Mitologia słowiańska (okładka  twarda, 10.2017)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Sprzedaje empik.com : 33,22 zł

33,22 zł 49,90 zł (-33%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Wybierz dostawę do salonu i odbierz przed Mikołajkami! Dotyczy produktów sprzedawanych przez Empik z wysyłką w 24 godziny.

"Mitologia słowiańska” Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony zabiera czytelników w fascynujący świat pradawnych Słowian oraz ich wierzeń. Autorzy, w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów i herosów, jak również postaci słowiańskiej demonologii. Tym, co wyróżnia "Mitologię słowiańską" spośród innych dostępnych tego typu książek jest przyjazny każdemu czytelnikowi język przedstawionych historii, pozbawiony naukowych, często trudno rozumianych terminów. Publikacja ta jest zbiorem fabularnych opowiadań ilustrujących treść słowiańskich mitów, jednak wszystkie kulturowo-historyczne składniki zawartych w niej tekstów – imiona bóstw i demonów, ich atrybuty i zachowania – zgodne są z wiedzą naukową. W połączeniu z atrakcyjną i przejrzystą formą narracji, czyni to niniejsza książkę atrakcyjną nie tylko dla badaczy historii Słowian, ale także miłośników literatury fantasy, gier komputerowych i wszelkich działań mających charakter rekonstrukcji przeszłości.

Od wydawcy:

Zakrawa na paradoks, że współczesny Polak dysponuje prawdopodobnie znaczniejszym zasobem wiadomości na temat mitologii greckiej, rzymskiej, być może nawet egipskiej czy mezopotamskiej, niż mitologii słowiańskiej, najbliższej mu kulturowo. Z niej przecież wyrasta w ogromnej mierze polski folklor, obrzędowość ludowa, a nawet liczne zwyczaje obecne w kulturze ogólnonarodowej (...).

Ze wstępu

Mitologia słowiańska jest pierwszym literackim opracowaniem podań i legend słowiańskich. Autorzy, w oparciu o aktualne opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów, herosów oraz postaci słowiańskiej demonologii. Publikacja jest zbiorem fabularnych opowiadań ilustrujących treść słowiańskich mitów, wzbogaconym o oryginalne ilustracje autorstwa Magdaleny Boffito.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1144724021
Tytuł: Mitologia słowiańska
Autor: Bobrowski Jakub , Wrona Mateusz
Wydawnictwo: Bosz
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 142
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-10-25
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 243 x 15 x 165
Indeks: 22301024
średnia 4,7
5
959
4
256
3
53
2
9
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
146 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
25-10-2017 o godz 23:22 przez: Biedkov | Zweryfikowany zakup
Jeśli interesuje Cię mitologia słowiańska w formie genialnych opowiadań - polecam gorąco. Książka dała mi ogromną satysfakcję i szczerze żałuje, że ma tylko 160 stron.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
24-11-2017 o godz 10:13 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
trzeba poznac swoje korzenie
Czy ta recenzja była przydatna? 3 2
5/5
03-04-2021 o godz 09:50 przez: Krzysztof Szymański | Zweryfikowany zakup
Świetny pomysł na przybliżenie źródeł naszej słowiańskiej tożsamości. Według mnie to lektura obowiązkowa zarówno do dorosłych, jak i nastolatków, która pozwala inaczej spojrzeć na naszą historię. Nie tylko starożytna Grecja i chrześcijański Rzym tworzyły nasze dzisiejsze zwyczaje, o czym warto się przekonać. Warto, by Mitologia słowiańska dołączyła do kanonu lektur, choć obecnie raczej nie ma na to szans. Hm... za to ostatnie zdanie pewnie trafię na stos...
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
10-01-2019 o godz 15:57 przez: Nowa | Zweryfikowany zakup
Już po przeczytaniu pierwszego fragmentu, możemy poznać mitologiczną genezę powstania wielu zjawisk na Ziemi - napisane zwięźle i przystępnie - daje do myślenia fakt dlaczego nie uczymy się o tym w szkołach - choćby dla wiedzy ogólnej obok mitologi greckiej, rzymskiej czy egipskiej. Moim zdaniem lektura obowiązkowa ! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-11-2018 o godz 17:55 przez: Sonia Kielerz | Zweryfikowany zakup
Długo, długo czekałam na taką formę mitologii słowiańskiej jaka zaproponowało nam wydawnictwo BOSZ, którego wydawnictwa bardzo lubię. Wreszcie można poznać NASZE mity, piękne historie na fundamentach których powstała kultura słowiańska. Dodatkowo przepiękne ilustracje.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
20-11-2017 o godz 19:32 przez: Łukasz | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, gorąco polecam. W ciekawy sposób opisuje nasze dawne wierzenia, "Mitologia słowiańska" wciąga w lekturę głębiej niż wir pod wodę. Jestem bardzo dumny z jej zakupu, to były świetnie zainwestowane pieniądze
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-01-2018 o godz 11:33 przez: anna dmitruk | Zweryfikowany zakup
Kupiłam synowi,jest bardzo zadowolony. Mitologia przedstawiona w bardzo przystępny sposób. Należy traktować ją jako wstęp do dalszych poszukiwań i studiów. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-12-2018 o godz 22:14 przez: Wanda | Zweryfikowany zakup
Zakupiłam dla wnusi na specjalne zamówienie jako prezent. Wnusia zadowolona. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-04-2019 o godz 08:07 przez: azb | Zweryfikowany zakup
Wszyscy którzy interesują się mitologią słowowian powinni ją przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
19-11-2017 o godz 09:22 przez: Sofokleja | Zweryfikowany zakup
Wpaniale napisana, piękne ilustracje.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-12-2021 o godz 00:45 przez: Anna Błaszkiewicz | Zweryfikowany zakup
Przyznaję Autorom, że „zakrawa na paradoks, że współczesny Polak dysponuje prawdopodobnie znaczniejszym zasobem wiadomości na temat mitologii greckiej, rzymskiej, być może nawet egipskiej czy mezopotamskiej, niż mitologii słowiańskiej, najbliższej mu kulturowo”. Dodałabym tu jeszcze mitologię nordycką. Niektóre biesy poznałam wcześniej dzięki Mickiewiczowi czy Sapkowskiemu. Bardzo się cieszę, że trafiłam na „Mitologię słowiańską” Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony. Autorzy zabrali mnie w cudowny świat dawnych wierzeń z czasów Peruna, Welesa, Mokoszy, Swaroga, Dadźboga, Rodzanic i różnych boginek, utopców, leszych, wąpierzy czy innych żmijów. Do tego zastosowano stylizowaną mowę rodem z klechd i opowiadań staropolskich. Całości dopełniają klimatyczne ilustracje Magdaleny Boffito. Zdecydowanie polecam tę pozycję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-07-2021 o godz 22:21 przez: Arkadiusz | Zweryfikowany zakup
Pewnego razu pomyślałem sobie, jakie to słabe, że uczą nas w szkołach o mitologii greckiej, rzymskiej, a nawet egipskiej, a tak naprawdę nie zna się własnej mitologii. Tak sięgnąłem po książkę, która pozwoliła mi spojrzeć na świat przez pryzmat wierzeń słowiańskich. Tekst w pełni zrozumiały i ciekawy, Zabrakło mi tu jednak zilustrowania symboli\talizmanów oraz skróconych definicji związanych z imionami bóstw słowiańskich. Uażam to za duży minus, ale jako wstęp do zapoznawania się z mitologią słowiańską, książka jest dobra.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2018 o godz 09:18 przez: Przemyslaw Sipta | Zweryfikowany zakup
Tematyka mitologi słowiańskiej jeszcze nigdy nie była tak przystępna dla przeciętnego czytelnika. Podzielona na trzy części książka zawierająca w sobie kompletna wiedzę zgromadzana w opracowaniach naukowych przez wybitne umysły humanistyczne przestawia ją w postaci łatwych do zrozumienia opowiadań. Całość okraszona przyjemnymi dla oka ilustracjami powstałymi za sprawą utalentowanej artystki. Całość warta gorącego polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-07-2021 o godz 13:13 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
W skrócie autorzy dobrze i kluczowo przedstawili większość naszej mitologii. Jedyne co mogę dodać to to że książka jest dość krótka przynajmniej dla mnie bo chciałbym więcej. Jeśli ktoś szuka przystępnego dzieła o mitologii to dobrze trafił Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-05-2022 o godz 09:58 przez: Justyna | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjna pozycja, bardzo przyjemnie się czyta. Bóstwa wplecione w opowieści, dzięki czemu łatwiej zrozumieć i zapamiętać każde z nich. Uwielbiam mitologię i to jest jedna z lepszych książek jakie czytałam. Polecam serdecznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-09-2021 o godz 11:22 przez: Piotr Bielawski | Zweryfikowany zakup
Obowiązkowa pozycja każdego SŁOWIANINA. Niestety aby odciąć nas od korzeni, uczą nas w szkole mitologi greckiej itp... Wpływy pewnych instytucji są destrukcyjny dla nas. Myślę, że pozycja powinna stać na półce u wielu z nas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-06-2021 o godz 01:06 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jestem oczarowana. Tak naprawdę bardziej znamy mitologie z innych kultur co jest w sumie przykre. Poprzez tą książkę zakochałam się w słowiańskich wierzeniach i niesamowitych historiach o stworzeniu świata, czlowieka itp.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-03-2022 o godz 19:52 przez: Anna Łupina | Zweryfikowany zakup
O, to jest "must have", "must know". Swietnie napisana i przeczytana. Układa mity słowiańskie. Wszystko ma rece i nogi, po kolei, jak u Parandowskiego z Grecją. Tyle, że słowiańska. Polecam dla starszych i młodszych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-06-2022 o godz 23:56 przez: Barbara | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa pozycja. Zwłaszcza dla zaczynających przygodę z mitologią słowiańską. Dość niepokojące ilustracje, które mnie osobiście się podobają, ale mam opory przed pokazywaniem ich młodszym dzieciom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-11-2022 o godz 10:23 przez: Beata | Zweryfikowany zakup
Super wprowadzenie do świata mitologii słowiańskiej, czyta się przyjemnie dzięki powieściowej narracji. Do tego przyjemny papier, twarda oprawa i ilustracje w ciekawym stylu. Polecam serdecznie :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Witkacy
5/5
66,52 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Beksiński 4
5/5
66,52 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Stan wojenny
5/5
60,26 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Baj. Malarstwo
5/5
20,15 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego