Manipulacja odczarowana! 777 skutecznych technik wpływu (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (6): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Ta, która czyni nas ludźmi!

Człowiek. Po pierwsze — oddycha. Po drugie — manipuluje.

Manipulacja to naturalna aktywność każdego z nas. W każdej sytuacji, gdy chcemy coś osiągnąć lub czegoś świadomie pożądamy. Nawet wtedy, gdy pożądamy nieświadomie, bo z wielu chęci i żądz nie zdajemy sobie sprawy, choć w dużym stopniu kierują one naszym życiem. Natychmiast po obudzeniu, w zależności od nastroju, poziomu hormonów, pogody zaczynamy wpływać na siebie samych. Także to, czy budzik wyciągnął nas z głębokiej czy z płytkiej fazy snu, wpływa na naszą gotowość (lub nie) do działania. Na wypadek braku gotowości uruchamiamy wypracowane wcześniej rytuały — robimy kawę, myjemy zęby... To automanipulacja, wpływ na siebie samego: żeby się chciało, kiedy się nie chce. Każdy z nas robi to non stop — tak, jak oddycha.

A przecież namawianie do czegoś samego siebie to dopiero początek. Można by rzec — początek dnia. Od rana spotykamy innych ludzi, od których staramy się coś uzyskać — od nich bądź z ich pomocą. Czasem zgodnie z ich wolą, a czasem wbrew niej. Robimy to od urodzenia. Spójrz na niemowlaka. Wielka głowa, ogromne oczy, rozczulająca buzia i pozorna bezradność. Pozorna, ponieważ małe dziecko podświadomie wie, jak sterować rodzicami — i najczęściej czyni to za pomocą płaczu. A jeśli chce nagrodzić rodziców, reaguje pogodnym gaworzeniem. Jeszcze nie mówi, a już manipuluje! I tak już będzie zawsze, tak jest z każdym z nas. Od rana do wieczora. Sęk w tym, że jedni manipulują lepiej od innych. Ta książka powstała po to, abyś mógł stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie: „To ja jestem najlepszym manipulatorem!”. Albo przynajmniej: „Nie dam sobą manipulować!”. Z tym, że nie na pewno ;)

"Jak zwykle wprost i jak zwykle z filozoficzno-ironicznym przekąsem. Wiele już o manipulacji, wpływaniu, perswazji i motywowaniu przeczytałem książek, prac naukowych i czegoś na kształt rozmówek w podróży . Tym razem zostałem zmuszony (zmanipulowany :)) do refleksji nad własną skutecznością i nad własnymi doświadczeniami w spotkaniach z różnymi ludźmi. Dziękuję Marku."
Dariusz Milczarek, przedsiębiorca, konsultant i trener biznesu, entuzjasta sprzedaży

"O Marku Skale z Krakowa słyszałem ciągle od roku 1994, gdy przyjechałem do Polski. Dobrze, że 8 lat później poznałem go osobiście. Od tej pory wiem, że zapraszanie Roberta Caldiniego lub innych mówiących na głos po angielsku straciło sens. Sens ma zaproszenie Marka. Z tą książką ten sens - nabiera nowego wymiaru, bo: manipulacja rulez…. ale o tym sza!"
Robert Krool, mentor. diagnostyk rozwojowy. autor

"Jako wielki miłośnik skuteczności w życiu osobistym i zawodowym bardzo się cieszę że Marek napisał o manipulacji. Same marzenia to za mało aby wpływać na otaczający nas świat. Potrzebne są jeszcze skuteczne techniki."
Jacek Walkiewicz - Pełna Moc!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Manipulacja odczarowana! 777 skutecznych technik wpływu
Autor: Skała Marek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 296
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-08
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 235 x 18 x 166
Indeks: 18058260
 
średnia 4,6
5
7
4
5
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
4/5
08-11-2015 o godz 13:25 przez: Anna Zborowska
Manipulujemy codziennie i mimowolnie, w najbardziej banalnych sytuacjach: rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy, przypadkowo spotkanymi ludźmi. Czasem świadomie wpływamy na uczucia innych, aby podejmowane przez nich decyzje były kierowane emocjami, nie zaś racjonalnym myśleniem, lecz zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy ze swoich ukrytych motywacji.

Najczęściej ,,manipulacja” kojarzy nam się z oszustwem. Pisząc o niej, używamy terminu ,,obrona przed wywieraniem wpływu”, ponieważ mało kto pragnie dowiedzieć się, w jaki sposób oszukiwać innych ludzi, ale nikt nie chce być oszukiwany.

Psychika człowieka rządzi się własnymi prawami. Bez manipulacji nie byłoby prawidłowego rozwoju - już jako małe dzieci okręcamy sobie rodziców wokół palca, żeby zaspokoić niektóre pragnienia. Manipulujemy innymi za pomocą adekwatnego ubioru, który zwiększa lub zmniejsza naszą wiarygodność. Jesteśmy poddawani przeróżnej manipulacji medialnej i politycznej. Manipuluje nami nawet kelner przedstawiający ofertę restauracji. W dodatku manipulujemy również sami sobą - nadajemy sens zadaniom, których nie mamy ochoty wykonać lub tłumaczymy sobie porażki w racjonalny sposób, żeby pozbyć się uczucia dyskomfortu.

W jaki sposób bronić się przed manipulacją? Jak ją zauważać? Gdzie przejawia się manipulacja i czemu służy? - na te wszystkie pytania odpowiada Marek Skała, twórca książki ,,Manipulacja odczarowana! 777 skutecznych technik wpływu”. Do stworzenia poradnika zainspirowała go rozmowa z Danielem Golemanem, autorem bestsellerowej ,,Inteligencji emocjonalnej”. Marek Skała przeanalizował krótki dialog ze znawcą ludzkich emocji i zdał sobie sprawę, że każde wypowiedziane słowo w jakiś sposób oddziałało na odbiorcę. Postanowił podzielić się swoim doświadczeniem z czytelnikami, tworząc obszerną książkę na temat manipulacji.

"Manipulacja odczarowana!... ” jest wartościowym poradnikiem, wyczerpująco opisującym cały temat. Autor wprowadza rozróżnienie pomiędzy manipulacją a zwykłym oszustwem - ukazuje pewien zestaw chwytów, które mogą sugerować, że mamy do czynienia z ukrytą intencją. Pisze również o tym, w jaki sposób kreujemy sytuacje umożliwiające zastosowanie manipulacji i dlaczego zależy nam, aby wywołać określone wrażenie. Zwraca uwagę, jak wielką rolę odgrywa u nas inteligencja emocjonalna oraz rozważa, kto jest winny - człowiek stosujący manipulację czy ,,uczciwy idiota”, który jej nie zauważa. Marek Skała przedstawia kilka modeli manipulacji i stara się wskazać, dlaczego niektórzy manipulują częściej i bardziej świadomie.

Zaletą tej książki jest niewątpliwie jej praktyczność. O manipulacji mówi się wiele, jednak mało kiedy przedstawia się konkretne sytuacje i dialogi, w których wystąpiła. Zabieg wprowadzony przez autora był bardzo pomysłowy, chociaż może również wywołać zaskoczenie i szok - kto by pomyślał, że w tak prostej i, zdawałoby się, neutralnej sytuacji mamy do czynienia z wywieraniem wpływu? Niekiedy w poradniku pojawia się litera (M), oznaczająca, że treść podręcznika również zawiera element manipulacji. Zmusza to czytelnika do namysłu i przeanalizowania wiedzy nabytej we wcześniejszych rozdziałach.

,,Manipulacja odczarowana... ” jest książką bogatą w wartościową treść i pięknie wydaną. W środku znajdują się kolorowe zdjęcia, ilustracje i żartobliwe obrazki nawiązujące do treści, umilające i uatrakcyjniające lekturę. Poradnik został napisany przejrzyście i jasno, łatwo zrozumieć nawet skomplikowane zagadnienia z pogranicza psychologii i socjologii. Jednym, co odrobinę mi przeszkadzało, był momentami zbyt potoczny język autora, jednak nie wpłynęło to znaczący sposób na odbiór treści. Uważam, że każdy powinien zapoznać się z tą książką, żeby uniknąć ulegania niechcianym wpływom.

Anna Zborowska
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-07-2019 o godz 08:44 przez: Northman1984
Wszystko o manipulacji. Manipulacja – coś, z czym mamy do czynienia na co dzień, ale także coś, czego sami nieraz w stosunku do innych używamy. I to w każdej formie oraz na każdej płaszczyźnie – od tych niewinnych poczynając, na sprawach ciężkiego kalibru kończąc. Czym właściwie jest manipulacja? Jak ją stosować, jak wygląda jej praktyczne zastosowanie, na czym polegają techniki manipulacyjne? Tego dowiemy się z niniejszej książki. Nie jest to bynajmniej pierwsza z książek poświęconych szeroko pojętej manipulacji i technikom wpływu jakie miałem okazję czytać. W związku z tym mam z niniejszą pozycją pewien problem i to na kilku płaszczyznach… Po pierwsze, z racji kilkukrotnego zaznajomienia się w pokrewnymi pozycjami w przeszłości, ciężko jest mi nie postrzegać niniejszej lektury jako do pewnego stopnia wtórnej, a bierze się to z tego, że w sferze czysto teoretycznej i definicyjnej książka w sposób nieunikniony powiela treści z innych publikacji. To z jednej strony przeszkadza, chociaż z drugiej – można dojść do wniosku, że samo zjawisko pojmowane jako manipulacja jest, jak widać, definiowane niemalże jednakowo w różnych książkach, a to z pewnością ułatwia praktyczne zbadanie tematu. Drugim problemem dotyczącym „Manipulacji odczarowanej…” jest pewien chaos, który wkrada się w tę książkę… Meritum owego chaosu sprowadza się do tego, że okraszone teorią, konkretne przykłady, pomieszano nieraz z różnymi anegdotami, dygresjami i w efekcie trzeba się czasami mocno skupić żeby się nie pogubić i wyłowić sedno. Zapewne niektórym taki nieco gawędziarski i pełen anegdot styl przypadnie do gustu, jednakże trochę on w czytaniu niestety przeszkadza… Pewne wątpliwości może także budzić fakt zawarcia w – było nie było – dość mało obszernej objętościowo książce aż 777 (!) technik wpływu i manipulacji. Aż się prosi żeby przytoczyć stwierdzenie „ilość a nie jakość”… Nie twierdzę wprawdzie, że omówienie aż tylu technik to błąd, jednak nie ma co ukrywać, że przy takiej ich ilości w dużej części przypadków wkraść się może w opisy skrótowość i traktowanie zagadnienia nieco „po łebkach”. Co prawda w kilku miejscach się z tego w książce wytłumaczono twierdzeniem, że pewna hasłowość poruszanych zagadnień ma za zadanie skłonić do dalszych indywidualnych poszukiwań (zwłaszcza w sieci), no ale to i tak rodzi pytanie, czy nie było by lepiej opisać coś od deski do deski, czy – tak jak zrobiono to tutaj - wszystko w niepełny sposób. Wydaje mi się – co jest oczywiście tylko moim skromnym zdaniem – że jednak lepiej jest napisać wszystko o czymś, niż coś o wszystkim. Poza moimi zastrzeżeniami z akapitów powyżej – to naprawdę niezła książka. Same zastrzeżenia z mojej strony to także, pamiętajcie o tym proszę, żadne zarzuty dyskwalifikujące książkę, ale raczej indywidualne niedogodności jakie zauważyłem w odniesieniu do siebie samego. Wy możecie być tą książkę równie dobrze zachwyceni i, zgodnie z intencją autora, doczytać w sieci to, czego tutaj nie ma. Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki. https://cosnapolce.blogspot.com/2019/07/manipulacja-odczarowana-777-skutecznych.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-01-2016 o godz 12:32 przez: dobrerecenzje.pl
Książka „Manipulacja odczarowana! 777 skutecznych technik wpływu” to jedna z ciekawszych pozycji prezentujących tematykę manipulacji z perspektywy trenera, eksperta, coacha, który dzieli się swoja wiedzą z czytelnikiem i pragnie przekazać mu istotę tej koniecznej we współczesnym świecie aktywności człowieka. Opracowanie zawiera naukowe treści, prezentuje teorie, poglądy teoretyków, definicje czy poglądowe schematy. Wiedza ta przedstawiona jest w konwencji szkoleniowej bez zbędnych narracji naukowych czy przypisów. Autor wychodzi z założenia, że jeżeli kogoś naprawdę coś zainteresuje, to może w każdej chwili pogłębić swoją wiedzę wykorzystując np. internet. W książce ważne jest utrzymanie logiki narracji i kierunku opisywania prezentowanego zjawiska, tak aby czytelnik mógł jak najlepiej poznać omawiany problem.
Pozornie książka wydaje się trudna i przeładowania informacjami. Częste powtórzenia i odwoływania się do tego co będzie czy było wcześniej w tekście, nie zawsze spełniają swoja rolę uzupełnienia wiedzy, ponieważ w ten sposób wiedza staje się bardzo przestrzenna. Taki układ pomaga tym, którzy mają już wiedzę na temat manipulacji i chcą ja skonfrontować z tym jak opisują znane im zjawiska inni. Taki układ może być chwilami trudny dla czytelnika, który poszukuje podstaw i zaczyna przygodę z rozpoznaniem czy stosowaniem manipulacji.
Niewątpliwie zaletą książki oprócz logiki treści (jedno wynika z drugiego), układu (podziału treści na krótkie logiczne rozdziały) są anegdoty, studia przypadków czy własne doświadczenia autora naturalnie wplatane w tekst merytoryczny. Innym ciekawym elementem są ćwiczenia z rozwiązaniami, pozwalające lepiej zrozumieć zawarte w poszczególnych częściach treści. Całość dopełniają rysunku satyryczne Andrzeja Mleczki, Henryka Sawki i Marka Raczkowskiego odnoszące się do prezentowanego tekstu, które dobitnie prezentują istotę myśli autora, a przy tym są same w sobie elementem artyzmu i sztuki.
Podsumowując recenzję, warto podkreślić, że jest to świetna pozycja dla trenerów, którzy mogą wykorzystać zawartą w niej wiedzę jako element mini wykładów, dobra książka dla poszukiwaczy praktyki i zaawansowanej wiedzy o manipulacji, oraz inspirująca pozycja dla tych, którzy o manipulacji jeszcze nic nie przeczytali i zaczynają poszukiwać wiedzy na ten temat. Ta pozycja wzbogaci wszystkich, którzy po nią sięgną i ją przeczytają.

Ocena 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-06-2016 o godz 22:01 przez: Aga H
Książka traktuje o manipulacji, albo jak ktoś woli o technikach wpływu. Autor przeprowadza nas przez wszystkie aspekty manipulacji, Zaczyna od definicji i wyjaśnieniu etymologii słowa manipulacja. Nasza wiedza na temat manipulacji budowana, jest od podstaw, aż na końcu dostajemy gotowy katalog technik manipulacyjnych.

Autor ma bardzo lekki styl pisania i książkę bardzo przyjemnie się czyta. Jednak miałam nieodparte wrażenie, że jest ona dedykowana bardziej mężczyzną. Świadczyć mogą o tym chociażby przykłady ze świata polityki czy sportu. Jednak drogie panie nie zniechęcajcie się, możecie się przed swoim mężczyzną pochwalić znajomością kilku zasad UEFA:p Tak więc warto po nią sięgnąć nawet, jeśli nie jesteśmy płci męskiej.

Książka opatrzona jest rysunkami satyrycznymi, wybitnych polskich rysowników, Sawki, Mleczka i Raczkowskiego. Daje to książce humorystyczny wydźwięk. Autor przywołuje nauki i teorie wielu wybitnych badaczy w zakresie manipulacji. Często przedstawione są przykłady z życia, które są analizowane pod kątem manipulacji.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematyką manipulacji i wpływu, to jest to najlepsza książka na początek. Daje nam podwaliny wiedzy o manipulacji, zbiera i przedstawia różne teorie dotyczące technik wpływu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-08-2019 o godz 08:03 przez: Kasia
Ciekawa książka napisana w jasny i przejrzysty sposób. Słuchałam jej jako audiobooka i doszłam do wniosku, że warto mieć też wersję papierową. Przedstawione sposoby wpływu na inne osoby są proste i możliwe do zastosowania w życiu codziennym przez laików. Autor podkreśla też aspekt moralny manipulacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-07-2016 o godz 10:03 przez: Agata Miedzińska
Nie przypuszczałam, że świat jest jedna wielką manipulacją... a my w ogóle nie zdajemy sobie sprawy z tego jak zmanipulowane jest nasze życie. A to takie oczywiste. Czytajcie a uśmiejecie się jak ja...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2020 o godz 08:23 przez: Anonim
Polecam każdemu! Bardzo ciekawa książka, można się dużo dowiedzieć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sztuka wojny Tzu Sun , Pin Sun
4.5/5
22,93 zł
37,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Java. Podstawy Horstmann Cay S.
5/5
64,52 zł
99,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka wojny Tzu Sun , Pin Sun
4.5/5
19,29 zł
29,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego