Babyono

Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Sprzedawca
  • więcej
Dla kogo
Wiek
Dostępność
Cena
Ocena

BabyOno

Akcesoria dziecięce pełnią szczególnie ważne funkcje w pierwszych miesiącach życia malucha – pomagają zapewnić mu bezpieczeństwo, komfort, a także zorganizować zabawę. Jeśli zdecydujecie się na wybór renomowanej marki, takiej jak BabyOno, zagwarantujecie sobie ogromne wsparcie w codziennych obowiązkach związanych z opieką nad dzieckiem. Materiały wysokiej jakości, z których wyprodukowane zostały na przykład pieluszki muślinowe BabyOno lub przyjemna w dotyku gąbka do kąpieli, zagwarantują Waszemu maluszkowi komfort i wygodę na każdym etapie pielęgnacji.

Akcesoria i zabawki dla dziecka w każdym wieku

Z pewnością zdajecie sobie sprawę, że akcesoria dziecięce powinny być przede wszystkim praktyczne. Marka BabyOno dba nie tylko o funkcjonalność swoich produktów, lecz także o ich estetykę, dzięki czemu cieszą one oko zarówno rodziców, jaki i dziecka, które doświadcza przyjemnych bodźców wzrokowych już w pierwszych miesiącach życia. W ofercie znajdziecie m.in. przytulanki, puzzle piankowe z literkami oraz maty edukacyjne. W czasie niemowlęcym należy również pamiętać o komforcie matki, który można zwiększyć przy pomocy specjalnego biustonosza do karmienia BabyOno w odpowiednim rozmiarze.

Radosny okres rodzicielstwa z niezbędnym wyposażeniem

Szczególnie istotną kwestią w trakcie rozwoju psychomotorycznego dziecka jest miejsce, w którym niemowlę spędza najwięcej czasu, czyli wygodne łóżeczko, a także dodatki ułatwiające zachowanie odpowiedniej pozycji podczas snu. Zwróćcie zatem uwagę na wszelkiego rodzaju poduszki w ergonomicznych kształtach i solidne materace. Podczas spacerów, które stanowią równie ważny element rozwoju, niezbędne akcesoria dziecięce, takie jak zabawki i artykuły higieniczne, pomieści torba BabyOno.

Aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo malucha, warto rozważyć zakup dodatkowego sprzętu – tutaj dobrze sprawdzi się niania BabyOno. Dzięki niej, niezależnie od tego, gdzie się znajdujecie, jesteście w stanie usłyszeć, czy dziecko się obudziło i potrzebuje Waszej uwagi. Innym akcesorium, bez którego trudno wyobrazić sobie karmienie, jest podgrzewacz BabyOno z funkcją sterylizacji, pozwalający na stopniowe podgrzanie pokarmu w kąpieli wodnej, zachowując przy tym jego wartości odżywcze. W ofercie sklepu znajduje się także m.in. komfortowy laktator oraz wkładki laktacyjne, które z pewnością wpłyną pozytywnie na komfort matki podczas karmienia.

więcej

Zbliża się Twój termin porodu? Sprawdź must have wyprawki do szpitala!

Ponieważ termin porodu zbliża się wielkimi krokami, z pewnością zaczynasz myśleć o spakowaniu torby, którą zabierzesz ze sobą do szpitala. Co powinno się w niej znaleźć?

Widziałaś niejedną listę produktów dla mamy, ale zastanawiasz się, co jest tak naprawdę konieczne, no i co się rzeczywiście sprawdzi. Nie chcesz w tak ważnej dla Was chwili denerwować się czy eksperymentować.

Skorzystaj z naszej podpowiedzi - wyprawki idealnej, bo opartej na doświadczeniach i opiniach położnych oraz mam. Co w niej znajdziesz? Rzeczy wyłącznie sprawdzone i niezbędne, by ułatwić Ci debiut w nowej roli, powitać maluszka na świecie, a także zapewnić Wam komfort i utrzymanie higieny.

Wyprawka do szpitala - lista rekomendowanych produktów dla mamy

• wyniki badań, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia,
• leki, jeśli jakieś przyjmujesz,
• telefon komórkowy i ładowarka,
• drobne pieniądze,
• majteczki poporodowe wielorazowe lub jednorazowe,
• podkłady poporodowe,
• duże podpaski,
• biustonosz do karmienia,
• wkładki laktacyjne,
• osłonki silikonowe na piersi,
• laktator,
• koszula nocna,
• szlafrok lub wygodna, rozpinana bluza,
• skarpetki,
• woda, przekąski energetyczne,
• kosmetyki (antyperspirant, krem do twarzy, pasta i szczoteczka do zębów, żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej, szampon),
• ręczniki (mały i duży),
• kapcie i klapki pod prysznic.

Kilka rzeczy, które warto wiedzieć

Po porodzie ważna jest bielizna, która powinna być przewiewna, delikatna oraz wygodna. Majtki po porodzie powinny przepuszczać powietrze, ponieważ wietrzenie krocza przyspiesza proces gojenia oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia połogowych infekcji bakteryjnych.

Najlepiej wybierać majtki z przedłużonym stanem, które doskonale się sprawdzają zarówno po porodzie naturalnym, jak i cesarskim cięciu. Przede wszystkim dobrze przytrzymują podpaskę czy podkład porodowy, zaś jeśli miałaś cesarskie cięcie, nie będą obcierać rany pooperacyjnej. W pierwszych dobach po porodzie poleca się stosowanie jednorazowych majteczek zrobionych z delikatnego materiału.

Podkłady poporodowe

Podkłady poporodowe to większe podpaski przeznaczone dla kobiet w połogu. Warto zaopatrzyć się w te, których warstwa wewnętrzna jest delikatna i super miękka, a wierzchnia umożliwia cyrkulację powietrza. Podkłady są bardziej chłonne niż podpaski, a zawarty w nich superabsorbent neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Duże podpaski

W pierwszych dniach (czasem tygodniach) po porodzie będziesz raczej korzystała z podkładów poporodowych, ponieważ zwykła podpaska nie poradzi sobie z ilością wydzieliny. Potem, kiedy wydzielina stanie się bardziej skąpa, można je zastąpić podpaskami. Uwaga - w połogu nie stosujemy tamponów. Ich używanie może doprowadzić do zakażenia bakteryjnego!

Biustonosz dla mam karmiących

Wybierając biustonosz pamiętaj, żeby dobrze podtrzymywał piersi. Ma być dopasowany pod biustem i mieć na tyle duże miseczki, żeby nie spłaszczały ci piersi. Na początek lepiej kupić stanik bez fiszbin. Miękki biustonosz idealnie nadaje się również do spania, bo nie uwiera i umożliwia noszenie wkładek laktacyjnych.

Ten stanik jest po prostu cu-do-wny! Kupiłam sobie go jeszcze przed tym, jak urodziłam Marzenkę. Nie obciska, przyjemnie się go nosi, ładnie prezentuje się pod bluzką... Świetny jest! Polecam go z czystym sumieniem! - Daria G.

Wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne chronią ubranie przed wyciekiem mleka z piersi, co zdarza się często, zwłaszcza w pierwszych tygodniach po porodzie. Wybierając je zwróć uwagę na to, żeby były chłonne, a jednocześnie cienkie i dyskretne. Powinny być przewiewne, żeby nie powodowały bakteryjnych stanów zapalnych. Ważne również, żeby miały anatomiczny kształt i warstwę klejącą, która nie pozwoli im się przesuwać. Wkładki laktacyjne Babyono z linii Natural Nursing są dostępne w wersji białej i czarnej.

Silikonowe osłonki na piersi

Mogą, ale nie muszą ci się przydać. Korzystają z nich mamy, dla których pierwsze tygodnie karmienia piersią wiążą się z dużym bólem. Silikonowe osłonki na piersi chronią wrażliwe brodawki sutkowe, a miękki silikon zapewnia dziecku poczucie naturalnego karmienia. Wybieraj te o anatomicznym kształcie. Zwróć uwagę, żeby nie zawierały Bisfenolu A.

Laktator

Laktator może ci się przydać w pierwszych dniach karmienia, jeżeli dziecko ma problem ze ssaniem lub ty - z laktacją. Odciąganie pokarmu ręcznym laktatorem pobudzi laktację i zwiększy ilość mleka. Można z niego skorzystać również w czasie nawału mlecznego. Jeśli pokarmu jest dużo więcej, niż potrzebuje maluch, dzięki laktatorowi ściągniesz jego nadmiar.

Laktator NATUREL spełnił moje oczekiwania. Z odciąganiem pokarmu różnie u mnie bywa, ale to na czym zależało mi przede wszystkim - to szybkość i prostota używania. Marzena D.

Mały i poręczny, przydaje się w podróży. Sprawdza się idealnie przy karmieniu tylko i wyłącznie naturalnym, gdzie czasem trzeba odciągnąć nadmiar pokarmu. Bardzo przystępna cena. Sylwia Sz.

Pas poporodowy

Po porodzie (zarówno tym naturalnym jak i przez cesarskie cięcie) warto wzmocnić rozciągniętą na brzuchu skórę i zapobiec ryzyku przepukliny. Pomoże w tym pas poporodowy, który łagodzi również rany pooperacyjne oraz ułatwia wcześniejsze wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, które wzmocnią mięśnie brzucha młodej mamy

 

Szlafrok lub wygodna, rozpinana bluza

Wybieraj ubrania bawełniane lub z naturalnych tkanin. Po porodzie występuje nadpotliwość związana ze zmianami hormonalnymi. Usuwane są również dodatkowe płyny, które w czasie ciąży odżywiały płód. Unikaj sztucznych tkanin, które mogą wzmagać potliwość.

Skarpetki

Wybierając się do porodu weź ze sobą ciepłe skarpetki. Warto, żeby były bezuciskowe, a jeśli się da to również antypoślizgowe. Podczas porodu możesz odczuwać zimno. Skarpetki przydadzą ci się również, kiedy będziesz chciała pochodzić lub posiedzieć na piłce.

Woda niegazowana

Poród wiąże się z ogromnym wysiłkiem dla organizmu, dlatego będziesz czuła silne pragnienie. Najlepiej, jeśli do picia wybierzesz wodę, która obniża pH soku żołądkowego. W niektórych szpitalach dopuszcza się picie osłodzonej herbaty lub rozcieńczonego soku. Uwaga: jeśli istnieje ryzyko ukończenia porodu przez cesarskie cięcie nie będziesz mogła pić.

Przekąski energetyczne

Podczas porodu wydatkujesz mnóstwo energii, dlatego dobrym pomysłem jest zjedzenie lekkostrawnego posiłku w pierwszej fazie porodu. Jeżeli jednak obawiasz się o reakcję swojego żołądka, sięgnij po drobne przekąski. Dobrze sprawdzą się daktyle, które są bogate zarówno w cukier, jak i potas. Podobnie banany, które dodatkowo są lekkostrawne. Możesz sięgnąć po batoniki muesli, biszkopty czy orzechy. Nie będziesz mogła jeść, jeżeli istnieje ryzyko komplikacji i zakończenia porodu CC.

Uff...Teraz już z pewnością jesteś gotowa na przybycie maluszka. Trzymamy kciuki za łatwy i szybki poród.