Moja walka. Tom 1 (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Moja walka" — precyzyjna, wciągająca i bardzo mocna.

Autobiograficzna powieść, w której rzeczywistość przeraża bardziej niż najmroczniejsze skandynawskie kryminały. Literackie przedsięwzięcie na skalę porównywalną do cyklu Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu". Książka wielka w niejednym znaczeniu tego słowa.

Wszystko zaczęło się w Malmö, nocą 27 lutego 2008 roku, gdy trzydziestodziewięcioletni Karl Ove Knausgård rozpoczął analizę swojego życia. Po publikacji pierwszego tomu "Mojej walki" świat czytelniczy wstrzymał oddech… Autobiograficzna książka — opisująca intymne życie rodzinne i najbliższych — wzbudziła tak ogromne zainteresowanie i wywołała taki skandal, że wiele norweskich firm wywieszało oficjalne tablice zakazujące rozmawiania na temat tej powieści w pracy. Prawa do wydania "Mojej walki" zakupiło dziewiętnaście krajów, a krytyka światowa uznała ją za arcydzieło.

Powieść otwiera opis śmierci, od którego może zakręcić się w głowie.  Dalej pisarz Karl Ove — i jednocześnie bohater powieści — opowiada o swoim siłowaniu się z życiem, z samym sobą i własnymi ambicjami literackimi oraz o konfrontacji z ludźmi, którzy go otaczają.

Bohater jego opowieści nieustannie toczy dwie walki. Pierwszą — z przeszłością, okresem niemal całkowicie zdominowanym przez despotycznego ojca, ale także czasem dorastania, własnych poszukiwań i marzeń o niezależnym życiu. Druga to ciągła szarpanina z codziennością, wymagającą jednoczesnego bycia ojcem, mężem i pisarzem. Poza tym jest to etap pierwszych podsumowań i życiowych porządków, ściśle związanych ze śmiercią ojca.

Ta opowieść — pełna dociekliwych obserwacji i oryginalnych przemyśleń — przedstawia życie w świecie, który wydaje się kompletny, skończony, zamknięty. Ukazuje codzienność, fascynacje, ból, miłość, przyjaźń. Dotyka tego, co dobre, wrażliwe i przykre. W tajemniczy sposób buduje przestrzeń, w której można się zanurzyć.

Tytuł: Moja walka. Tom 1
Tytuł oryginalny: Min kamp 1
Seria: Moja walka
Autor: Knausgard Karl Ove
Tłumaczenie: Zimnicka Iwona
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: szwedzki
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-04-23
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Indeks: 14554728
 
średnia 5
5
6
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
18 recenzji
5/5
27-07-2014 o godz 12:30 przez: Monika Rzepka
Autor w bardzo bezpośredni sposób obrazuje nam swoją walkę z życiem. Tu nie ma żadnych ozdobników, przejaskrawień. Przedstawia te trudne walki ale i te błahe, które nawet na początku mnie irytowały i sobie myślałam " po co pisać takie bzdury". Jednak potem one właśnie w genialny sposób wprowadziły mnie we wrażliwość patrzenia na otoczenie oczami , rozumem i sercem autora. Znając już mojego bohatera Karla Ove nie mogę się doczekać , jak przeżyję z nim kolejne jego dni powszednie. Pasuje mi ta wrażliwość .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-05-2014 o godz 00:00 przez: Kardaliczka
"Moja walka" to wciągająca, mocna i autentyczna historia, która została doceniona przez miliony czytelników na całym świecie. W czym tkwi jej sukces? W tym, że jest to książka o codzienności, a jednocześnie o próbie poznania swojego umysłu, analizie przeszłości i jej wpływie na teraźniejszość, rodzinie, przyjaciołach i ludziach, którzy mają wpływ na nasze życie. Zmuszająca do refleksji nad własnym istnieniem i skłaniająca do próby poznania siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-06-2014 o godz 00:00 przez: Lancina
Wojny, kataklizmy, działanie żywiołów. To wszystko wydaje nam się przerażające i dowiadując się o podobnych zdarzeniach dziękujemy losowi, że nie spadły one na głowę nam. "Moja walka" to powieść Knausgarda, który nie miał takiego szczęścia. Jego wojną, kataklizmem i żywiołem okazało się jego własne życie - barwne, choć nie namalowane barwami szczęścia. Prawdziwa, autentyczna, a jednocześnie pozbawiona radości i pozytywności powieść.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-05-2014 o godz 00:00 przez: Tunka
Szczera, przerażająca, precyzyjna i niesamowicie wciągająca książka. Knausgard z taką lekkością opisuje swoje wspomnienia i wywleka na światło dzienne najmroczniejsze zakamarki swojej duszy, że momentami czytelnik zatraca się w tej opowieści niczym w najlepszej fikcji literackiej. A to samo życie - naznaczone bólem, cierpieniem, niełatwymi wyborami. "Moja walka" jest książką, której długo się nie zapomni.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-05-2014 o godz 00:00 przez: Barbora
Jeszcze przed premierą czytałam o tej książce, przeglądałam informacje...Już wtedy czułam, że muszę po nią sięgnąć.: Nie pomyliłam się, lektura tej książki pozostawiła wiele wrażeń i przemyśleń. Jest bardzo osobista, więc nie da się nad ot tak przejść nad nią do porządku dziennego. Chyba nie przesadzę, jak napiszę, że ta historia odcisnęła na mnie, jako na czytelniku piętno... polecam na pewno.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-05-2014 o godz 00:00 przez: witek_K
"Moja walka" to jedna z ciekawszych książek jakie przeczytałem w tym roku. Karl Ove opisuje własne życie, począwszy od lat, kiedy był żwawym buntowniczym nastolatkiem. Nie zapomniał podzielić się również pierwszymi rozczarowaniami. Autor pisze w sposób prosty i konkretny, co powoduje, że nie ma tu nieciekawych drobiazgów, a kawał dobrej biografii. Bardzo fajna książka, która polecam na wakacje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-05-2014 o godz 00:00 przez: Timaruk
Jestem w trakcie czytania kolejnego tomu. Zdecydowanie pierwsza część zmusza do sięgnięcia po kolejną. To co najbardziej poraża to autentyzm historii. Knausgard nie używa kwiecistego języka, stara się pisać bez ubarwień, prosto i konkretnie. Nie waha się przez opisywaniem niełatwych zdarzeń, choć musiało być to wielkim aktem odwagi. Książka na pewno pozostanie na długo w pamięci.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-04-2014 o godz 00:00 przez: Avatar
Kto powiedział, że życie jest nudne. Przy tej autobiografii nawet najstraszniejszy horror wydaje się bajką dla dzieci. Powieść dotyka tematów niezwykle delikatnych, czasem smutnych, czasem wesołych. Tytuł książki mówi sam za siebie - opowiada o walkach z codziennością, o bolesnej przeszłości i problemach które zwykle omijamy szerokim łukiem. Po prostu bestseller.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-05-2014 o godz 00:00 przez: Badulf
Książka wywarła na mnie naprawdę piorunujące wrażenie. Jest porównywana z "w poszukiwaniu straconego czasu", niestety nie czytałem Prousta więc trudno mi się na ten temat wypowiedzieć, ale wiem, że ta książka jest naprawdę niesamowita. Wgniata w fotel. To ciekawe, że autobiografia może zrobić takie wrażenie i stać się takim tematem do dyskusji rozważań. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-04-2014 o godz 00:00 przez: Holly
Czytałam fragmenty tej ksiażki wydane w języku angielskim. Chyba dziewięć krajów wykupiło prawa do publikacji, oczywiście anglojęzyczne pojawiły się wcześniej. Czekam bardzo na tą książkę, bo to co przeczytałem zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Powieść naprawdę porusza. Nie wiem czy jest jak "w poszukiwaniu straconego czasu" przekonam się jak przeczytam całość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-05-2014 o godz 00:00 przez: Katarina S
Istotnie, książka jest bardzo poruszająca i bardzo zapada w pamięć. Powieść to bowiem celna, konkretna, naznaczona gęstością emocji i niemal wstrząsająca. Podobno najtrudniejsze walki toczy się z samym sobą, ze swoimi słabościami i swoimi obawami. Tutaj mamy bardzo wyraźnie przedstawione owo studium psychologiczne, mimo że to trudna lektura, to polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-07-2014 o godz 11:17 przez: Anka
To co może zaskakiwać czytelnika, to bardzo szczere przedstawienie relacji ojciec - syn. Autor odważnie opisuje trudne kontakty z ojcem i jego alkoholizm, który doprowadził go do śmierci. Nie oszczędza drastycznych szczegółów, niczego nie ukrywa. Książkę czyta się jednym tchem. Ja nie mogę się doczekać kolejnych części przetłumaczonych na język polski.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-05-2014 o godz 00:00 przez: Guśka
Ciężko jest mi recenzować książki tak autentyczne i rzeczywiste, a jednocześnie tak przerażające i po prostu smutne. Jak dobra opinia o książce by nie była, odnoszę wrażenie, że wciąż jest za słaba, by ocenić odwagę autora, który potrafi tak szczegółowo opowiadać o swoich przeżyciach. Nie potrafię jej określić, musicie przeczytać ją sami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-05-2014 o godz 00:00 przez: Elsa
Poszukiwanie, odnajdywanie własnej drogi, rozliczenia z przeszłością, ta opowieść nie jest prosta, przeciwnie- jest uderzająca w swojej głębokości i porażająca w swojej prostocie. To musi zrobić wrażenie na każdym czytelniku. Życie ma tak wiele odcieni i niejednoznaczności.. polecam, warto sięgnąć. Mnie ta książka powaliła, tak po prostu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-07-2014 o godz 00:00 przez: Fidzia
Na takie książki naprawdę trafia się bardzo rzadko. Historia tak bardzo się podoba bo jest prawdziwa i całkowicie osadzona twardo a moim zdaniem nawet dość brutalnie w rzeczywistości. Ja bardzo doceniam takie książki ponieważ mówią one bezpośrednio o życiu, a nie o wymyślonych historiach. Szczerze polecam. Świetna lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-05-2014 o godz 00:00 przez: wdymka
Książka spodoba się wszystkim, którzy lubią zagłębiać się we własną psychikę, lubią analizować relacje międzyludzkie i potrafią docenić szczerość u drugiego człowieka, i nie boją się nagiej prawdy. Na pewno sięgnę po kolejne części. Mam nadzieję, że ukażą się one w Polsce. Ale skoro pierwsza wyszła, to następne też :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-05-2014 o godz 00:00 przez: Andzia
Ja niecierpliwie czekam na następne tomy, jeśli będą na tym samym poziomie (w co głęboko wierzę), to podziękowania dla wydawnictwa za staranne i solidne wydanie, ponieważ często będę wracać do tej pozycji. Naprawdę bardzo dobra i bardzo ciekawa książka. Osobiście gorąco polecam jej przeczytanie każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-07-2014 o godz 09:45 przez: kika
Super! Po prostu super! Znakomicie napisana, fascynująco snująca się opowieść codzienności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kruchy dom duszy Thorwald Jurgen
5/5
31,45 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Solaris Lem Stanisław
4.6/5
26,23 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bajki robotów Lem Stanisław
4.5/5
18,85 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czuły narrator Tokarczuk Olga
4.5/5
31,17 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fale Woolf Virginia
4.7/5
25,15 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lalka i perła Tokarczuk Olga
5/5
20,74 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
4.2/5
25,15 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Samosiejki Słowik Dominika
4.9/5
26,79 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Golem XIV Lem Stanisław
5/5
22,00 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Finalistka Janko Anna
5/5
30,89 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Modopolis Thomas Dana
4.7/5
28,30 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Eli, Eli Tochman Wojciech
5/5
27,60 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biała Maria Krall Hanna
5/5
27,84 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ludzie, ludzie... Woydyłło Ewa
5/5
20,74 zł
32,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego