Na Hester Street topnieje śnieg (okładka  miękka, 07.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jest upalne lato roku 1929, w olśniewającej scenerii wzgórz Hollywood wielu właśnie realizuje swoje wielkie filmowe marzenia.
Maximilian i Eleanor Beecham – aktorka i reżyser, oboje eleganccy, czarujący, wytworni – należą do śmietanki towarzyskiej „Fabryki Snów”. Pod pozorami wyrafinowania i luksusu skrywają jednak poważny kryzys małżeński oraz kłopoty finansowe spowodowane niepowodzeniem ich ostatnich filmów. Kiedy wierzyciele przejmują ich dom, Maksowi i Eleanor nie pozostaje nic innego, jak tylko rozstać się i rzucić w ramiona kochanków. Ostatnim, co ich łączy – a może dzieli? – jest skrywana od lat tajemnica. Wtedy właśnie przychodzi list. Małżeństwo zostaje zaproszone na weekend do legendarnej posiadłości Hearst Castle, gdzie na hucznych przyjęciach spotykają się grube ryby hollywoodzkiego przemysłu filmowego. Eleanor i Max nie mogą zrezygnować z ostatniej szansy na ponowne zaistnienie w tym hermetycznym światku. Pełne plotek, przepychu, skandali i zepsucia przyjęcie jest kwintesencją złotej ery Hollywood. Beechamowie muszą podjąć decyzję, która zaważy na ich przyszłości.

ID produktu: 1097695676
Tytuł: Na Hester Street topnieje śnieg
Autor: Waugh Daisy
Tłumaczenie: Błaszczykiewicz Paulina
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 448
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-07-03
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 34 x 207 x 132
Indeks: 14921193
średnia 4,5
5
9
4
10
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
20 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
08-09-2017 o godz 11:12 przez: Ewa Siekielewska | Zweryfikowany zakup
Bardzo, bardzo dobra, świetne czytadło! Polecam goraco!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-08-2014 o godz 13:20 przez: knigoholiczka
Ciekawe są takie książki. Miejscami ciekawa, w innych miejscach blisko było bym odłożyła ją bez przeczytania do końca. Niewiele brakowało bym wydała negatywną opinię. Bardzo nierówny poziom, chociaż fajne doznanie literackie.
Fabuła to jedna z tych rzeczy, które mi się podobały. Akcja dzieje się w pierwszej połowie XX wieku. To historia małżeństwa Eleanor i Maxa, którzy pracują w branży filmowej. Nie jest to jednak romans, chociaż jego elementy można znaleźć w książce.
To raczej pokazanie jak wielka jest wiara matki w dziecko. Z pewnych powodów przez jakiś czas nie mogła opiekować się córką, zostawiła ją z matką. Gdy wraca okazuje się, że jej matka nie żyje, a o malutkiej Ishy nie ma informacji, co wskazuje na to, że nie żyje. Eleanor nie wierzy w to i przez lata, wbrew wszystkim i rozsądkowi stara się dojść prawdy, zrozumieć co się stało.
Bardzo podobało mi się umieszczenie akcji w czasie wielkiego kryzysu giełdowego i pokazanie jak to wydarzenie wpłynęło na życie ludzi. Drugi watek, który mnie zaciekawił to wątek pożaru w firmie, w której pracowała Eleanor.
Kolejny raz potwierdziło się, że nie zawsze na tylnej części okładki ujęto sedno książki. uważam, że w tym konkretnym przypadku skupiono się w za dużym stopniu na mniej ważnym wydarzeniu, a pominięto to, co ważne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
06-02-2017 o godz 21:36 przez: adata
Na Hester Street topnieje śnieg” to powieść, która zabiera nas w lata dwudzieste (i wcześniejsze) ubiegłego wieku. Słynne małżeństwo Hollywood, otoczone przepychem, rozgłosem i gronem równie sławnych znajomych, przechodzi bardzo poważny kryzys. Jednocześnie patrząc na tych dwoje ludzi nikt nie spodziewa się jak tragiczną przeszłość zostawili za sobą. Przeszłość, której nie mogą zapomnieć, zostawić, a z którą żyć jest im coraz trudniej. Trwać w takim stanie nie jest dobrze , co zrobić by iść dalej – nie wiadomo… Przyznaję, że mam mieszane uczucia wobec tej książki. Z jednej strony sam sposób ukazania głównego wątku nie do końca mnie przekonał, z drugiej z kolei, sugestywnie opisana atmosfera Nowego Jorku z początków XX w.: Manhattan przyjmujący imigrantów napływających z Europy, nieludzkie warunki pracy, wyzysk, bieda… a kilkanaście lat później złote lata Hollywood, przyjęcia niczym u Jay’a Gatsby’ego, spotkania królów i królowych przemysłu filmowego i nagły, giełdowy krach na Wall Street – to wszystko sprawiło, że powieść czytałam z ciekawością osoby, która zadaje pytania o to jak kiedyś było, albo przynajmniej być mogło. I myślę sobie, że to jest główny walor tej książki. Z podróży w czasie jestem zadowolona. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-07-2014 o godz 18:11 przez: zezzzowata
Jak to się mówi nie sposób się było oderwać. Ta książka napisana jest z taką intensywnością emocji, że rzeczywiście zapada się w nią i każde oderwanie się od czytania powoduje pewien dyskomfort. Wciąga ta historia, bo ładnie jest budowania wokół głównego motywu aura tajemnicy. Wiadomo wielka gwiazda, wielkie ryzyko utraty wszystkiego, więc i tajemnica musi być adekwatnej rangi. Poznanie jej nie rozczarowuje, bo jest ona bardzo ludzka, naturalna. Gdyby Waugh wymyśliła coś bardzo spektakularnego, bądź dziwacznego to myślę, że po prostu by pogrążyła swoją książkę. Uczyniła ją tanią sensacją, a tak jest to książka mądra i egzystencjalnie prawdziwa. Językowo, stylistycznie ta książka także jest bardzo ciekawa. To taki rodzaj eleganckiej prostoty. Tak też wyobrażałam sobie małżeństwo Beechamów. Jako ludzi prostych, ale nie prostackich. Mających naturalną elegancję, klasę. Jak przyjrzymy się ich życiu, a w końcu poznajemy ich w młodym wieku i potem już jako ludzi dojrzałych to dostrzeżemy w nich ten sam rodzaj pasji, ale i właśnie pewnej klasy. Zresztą to widać w rozmowach jakie prowadzi Eleanor z przyjaciółką w fabryce, a potem z detektywem. Jest to bardzo spójna postać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-07-2014 o godz 13:48 przez: himalaistka
Nastrojowa powieść „Na Hester Street topnieje śnieg” wprowadzi czytelnika w świat dużych niepokojów ekonomicznych i społecznych. Początek XX wieku jak wiadomo był okresem, kiedy rodziły się związki zawodowe, wrastała świadomość robotników, rodziło się kino, wielkie fortuny. Na tle tych procesów brytyjska autorka pokazała bardzo dojmującą historię małżeństwa, które w wyniku tych burzliwych procesów musiało salwować się ucieczką do Kalifornii. Jednak w Nowym Jorku zostawili córeczkę. Jeśli szukacie powieści dającej nadzieję, ale taką prawdziwą, wyrażoną bardzo przekonująco to koniecznie sięgnijcie po tę powieść. Opisana w niej historia robi wrażenie. Oddziałuje na emocje. Człowiek po jej przeczytaniu czuje się taki podbudowany, jakby przeżył jakiś przełom. Dobrze ona oddaje nagromadzenie się, spiętrzenie przeciwności i nagłe, niespodziewane ich rozładowanie. Dobrze ta powieść oddaje życie z ciężarem i moment, w którym ten ciężar się zrzuca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-07-2014 o godz 19:02 przez: WiwatKobiety
„Na Hester Street topnieje śnieg” będzie dla mnie książką ważną, nawet bardzo ważną, bo otworzyła mnie ona na przeżycia, jakich nie znałam. Pokazała mi, że nawet w największych zamętach życiowych należy wrócić do źródeł, do tego, co nas ukształtowało, co dawało nam siłę. Bo przecież zakończenie jest afirmacją tej siły, która pozwoliła Maxowi i Eleanor przetrwać najgorsze trudy i najgorsze lata. Pomimo, że jest w tej książce mocno zaakcentowany ważny problem walki robotników o lepsze jutro to nie jest to powieść polityczna. Raczej powiedziałabym, że jest to powieść zdradzająca wrażliwość społeczną autorki. I bardzo dobrze, że tak sobie wszystko obmyśliła. Mnie takie mieszanie problematyki społecznej, która rzutuje na życie prywatne się podoba. Poza tym świetnie to napisała. Czuło się w tym ducha rewolucyjnego, ducha walki ze strasznymi fabrykantami. Ja kibicowałam tej rodzinie, najbardziej szkoda mi było bubbeh.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-07-2014 o godz 18:57 przez: romulus
Te gwiazdy to nie mają łatwego życia w tym Hollywoodzie. Zresztą to zabawne, że ta powieść pokazuje, że duża część z nich, o czym powszechnie wiadomo miała bardzo mroczną przeszłość. Jednak o ile zazwyczaj w prasie brukowej tę przeszłość się piętnuje z pozycji moralne wyższości, o tyle w tej powieści akurat nadaje jej się może nie pozytywną wartość, ale na pewno o wiele bardziej złożoną. Nie ma w tej powieści żadnych ekstrawagancji jest porządnie opisana historia, która może zaciekawić bardzo różnych czytelników. Jest na tyle uniwersalna, że po „Na Hester street topnieje śnieg” mogą sięgnąć różni czytelnicy. To jest książka dobrze napisana, przekonująca przede wszystkim opowieścią. Jest wielopłaszczyznowa i dzięki temu można ją sobie czytać na kilka sposobów. I to myślę jest jej najważniejszą zaletą. Ta różnorodność interpretacji jakie daje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-07-2014 o godz 11:30 przez: samotny od 2002
