Mózg i serce. Magiczny duet (okładka zintegrowana)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Umiejętność wykorzystywania potęgi umysłu i mocy serca przynosi nadzwyczajne efekty.

W ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele książek, których autorzy przekonują o możliwości reorganizacji struktury mózgu człowieka. Jednym z nich jest James Doty, wybitny neurochirurg, który jako pierwszy opowiedział o nadzwyczajnych efektach umiejętnego wykorzystywania potęgi umysłu i mocy serca.

James Doty pochodzi z Lancaster, niewielkiego miasta położonego na obrzeżach kalifornijskiej pustyni. Wychowywał się w ubogiej rodzinie, obciążonej doświadczeniami związanymi z alkoholizmem ojca i przewlekłą depresją matki ze skłonnościami samobójczymi, przykutej do łóżka po przebytym udarze. W ówczesnym, przygnębiającym życiu dwunastoletniego Jamesa nie było widoków na przyszłość, ale podczas wakacji w 1968 roku nieoczekiwanie wszystko się zmieniło. Pewnego dnia, jeżdżąc po smutnym, rodzinnym miasteczku na swoim rowerze, pomarańczowym sting-rayu, znalazł się nieopodal niewielkiego, podupadłego centrum handlowego i przypadkiem wstąpił do sąsiadującego z nim sklepu z rekwizytami iluzjonistycznymi. Poznał tam Ruth, kobietę, która przekazała mu magiczną umiejętność – nauczyła go, jak ulżyć sobie w cierpieniu i wyzwolić zdolność do wyrażania najgłębszych pragnień.

James pod okiem Ruth sumiennie wykonywał zadane ćwiczenia i stosował się do jej nauk. Osiągnął nadspodziewane efekty – został wybitnym neurochirurgiem i odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą, zdobył fortunę, o jakiej nawet nie marzył. Nie docenił jednak głównego przesłania Ruth i doznał życiowej klęski. Stanął wtedy przed decydującym wyborem między sprzeniewierzeniem się danej Ruth obietnicy i zaspokajaniem własnych ambicji a pogodzeniem się z bankructwem i podążeniem za głosem serca.

"W tej książce została opowiedziana niezwykła historia o dążeniach neurochirurga do rozwikłania tajemnicy wzajemnych powiązań ludzkiego mózgu i serca. Życie Jamesa Doty’ego – począwszy od pewnego zdarzenia w jego dzieciństwie, kiedy to prosty akt dobroci odmienił jego losy, po założenie Centrum Badań nad Empatią Międzyludzką na Uniwersytecie im. L. Stanforda – jest przykładem, jak każdy może zmienić własne losy. Wszyscy nosimy w sobie zdolność do uczynienia naszego świata miejscem zamieszkałym przez ludzi obdarzonych umiejętnością współodczuwania. Jestem przekonany, że ta inspirująca opowieść poruszy wielu czytelników, że otworzą oni serca i uświadomią sobie, że mogą wiele zrobić dla innych."
Dalajlama 

"W książce »Mózg i serce. Magiczny duet« jej autor opowiedział o podróży mającej na celu poznanie tajemnic ludzkiego umysłu i mózgu. James Doty, neurochirurg, napisał ujmującą historię o odwadze i współodczuwaniu."
Daniel Goleman, doktor psychologii, autor Inteligencji emocjonalnej

"»Mózg i serce. Magiczny duet« to wciągająca lektura poświęcona odkrywaniu. Osobiste doświadczenia Jamesa Doty’ego, neurochirurga, są inspiracją do wykorzystywania mocy intuicji i empatii, do przekształcania za ich pomocą własnego życia i ulepszania naszego świata. Każdy powinien przeczytać tę książkę, ponieważ być może odkryje magiczną moc i potęgę swego umysłu i odnajdzie w sobie zdolność do uzdrowienia własnego i naszego wspólnego życia."
Daniel J. Siegel, lekarz medycyny, profesor psychiatrii, autor "Psychowzroczności"

"Poruszające wspomnienia poświęcone sile współodczuwania i życzliwości. Neurochirurg, James Doty, dzieli się swoją inspirującą opowieścią o okresie dojrzewania, kiedy to tkwił w pułapce bez wyjścia, o przyjęciu daru, który odmienił jego życie, osiągnięciu ogromnego sukcesu i utracie wszystkiego, co zdobył, i o odkrywaniu tajemnicy kształtowania umysłu, na które w równym stopniu wpływ mają serce i mózg."
Adam Grant, doktor psychologii organizacji, autor "Dawaj i bierz"

"Książkę Jamesa Doty’ego, dzięki niezwykle nastrojowemu opisowi osobistych przeżyć jej autora i jego gotowości do podzielenia się doświadczeniami z pracy nad sobą, zaliczam do prawdziwych klejnotów."
Abraham Verghese, doktor medycyny, autor "Powrót do Missing"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Mózg i serce. Magiczny duet
Podtytuł: Prawdzia historia neurochirurga, który odkrył tajemnicę ludzkiego umysłu i sekrety serca
Autor: Doty James R.
Tłumaczenie: Justyna Maja
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-11-22
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 27 x 154
Indeks: 20350192
 
średnia 4,5
5
31
4
12
3
5
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
5/5
04-12-2016 o godz 23:57 przez: Erna Eltzner
Ciało i umysł — jedno wpływa na drugie, są nierozerwalne. Często słyszymy o czysto fizycznych chorobach wywoływanych przez emocje. Często sami zmagamy się z wieloma problemami, ogromem stresu, zapominamy o empatii. Jak odnaleźć równowagę?

James R. Doty jest wybitnym neurochirurgiem. Mimo wielu obowiązków znalazł czas, aby napisać książkę i podzielić się z ludźmi swoimi przeżyciami. Przyszedł na świat w biednej rodzinie, gdzie od samego początku spadła na niego lawina kłopotów. Jego matka chorowała na depresję, ojciec był alkoholikiem. Jim musiał troszczyć się o rodziców i brata. Wszystko odmienia się, gdy w wieku dwunastu lat chłopak trafia w sklepie iluzjonistycznym na kobietę o imieniu Ruth, która uczy Jamesa wielu pożytecznych lekcji. Lekcji sprawiających, że można uwierzyć w swoje możliwości, sięgnąć po marzenia, dotrzeć do upragnionego celu.

Początkowo sądziłam, że to książka o charakterze typowo naukowym. Do lektury zachęciła mnie rekomendacja samego Dalajlamy, postaci ważnej i godnej zaufania. Wcześniej nie słyszałam o autorze, postanowiłam nadrobić zaległości. Kłamałabym, gdybym stwierdziła, iż wydanie nie podbiło mojego serca. Jest przepiękne. Egzemplarz idealnie sprawdzi się w roli prezentu, ponieważ szata graficzna idealnie pasuje do treści. Treści skłaniającej do wielu przemyśleń. Muszę zaznaczyć — trudno zaklasyfikować tę pozycję. Poradnik? Raczej nie. Chyba najtrafniej można całość uznać jako autobiografię z morałem, rozwikłującą zagadki. Odpowiadającą na wiele pytań, które prawdopodobnie każdy z nas zdążył sobie zadać. Sporo osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż harmonia pomiędzy poznaniem i emocją jest kluczem do uzyskania spokoju. Czy można udowodnić prawdę tego stwierdzenia? Doty postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom, w zajmujący sposób przekazał swoją wiedzę, zbieraną latami. Zaufałam jego opiniom.

Bycie lekarzem zobowiązuje. To zawód bardzo ceniony, wymagający też poświęceń. James Doty opisuje perypetie, które mu towarzyszyły przez lata kariery. Szczerze przyznaje, że sukces momentami uderzał mu do głowy i zapominał o szczerym uśmiechu. Zamiast tego cechowała go buta i arogancja. Stres towarzyszył mu ciągle, szukał tanich rozrywek mających pomóc mu w radzeniu sobie z nadszarpniętymi nerwami. Autor pokazuje popełniane przez siebie błędy, nie tworzy otoczki idealnego anioła. Przyznaje, że kłopoty były potrzebne, aby móc zastanowić się nad sobą, przyszłością. I po raz kolejny pochylić nad lekcjami pozostawionymi przez Ruth. A te powinien poznać każdy.

Ruth nauczyła Jamesa czterech sztuczek. Relaksacji ciała, oswajania umysłu, otwierania serca i precyzowania zamierzeń. Ta trzecia jest najważniejsza, acz bardzo trudna. Podobnie umiejętność wizualizowania i wiary. Mimo potknięć, mimo załamań. Doty przyznaje, że nie doceniał roli serca. To ono wysyła mnóstwo sygnałów do mózgu, o dziwo więcej niż mózg do serca. Są naczyniami połączonymi, katastrofą grozi zaniedbanie jednego z nich. Ta komunikacja pełni specyficzną rolę, warto sobie ją uświadomić, w czym pomaga lektura książki. Już na studiach James zorientował się, że wiedza nabyta dzięki Ruth przyda mu się w późniejszych latach.

Niektórzy zapewne stwierdzą, że ta publikacja jest aż zbyt uduchowiona. Osobiście lubię tego typu klimaty, jednak należy pamiętać — Doty podszedł do sprawy profesjonalnie, również w roli lekarza i nauką popierał swe tezy. Warto przytoczyć stwierdzenie, iż „jego religia to życzliwość”. Czyż nie do tego powinna sprowadzać się rzeczywistość? Często okrutna, ale cudownie okazywać szczere dobro, bezinteresownie. Początki z książką Jamesa mogą być trudne. Nie zniechęcajcie się — warto przystanąć, pomyśleć, poczuć. Posiadamy wiele, choć trudno korzystać z dostępnych możliwości. Brak w tym różdżki sprawiającej, że każde zamierzenie się uda, bez wkładu własnego. „Mózg i serce. Magiczny duet” czarodziejsko nastawia na ciężką pracę.

To wspaniała historia, bardzo szczera. Ukłon w stronę osoby, która pomogła autorowi w całym jego życiu, uświadomiła mu proste prawdy, choć ciężkie w odkryciu. Czasem o nich zapominamy, nie zauważamy ich. James R. Doty sprawia, że wszystkie mądre słowa ciągle krążą w głowie.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
09-11-2016 o godz 14:43 przez: ptaszek
Fajne świadectwo o tym, że jak się chce to można osiągnąć wiele. I refleksja , że życiowe priorytety też się często zmieniają.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
07-02-2017 o godz 09:01 przez: Marta Zagrajek
Biorąc tę książkę do ręki spodziewałam się popularnonaukowej lektury o zabarwieniu emocjonalnym. Dostałam emocjonującą opowieść o zabarwieniu naukowym. Czy byłam tym faktem zirytowana? Nie, bo czytając książkę Jamesa R. Doty’ego i znając wiele metod medytacji wiem, jak wielką siłą jest nasz umysł. Doskonale wiem, jak wizualizacja może wpływać na nasze życie i wiem, że to nie jest bajka wymyślona na potrzeby poradników z cyklu „jak żyć”. Bałam się, że „Mózg i serce. Magiczny duet” to będzie książka podobna do pseudonaukowego bełkotu Osho, ale ona postanowiła pozytywnie mnie zaskoczyć. Często przy tego typu książkach, które nawigują nas po określonych technikach, mających ulepszyć nasze „ja”, reagujemy sceptycyzmem i zamykamy nasz umysł. W przypadku bredni pokroju Osho to jest jak najbardziej wskazane, natomiast Doty opisuje wpływ tych technik na jego życie. Mamy prosty przekład teoria-praktyka, który zdecydowanie bardziej przemawia do naszej racjonalności niż poradniki wypełnione technikami medytacji. Całość recenzji na zukoteka.blox.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-07-2021 o godz 15:45 przez: Agnieszka Pluto-Prądzyńska
Wspaniała opowieść o życiu i możliwościach, które pojawiają się w najmniej oczekiwany sposób, gdy jesteśmy gotowi o nie poprosić , zauważyć je i być wdzięczni. To lekcja dla każdego kto chce inaczej spojrzeć na życie i zmienić to co dotąd wydawało się niemożliwe do zmiany. To też przewodnik po relaksacji i wizualizacji poparty wieloma przykładami z życia autora, chłopca z biednego domu, który dzięki nauce wizualizacji zostaje uznanym neurochirurgiem, a otwarcie przestrzeni serca owocuje założeniem pierwszej w świecie Katedry Empatii przy Uniwersytecie Stanforda. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-05-2018 o godz 08:46 przez: Romualda
To opowieść , która może dotyczyć każdego z nas. Nieważne kim się stajemy , co chcemy osiągnąć .... pokora jest nam niezbędna w życiu. Wspaniale napisana książka opowiadająca o drodze człowieka , który dzięki technikom uspakajania umysłu dotarł tam, gdzie sobie wymarzył . Droga pełna zakrętów , które wszyscy w życiu przezywamy . Triumfy, których tak oczekujemy . Niepokorność i brak cierpliwości , tak znany nam wszystkim ...... Chwila dla siebie .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-09-2017 o godz 10:41 przez: boss_uf
To niezwykła historia samego autora, która ukazuje nam siłę, której na co dzień nie widzimy, a która może mieć niezwykłą moc sprawczą. Nie jest to jednak historia z cyklu "nie z tej ziemi", nie znajdziemy tutaj również odnośników do religii i wierzeń. To opis doświadczeń, który zmusza czytelnika do refleksji na temat tego kim jest człowiek, jako istota. Frapująca pozycja. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-02-2020 o godz 09:21 przez: Klaudia Klekotka
To jest najpiękniejsza książka, jaką przeczytałam ! Wskazówki w niej zawarte sprawiają, że życie staje się piękniejsze i ciekawsze. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto potrzebuje zmiany w swoim życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
26-01-2018 o godz 10:57 przez: Renata Tomaszewska
Gdyby była skała do 10, to właśnie tak bym tę książkę oceniła. Jest to swego rodzaju Biblia, poradnik, przewodnik. Przeczytajcie i polecajcie innym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
5/5
02-12-2016 o godz 14:13 przez: ania89
na jesienny spadek wiary w siebie i swoje możliwości! Zdecydowanie podnosi na duchu :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Skazana Ornacka Ewa
4.6/5
26,26 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.7/5
24,10 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziedzictwo krwi Wen Zhao Amelie
4.3/5
28,56 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fundacja Asimov Isaac
4.8/5
26,18 zł
34,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego