Nadzieja na nowe życie. Poradnik dla marzących o dziecku (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

  • Czekasz na dziecko zdecydowanie za długo?
  • Marzysz już tylko o tym, żeby być w ciąży?
  • Boisz się, że może nigdy Wam się nie uda?
  • Zazdrościsz koleżankom, które zostały mamami?
  • Męczą cię kolejne wizyty u lekarza, a twój związek przeżywa kryzys?

Jeżeli przynajmniej na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, ta książka jest dla ciebie!

Nadzieja na nowe życie to książka pełna wskazówek, jak radzić sobie z niepłodnością. Zapewni ci wsparcie i pokaże, jak zadbać o swoją psychikę, relacje, ciało.

Książka ta składa się z 28-dniowego dziennika kobiety starającej się o dziecko i poradnika, w którym autorki dzielą się wieloletnim doświadczeniem osobistym i zawodowym oraz dają nadzieję i podpowiedź, jak przejść drogę od niepłodności do nowego, spełnionego życia.

Tytuł: Nadzieja na nowe życie. Poradnik dla marzących o dziecku
Autor: Kuczmierowska Justyna , Kwaśniewska Joanna , Doboszyńska Agnieszka
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-04-22
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 34 x 209 x 142
Indeks: 16660038
 
średnia 4
5
8
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
5/5
08-04-2015 o godz 19:13 przez: Ewelina
Książka adresowana do kobiet starających się bezskutecznie o dziecko; do kobiet, które są już mamami, a marzenie o kolejnym dziecku wciąż się nie ziszcza; do mężów i partnerów; do osób bliskich, które chcą zrozumieć, a nie potrafią; do specjalistów, dla których problem niepłodności jest ważny i którym jest bliski; oraz do wszystkich tych, którym problem niepłodności jest obcy. Jak widać grupa docelowa jest bardzo szeroka, a przecież temat wydaje się taki niepopularny.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-09-2015 o godz 11:09 przez: Berserkerka
Niepłodność to jeden z tematów tabu w naszym społeczeństwie mimo, iż dotyka coraz więcej par. Nie wiemy jak mamy o nim rozmawiać, jak sobie z nim radzić, co odpowiedzieć, kiedy ciocie i wujkowie kolejny raz pytają, kiedy wreszcie doczekamy się potomka. Jak poradzić sobie z własnymi emocjami, strachem, jak odnaleźć się w skomplikowanym świecie medycyny, niekończących sie testów i wielu dróg leczenia. Z pomocą może przyjść nam rozmowa z partnerem, przyjaciółką lub odnalezienie fachowych porad w literaturze. Książka „Nadzieja na nowe życie” jest tym wszystkim po trochu – jest poradnikiem fachowym i pełnym konkretnych informacji, ale jest też rozmową z przyjaciółką, która dzieli się z Tobą własnymi doświadczeniami na temat walki z niepłodnością.


20150816_091404

Autorkami książki są trzy niezwykłe kobiety, dla których problem niepłodności, to nie tylko wyniki badań i obserwacji, suche informacje zaczerpnięte od innych. To temat jak najbardziej żywy w ich sercach, pełen emocji i osobistych doznań. Dwie z autorek, siostry, same przez kilka lat bezskutecznie starały się zajść w ciążę. Kto więc lepiej zrozumie oraz opisze zmagania i lęki związane ze staraniem się o dziecko, niż właśnie one? Trzecia z autorek to ich przyjaciółka, organizatorka warsztatów i spotkań dla osób zmagjących się z niepłodnością.

Trzy różne kobiety i trzy różne podejścia do tematu. Można by powiedzieć – trzy książki w jednej. Znajdziecie tu napisany poetyckim językiem, osobisty pamiętnik z 28 dni, symbol cyklu menstruacyjnego. Opis osobistych przemyśleń i doświadczeń dnia codziennego, związanych ze staraniem się o dziecko, pokazuje, że wszelkie obawy i emocje, nie są tylko Waszą indywidualną sprawą. Takie wspólne przeżywanie i słuchanie o uczuciach książkowej przyjaciólki uświadamia, że czytelnik nie jest osamotniony w swoich przeżyciach.

Książka zawiera też analizę owych uczuć i problemów w ujęciu psychologa oraz porady jak można sobie z nimi radzić, co zrobić, aby uczynić ten czas łatwiejszym.

Znajdziemy tu też podejście naukowe – wiele wyników badań oraz praktycznych porad dotyczących m.in. Wyboru lekarza, seksualności, radzenia sobie ze stresem, odpowiedniego trybu życia, problemów w związku czy reakcjami społeczeństwa.

Dzięki tej różnorodności, poradnik ukazuje niepłodność na wielu płaszczyznach. Kreśli pełen obraz zagadnienia i daje czytelnikom możliwość skupienia się w danym momencie na aspekcie, który aktualnie najbardziej nas interesuje. Można tę książkę czytać wielorako – wybierając tylko interesujące nas podejście czy temat lub przeczytać całość.

Chociaż książka napisana jest przez kobiety, podkreśla również jak ważna i trudna jest rola mężczyzny w związku dotkniętym niepłodnością. Odkrywa jego sposób myślenia i radzenia sobie z problem, co często różni się, od tego w jaki sposób przeżywają to kobiety. Dzięki temu, kobiecie łatwiej będzie zrozumieć zachowania swojego partnera, a mężczyzna czytający ten poradnik, odnajdzie również wsparcie i zrozumienie dla siebie. Bo w staraniu się o dziecko, najbardziej liczy się para kochających się ludzi. To oni powinni stanowić centrum wszelkich działań. Niestety, podczas procesu diagnostyki i leczenia niepłodności, często są sprowadzani do roli „przedmiotów” a nie „podmiotów”, czują się jak króliki doświadczalne poddawane wielu testom i zabiegom. A tymczasem, jak podkreślają autorki poradnika, bardzo ważne w tym procesie jest dbanie o związek i swoje wzajemne potrzeby. Pielęgnowanie uczucia i wzajemne wsparcie, nie zatracenie siebie na wzajem i swoich potrzeb, w poszukiwania tylko i wyłącznie medycznego rozwiązania problemu niepłodności. Na płodność mogą bowiem wpłynąć takie czynniki jak stres, poczucie bezpieczeństwa, samopoczucie i szczęście w związku.

Aby być dobrym rodzicem, a do tej roli przecież pragną się przygotować starający się o dziecko – najpierw trzeba być szczęśliwym mężczyzną/kobietą.

Poradnik jest odpowiednią lekturą zarówno dla starających się o dziecko, jak i osób, w których otoczeniu takie pary się znajdują lub po prostu tych, których interesuje temat niepłodności. Każdy wyciągnie z niego odpowiednie dla siebie informacje i odnajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
22-12-2015 o godz 15:32 przez: Alicja Dzierżak
W książce można znaleźć wiele interesujących informacji, jak również zmusza do zastanowienia się nad swoimi potrzebami, oczekiwaniami, a nawet zmusza żeby zmierzyć się z lękiem. Jednak książka jest tak przegadana, ze czasem mam ochotę nią rzucić. Szczytem wszystkiego jest rozdzialik o metodach opartych na obserwacji. 5 stron, na których nie ma żadnej konkretnej informacji, dowiadujemy się jedynie, ze potrzebny jest czas i cierpliwość - i tak w kółko, bez żadnej konkretnej porcji wiedzy. I tak jest w wielu miejscach - rozpoczęty temat, pokręcenie się po nim bez konkretów i lecimy dalej. W przypadku braku alternatyw polecam, jednak dla mnie za mało konkretna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-04-2015 o godz 19:25 przez: Felek
Przynajmniej jeden poradnik, choć z pozoru dla kobiet, który nadaje się rownież dla mężczyzn. Bo wyobraźcie sobie, że my też potrzebujemy wsparcia w niepłodności. To jest sprawa pary - czyli konwencjonalnie dwóch osób płci przeciwnej. I przyznam szczerze, że przeczytałem tę książkę i mam wrażenie jakby trochę mnie oczyściła z napięcia. Może pamiętnik zbyt emocjonalny jak dla mnie, ale porady psychologów jak najbardziej na plus. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-04-2015 o godz 16:21 przez: Elena
Piguła wiedzy o niepłodności, jej przyczynach i sposobach radzenia sobie ze skutkami. Dziewczyny szczerze, prosto z mostu opisują ten trudny temat. Nie ma się poczucia, że starają się coś ukryć, zachować jakieś tabu. Niepłodność nie powinna być tabu i mam nadzieję, że ta książka jest formą z nim zerwania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-04-2015 o godz 18:20 przez: Isabel
Nadzieja na nowe życie została zainspirowana osobistymi doświadczeniami. Joanna dwa lata oczekiwała na dziecko, jej siostra Justyna – pięć lat starała się o dziecko. Dziewczyny wspierały się nawzajem. Badały nieznany im wcześniej świat niepłodności i wszystko to, co się z nim wiąże.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-04-2015 o godz 19:07 przez: Pati
Książka ma dość oryginalną strukturę, ponieważ można czytać ją na kilka sposobów: od deski do deski, czyli jako całość; tylko fragmenty dziennika (część literacka) lub jedynie poradnik albo też można analizować poszczególne tematy poruszane w książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-04-2015 o godz 13:41 przez: Wanda
Nadzieja na nowe życie może dać nadzieję, że kobiety dotknięte problemem bezpłodności nie zostają z tym wszystkim same. Mają siebie, mogą się wspierać. I efektem takiej wzajemnej pomocy jest ta książka. Bardzo przyjemna, życiowa i dobrze napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-04-2015 o godz 19:40 przez: Olka
Książka podnosi na duchu. Daje nadzieję na lepsze jutro. Innymi słowy, bije z niej pozytywna energia i miłość, którą przepełnione są autorki – obecnie szczęśliwe mamy, niegdyś kobiety niemogące mieć dzieci. Warto przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-04-2015 o godz 19:04 przez: Jagoda
„Nadzieja na nowe życie” to książka pełna wskazówek, jak radzić sobie z niepłodnością. Zapewnia Ci wsparcie kobietom i pokazuje, jak powinny dbać o swoją psychikę, ciało i relacje z partnerami podczas starań o dziecko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sielanki Saunders George
5/5
31,81 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.7/5
28,55 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
35,87 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Japoński wachlarz Bator Joanna
5/5
39,26 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sto pociech Szymborska Wisława
4.9/5
19,20 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
34,88 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
37,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
28,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 grudnia Saunders George
5/5
31,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Różaniec Ryś Grzegorz
5/5
21,75 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
66,72 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.4/5
25,28 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego