Miłość (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Do pewnej bydgoskiej galerii sztuki trafiają akty pięknej rudowłosej kobiety. Z pozoru zwykłe obrazy stają się przyczyną serii okrutnych zabójstw.

W centrum dramatycznych wydarzeń znajduje się Jan Wirski – właściciel restauracji, miłośnik dobrej kuchni i kinoman. Wirski, który po latach wrócił do rodzinnego miasta, pragnie spokojnego życia, lecz jego mroczna przeszłość i rodzinne koneksje sprawiają, że musi się zająć rozwiązaniem ponurej zagadki wstrząsających Bydgoszczą zbrodni.

Co wspólnego mają ze sobą córka senatora, alkoholik malujący szyldy, młody gangster i jego ukochana żona? Jak daleko każde z nich może się posunąć w imię miłości, uczucia, które nie tylko uwzniośla, ale też zabija?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Miłość
Seria: Seria z Łuczniczką
Autor: Oszubski Tadeusz
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy Erica
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 240
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-07-01
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 141 x 28 x 204
Indeks: 17008167
 
średnia 4,7
5
5
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
5/5
26-06-2015 o godz 07:46 Iza Gacyk dodał recenzję:
Tadeusz Oszubski znany był dotąd głównie z pisania literatury grozy i fantasy. Jego „Miłość”, pierwsza fabuła z zapowiadanej przez Instytut Wydawniczy Erica „Serii z Łuczniczką”, jest często przedstawiana jako powieść kryminalna tylko dla dorosłych. Słuszne założenie, bo trzeba dojrzałości do tej lektury, lecz nie tylko z powodu zawartych w „Miłości” scen zadawania śmierci i aktów seksualnych. Mianowicie, wyłącznie dojrzały czytelnik odczyta to, co autor ukrył pod powierzchnią dramatycznych zdarzeń. Z takich powodów „Miłość” nie jest kolejnym kryminałem wyłącznie dla mężczyzn.
Oszubski skonstruował fabułę bardzo inteligentnie, bo z jednej strony trzyma czytelnika w napięciu, z drugiej zaś interesująco wyjaśnia, co napędza wielu mężczyzn do działania. Autor zręcznie nakreślił psyche powieściowych postaci. Osobowości Wirskiego, Marczyka i Klima skrajnie się różnią, ale uczucia są dla każdego z nich bardzo ważne. Bohaterowie „Miłości” mają swoje ambicje i pasje, ale w ostatecznym rachunku, to miłość okazuje się dla nich najważniejsza.
Autor osadził fabułę współcześnie w modnych ostatnio realiach miasta na polskiej prowincji. Po Wrocławiu, Gdańsku i tak dalej przyszedł czas na Bydgoszcz. Z tym że uleganie modzie przez Oszubskiego ma akurat sens, bo mieszka on w tym właśnie mieście i jako dziennikarz zna je od podszewki. Jednocześnie autor wytycza granicę między faktami a fikcją zastrzegając się na wstępie książki, że przedstawionych tam postaci i zdarzeń nie należy utożsamiać z tymi z rzeczywistości.
O czym mówi fabuła? Najpierw ktoś wystawia na widok publiczny obrazy przedstawiające nagą kobietę o charakterystycznej urodzie namalowaną realistycznie, więc do rozpoznania, niczym na fotografii. To zdarzenie jest zapalnikiem, odpala bombę demolującą życie wielu osobom. Zaczynają ginąć kobiety, a ich okaleczone zwłoki ktoś porzuca w widocznych miejscach. Fabuła toczy się coraz szybciej, włącza się przypadek, a może przeznaczenie, które niczym pętla zaciskają się na bohaterach powieści. I nagle okazuje się, że to przeszłość daje o sobie znać, jej zapomniane grzechy. Nad sytuacją stara się zapanować główny bohater powieści Jan Wirski, właściciela restauracji z esbecką przeszłością. Na losy jego i innych postaci wpływa tytułowa miłość, z tym że cena spełnienia jest rozmaita.
Eros i Tanatos rządzą światem opisanym przez Oszubskiego w „Miłości”, gdzie niczym w greckiej tragedii za każdy uczynek trzeba płacić. Powieść nie jest klasycznym czarnym kryminałem, jest daleko mroczniejsza, a przy tym Oszubski proponuje świeżą, autorską koncepcję narracji. W tej kryminalnej powieści dla bardzo dorosłych miłość przybiera wiele form. Jak daleko można posunąć się w imię uczuć? Oszubski mówi w swej powieści wprost, że miłość uwzniośla, ale też zabija. Ta godna polecenia książka opowiada nam o mrocznej stronie uczuć, o emocjach zbierających krwawe żniwo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-06-2015 o godz 18:14 Sztukabezgranic dodał recenzję:
„Miłość”, nowa powieść kryminalna Tadeusza Oszubskiego, z rozdziału na rozdział eskaluje napięcie. Przykuwa uwagę czytelnika nagłymi zwrotami akcji, scenami przemocy i seksu, a przy tym w pogłębionej formie ukazuje emocje wielu postaci. Nie jest to powieść detektywistyczna, choć zagadek w niej sporo. Nie jest to również klasyczny „czarny kryminał”,choć główny bohater, Jan Wirski, musi samotnie ustalić zagrożenie i stawić mu czoła. „Miłości” najbliżej do obszaru literatury noir.
W „Miłości” pod dynamiczną fabułą kryje się analiza zachowań trzech mężczyzn, których różni wiek, pochodzenie i konstrukcja psychiczna. Główny bohater powieści i całego zapowiadanego cyklu „Seria z Łuczniczką”, a więc Jan Wirski, jest po sześćdziesiątce. Dziś to współwłaściciel restauracji cieszącej się powodzeniem, ale w czasach peerelu - oficer bezpieki. Wirski, miłośnik kobiet, filmu i dobrej kuchni ceni sobie życie dosładzane uciechami ducha i ciała, jednak gdy krewna wpada w kłopoty nie waha się w imię dobra rodziny wrócić do tego, o czym chciał zapomnieć. Do swej mrocznej przeszłości. Próbując rozwiązać problem, który okazuje się poważną kryminalną sprawą, Jan odkrywa, że jego definicja miłości zaczyna ulegać zmianie.
Inaczej niż Wirski kocha trzydziestoletni Cezary Klim, pochodzący z patologicznej rodziny ambitny, inteligentny bandyta zafascynowany córką fabrykanta obuwia. Klim nie ma zahamowań. By zdobyć ukochaną obmyśla i wciela w życie skomplikowaną intrygę usuwając bez skrupułów każdą przeszkodę w drodze do celu. Jeszcze innym typem psychologicznym jest Tomasz Marczyk, artysta malarz po pięćdziesiątce, który nie zakochuje się łatwo, a jeśli już, to kocha zbyt mocno. Marczyk, utalentowany lecz upadły twórca, to postać tragiczna, ale zbyt mroczna, by jej współczuć. Obsesyjne podejście Tomasza do uczuć prowadzi do tragedii. Wrażliwa dusza artysty ma bowiem ciemną stronę, która w wyniku jednego, kluczowego wydarzenia, zaczyna dominować.
Oszubski, pisarz i dziennikarz z Bydgoszczy, publicysta, reporter, autor książek popularyzatorskich i takich książek, jak „Sfora”, „Mesjasz”, czy „Drapieżnik”, wiarygodnie nakreślił portrety psychologiczne bohaterów. Do tego osadził fabułę w swoim mieście. Tymi zabiegami podkreślił autentyzm zajść. Czytelnik w trakcie lektury „Miłości” ma wrażenie, że opisane tam wydarzenia dziejące się tu i teraz, że to nie fikcja, ale relacja faktów. W „Miłości” emocje są skrajne, a przez to prawdziwe. Można powiedzieć, że na szczęście wydarzenia przedstawione przez Oszubskiego, to literacka fikcja.
„Miłość” to nietypowa powieść kryminalna, bo choć mocna, „męska”, to jednocześnie wnikliwa psychologicznie i napisana estetycznym językiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-11-2015 o godz 10:21 Ósemkowy Klub Recenzenta dodał recenzję:
Z tym autorem spotkałam się pierwszy raz w swoim życiu, chociaż sam debiutował już w 1991 roku. Jego publikacje ukazują się zarówno w gatunkach horroru czy thrilleru, jak również kryminału oraz fantasy.

„Miłość”, można rzec, jest taka jak wszystkie. Fabuła jest naprawdę podobna do innych kryminalnych książek, jakie w życiu czytałam, ale… No właśnie. Jest „ale”. Ta książka ma w sobie pewne ale.

Gdy zaczęłam ją czytać pomyślałam, że będzie to zwyczajny, nudny kryminał o mordercy kryjącym się przed szukającym – tradycja taniego banału. Jednak potem zrozumiałam, że muszę odpędzić te myśli i wczytać się dogłębnie, ponieważ książka, fabuła wymaga naprawdę wysokiej koncentracji.

Opowieść dzieje się na ulicach miasta Bydgoszczy. Jako mieszkanka tego miasta mogłam sobie wyobrazić trasę, jakimi podążali bohaterowie książki. Potęguje to wyobrażenie sytuacji, nie sądziłam wcześniej, że aż tak bardzo. Że aż tak bardzo pomocne jest wyobrażenie sobie każdego szczegółu, szczególnie, gdy czytamy powieść kryminalną.

Gdybym miała podsumować „Miłość” Oszubskiego jednym słowem, użyłabym wyrazu „inna”. Jest niby taka sama, przez wzgląd na gatunek, jednak jest w niej coś innego. Coś, czego nie potrafię określić. Coś, co każdy odbierze indywidualnie w stosunku do własnej osoby. Właśnie dlatego książkę serdecznie polecam. Nawet w celu znalezienia w niej tego „czegoś”.
Vigs, lat 18
osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
09-10-2015 o godz 10:39 erka dodał recenzję:
Do pewnej bydgoskiej galerii sztuki trafiają akty pięknej rudowłosej kobiety. Z pozoru zwykłe obrazy stają się przyczyną serii okrutnych zabójstw.

W centrum dramatycznych wydarzeń znajduje się Jan Wirski – właściciel restauracji, miłośnik dobrej kuchni i kinoman. Wirski, który po latach wrócił do rodzinnego miasta, pragnie spokojnego życia, lecz jego mroczna przeszłość i rodzinne koneksje sprawiają, że musi się zająć rozwiązaniem ponurej zagadki wstrząsających Bydgoszczą zbrodni.

Co wspólnego mają ze sobą córka senatora, alkoholik malujący szyldy, młody gangster i jego ukochana żona? Jak daleko każde z nich może się posunąć w imię miłości, uczucia, które nie tylko uwzniośla, ale też zabija?

Całą książkę przenika gęsta i duszna atmosfera jakiegoś zagrożenia, niewypowiedzianych słów, ukrytych uczuć.
Bohaterowie jawią się tu jak postacie z filmu noir. Nic tu nie jest dobre, ani złe, autor unika odpowiedzi dlaczego dopuścili się takich, a nie innych czynów.Brak to umoralniających zdań, czy próby wybielenia osób.
Powieść nie dla każdego, autor epatuje tu wulgaryzmami, odniesieniami do seksu, obrazowym opisem zbrodni.
Ciekawa pozycja, stawia przed czytelnikiem odwieczne pytanie, jak sam zachowałby się w danej sytuacji i czy każdy czyn można zrzucić na karb nieprzystosowania, czy dysfunkcyjnej rodziny.Czy miłość do drugiej osoby, zawsze musi mieć szczęśliwy finał.
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-12-2015 o godz 13:45 Małgorzata Stawicka dodał recenzję:
MOJE PEŁNE UZNANIE DLA AUTORA. Już jestem ciekawa NASZYCH dalszych losów w MŁODYCH, gdyż bohaterami książki są BYDGOSZCZANIE. Dzisiaj o 15.00 po dwóch dobach czytania (w fotelu, wannie, saunie, łóżku i wszędzie, gdzie tylko to możliwe) pochłonęłam .... a tak właściwie to ,,Miłość'' mnie pochłonęła. Nie radzę zaczynać, jeśli macie coś pilnego do zrobienia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-08-2015 o godz 00:00 Gamerrosea dodał recenzję:
Bardzo polubiłam książki Tadeusza Oszubskiego, przyprawiają mnie o charakterystyczną gęsią skórkę, a czasami czytelnikowi potrzeba czegoś takiego. W Miłości autor stworzył wyjątkowy klimat, ten mroczny kryminał z elementami erotyki doskonale się Oszubskiemu udał. Czyta się z niepokojem i dreszczem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
02-03-2016 o godz 11:50 Tadeusz Sołtys dodał recenzję:
Choć nie gustuję w kryminałach, to jednak książkę tę czytało mi się dość dobrze. Trochę seksu, trochę krwi, ale to nie cała opowieść. Akcja początkowo dzieje się w trzech różnych perspektywach, potem jednak wszystko zaczyna się ze sobą splatać. Zakończenie jest nie do końca jasne, tak jakby miała być kontynuacja w jakiejś następnej książce... Ale nie wiem, czy taki jest zamysł autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-07-2020 o godz 11:11 anonymous dodał recenzję:
Ciekawy kryminał, dobrze się czyta, wiele spraw wyjaśnia się w trakcie powieści- przyczyny zdarzeń, zachowań, do pewnych rzeczy trzeba dojść samemu i je przemyśleć. Jak dla mnie soczyste opisy scen erotycznych- nie potrzebne aż w takich szczegółach. Polecam Bożena
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Najczęściej kupowane Wybaczam ci Mróz Remigiusz
4.7/5
23,88 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Bestia z Buchenwaldu Czornyj Max
4.8/5
24,76 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Terapeutka Paris B.A.
4.7/5
24,68 zł
39,90 zł
Najczęściej kupowane Mroczne sekrety Moss Marcel
4.8/5
28,00 zł
39,90 zł
23,94 zł
Najczęściej kupowane Zazdrość Nesbo Jo
4.9/5
29,93 zł
39,90 zł
Najczęściej kupowane Niewinny Moore Graham
4.8/5
32,33 zł
41,99 zł
Najczęściej kupowane Ekstremista Mróz Remigiusz
4.7/5
25,21 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Mów mi Win Coben Harlan
0/5
27,63 zł
39,90 zł
Najczęściej kupowane Powolne spalanie Hawkins Paula
4.7/5
28,37 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Bez winy Link Charlotte
4.8/5
32,18 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Chechło Świst Paulina
4.7/5
23,74 zł
39,90 zł
Najczęściej kupowane Klatka dla niewinnych Bonda Katarzyna
4.5/5
28,00 zł
39,90 zł
23,94 zł
Najczęściej kupowane Wiatr Brejdygant Igor
5/5
32,77 zł
42,99 zł
Najczęściej kupowane W mroku lasu Kava Alex
4.8/5
23,26 zł
39,99 zł
Najczęściej kupowane Na własną rękę Rudnicka Olga
4.8/5
24,32 zł
39,99 zł
Najczęściej kupowane Mord Czornyj Max
0/5
25,34 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Za zamkniętymi drzwiami Paris B.A.
4.5/5
28,43 zł
37,90 zł
Najczęściej kupowane Nie wiesz nic Moss Marcel
4.6/5
27,95 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Matnia Piotrowski Przemysław
4.0/5
23,76 zł
39,99 zł
Najczęściej kupowane Bez pożegnania Coben Harlan
4.5/5
26,66 zł
39,90 zł
19,99 zł
19,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.