Nastrój tej powieści jest taki melancholijny, zupełnie jak w najlepszych powieściach Fitzgeralda, który doskonale przecież znał specyfikę Hollywoodu. Walka o przetrwanie w tym brutalnym świecie intrygantów to temat bardzo literacki, ale Daisy Waugh pogłębiła go o zupełnie inny wymiar, którego chyba jeszcze nikt nie podejmował. Pokazała, że tak powiem podświadomość Hollywoodu, który został przecież zbudowany głównie przez emigrantów z Europy, którzy wraz z marzeniami przywieźli także wiele tajemnic. Maximilian i Eleanor są więc jednymi z wielu, którzy musieli zmagać się z takim obciążeniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-07-2014 o godz 08:56 przez: onnaaaaaaa
Bardzo piękna, zmysłowa, jednocześnie przepełniona melancholią, smutkiem, nadzieją i miłością... Tak wydała mi się ta powieść, gdy spojrzałam na jej okładkę. Dobrze oddaje ona także ducha epoki. Akcja dzieje się na początku XX wieku, w zasadzie u progu Wielkiego Kryzysu, załamania na giełdzie na Wall Street, dokładnie rzecz ujmując w Hollywood, wśród gwiazd. W retrospekcjach narratora, wspomnieniach Eleanor Beecham wracamy także do wydarzeń sprzed dwudziestu lat, jakie miały miejsce w Nowym Jorku. Naprawdę piękna książka o tajemnicy z przeszłości i wielkiej miłości rodziców.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-07-2014 o godz 13:02 przez: atronomiczny
Hollywood lat 30-ych to miejsce, w którym działa Chaplin, zresztą ciekawie opisany w tej powieści, ale także małżeństwo Beechamów, a właściwie to Beekamów. Dość tajemnicze i wydające co roku, tego samego dnia przyjęcie, które ma bynajmniej inną przyczynę niż myślą jego goście. Zarówno Max jak i jego żona stanęli na skraju rozpadu związku. On ma kochankę, ona ma niejasną relację z producentem, którego Max mówiące delikatnie nie lubi. Ważną częścią tej układanki będą listy jakie dostanie przyjaciółka po fachu naszych bohaterów, a prywatnie żona Charliego Chaplina.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-07-2014 o godz 10:54 przez: AndrzejObecny!
Kwestie społeczne, ba nawet historyczne splatają się w tej powieści z kwestiami osobistymi. Daisy Waugh pokazuje swoich bohaterów jako elementy procesów ekonomicznych i takich cywilizacyjnych. Pokazuje, na bardzo dobitnym przykładzie, jak bardzo nasze egzystencje, szczęście, pomyślność zależy nie tylko od nas samych, ale i od warunków społecznych. Pokazuje także, że talent, przynajmniej w takim kraju jak USA, jest narzędziem do wybawienia ze złego położenia. Jednak wcześniejsza egzystencja zawsze odciska piętno i naznacza człowieka niemal na całe życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-07-2014 o godz 21:21 przez: Agnieszka Wesołek
Daisy Waugh mnie tak poruszyła, że do dziś czuję jeszcze tamte emocje. Nie wiem czy bardziej wątkiem nowojorskim czy tym związanym z tym krwiopijcą detektywem. Co za nieudacznik i cwaniak. Bezczelny typ. Jak on śmiał wystawić taki rachunek i jak bez żadnych nawet kontrargumentów przyjął propozycję Eleanor. Cały ten Hollywood też mi się kompletnie spodobał. Co to za ludzie tam pracują, coś okropnego. Tak tutaj sobie narzekam na bohaterów, ale to dlatego, że to świetna powieść. Jak widać budząca bardzo żywe reakcje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-07-2014 o godz 07:12 przez: adidos
Jeśli Hollywood przemienia Kopciuszka w piękną Królewnę, to Nowy Jork zdecydowanie z pięknej Królewny czyni Kopciuszka. Dialektyka sił formujących tych miast, poniżenia i awansu, sukcesu i walki o przeżycie to główne motywy tej powieści. W centrum jest wielka tragedia osobista młodych ludzi, którzy nawet po upływie dwóch dekad nie mogą przestać myśleć o pewnej sprawie z przeszłości. Spodobało mi się, że większy nacisk położony został na postać Eleanor i to właściwie ona jest główną bohaterką tej powieści.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-07-2014 o godz 20:32 przez: Nowonarodzona77
Powiedziałabym, że ta powieść jest w najlepszym tego słowa znaczeniu prorobotnicza. Dawno nie czytałam tak emocjonalnie, ale i faktograficznie oddanego losu robotnika na początku poprzedniego stulecia. To także powieść o ciężkim losie emigrantów, o tym jak Nowy Świat – Nowy Jork – wchłaniał ich, eksploatował, wyrzucał poza nawias. Życie w skandalicznych warunkach, walka o przetrwanie, choroby, nędza, wykorzystywanie seksualne w pracy. Daisy Waugh oddała to wszystko bardzo przekonująco.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-07-2014 o godz 16:47 przez: Twoja Edyta
Jakby patrzeć na tradycje powieściowe to Daisy Waugh napisała powieść w duchu powieści pozytywistycznych, które opisywały różne warstwy społeczne, pokazywały światy o jakich nie chciała dotychczas opowiadać literatura. Jednak Daisy Waugh ma o wiele więcej talentu pisarskiego od dobrze nam znanych pisarzy polskich, więc i jej powieść zupełnie inaczej się czyta. On czytelnika jest w stanie zaciekawić. NA HESTER STREET TOPNIEJE ŚNIEG według mnie zasługuje na co najmniej 5 gwiazdek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-07-2014 o godz 10:12 przez: ikra-NRD
Spotykają się w tej książce ludzie mający różne doświadczenia, pozycję, marzenia i problemy. O każdej z postaci jesteśmy w stanie powiedzieć coś więcej, bo są opisani dość dobrze. Na przykład detektyw – wiemy ile ma dzieci, w jakiej jest kondycji finansowej, ale i wiemy, że jest człowiekiem małym i korzystającym z sytuacji. Ma jednak wystarczająco dużo wstydu by przystać na ostateczną propozycję Eleanor, która pomyślała także o jego pracownicy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-07-2014 o godz 06:39 przez: bitte
Lekka powieść, ale jednak o czymś. Miło się ją czyta i z dużą satysfakcją. Bardzo filmowa. Łatwo sobie tę fabułę wyobrazić właśnie jako kolejne sceny w filmie. Zresztą ma ona taki metapoziom, który jest zasugerowany na końcu. Maximilian Beecham przecież swoją historię ubiera w formę scenariusza, życie pisze mu zakończenie, a on może zrobi z tego doskonały film, który znów przywróci go na szczyt. American dream... po prostu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-07-2014 o godz 08:06 przez: Henrietta
Jakby to jednym słowem określić? O czym jest ta powieść? Chyba o tym, żeby nigdy, przenigdy nie tracić nadziei. Że miłość jest najważniejsza, że tak silne, piękne uczucie jakie łączyło Eleanor i Maksa nie może się rozsypać. Nawet jeśli cały świat stanął na głowie. Straciło się pozycję zawodową czy pieniądze na giełdzie. No te lata, dwadzieścia dwa lata spędzone na (...) - świetnie to zostało opisane. Naprawdę. Chapeau bas!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-07-2014 o godz 20:56 przez: zsekularyzowany XXw
Maks i Eleanor Beechamowie to para z przeszłością. Typową, a jednocześnie bardzo jednak nietypową. Są niemal uosobienie Amerykańskiego Snu. Ale są także symbolem i przykładem mrocznej strony tego snu, jego kosztu. Dziś – to znaczy w powieściowym czasie teraźniejszym – są gwiazdami kina. Osobami, które dzięki swoim talentom (muzycznemu i aktorskiemu) weszli na szczyt. Czy jednak ich droga do sukcesu była łatwa? Bynajmniej...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2014 o godz 19:26 przez: karate-kid
Bożesz ty mój, jak ja nie cierpiałem tej piranii Butcha. Ten facet od początku mi się nie podobał. Odbierałem go jako postać fałszywą, taką która podpisałaby kontrakt z samym diabłem. Jako postać mefistofeliczna został bardzo dobrze pokazany. Przewrotny, fałszywy, cyniczny, szukający we wszystkim okazji do szeroko rozumianego zysku. I przede wszystkim tak fałszywie przymilny, przyjacielski, zatroskany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gra w ludzi
4.2/5
26,54 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Autoboyography
4.4/5
28,21 zł
43,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Arabskie opowieści
5/5
29,40 zł
44,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Doktor sen
5/5
13,24 zł
14,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarny flaming
4.2/5
29,18 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa One Last Stop
4.3/5
26,93 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Odwet
4.9/5
29,17 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Hoxha
4.5/5
45,38 zł
69,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers
4.7/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Carrie
5/5
11,72 zł
16,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Islamskie fatum
4.6/5
29,17 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bruno Whatever
4.2/5
25,92 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom
5/5
29,82 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego