Nadejście Trzeciej Rzeszy (okładka  miękka, 09.2017)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Nadejście Trzeciej Rzeszy Richarda J. Evansa jest fantastyczną syntezą – zawierającą masę wiedzy i wiarygodną (…) żywą (…). Evans pokazuje jak gromadzono składniki nazistowskiego triumfu i czego było potrzeba, by ze sobą współgrały: zmieszaj ze sobą wojnę i kryzys, gotuj w burzliwej atmosferze politycznej przez kilka lat, podawaj na gorąco”.
 Mark Mazower, The New York Times Book Review

„Dlaczego, pyta pan Evans, Niemcy przerodziły się w Trzecią Rzeszę? Jego odpowiedzią jest znakomite, pełne rozmachu dzieło historyczne (…). Opanował ogrom wiedzy na temat polityki, gospodarki, ideologii i kultury weimarskich Niemiec (…) a co ważniejsze, przekuł całą tę wiedzę w przejrzystą, wciągającą, spektakularną i przystępną książkę”.
 Adam Kirsch, The New York Sun

„Mistrzowska i niezwykle pouczająca interpretacja tematu, która sprawia, że z niecierpliwością wyczekuje się kolejnych tomów”.
Roger Morgan, The Times Literary Supplement


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1157051226
Tytuł: Nadejście Trzeciej Rzeszy
Seria: Best of Napoleon V
Autor: Evans Richard J.
Tłumaczenie: Grzywa Mateusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 528
Data premiery: 2017-09-29
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 240 x 32 x 170
Okres historyczny: faszyzm - II wojna
Indeks: 22646217
średnia 4,3
5
4
4
1
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
30-08-2021 o godz 07:33 przez: Hanna | Zweryfikowany zakup
Warto mieć taką książkę na półce
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2017 o godz 11:12 przez: erka
Powstanie III Rzeszy-czyli przyczyny i skutki, zostały już tak dogłębnie przeanalizowane, że praktycznie można by nic nowego nie tworzyć, bo wydaje się, że na ten temat powiedziano już wszystko. Richard J. Evans jest jednym z czołowych historyków zajmujących się nowoczesną historią Niemiec. Urodził się w Londynie w 1947 roku. Od 1989 do 1998 r. był profesorem historii w Birkbeck College, University of London. Od 1998 r. był profesorem historii nowoczesnej na Cambridge University. W 1994 r. został wyróżniony Hamburskim Medalem Sztuki i Nauki za kulturalne zasługi wobec miasta, a w roku 2000 był głównym biegłym w procesie o zniesławienie Davida Irvinga. Wśród jego książek znajdują się The Feminist Movement in Germany, 1894-1933; Death in Hamburg (laureatka Wolfson Literary Award for History), In Hitler’s Shadow Rituals of Retribution (laureatka Fraenkel Prize in Contemporary History), In Defence of History (książka przetłumaczona do tej pory na osiem języków), Telling Lies About Adolf Hitler oraz Nadejście Trzeciej Rzeszy (nominowana do Los Angeles Times Book Prize). I właśnie "Nadejście Trzeciej Rzeszy" rzuciło nowe światło na ten temat. Poczynając od Żelaznego Kanclerza, to znaczy Bismarcka, autor snuje opowieść o tym, co sprawiło że taki twór jak Rzesza w ogóle zaistniał. Duży wpływ na to miało niezadowolenie Niemców po I wojnie światowej, którzy uważali że postanowienia traktatu pokojowego, są ze wszech miar niesprawiedliwe. Ale to tylko jeden temat przewijający się w pierwszym tomie. Możemy się dowiedzieć także, kto ukuł pseudośredniowieczne zawołanie "heil!"oraz"fuhrer". Oraz kiedy zaczęły się tworzyć tak naprawdę pierwsze ruchy antysemickie. I o wiele więcej. Zachęcam do lektury. Pierwszy tom trylogii jest niezwykle ciekawą zapowiedzią kolejnych części. Dogłębna analiza problemu, próba odpowiedzi na pytania, które zadają sobie historycy i naukowcy zgłębiający temat. Dla osób który interesują się tematem, a także poszerzają swoją wiedzę lektura obowiązkowa, to na pewno. Ja przeczytałem z zainteresowaniem i sięgnę niewątpliwie po kolejne tomy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
04-12-2017 o godz 15:27 przez: Northman1984
Pierwszorzędna lekcja historii. Wydawać by się mogło, że o Trzeciej Rzeszy powiedziano i napisano już wszystko. I to na wszelkie możliwe sposoby... Możliwe. Jednak są opracowania, które - dzięki swej głębi, przejrzystości, dogłębnym ukazaniu szczegółów - zapadają w pamięć i potrafią uczynić ze znakomicie znanych już faktów opowieść, która nie tylko znakomicie się czyta, ale i jest świetną lekcją historii. "Nadejście Trzeciej Rzeszy" Evansa, pierwszy tom trylogii poświęconej tej tematyce, należy właśnie do tego rodzaju książek. "Nadejście Trzeciej Rzeszy" to znakomite historyczne ujęcie drogi niemieckiego narodu, prowadzącej do powstania tworu, który rozpętał największy kataklizm XX wieku. Evans, poczynając od czasów Bismarcka, przyczyn klęski Niemiec w I Wojnie Światowej, poprzez przedstawienie nastrojów i realiów społeczno - politycznych prowadzi nas niemal za rękę przez kolejne etapy wiodące ku narodzinom III Rzeszy. Nie jest to może opracowanie do bólu chronologiczne, pełno w nim bowiem (koniecznych) dygresji i objaśnień, jednak jest ono niezwykle szczegółowe, a przez to przejrzyste i zrozumiałe. Chciałoby się rzec - świetnie odrobiona praca domowa... Autor tę pracę domową już odrobił - pozostają czytelnicy... Czy warto? Absolutnie tak. Świetnie zdaję sobie sprawę, że przeciętny czytelnik wie pewnie co nieco na temat początków III Rzeszy, jednak są jeszcze takie książki o tej tematyce, nad którymi warto by się pochylić. Bo chociaż powiedziano już na ten temat prawdopodobnie wszystko, to jednak, im bardziej czas biegnie naprzód, oddalając nas kolejnymi latami od największej katastrofy XX wieku, to jednak kolejne pokolenia patrzą na wszystko nieco inaczej. I przekłada się to na sposób, w jaki opisywane są nieraz, przez te kolejne pokolenia, fakty. Evans patrzy na sprawę trzeźwo, rzeczowo, i właśnie w sposób, o którym chwilkę temu napisałem - ze świeżej perspektywy współczesnego nam historyka i jednocześnie badacza. Poznać znaczy często zrozumieć... Jeśli chcielibyście nieco lepiej pojąć, jak powstało imperium Hitlera (póki co na niemieckim podwórku) - jest to książka właśnie dla Was. Polecam. Dziękuję Wydawnictwu Napoleon V za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2017/12/nadejscie-trzeciej-rzeszy-richard-j.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Apacze
5/5
21,83 zł
35,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego