bohaterka miala męża pijaka co to ją bił, ale ona jest twarda i "niebezpieczna" bo do bandyty potrafi rzucic ku_r_wą... tym razem to chyba jednak film będzie ciekawszy niż książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-02-2018 o godz 07:47 Joanna Włodarska dodał recenzję:
Myślę, ze to książka nie tylko dla fanów filmów Patryka Vegi. Jest o silnych, niezależnych i twardych kobietach - idealna lektura dla kobiet spragnionych wrażeń ;) Autor pokazał, że nie tylko możemy spotkać supermana, ale tez superwoman!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-11-2016 o godz 21:34 Sandra Dziedzic dodał recenzję:
Bardzo wciągająca lektura, cala prawda o kobietach w naszej polskiej policji, ciekawe historie które można łatwo sobie wyobrazić. Idealna ksiazka dla kogos, kto interesuje sie służbą w policji. Na prawdę godna polecenia! Brawo dla Vegi! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Vega Patryk

Patryk Vega jest jednym z najpopularniejszych polskich reżyserów i scenarzystów ostatnich lat. Serca widzów podbił filmami takimi, jak "Pitbull" czy "Służby specjalne" oraz serialami kryminalnymi - m.in. "Twarzą w twarz" czy "Pierwszy milion". Urodził się w Warszawie w 1971 roku. Jest absolwentem socjologii na warszawskim Collegium Civitas. Jego film "Pitbull" otrzymał nagrodę do prestiżowej międzynarodowej nagrody filmowej "Złote Lwy". Prywatnie, reżyser jest żonaty.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kłamstwa od serca Giffin Emily
4.3/5
28,79 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Archipelag Psa Claudel Philippe
5/5
19,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Napisz i spal Sharon Jones
4.5/5
25,88 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sen o okapi Leky Mariana
4.6/5
30,28 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Materiał na chłopaka Hall Alexis
4.5/5
30,51 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa It Ends with Us Hoover Colleen
4.8/5
30,73 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ugly love Hoover Colleen
4.5/5
27,25 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Someday Hoover Colleen
4.7/5
31,05 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Layla Hoover Colleen
4.5/5
30,20 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pestki Ciarkowska Anna
4.4/5
26,86 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Too Late Hoover Colleen
4.5/5
27,25 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Smak zdrowia Maciąg Agnieszka
5/5
37,98 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Hopeless Hoover Colleen
4.7/5
31,04 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.