Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko (okładka  miękka, 10.2012)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Opowieść o miłości, która jest silniejsza od śmierci.

Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała tego, że stanie się bohaterką telewizyjnych dzienników, a jej zdjęcia obiegną prasę na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne zabójstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń postanowiła opowiedzieć o swoim synu, o miłości do niego, o tym, jak był wychowywany, o wartościach, które wyniósł z rodzinnego domu. Opowiada też o wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jej życie. Z bólem wspomina dzień, w którym świat się dla niej zatrzymał. Wypowiada najważniejsze i najtrudniejsze dla siebie zdanie: Przebaczyłam mordercom mojego syna.

Kim jest kobieta, której kłaniają się kościelni dostojnicy i politycy z całego świata? Skąd bierze się siła, która pozwoliła jej udźwignąć tak wielką tragedię? Jak wygląda jej życie teraz, kiedy jest Matką świętego męczennika?

"Matka świętego" to niezwykłe i poruszające świadectwo rodzicielskiej miłości, wiary w Bożą opatrzność i nadziei na to, że dobro zawsze zwycięży.
Książka zawiera liczne fotografie z rodzinnego archiwum oraz niepublikowane dotąd zeznania z procesu beatyfikacyjnego księdza Jerzego Popiełuszki.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1055124983
Tytuł: Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko
Autor: Kindziuk Milena
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 296
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-10-17
Rok wydania: 2012
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 201 x 21 x 124
Indeks: 11864875
średnia 4,5
5
18
4
1
3
0
2
1
1
2
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
9 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
23-10-2015 o godz 11:56 przez: zoofia kuma | Zweryfikowany zakup
Książka zawiera wiele szczegółów z życia nie tylko matki Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ale i jej syna. Kupiłam książkę mojej mamie, potem sama ją przeczytam, naprawdę warto. Postać Marianny Popiełuszko, kobiety, matki w tych czasach i okolicznościach w których jej przyszło żyć rzuca na kolana, skąd w prostej kobiecie tyle mądrości i pokory. Wzruszałam się do łez. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
21-01-2016 o godz 11:40 przez: Anna Meetschen | Zweryfikowany zakup
Warto po nią sięgnąć, bo jest to ostatnie świadectwo Matki bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pani Marianna opowiada własnymi słowami jak wyglądało jej życie, potem życie jej syna oraz jak przeżyła jego śmierć, pogrzeb i w końcu wyniesienie do chwały ołtarzy. Prosty, ale zachwycający język. Czyta się szybko, a sama lektura daje wiele do myślenia, zwłaszcza matkom. Czytając słowa Pani Marianny przypominają się również nasze babcie, które wzrastały w podobnych czasach i warunkach, podobnie się wyrażały, czuły i wierzyły. Wzruszająca lektura dla ducha. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-12-2015 o godz 18:36 przez: Justyna | Zweryfikowany zakup
Książka jest ciekawa. Napisana dość ciekawie i przystępnie. Do tego wzbogacona zdjęciami
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-04-2018 o godz 23:37 przez: MaraJade | Zweryfikowany zakup
Matka Swietego, Historia Kobiety ktora musiala pozegnac swoje dziecko, wzruszajaca i szczera opowiesc warta przeczytania
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-11-2012 o godz 22:44 przez: Ewelina Karpiuk
Przeczytałam jednym ciagiem, ponieważ od lektury nie da się oderwać. "Matka Świętego" to książka pełna emocji, ciepła i życiowej mądrości. Oprócz naszkicowania Bożej posługi Jerzego Popiełuszki czytamy o jego zamordowaniu przez przedstawicieli Służby Bezpieczeństwa. Są to wydarzenia tragiczne, które pomimo tego, że zdarzyły się prawie 30 lat temu w dalszym ciągu nas szokują i smucą. W powyższej książce poznajemy Mariannę Popiełuszko, matkę księdza Jerzego. To ona była przykładem dla swoich dzieci, to ona nauczyła ich odróżniać dobro od zła. To ona jako pierwsza dowiedziała się o tym, że jej syn ma zamiar być księdzem. Była z tego powodu bardzo dumna. "Najważniejsze w życiu to dać dzieciom Boga" - mówiła wielokrotnie. Marianna Popiełuszko jest niezwykłym człowiekiem. Pomimo wielkiego cierpienia z powodu zabójstwa syna potrafiła wybaczyć jego oprawcom, nie życzyła im źle. Powyższa ksiażka to poruszające świadectwo matczynej miłości, która jest silniejsza niż śmierć. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
21-10-2012 o godz 14:54 przez: Małgorzata G.
Książka „Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko” Mileny Kindziuk to przepełniona miłością opowieść o jednym z najbardziej znanych księży w historii Polski, choć sława ta jest wynikiem tragicznej śmierci w wyniku bestialskiego morderstwa przez Służby Bezpieczeństwa. Określiłabym tę książkę jako biografię napisaną miłością. Wciąż żywe wspomnienia Marianny Popiełuszko o jej synu obrane w słowa tworzą cudowną historię, o dzieciństwie, dorastaniu, wartościach, wyborach i życiu zgodnie z własnym sumieniem. Dzięki Milenie Kindziuk mamy okazję bliżej poznać Mariannę Popiełuszko, zrozumieć fenomen kobiety, która po tak dramatycznej utracie dziecka potrafi jeszcze powiedzieć: „przebaczyłam mordercom mojego syna”. Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
13-11-2012 o godz 19:53 przez: Zuzka
O tragedii ks. Popiełuszko wiemy wszyscy, ale zapominamy o tym, że w cieniu sławnych postaci żyją też ich bliscy, matki, żony, dzieci, które mają silny wpływ na wychowanie i osobowość tych autorytetów. Tak też jest w przypadku pani Marianny, matki księdza, która wpoiła synowi zasady wiary chrześcijańskiej i wierność Bożym zasadom. Teraz po jego śmierci możemy przekonać się jak ciekawą osobą jest jego matka i jak udało jej się przezwyciężyć tragedię, oczywiście poprzez wiarę i moc wybaczania.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
02-11-2012 o godz 01:11 przez: ladybird
Co prawda ksiądz Popiełuszko świętym jeszcze nie jest, ale błogosławionym, jednak jego życie świadczyło o tym, że naprawdę zasługuje na taki tytuł. Ale na świętość zasługuje ktoś jeszcze, ktoś bardzo z nim związany, ktoś, o kim tyle się nie mówi: jego matka. Książka Mileny Kindziuk opowiada o tej niezwykłej, silnej kobiecie, o tym, jak wspierała księdza Popiełuszkę, jak bardzo go kochała i jak wybaczyła jego zabójcom. Wzruszająca lektura, dająca do myślenia, pokazująca kogoś, kogo warto naśladować, choć nie jest to łatwe.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
06-01-2013 o godz 09:39 przez: gosiam
Dziękuję autorce za piękną, wzruszającą opowieść o skromnej, nie pozbawionej poczucia humoru kobiecie, która w swej prostocie ma tyle mądrości, że niejeden pedagog może jej pozazdrościć.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego