Mądrość psychopatów (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 33,92 zł

33,92 zł 39,90 zł (-14%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Oferta WawaSmart : 31,19 zł

Oferta Smart Books : 31,83 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Psychopata. Słowo to kojarzy nam się natychmiast z mordercami, gwałcicielami, zamachowcami-samobójcami i gangsterami. Ale inaczej niż w filmach, prawdziwi psychopaci nie zawsze uciekają się do przemocy i nie zawsze popełniają przestępstwa. Wręcz przeciwnie. Mają wiele zalet.

W swojej przełomowej wyprawie w świat psychopatów ceniony angielski psycholog Kevin Dutton ujawnia, że istnieje coś takiego jak „skala szaleństwa”, na której każdy z nas ma swoje miejsce. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie obrazowania mózgu i neurobiologii, wykazuje, że jedynie cienka linia oddziela zdolnego chirurga od seryjnego mordercy. A swoje spektrum psychopatii ilustruje niezwykle przekonującymi i zaskakującymi badaniami.

Dutton dekonstruuje źle pojmowany termin „psychopata” za pomocą śmiałych artykułów i oryginalnych badań naukowych. Rozmawia z psychopatami zamkniętymi w pilnie strzeżonym szpitalu Broadmore, poddaje się eksperymentowi, który czyni z niego psychopatę, odwiedza mnichów buddyjskich, by śledzić ruch ich gałek ocznych i mikroekspresje, i udowadnia, że dzisiejszy bandzior czający się na źle oświetlonym parkingu jutro może się stać bohaterskim żołnierzem Sił Specjalnych.

Wysuwa również kontrowersyjną tezę, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej psychopatyczne. Psychopaci są nieustraszeni, pewni siebie, charyzmatyczni, bezwzględni i skupieni na celu – a jest to zestaw cech niezbędnych, by odnieść sukces w dwudziestym pierwszym wieku.

Książka Duttona to prowokacyjna i zaskakująca podróż w głąb szaleństwa. Z pewnością wywoła w nadchodzących latach wiele dyskusji.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Mądrość psychopatów
Tytuł oryginalny: The Wisdom of Psychopaths
Autor: Dutton Kevin
Tłumaczenie: Wyrwas-Wiśniewska Monika
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-09-17
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 24 x 207 x 137
Indeks: 15324849
średnia 4,5
5
190
4
53
3
24
2
4
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
54 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
07-02-2016 o godz 11:39 przez: wojcieszonek | Zweryfikowany zakup
Książka przeznaczona dla studentów psychologii ale i zarazem dla przeciętnego czytelnika, który ma wolę i chęć poszerzania swoich horyzontów patrzenia na otaczający świat a przede wszystkim ludzi. Warto zapoznać się z tą pozycją aby lepiej zrozumieć sioebnie i ludzi nas otaczających. Książka ta pozwala zrozumieć wiele aspektów z życia codziennego mających wpływ na nasze postrzeganie innych i wspólne dzielenie z nimi naszej przestrzeni życiowej. Pozwala także świadomie podejmować współpracę z ludźmi innymi niż my lub unikać osobowości psychopatycznych niezdrowych a nawiązywać współpracę z osobowościami psychopatycznymi lecz zdrowymi.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
4/5
03-08-2016 o godz 08:21 przez: Renata Bartnikowska | Zweryfikowany zakup
Książka zadaje pytanie: Czy naprawdę tak bardzo różnimy się od psychopatów? Opierając się na badaniach mózgu i studium przypadków książka pokazuje, że wiele znanych, wybitnych osób posiadało cechy osobowości psychopaty. Właśnie dzięki nim byli wybitni. Dlatego mowa o mądrości psychopaty. Wydaje się więc zasadne, by te cechy w sobie odkrywać i rozwijać.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
14-10-2020 o godz 14:17 przez: Ewa | Zweryfikowany zakup
Mnóstwo ciekawych spostrzeżeń, odwołania do interesujących badań, do tego napisana z humorem. Polecam, bardzo przyjemnie się czytało! Niewielkim minusem było dla mnie to, że autor często powtarza pewne kwestie po kilka razy. Nie oceniam tego jednak jako wielką wadę, bo komuś może się to podobać ze względu na to, że można sobie utrwalić pewne informacje w głowie. Mnie natomiast przywołanie tych samych badań po raz piąty nieco drażniło.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-02-2016 o godz 10:02 przez: Aneta Jarocka | Zweryfikowany zakup
Jest to książka, która pozwala zrozumieć i wniknąć do umysłu "psychopaty". Pozwala zrozumieć wiele aspektów, wydaje nam się, że łatwo rozpoznać kto jest psychopatą, ale właśnie Ci prawdziwi są świetnie zamaskowani. Książka- rewelacja.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
26-07-2018 o godz 15:40 przez: Gosia Kotwica | Zweryfikowany zakup
Niby wszystko Ok, ale zagłębiając się w lekturę miałam wrażenie, że jest napisana w sposób bardzo wymijający, co nie do końca mi odpowiadało.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-12-2015 o godz 11:34 przez: Monika Fijałkowska | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobrze się czyta. Prosty, logiczny język. Interesujący temat.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-12-2015 o godz 20:04 przez: Katarzyna Kalata | Zweryfikowany zakup
O psychopatach czytałam już sporo i znaczna część mojej dotychczasowej wiedzy pokrywała się z informacjami w powyższej książce, jednak warto ją było przeczytać choćby dla licznych ciekawostek oraz anegdot z życia autora. Kevin Dutton wielokrotnie miał do czynienia z psychopatami, a w "Mądrości..." przytacza niektóre rozmowy i zaskakujące słowa więźniów. Miałam niestety wrażenie, że autor się powtarza i ciągle "odkrywa na nowo" te same tezy, choć rozdział o świętych-psychopatach był całkowicie odmienny i nigdy wcześniej się z ową teorią nie spotkałam. Książka pozwala spojrzeć na socjopatię z innej perspektywy, przede wszystkim porusza pozytywne aspekty takiej osobowości (łamie stereotyp, że "psychopata" oznacza osobę pokroju Teda Bundy'ego).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-05-2017 o godz 11:33 przez: Sonia Usarek | Zweryfikowany zakup
Bardzo, bardzo dobra książka. Przytaczając wyniki ciekawych i aktualnych badań na mózgu, autor, psycholog snuje opowieść o korzyściach ewolucyjnych z psychopatią związanych. Redefiniuje nam to podejście, próbując podważyć wizję szalonego mordercy z zakrwawionym nożem i obłędem w oczach, a zamiast niego przedstawia nam czarującego, przystojnego i diablo inteligetntego mężczyznę. Przedstawia nam, skąd on się wziął, na czym polega ryzyko w kontaktach z nim, ale także - czego możemy się od niego nauczyć. Książka ciekawa, wręcz fasynująca. Choć można z nie wszystkimi redefinicjami się zgodzić, na pewno warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-08-2016 o godz 08:01 przez: Justyna Łupicka | Zweryfikowany zakup
Zupełnie inne spojrzenie na temat psychopatii. Autor poprzez liczne badania przytoczone w książce pokazuje, że cechy, które charakteryzują najbardziej niebezpiecznych "szaleńców" tak naprawdę mogą być niezwykle przydatne w normalnym życiu. Poza tym koncepcja "każdy może być psychopatą"- cechy psychopatyczne wykryte u chirurgów, biznesmenów, i innych dodatkowo są ciekawym tematem zawartym w książce Kevina Duttona.
Bardzo polecam !!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2015 o godz 12:25 przez: Joanna Mazur-Okalowe | Zweryfikowany zakup
Kevin Dutton pokazuje, że rzeczywistość, w jakiej żyjemy jest daleka od normalności... To, co na pierwszy rzut oka, wydaje się być złem wcielonym, może okazać się całkiem skutecznym narzędziem w radzeniu sobie z rzeczywistością. Być może tak to właśnie jest, że nasz mózg i jego ograniczenia są jedynie narzędziem, które możemy wykorzystać w dowolny sposób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
30-10-2018 o godz 08:31 przez: Iza | Zweryfikowany zakup
Sama tematyka jest ciekawa, a przykłady podane w książce budzą zainteresowanie, niestety w dużej mierze jest to też po prostu lanie wody. Można się czegoś dowiedzieć, może skłonić do przemyśleń i wpłynąć na dotychczasową opinię o psychopatii, jednak na dłuższą metę zwyczajnie nudzi. Lektura ok, ale bez fajerwerków.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
23-08-2017 o godz 07:59 przez: Eugeniusz Zinkiewicz | Zweryfikowany zakup
Facet – autor opisuje na podstawie swoich własnych doświadczeń. Z treści książki wynika, że sam tez jest psychopatą. Pouczająca lektura. UWAG! W klasyfikacji ICD-10, psychopatia została wykreślona jako zaburzenie osobowości. Stąd lansowanie „dobrych” psychopatów. Taka moda nastała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 3
5/5
13-11-2015 o godz 07:07 przez: Marzena Pilacik | Zweryfikowany zakup
Jak zaczniesz to będziesz musiał skończyć....nie da się inaczej....świetna książka...i prawdy w niej dużo...może obok C ktoś taki jest w TWOIM DOMU?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-11-2018 o godz 08:38 przez: Iwona Kutzner | Zweryfikowany zakup
Naprawdę warto przeczytać m. in. po to, aby zorientować się z kim mamy do czynienia w pracy, w domu, wśród znajomych. Daje do myślenia. Polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-05-2022 o godz 17:14 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Bardzo fajna książka uświadamiająca, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, a także co kieruje innymi ludźmi, kiedy nas hamuje lub na odwrót ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2019 o godz 12:35 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Napisana w lekkim stylu. Bardzo dobrze się czyta i dużo można się dowiedzieć jak myślą psychopaci i czym w ogóle jest psychopatia. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-01-2015 o godz 08:38 przez: kamyczek | Zweryfikowany zakup
Kupiłam tę książkę "z polecenia" i także polecam wszystkim, którzy chcą zrozumieć, że odrobina szaleństwa jest wskazana...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-02-2015 o godz 20:49 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Autor przedstawia kim właściwie są psychopaci i jak funkcjonują w naszym społeczeństwie. Bardzo interesująca lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-06-2018 o godz 14:50 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Prześwietna książka. Napisana w taki sposób, że łatwo się czyta. Ciężko się oderwać, skłania do refleksji. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2019 o godz 17:12 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika psychologii! Przydaje się na studiach jak i w życiu codziennym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zimna sprawa Bonda Katarzyna
4.7/5
30,12 zł
42,90 zł
25,74 zł
Inne z tego wydawnictwa O włos Bonda Katarzyna
4.5/5
26,73 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.8/5
24,68 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nienarodzona Przydryga Ewa
4.6/5
27,02 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nikt, tylko my Laure Van Rensburg
3.9/5
27,23 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miłosny układ Hogle Sarah
4.3/5
29,99 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Marina Zafon Carlos Ruiz
4.6/5
28,43 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Echo Man Holland Sam
4.7/5
27,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień wiatru Zafon Carlos Ruiz
4.7/5
31,08 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Minecraft. Smok Drayden Nicky
5/5
25,13 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wakacje 1939 Lisiecka Anna
5/5
35,72 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Balwierz Bonda Katarzyna
4.7/5
24,85 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego