Mózg i serce. Magiczny duet (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 37,90 zł

37,90 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

Umiejętność wykorzystywania potęgi umysłu i mocy serca przynosi nadzwyczajne efekty.

W ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele książek, których autorzy przekonują o możliwości reorganizacji struktury mózgu człowieka. Jednym z nich jest James Doty, wybitny neurochirurg, który jako pierwszy opowiedział o nadzwyczajnych efektach umiejętnego wykorzystywania potęgi umysłu i mocy serca.

James Doty pochodzi z Lancaster, niewielkiego miasta położonego na obrzeżach kalifornijskiej pustyni. Wychowywał się w ubogiej rodzinie, obciążonej doświadczeniami związanymi z alkoholizmem ojca i przewlekłą depresją matki ze skłonnościami samobójczymi, przykutej do łóżka po przebytym udarze. W ówczesnym, przygnębiającym życiu dwunastoletniego Jamesa nie było widoków na przyszłość, ale podczas wakacji w 1968 roku nieoczekiwanie wszystko się zmieniło. Pewnego dnia, jeżdżąc po smutnym, rodzinnym miasteczku na swoim rowerze, pomarańczowym sting-rayu, znalazł się nieopodal niewielkiego, podupadłego centrum handlowego i przypadkiem wstąpił do sąsiadującego z nim sklepu z rekwizytami iluzjonistycznymi. Poznał tam Ruth, kobietę, która przekazała mu magiczną umiejętność – nauczyła go, jak ulżyć sobie w cierpieniu i wyzwolić zdolność do wyrażania najgłębszych pragnień.

James pod okiem Ruth sumiennie wykonywał zadane ćwiczenia i stosował się do jej nauk. Osiągnął nadspodziewane efekty – został wybitnym neurochirurgiem i odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą, zdobył fortunę, o jakiej nawet nie marzył. Nie docenił jednak głównego przesłania Ruth i doznał życiowej klęski. Stanął wtedy przed decydującym wyborem między sprzeniewierzeniem się danej Ruth obietnicy i zaspokajaniem własnych ambicji a pogodzeniem się z bankructwem i podążeniem za głosem serca.

"W tej książce została opowiedziana niezwykła historia o dążeniach neurochirurga do rozwikłania tajemnicy wzajemnych powiązań ludzkiego mózgu i serca. Życie Jamesa Doty’ego – począwszy od pewnego zdarzenia w jego dzieciństwie, kiedy to prosty akt dobroci odmienił jego losy, po założenie Centrum Badań nad Empatią Międzyludzką na Uniwersytecie im. L. Stanforda – jest przykładem, jak każdy może zmienić własne losy. Wszyscy nosimy w sobie zdolność do uczynienia naszego świata miejscem zamieszkałym przez ludzi obdarzonych umiejętnością współodczuwania. Jestem przekonany, że ta inspirująca opowieść poruszy wielu czytelników, że otworzą oni serca i uświadomią sobie, że mogą wiele zrobić dla innych."
Dalajlama

"W książce »Mózg i serce. Magiczny duet« jej autor opowiedział o podróży mającej na celu poznanie tajemnic ludzkiego umysłu i mózgu. James Doty, neurochirurg, napisał ujmującą historię o odwadze i współodczuwaniu."
Daniel Goleman, doktor psychologii, autor Inteligencji emocjonalnej

"»Mózg i serce. Magiczny duet« to wciągająca lektura poświęcona odkrywaniu. Osobiste doświadczenia Jamesa Doty’ego, neurochirurga, są inspiracją do wykorzystywania mocy intuicji i empatii, do przekształcania za ich pomocą własnego życia i ulepszania naszego świata. Każdy powinien przeczytać tę książkę, ponieważ być może odkryje magiczną moc i potęgę swego umysłu i odnajdzie w sobie zdolność do uzdrowienia własnego i naszego wspólnego życia."
Daniel J. Siegel, lekarz medycyny, profesor psychiatrii, autor "Psychowzroczności"

"Poruszające wspomnienia poświęcone sile współodczuwania i życzliwości. Neurochirurg, James Doty, dzieli się swoją inspirującą opowieścią o okresie dojrzewania, kiedy to tkwił w pułapce bez wyjścia, o przyjęciu daru, który odmienił jego życie, osiągnięciu ogromnego sukcesu i utracie wszystkiego, co zdobył, i o odkrywaniu tajemnicy kształtowania umysłu, na które w równym stopniu wpływ mają serce i mózg."
Adam Grant, doktor psychologii organizacji, autor "Dawaj i bierz"

"Książkę Jamesa Doty’ego, dzięki niezwykle nastrojowemu opisowi osobistych przeżyć jej autora i jego gotowości do podzielenia się doświadczeniami z pracy nad sobą, zaliczam do prawdziwych klejnotów."
Abraham Verghese, doktor medycyny, autor "Powrót do Missing"

ID produktu: 1133838735
Tytuł: Mózg i serce. Magiczny duet
Tytuł oryginalny: Into the Magic Shop
Autor: Doty James R.
Tłumacz: Justyna Marlena
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 340
Data premiery: 2016-11-23
Rok wydania: 2016
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20589905
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego