Małe (okładka twarda)

Oferta empik.com : 24,02 zł

24,02 zł 27,90 zł (-13%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Wirsen Stina Książki | okładka twarda
24,02 zł
asb nad tabami
Wirsen Stina Książki | okładka twarda
17,18 zł
asb nad tabami
Wirsen Stina Książki | okładka twarda
19,72 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Małe lubi, kiedy w domu jest spokojnie i nikt się nie kłóci. Jednak w domu u Małego często wybuchają awantury. Wtedy Małe się boi. Dobrze, że jest przedszkole i że Pani jest dla Małego taka dobra! 

Poruszająca książka obrazkowa dla małych i dużych do wspólnego czytania. 

Książka o dzieciach, które nie czują się bezpiecznie w swoich domach. Mówi o prawie dziecka do miłości, szacunku i opieki, a co najważniejsze – podpowiada dzieciom, jak ważne jest, by potrafiły zwrócić się o pomoc. W części informacyjnej podpowiada także dorosłym, gdzie szukać wsparcia w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom oraz reagowania na przemoc wobec dzieci.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Małe
Autor: Wirsen Stina
Tłumaczenie: Skalska Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zakamarki
Język wydania: polski
Język oryginału: szwedzki
Liczba stron: 36
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-28
Forma: książka
Indeks: 34920763
średnia 5
5
7
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
5/5
09-11-2020 o godz 11:27 przez: Martyna
Małe mieszka z Jednym i Drugim. Są takie dni, gdy wszystko jest dobrze. Każdy jest spokojny, a w domu panuje cisza. Jednak takich dni jest bardzo niewiele, właśnie dlatego Małe uwielbia chodzić do przedszkola. Ma tam przyjaciół i troskliwą Panią, która zawsze znajdzie czas, by połaskotać Małe w ucho! Pewnego dnia, gdy Małe wesoło bawi się w piaskownicy z rówieśnikami, do przedszkola przychodzi Drugie. Małe od razu wie, że coś jest nie tak! Drugie nakrzyczało na Małe, bo podobno zrobiło coś źle… Niestety w domu jest jeszcze gorzej. Od progu wybucha awantura i robi się naprawdę groźnie. Jak Małe sobie poradzi? Muszę przyznać, że trudno o bardziej poruszającą opowieść. Historia Małego, Jednego i Drugiego z pozoru wydaje się być prosta. Krótkie zdania, niewielu bohaterów, skromne obrazki, na których dominują trzy kolory. Jednak emocji i krzyku jest w tej opowieści tak wiele, że chwyta ona za serce od pierwszej strony po ostatnią! Jest to przepiękny manifest, mówiący jak wielkim problemem jest przemoc wobec dzieci. „Małe” to historia, gdzie w prostych słowach zamknięta została bardzo ważna prawda! Autorka pragnie przekazać w tej opowieści, że nikt nie ma prawa krzywdzić dzieci. Mali czytelnicy czytając o losie Małego zobaczą, że mają prawo do miłości, poczucia bezpieczeństwa i nietykalności. A co najważniejsze, mają prawo MÓWIĆ o tym, że zostały skrzywdzone! Równie ważne jest przesłanie, płynące do dorosłych czytelników. Przekaz jest bardzo jasny. Naszym obowiązkiem jest chronić wszystkich małych ludzi! I musimy pamiętać, że przemoc przybiera naprawdę przeróżne formy. Uważnie słuchajmy więc naszych dzieci i dajmy im poczucie, że mogą nam powiedzieć o wszystkim. Niech wiedzą, że zawsze mogą do nas przyjść, gdy dzieje im się krzywda. Na koniec pragnę wspomnieć kilka słów o ilustracjach, gdyż stanowią one niezwykle ważny element tej książki. Tak jak pisałam, są one dość proste i utrzymane raczej w skromnej kolorystyce. Jest w nich jednak coś takiego, co sprawia, że nie sposób oderwać od nich wzroku. Emocje bohaterów są na nich bardzo widoczne i wzmocnione w dość nietypowy sposób. Gdy przyjrzymy się uważnie, zobaczymy, że kolorowe kropki na ścianach mieszkania Małego tylko pozornie stanowią wzór tapety. Gdy atmosfera jest spokojna, stoją one grzecznie w rzędach i wydają się być jedynie tłem dla obserwowanej na obrazku sceny. Jednak gdy rozpoczyna się kłótnia, kropki szaleją niczym wyrzucane w złości słowa i obelgi. Uderzają we wszystko i we wszystkich, raniąc i wywołując strach. Trudno o bardziej czytelny i mocny przekaz. To właśnie dlatego ilustracje Stiny Wirsén są równie ważne jak treść. Warto poświęcić im dłuższą chwilę. Choć „Małe” to historia trudna, to gorąco polecam ją każdemu. Jest to książka, którą po prostu trzeba przeczytać, bez względu na wiek. Jestem zdania, że o konieczności walki z przemocą (a szczególnie tą, która celuje w dzieci) naprawdę warto rozmawiać. Czytelnicze Podwórko
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
19-11-2020 o godz 11:36 przez: Anonim
Półeczka z książkami: Wzruszająca historia o „Małym”, które żyje z parą dużych: Jednym i Drugim. Są dni, kiedy wszyscy są w dobrych nastrojach, w domu panuje wówczas spokój, nic złego się nie dzieje. Jednak przychodzą chwile, kiedy Małe się boi. Jeden i Drugi kłócą się, wrzeszczą na siebie, wszyscy są smutni i zdenerwowani. Małe w takie dni nie wie co robić, jak się zachować – czuje się smutne, samotne i zagubione. Pewnego razu pojawia się Ktoś, który wysłuchuje zwierzeń Małego. Ważną postacią w tej historii jest Pani symbolizująca postać dorosłego gotowego pomóc. Gdy ta dowiaduje się, co złego dzieje się w domu Małego, natychmiast uruchamia pomoc, reaguje, daje sygnał Małemu, że nie jest samo, że może liczyć na kogoś ze swojego otoczenia. To ważne, bo wiele dzieci sądzi, że na rodzicach świat się kończy, i że jeżeli oni krzyczą i biją – to tak właśnie jest ten świat poukładany. W książce Stiny Wirsen dziecko zostało ukryte pod postacią nazywaną tutaj: Małe”, a nie „Mały” czy „Mała”. To tak, jakby autorka chciała przekazać: przemoc może dotyczyć wszystkich. Dotyczy dziecka, bo jest właśnie małe, słabe: nieważne są płeć, statystyki, kto częściej doświadcza przemocy: dziewczynki czy chłopcy. Wszystkim należy pomóc. Dużo tu symboliki. Nikt nie został wskazany, naznaczony, nazwany po imieniu. Stina Wirsen unika konkretów, sięga po ogólniki. Są Jeden i Drugi. Nie mówi: mama lub tata itp. Tym samym reakcja u czytelnika jest jeszcze silniejsza, bowiem tym Małym, Ktosiem, Jednym czy Drugim może być każdy. Ktoś znajomy, bliski, z sąsiedztwa, z klasy. Bardzo ważna książka, którą powinny poznać dzieci. By dowiedziały się, że NIGDY nie powinny być same ze swoimi problemami i że nikt wobec nich NIGDY nie powinien stosować przemocy. „Bo duzi powinni opiekować się tymi, którzy są mali. Tak po prostu jest” – czytamy na ostatniej stronie. Bardzo podobają mi się ilustracje w tej książce. Jej bohaterów właściwie trudno zidentyfikować, nazwać dosłownie. Mają nieokreślone kształty, może tylko czasem przypominają jakieś zwierzaki. Tu znów wkracza symbolika – autorka jakby chciała pokazać, ze problem dotyczy wielu, nikogo nie wskazuje, nikogo nie nazywa. Niech każdy pewne rzeczy dopowie sobie sam. W książce, na początku zostały podane numery ważnych telefonów dla dzieci – jeśli tylko kiedyś będą potrzebować pomocy, wówczas mogą skorzystać z Telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111). Jest też podany telefon dla dorosłych, którzy potrzebują wsparcia w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom oraz reagowania na przemoc wobec dzieci (800 100 100). Wiele informacji można znaleźć też na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: www.fdds.pl. Ta książka powinna być obowiązkową lekturą w każdym przedszkolu oraz w klasach początkowych szkoły podstawowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-02-2021 o godz 15:33 przez: Kamila
Jedno i drugie znowu krzyczą. Małe się boi. Małe wie, że zaraz będzie niebezpiecznie. Małe się chowa. Jedno wychodzi. Jedno opuszcza znowu dom. Jedno opuszcza znowu Małe. Małemu nie wolno pocieszać Drugie. Małe jest samo. Małego nikt nie pociesza. O Małe nie ma kto dbać. Ale Małe opowiada o wszystkim w przedszkolu. Pani słucha. Pani mówi: „Jesteś małe. Jesteś kochane". Pani wie, co zrobić dalej. Duzi są po to, by pomagać wszystkim małym.  Żadne dziecko nie powinno czuć się zagrożone we własnym domu. Żadne dziecko nie powinno być pozbawione miłości i żadne dziecko nie powinno zostać samo z smutkiem, jakie ma w sercu. Jako dorośli powinniśmy dbać o każde małe. Nikt nie powinien odwracać oczu od krzywdy dziecka i nikt nie powinien bać się interweniować w takiej sprawie. To, co pięknego jest w dzieciach, to ich niewinność i żaden dorosły nie powinien tego piękna w nich zabijać. A rodzice szczególnie powinni zrobić wszystko, by ich pociecha dorastała w poczuciu bezpieczeństwa. „Tak po prostu jest. Ten, kto jest duży, powinien opiekować się swoim małym." Pomysł, by bohatera nazwać „Małe" to bardzo ciekawy zabieg, który mocno oddziałowuje na czytelnika. W końcu, gdy coś jest małe, to zwykle łatwo to zniszczyć. O małe trzeba dbać, z małym trzeba być delikatnym. Słowo to od razu budzi we mnie właśnie takie skojarzenia. Kolejny ciekawy pomysł tkwi w ilustracjach. Gdy rodzice Małego krzyczą, wokół nich aż roi się od kresek. Przypominają wiatr, który nieprzyjemnie uderza w kolejne osoby i chce zniszczyć wszystko na swojej drodze. Gdy natomiast rodzice Małego mówią bolesne słowa, wygląda to, jakby wylewali z siebie coś brudnego. Elementy te uderzyły we mnie niewypowiedzianymi słowami. Zabawiły się moim sercem i zmusiły do zastanowienia nad tym, co tak naprawdę kryje się w tej historii. Tekst bowiem został opracowany dla małego czytelnika, ale cała historia niesie w sobie ogromny ciężar. Jest ważna i potrzebna. Książeczka powinna znaleźć się w każdej szkole, w każdym przedszkolu i w każdym domu. Jasno pokazuje, co należy zrobić, gdy padamy ofiarą znęcania. Spełnia zamysł autorki i wydawcy — „Mamy nadzieję, że ta książka pomoże dzieciom, które odczuwają w domu strach. A także przypomni dorosłym, że duzi są odpowiedzialni za małych". Jest piękna w każdym nadrobniejszym elemencie. Psst, ilustracje autorki — Stiny Wirsen — są tak ładne! Wyjątkowe i zapadające w pamięć!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-11-2021 o godz 11:02 przez: Anonim
Wzruszająca, wywołuje łzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Moja złość Crahay Anne
5/5
23,45 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mój spokój Crahay Anne
5/5
25,54 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Małpa mordercy Wegelius Jakob
5/5
47,23 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Hurra, są Święta! Nilson Ulf
5/5
37,88 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pomelo rośnie Badescu Ramona
5/5
26,06 zł
32,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego