Negocjuj, kobieto! (okładka  miękka, 09.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"»Negocjuj, kobieto!« nie jest książką dla specjalistów. Podaję wiele przykładów, by pomóc kobietom zrozumieć zasady negocjowania i wskazać wzorce zachowań do naśladowania. Moim celem jest bowiem przybliżenie kobietom idei negocjacji w sposób jak najbardziej prosty i przystępny oraz zaszczepienie przekonania, że umiejętności negocjacyjne bardzo się w życiu przydają. Bo czy reguły i techniki negocjacji nie pomogą sprawniej się komunikować i wyraźniej werbalizować swoje potrzeby? Czy znajomość symptomów wskazujących na to, że ktoś mówi nieprawdę, nie zabezpieczy przed pokładaniem wiary w jego słowa? Czy wiedza o przygotowywaniu kontraktów nie pomoże w dbaniu o własne interesy? I czy wreszcie wskazówki dotyczące negocjowania z dziećmi nie przydadzą się w relacjach z najmłodszymi?

Podczas mojej kilkunastoletniej praktyki zawodowej rzadko zdarzało mi się negocjować z kobietami. Szacuję, że nie więcej niż 10% moich partnerów negocjacyjnych stanowiły panie. Działo się tak, ponieważ na wysokich stanowiskach w biznesie jest wyraźnie mniej kobiet niż mężczyzn oraz dlatego, że panowie są postrzegani jako zdecydowanie lepsi negocjatorzy. Siłą rzeczy w różnych firmach to im przypisywana jest odpowiedzialność za procesy negocjacyjne.

W zeszłym roku miałam okazję współpracować z pewną fundacją i przy tej sposobności poczyniłam ciekawe obserwacje. Otóż temat negocjacji jest kobietom obcy. Część z uczestniczek warsztatów przychodziła na zajęcia nie tyle po to, by nauczyć się czegoś w obszarze negocjowania, ile, by przekonać się, że negocjować w ogóle wypada. Niektóre panie były szczerze zdumione reprezentowanym przeze mnie podejściem i gotowością do negocjowania nieomal wszystkiego.

Często przedstawicielki tzw. słabej płci wychodzą z założenia, że nie umieją negocjować i nie są do tego stworzone. W związku z czym postrzegają sztukę negocjowania jako materię dalece skomplikowaną i mocno związaną z biznesem czy polityką zamiast jako pakiet bardzo przydatnych w życiu codziennym umiejętności.

Doświadczenia te stały się przyczynkiem do napisania książki. Chciałam przygotować materiał dla kobiet, bo to właśnie im potrzeba wsparcia w przełamaniu nieśmiałości, motywacji do podjęcia wysiłku i wiedzy o skutecznych negocjacjach."
Ewa Szejner, autorka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1125295546
Tytuł: Negocjuj, kobieto!
Autor: Szejner Ewa
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska)
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 200
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-09-14
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 172 x 221
Indeks: 19716206
średnia 4
5
4
4
1
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
1/5
09-04-2021 o godz 12:48 przez: Aleksandra
Bardzo słaba pozycja, pełna stereotypów, radząca kobietom jak mają wykorzystywać swoje "atuty". Zmarnowane pieniądze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Porodzina Fiedorczuk Natalia
5/5
29,67 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Samotne serca Gray Lisa
5/5
26,70 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemniczy las Dieckmann Sandra
4.9/5
23,73 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Rośnij Reyes Riz
5/5
29,67 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzielni ratownicy Nash Eryl
5/5
20,76 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa The Outrage Hussey William
4.4/5
25,51 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szakszuka Nidal Kersh
4.5/5
38,56 zł
64,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego