Miasto i psy (okładka  twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pierwsze polskie nieocenzurowane wydanie debiutanckiej powieści Mario Vargasa Llosy!
Ukazaniu się Miasta i psów w 1962 roku towarzyszyła atmosfera skandalu. Pisarza oskarżono o stworzenie fałszywego wizerunku szkoły wojskowej Leoncio Prado w Limie, a książkę publicznie palono. Mimo to Miasto i psy stały się jednym z najgłośniejszych debiutów, zapoczątkowując zainteresowanie literaturą iberoamerykańską na świecie.
Kadeci o wdzięcznych imionach Jaguar, Boa, Poeta, Cava umilają sobie internatowe życie, rżnąc w karty, wykradając nauczycielowi testy, przemycając papierosy, prowadząc rozwiązłe życie seksualne, opowiadając sobie o dziewczynach oraz upijając się w melinie pewnego cwaniaka. Ale jeden z chłopców, zwany Niewolnikiem, nie będzie mógł się dostosować i stanie się ofiarą kolegów.
Miasto i psy to bezlitosne obnażenie prawdy o instytucji wojska, wynikające z bolesnych doświadczeń autora. Opowieść o fali, rygorze, hierarchii oraz buncie młodych kadetów, tworzących w ramach odwetu własne, równie drastyczne prawa i zasady. Konflikty rozgrywające się za murami elitarnej szkoły ukazują anachronizm społeczeństwa, stanowią bezlitosną krytykę kastowości, tyranii i demaskują mit brutalnego macho.
W książkę zostały wpisane wątki autobiograficzne, dotyczące nie tylko traumatycznych przeżyć szkolnych, ale także nieznanego ojca, roli matki, przeprowadzki do Limy, poczucia obcości i pierwszych miłości pisarza.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Miasto i psy
Autor: Llosa Mario Vargas
Tłumaczenie: Piekarec Kazimierz
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: hiszpański
Liczba stron: 40
Numer wydania: II
Data premiery: 2010-11-04
Rok wydania: 2010
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 213 x 40 x 151
Indeks: 65103425
średnia 4,5
5
7
4
4
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
19-03-2019 o godz 13:27 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Niesamowita powieść powstała na skutek doświadczeń autora w Szkole Wojskowej im. Leoncia Prado w Peru. Jest to historia kilku chłopców - Poety (podejrzewam, ze jest to odzwierciedlenie postaci samego autora), Boa, Jaguara i Niewolnika. Poznajemy historię każdego z nich - ich dom rodzinny, relacje z matką i ojcem a także powody znalezienia się w szkole. W szkole, która ma zrobić z nich prawdziwych mężczyzn - walecznych, uczciwych, sprawiedliwych. Tymczasem totalny brak kompetencji wychowawczych u kadry nauczycielskiej powoduje powstanie środowiska wynaturzajacego, niszczącego psychikę i wartości moralne. Szkoła staje się degrengoladą, na porządku dziennym jest łamanie przez kadetów regulaminu (papierosy, alkohol, kradzieże, przemoc) a nawet zbiorowe zbliżenia homoseksualne czy zoofilia. Aby przetrwać, trzeba bić, niszczyć psychicznie innych. Jeden z chłopców - Niewolnik, nie potrafi się dostosować do zasad ustanowionych przez kadetów. Kończy się to tragicznie.... Vargas Llosa świetnie operuje słowem, łączy bieżącą akcję z przeszłością, a nawet tokiem myśli bohaterów. Pod katem literackim, a także przekazywanych wartości jest to wybitna literatura, serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-06-2011 o godz 14:11 przez: kasandra
Lima. Szkoła wojskowa.Poznajemy losy grupy bohaterów,którym przyszło zmagać się z koszarami,dyscypliną i niełatwymi sytuacjami.Autor skupia się na szkole jako miejscu,gdzie króluje przemoc,brutalność,anarchia czy sadyzm.Jednak to nie wszystko.Llosa śledzi też relacje między dowodzącymi oficerami a uczniami i stara się pokazać lekceważenie przez tych pierwszych takich problemów jak znęcanie się,kradzieże,palenie i picie czy kontakty homoseksualne między kadetami.Na dodatek pod lupę wzięto zbyt mocny rygor,falę w wojsku czy próby buntu w tej placówce.Oprócz tego będzie poruszony charakterystyczny dla Llosy temat mitu macho i próba jego zdemaskowania.Książka daje do myślenia.Jest to wstrząsający i niezwykle realistyczny opis tego,co dzieje się z człowiekiem za murami,gdzie odcięty od świata i normalnego życia podlega kontroli i nadzorowi przez ludzi bez skrupułów,żyjących własnymi,często absurdalnymi zasadami.Emocje są wręcz namacalne i z pewnością udzielą się czytelnikowi.Polecam gorąco!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
10-05-2013 o godz 04:54 przez: Jarosław Pięcek
Zaczyna się szokująco - od gwałtu kadetów na... kurze. Później nie jest już tak dramatycznie ale brutalności nie brakuje. Nie to jest jedna głównym tematem książki a jedynie środkiem do jego przekazania. Początkowo ciężko było mi się "wczytać" w "Miasto i psy". Z każdą stroną było jednak coraz lepiej. Nie jest to też lektura do której można zasiąść na pięć minut. Wymaga skupienia, chwili refleksji. Bez tego czytanie jej męczy i odstrasza. Pozycja trudna jednak zdecydowanie warta polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-11-2016 o godz 11:00 przez: majki2345
Świetna,mocna pozycja tego autora.Książka ciężka ale godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dom sekretów Kordel Magdalena
4.8/5
29,63 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas zdrajców Krajewski Marek
4.8/5
31,31 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.7/5
41,69 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas zdrajców Krajewski Marek
4.9/5
33,58 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Demonomachia Krajewski Marek
4.5/5
28,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.5/5
25,61 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego