Masa o kilerach polskiej mafii (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kim byli zabójcy, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego? Czy rzeczywiście byli zimnymi profesjonalistami, dla których ludzkie życie nie miało żadnej wartości? Czy wywodzili się z radzieckich służb specjalnych i swój chrzest bojowy przechodzili na frontach wojny w Afganistanie? Czy za swoje usługi pobierali bajeczne honoraria, a może raczej strzelali za darmo, bo nie mieli innego wyboru? Jakimi metodami wykonywali swoją robotę? I czy każdego z nich dosięgnął wymiar sprawiedliwości?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Masa o kilerach polskiej mafii
Autor: Górski Artur
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-05-17
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 206 x 147
Indeks: 19379234
 
średnia 4,2
5
83
4
11
3
18
2
3
1
11
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
51 recenzji
5/5
14-03-2018 o godz 11:05 przez: tomasz kubasa
Kolejna część - ale dalej fajnie się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
03-06-2016 o godz 23:00 przez: Robert
Witam...

Kupiłem kolejny cykl opowieści Pana Jarosława Sokołowskiego, bo włączyłem się w czytelnictwo jego sagi. Nie kupując kolejnej części, zachowałbym się jak ktoś, kto przeczytał Ogniem i Mieczem, a podarował sobie Potop, nie obrażając w tym momencie Henryka Sienkiewicza. Tym nie mniej, troszkę mnie to dziwi, że "Masa" znalazł świetny sposób na dodatkowy zarobek. Opowiada, ględzi, a ja po obejrzeniu choćby służb specjalnych stwierdzam jedno bez zgody tych z ul. Wiejskiej, czy choćby komunistycznych prominentów żadnej książki by nie napisał. Wydaje mi się, że pomimo ogromnej sympatii władz, pisze i mówi to, co może i to co mu każą powiedzieć. Poza tym, brak weryfikacji wiarygodności co do zeznań Pana Jarosława. Nie uważam go za frajera, jak inni, którzy plują na Niego. Po prostu wybrał dobro rodziny, ale niestety nie wiemy czy mówi prawdę? A może to Słowik czy Parasol mają rację? Tego się nigdy nie dowiemy. Nie wierzę, że nikogo nie ma na swoim sumieniu, inaczej nie zaszedłby ta wysoko w hierarchii, grupy Pruszkowskiej, bo nie mówmy tu o mafii. I nie piszcie już więcej... Nie chodzi o moje pieniądze, bo książki nie są drogie, tylko z każdą następną częścią traci to wszystko swoją wiarygodność. Pomimo wszystko czytam książki Pana Jarosława z przyjemnością i z lekkim dystansem i uśmiechem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
13-07-2018 o godz 12:45 przez: Marta Lasoń
Intrygująca książka, która zdecydowanie zachęciła mnie do poznania poprzednich wydawnictw tej serii. Myślę, jednak że dla osób, które kompletnie nie znają tematu, warto przeczytać albo obejrzeć coś co wprowadzi w temat gansterki tamtych lat.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
16-04-2018 o godz 09:05 przez: Anonim
Kolejna część "Masy", która nie wnosi nic nowego. Pierwsze serie były ciekawe, kolejne się powtarzają.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
17-05-2016 o godz 19:03 przez: Diane Rose
Czytaliście "Ojca chrzestnego" Mario Puzo? Myślicie, że dla mafii najważniejsza jest omerta - zmowa milczenia? Myślicie, że mafiozi ponad wszystko stawiają dobro rodziny i bezpieczeństwo na własnym podwórku?

Artur Górski i Jarosław Sokołowski w kolejnej części cyklu opowiadają o kilerach polskiej mafii, którzy wykonywali wyroki śmierci na zlecenie bossów polskiego świata przestępczego. O tym czy mieli cokolwiek wspólnego z hollywoodzkim wyobrażeniem o płatnych mordercach oraz skąd w ogóle się brali, bo nie wszyscy byli polakami.

Różni są gangsterzy. Był Al Capone, jest Rysiek B.

W książce znajdziemy rozdział, w którym Górski rozmawiał z Janem Gołębiowskim, który jest psychologiem kryminalnym, biegłym sądowym, wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz profilerem. Jest również autorem pierwszej w Polsce monografii na temat profilowania kryminalnego. Ich rozmowa na temat egzekucji mafijnych jest nader interesująca.

W pozycji wspomniano również o sprawie Kajetana P. oraz rozwinięto część kwestii związanych z Markiem M. pseudonim Oczko, a także kilka słów na temat śmierci Papały.

Rozmówcy Górskiego mówią wprost co sądzą o tych wydarzeniach. Nie boją się rzucać nazwiskami, snuć domysłów, a o niektórych sprawach mówić ze stuprocentową pewnością. Nie owijają w bawełnę. Mówią o tym jak było. Przedstawiają przed nami tajniki struktur mafijnych.

W tym tomie, autorzy skupiają się na mafijnych kilerach. Odzierają ich wizerunek z hollywoodzkiego wyobrażenia płatnego zabójcy. My nie mieliśmy ludzi po kroju Al Capone, mieliśmy np. Ryśka. Niektóre zbrodnie mrożą krew w żyłach, a przy innych kręci się głową i zastanawia jakim cudem w ogóle do tego doszło, a przede wszystkim dlaczego sprawców tak późno ujęto.

Kiler po prostu odbiera życie, szybko, po cichu i skutecznie. Atakuje punkty witalne - głowę, okolice serca - aby zabić. (...) Zabójcy nie utożsamiają się z odczuciami innych ludzi. Cierpienie ofiary, a także jej bliskich nie dla nich znaczenia.

Rzadko czytam literaturę faktu, w dodatku napisanej w formie rozmów. Jednak sięgnęłam po ten tytuł z czystej ciekawości. Cykl Masa o ... polskiej mafii był mi znany, ale jeszcze nigdy nie sięgnęłam po żaden tom. Teraz to zrobiłam i nie żałuję. Przeczytałam książkę od początku do końca z dużym zainteresowaniem.
Język jest prosty, czasem przepełniony mafijnym slangiem, przekleństwami, a czasem po prostu normalny, niewyszukany. Wydaje się, że autorzy wybrali ciekawsze sprawy, dotyczące kilerów. Rozdziały były krótkie i zawierały ważne informacje.

Autorzy bardzo często nawiązują do poprzednich tomów. Niektóre sprawy są dla nich oczywiste, a czytelnikowi, który sięga po kolejną część cyklu przydałoby się lekkie uzupełnienie. Nie oznacza to jednak, że wielu rzeczy nie da się wywnioskować z kontekstu. Zresztą skłania to także do sięgnięcia po wcześniejsze części cyklu.

Masa o kilerach polskiej mafii to książka, która rozjaśnia kwestię osób, które zabijały na zlecenie mafii. Nie jest specjalnie wulgarna, nie jest to również wciągająca powieść. To rozmowy Górskiego z Masą, a także innymi osobami, które zdradzają co się działo w Polsce za czasów mafii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
16-08-2016 o godz 16:43 przez: Przy kawie z ksiazka
"Masa" czyli Jarosław Sokołowski i Artur Górski są duetem, których cykl książek "Masa o ... " przedstawia czytelnikom sekrety polskiej mafii.
"Masa" skruszony gangster, od 2000 roku jest świadkiem koronnym, który wcześniej należał do gangu pruszkowskiego, przyczynił się w dużym stopniu do jego rozbicia. Ta książka jest o ludziach, którzy na zlecenie mafii wykonywali wyroki śmierci.

"Masa o kilerach polskiej mafii" jest książką, która napisana jest na podstawie rozmowy nie tylko z Masą, ale także z innymi gangsterami: Generałem, Caro. Wbrew pierwszemu skojarzeniu nie spotkamy tutaj opisów egzekucji dokonywanych przez zabójców, lecz poznamy ich portrety, które kreślą w/w gangsterzy. "Masa" jako jedyny na początku stara się odpowiedzieć na pytanie, co mogło się dziać w głowie osoby, która zdecydowała się zostać zabójcą na zlecenie. Kreśli poniekąd jej profil psychologiczny. Opowiada także o tym, jak "starzy" czyli bossowie mafii wybierali killerów, którzy mieli współpracować z mafią.

Książka Artura Górskiego została podzielona na 21 rozdziałów, gdzie gangsterzy odsłaniają kulisy tych najgłośniejszych egzekucji oraz tych, które nie były aż tak spektakularnie opisywane przez media. W większości przypadków gangsterzy, z którymi rozmawia Artur Górski znali killera, dlatego opowiadają o nim coś więcej. Kilerami okazywali się być ludzie, którzy wyglądali jak typy spod ciemnej gwiazdy, a także tak, jakby nie byli w stanie skrzywdzić muchy. Nie dało się jednoznacznie stwierdzić po wyglądzie, że ten akurat gość jest killerem - przesympatyczni w towarzystwie, uprzejmi, a jednocześnie zdolni bez wahania pociągnąć za spust i zabić.

Warto także dodać, że "Masa" odnosi się także do książki "Mój agent Masa" oraz "Czego nie powie Masa o polskiej mafii". Jest to jego ciekawy wywód, ukazujący w jakim stopniu cała seria książek "Masa o..." zyskała popularność wśród czytelników. W książce nie zabrakło także nawiązań do poprzednich pozycji serii z powodu tematyki, m.in. "Masa o porachunkach polskiej mafii" z którą to książką jest najwięcej powiązań.

Książka rozjaśnia czytelnikom wyobrażenie na temat kilerów polskiej mafii. Nie jest ona wulgarna, ani także za nadto wciągająca, jednak da się ją czytać. To opowieść o kilerach działających na zlecenie mafii w czasach jej największej świetności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-05-2016 o godz 14:24 przez: Aneta Wiśniewska
Najsłynniejszy świadek koronny w Polsce po raz kolejny wydaje książkę dzielając się tym, co wie o polskiej mafii. Wydawałoby się, że wszystko zostało już powiedziane w czterech poprzednich książkach, a jednak właśnie na rynek wyszła piąta, która uzupełnia to, co dotychczas zostało powiedziane i skupia się na największych kilerach.

Podeszłam do tego nieco sceptycznie. W końcu ile można mówić o jedynym i tym samym. Temat mafii zawsze mnie fascynował, chciałam wiedzieć więcej, ale nie spodziewałam się, że Masa będzie miał jeszcze do powiedzenia coś więcej niż dotychczas. Przyznam szczerze, że mnie zaskoczył.

Ta książka jest uzupełnieniem poprzednich. Niektóre postacie doskonale znamy, o innych gdzieś tam było wspomniane, ale pojawiają się też nowe. Ciekawym elementem jest to, że Artur prowadzi rozmowy nie tylko z nim, ale też z osobami, którym udało się przeżyć zupełnie odcinając się od tego świata. Nie wiemy o nich wiele, prócz pseudonimu, który sami sobie nadali, ale mają inne spojrzenie i pozwalają czytelnikowi poznać też inne historie.

Pomimo wyżej wymienionych plusów nie uważam tej książki za genialną, fenomenalną czy wartą, aby do niej wracać. Mi po prostu Masa się już przejadł. Był czas, że było o nim głośno wszędzie. Teraz, pseudo świadkowie wykorzystują jego imię, aby tylko było głośno o ich książce, która zazwyczaj jest tak fatalna, że nie da się tego nawet czytać, nie mówiąc już, że wydaje się być historią całkowicie wyssaną z palca.

Jak dla mnie pięć książek w kółko o tym samym, tylko pod innym kątem, to przesada. Wystarczyło napisać jedną obszerniejszą – mniej zdjęć, więcej treści i jednej dużej publikacji mielibyśmy pięć rozdziałów, zamiast pięciu książek. Stąd też nie jestem zdziwiona, że zainteresowanie jego książkami zdecydowanie maleje…

Jeżeli interesuje was tematyka polskiej mafii, macie wszystkie poprzednie książki Masy na półce i ekscytujecie się na samą myśl, że możecie dowiedzieć się w tym temacie czegoś nowego to „O kilerach polskiej mafii” jest dla was pozycją obowiązkową.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-05-2016 o godz 09:27 przez: Iwona_C_
Masa o kilerach polskiej mafii to kolejna część serii, w której Artur Górski rozmawia z Jarosławem Sokołowskim „Masą” – świadkiem koronnym uchylającym rąbka tajemnicy na temat tego, jak wygląda świat polskiej mafii.
Tym razem panowie rozmawiają o kilerach polskiej mafii. Temat bardzo ciekawy, tym bardziej, że kilerzy to postaci niezwykle pociągające dla szeroko rozumianej pop-kultury. W filmach widzieliśmy już niejednego zabójcę – Leona Zawodowca, Szakala i Kilera, Jurka Kilera 😉 Do którego z nich najbliżej polskim zabójcą na zlecenie? Czy są to osoby szkolone przez specjalne jednostki, a może ludzie, którzy przypadkiem znaleźli się w złym miejscu o złym czasie? Czy może polscy bossowie zlecają zabójstwa zagranicznym zleceniobiorcom? Na te i wiele innych pytań znajduje się odpowiedź w tej książce. Szczególnej uwadze polecam fragment, w którym jest mowa o „pakiecie 2w1”. O co chodzi? Nie mogę zdradzić, ale na pewno będziecie w szoku.

.....

Masa o kilerach polskiej mafii to książka ciekawa pozwalająca poznać świat polskich kilerów. Autorzy przytaczają znane z pierwszych stron gazet morderstwa, ale i „zlecenia”, o których nie było tak głośno. Publikacja mnie zaciekawiła, ale szczerze powiem, że bardziej mi się podobała część o porachunkach polskiej mafii, którą czytałam już jakiś czas temu. Według mnie była nieco mocniejsza, co nie umniejsza niczego najnowszej książce z tej serii.

http://www.czytajac.pl/2016/05/masa-o-kilerach-polskiej-mafii/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-08-2016 o godz 00:00 przez: Franciszek Michalik
Po przeczytaniu poprzednich książek Masy raczej nie spodziewałem się niczego nowego, raczej powielania tematów. Książkę kupiłem raczej z ciekawości, czy miałem rację. I cóż, Masa potrafi jednak zaskoczyć. Co prawda pojawiają się tematy z poprzednich książek, ale 80% książki to tematy dotąd nieporuszane, uzupełnienie poprzednich książek o info dotyczące największych killerów mafii. Co mnie jeszcze bardziej zaskoczyło to to, że nie jest to kolejny wywiad z samym Masą. To też wywiady z innymi osobami. Jakimi? Musicie sami się dowiedzieć :) Książkę polecam i mam nadzieję, że Masa jeszcze nie skończył ujawniać tajemnic mrocznego światka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-08-2016 o godz 00:00 przez: Magdalena Mazur
Masa, czyli słynny pruszkowski gangster w swojej najnowszej książce opowiada o mafijnych killerach. Jak działali, w jaki sposób wykonywali swoje zadania, jakimi byli ludźmi. Masa krok po kroku odkrywa kulisy przestępczego światka, gdzie liczyły się przede wszystkim interesy i ogromne pieniądze, a nie życie ludzkie czy jakiekolwiek sentymenty. W niektórych fragmentach ta książka rzeczywiście wstrząsa i dotyka swoją prawdziwością, bo podobnie jak i w przypadku poprzednich części, Jarosław Sokołowski jest szczery i o wszystkim opowiada z najdrobniejszymi szczegółami. Ciekawa książka, praktycznie stale trzymająca w napięciu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-06-2016 o godz 00:00 przez: shillad
Ciekawa książka, nawet dla przeciętnego odbiorcy, nie będącego obeznanym w tematach mafijnych. Masa podobnie jak w swoich poprzednich książkach, postawił na szczerość i był to dobry ruch, bo treść jest niezwykle zajmująca. Artur Górski i Jarosław Sokołowski to dobry tandem, pierwszy wie o co i jak pytać, drugi umie interesująco odpowiadać. Z tej rozmowy powstaje obraz polskiej mafii, hermetycznego świata w którym istnieją pewne reguły. J. Sokołowski - Masa kawałek po kawałku odkrywa swoje karty, książka dla ciekawych bezwzględności i mafijnych układów które choć przerażają to jednak i intrygują.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-05-2016 o godz 09:58 przez: Patrycja Winiarska
Nie nabyłam jej dla siebie, ale dla mojego chłopaka... Dałam mu ją 19 maja, a na chwilę obecną ma już zaliczoną książkę w połowie - jak nie więcej. Nie będę wam opowiadać jaka jest jej treść, bo tytuł mówi sam za siebie. W każdym razie... ja książki nie czytałam, więc zacytuję mojego partnera : "PYYSIAAK! ku**W** TO JEST ZA** [...]" zaczyna się wtedy opowiadanie, ekscytacja i przeżywanie akcji na bieżąco :) Czytać zatem już nie muszę :) Tę pozycję - Polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-05-2016 o godz 12:39 przez: Waldemar Jędro
Cała seria Masy jest godna uwagi, chociaż jest to tak naprawdę rozciągnięcie ''Alfabetu mafii". Książki ''O pieniądzach'' i ''O kobietach'' uważam za bardzo ciekawe i najlepsze z całej serii. Każda kolejna to tak jakby stworzona z zapisków, które wcześniej zostały odrzucone przy pierwszych wydaniach. W ich miejsce ciekawsze są ''Złe psy'' Vegi. Książka ''O kilerach'' jest ewolucją, nie rewolucją serii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-06-2016 o godz 15:20 przez: agusia891
Gdy wzięłam ta książkę do ręki byłam pełna nadziei,że kolejny raz czytając kolejny tom tego autora nie zawiodę się.Faktycznie tak się stało,książka spełniła jak najbardziej moje oczekiwania.Książkę bardzo przyjemnie się czyta a tematyka w niej poruszona-jeśli ktoś się interesuję taką tematyką to znajdzie coś dla siebie. Serdecznie polecam ten tom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
27-08-2016 o godz 12:20 przez: Tomasz Danił
Można powiedzieć że kolejna książka z cyklu Masa o... to powielenie rzeczy z poprzednich pozycji. Chcąc nie chcąc wiedząc że Masa powtórzy kilka historii z poprzednich części cyklu pozycja może nie obowiązkowa w biblioteczce obok innych pozycji o gangsterskim świecie ale można przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-05-2016 o godz 14:25 przez: Renata Nowak
Książkę bardzo dobrze się czyta,jest ciekawa,wciągająca.Tak samo jak w poprzednich częściach można wiele dowiedzieć się o życiu członków polskiej mafii.Warta polecenia zarówno osobom,które już czytały poprzednie części jak i czytelnikom,którzy dopiero sięgają po pozycję "Masa o ...".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-02-2019 o godz 17:25 przez: Karolcia
To moja kolejna książka z serii Masy i jestem zadowolona, że sięgnęłam po tą tematykę. Czyta się bardzo fajnie i lekko mimo opisywanych sytuacji. Nie jestem wytrawnym i zapalonym czytelnikiem, ale te książki mnie wciągnęły!!! Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
04-10-2016 o godz 11:04 przez: Justyna Zabielska
Przeczytałam wszystkie książki z serii " Masa o...". Ta zrobiła na mnie najmniej pozytywne wrażenie. Po raz kolejny te same nazwiska, historie... bardzo duża powtarzalność... Przeczytałam, ale mnie nie powaliła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-07-2017 o godz 22:44 przez: Anonim
jestem młodym człowiekiem i nie wyobrażałem sobie ze takie rzeczy działy się u nas w kraju. Jak dla mnie książka bardzo dobra i wciągająca jestem w trakcie kolejnej części i również mnie wciągnęła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2016 o godz 08:49 przez: Rafał Jachymiak
Okazuje się, że kilerzy w Polsce, zupełnie odbiegają od tego co pokazują w TV. Co prawda, nie wciągnęła mnie tak jak pozostałe (Pieniądze lub Porachunki), ale też warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Górski Artur

Górski Artur

Artur Górski to urodzony w 1964 roku dziennikarz, korespondent wojenny oraz pisarz. Tworzy reportaże literackie, powieści sensacyjne i kryminalne. Nieobca jest mu także literatura faktu. Zastępca redaktora naczelnego magazynu "Focus". Zadebiutował powieścią "Słońce podziemnych przejść". Najbardziej znany z publikacji reportażowych o tematyce związanej z tajnymi służbami oraz mafią: "Świat tajnych służb", "Gang" oraz "Masa o kobietach polskiej mafii". Ta ostatnia stała się bestsellerem.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Jestem córką szejka Shukri Laila
4.9/5
24,32 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa One Last Stop McQuiston Casey
4.7/5
25,55 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers King Stephen
4.7/5
27,36 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Moja lewa joga Młynarska Paulina
4.7/5
27,63 zł
43,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Na własną rękę Rudnicka Olga
4.8/5
24,32 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Boskie równanie Kaku Michio
5/5
25,65 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Niemcy opętane Black Monica
4.8/5
28,22 zł
43,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Pamiętnik Mary Berg Berg Mary
5/5
27,57 zł
43,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Lśnienie King Stephen
4.6/5
27,00 zł
36,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Fizyka przyszłości Kaku Michio
5/5
28,85 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego