Minimalist (CD)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

 • 1. Shaker Loops 1 - Shaking and Trembling
 • 2. Shaker Loops 2 - Hymning Slews
 • 3. Shaker Loops 3 - Loops and Verses
 • 4. Shaker Loops 4 - A Final Shaking
 • 5. Facades
 • 6. Eight Lines
 • 7. Company 1 Movement 1
 • 8. Company 2 Movement 2
 • 9. Company 3 Movement 3
 • 10. Company 4 Movement 4
 • 11. The Frontier

Genialna i w swej pozornej prostocie niezwykle wymagająca dla wykonawców muzyka minimalistów stała się jenym z najważniejszych zjawisk muzycznych XX w. Szczególnie silnie zaznaczyła się w USA, z której wzięła również swój początek. Kompozytorzy tacy jak Philip Glass, Steve Reich, czy John Adam stali się ikonami I gwiazdami muzycznymi rozpoznawalnymi nie tylko w środowiskach melomanów. Dzieła, które tworzą są bowiem niezwykle wciągające, intrygują, nadają sprawom nowy bieg, a ich brzmienie jest wyjątkowo atrakcyjne dla słuchaczy. Pomiędzy eufonią a brzmieniem nie pozbawionym dysonansów, w pulsującym miękko organiźmie minimal music łatwo jest stracić poczucie czasu. Album zawiera dzieła najwybitniejszych twórców minimal music – Johna Adamsa, Philipa Glassa oraz Steve’a Reich’a , a także Dane;a Heatha.

Seria Red Line, to przewodnik po świecie muzyki klasycznej zawierający najważniejsze nagrania z katalogu EMI.

Repertuar serii obejmuje dzieła pokazujące przekrój najważniejszych utworów w historii. Znajdziemy w niej kompozycje Bacha i Gershwina, Handla i Orffa, Mozarta i Ravela. Najciekawsze, najbardziej znane i podziwiane kompozycje w ponadczasowych interpretacjach największych wykonawców muzyki klasycznej.

Każda płyta stanowi kamień milowy w historii interpretacji muzyki klasycznej. W Red Line znajdziemy m.in. koncerty fortepianowe Liszta w wykonaniu Georgesa Cziffry, pierwsze w historii żeńskie nagranie Winterreise Schuberta w wykonaniu Brigitte Fassbaender, jazzującą muzykę Gershwina prezentowaną przez jeden z najbardziej znanych duetów fortepianowych świata – siostry Labèque, Muzykę na Wodzie Handla w interpretacji Sir Neville’a Marriner’a, nagrania oper Verdiego ze słynnej La Scala pod batutą Ricardo Muti’ego, a także symfonie Beethovena pod dyrekcją Rudolfa Kempe. Red Line, to także nazwiska takie jak: Anne-Sophie Mutter wraz z jej niezapomnianym wykonaniem muzyki Vivaldiego pod batutą samego Herberta von Karajana. Muzyka Chopina, Bacha, Saint-Seansa i wielu innych twórców w wykonaniach dawnych i najnowszych.

Red Line, to wyłącznie najlepsze nagrania, które odcisnęły ślad na historii muzyki klasycznej.

ID produktu: 1065631996
Tytuł: Minimalist
Seria: Red Line
Wykonawca: London Chamber Orchestra , Green Christopher
Kompozytor: Glass Philip, Reich Steve, Adams John
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2013-02-04
Rok nagrania: 2012
Producent: Virgin Classics
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Jewel Case
Wymiary w opakowaniu [mm]: 125 x 10 x 140
Indeks: 12700646
średnia 3,3
5
1
4
1
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobne do ostatnio oglądanego