Łzy diabła (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Planeta Dżahan, gdzieś w odległej galaktyce. Zamieszkała przez rozwiniętą cywilizację, której nieobcy jest honor, prawo, wierzenia, wojny. Brak jej tylko zaawansowanej technologii. Ale tę dostarczają na Dżahan Obcy z planety Ziemia. To oni, wykorzystując nowo odkryte możliwości podróży międzygwiezdnych, przywożą tu swój sprzęt w zamian za uprawiany na Dżahanieczars – zboże, służące Ziemianom do produkcji Łez Diabła, narkotyku, od którego uzależniona jest ludzkość.

"Łzy diabła" to opowieść o królewiczu Izzacie, synu króla Farji, który z polecenia ojca wyrusza na wyprawę wojenną, by wytyczyć strategiczny szlak do transportu czarsu."Łzy diabła" to opowieść o Znajdzie, człowieku znikąd, który w wyniku niezwykłych splotów okoliczności ze zwykłego pastucha zmienia się w Mściciela z Pól – owianego ludową legendą groźnego partyzanta walczącego z królewskimi wojskami. "Łzy diabła" to opowieść o honorze, żołnierskim etosie, niezłomności i miłości. To pasjonująca historia walki o własną tożsamość: w wypadku Izzata potrzebną, by ocalić Farję i przejąć po ojcu tron; w wypadku Znajdy dawno i zdawałoby się bezpowrotnie utraconą. "Łzy diabła" to Afganistan Magdaleny Kozak i jej doświadczenia nabyte podczas misji wojskowych w tym kraju, przeniesione do odległego fantastycznego świata i podane w formie pasjonującej epickiej historii.

Tytuł: Łzy diabła
Autor: Kozak Magdalena
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 736
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-03-18
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 60 x 216 x 142
Indeks: 16557178
 
średnia 5
5
14
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
5/5
03-04-2015 o godz 20:33 przez: KZTK
„Łzy Diabła to Afganistan Magdaleny Kozak i jej doświadczenia z misji wojskowych w tym kraju, przeniesione do odległego fantastycznego świata i podane w formie pasjonującej epickiej historii”- wszystko co zawarte jest w tych słowach zgadza się z książką w stu procentach. Krew, honor, oddanie – te cechy powinien posiadać każdy żołnierz oddany sprawie. Co jednak, jeżeli oblicze wojny przybierze bardzo niespodziewany obrót? Genialny plan pokonania wroga, który w jednej chwili rozsypuje się niczym domek z kart jest najmniej oczekiwaną rzeczą na linii frontu. A może to wcale nie jest przypadkowe wydarzenie i wszystko toczy się według niezapisanych nigdzie reguł? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak wygląda prawdziwe piekło wojennego oblicza, to serdecznie zapraszam do lektury książki Magdaleny Kozak pt. „Łzy Diabła”.

Miejscem akcji książki jest planeta Dżahan, znajdująca się gdzieś w odległej galaktyce. Planeta zamieszkiwana jest przez niezwykle rozwiniętą cywilizację, która posiada własne wierzenia, prawa, czy też religię. Pomimo swojej wspaniałości brakuje im tylko jednej rzeczy do pełni szczęścia. Chodzi tutaj oczywiście o zaawansowaną technologię. Dzięki pomocy Obcych z planety Ziemia, mieszkańcy Dżahanu mają jej pod dostatkiem, w zamian za specyficzne zboże uprawiane na planecie. Czars, bo o nim mowa jest niezwykle istotny w pertraktacjach handlowych. To z niego wytwarzany jest silny narkotyk, „ Łzy Diabła”, od którego uzależniona jest cała ludzkość.

To właśnie przez to silne uzależnienie gospodarki Farji od transportu Czarsu następują kolejne wydarzania opisane w książce. Młody królewicz Izaat zostaje wysłany przez ojca na wyprawę wojenną, której celem jest wytyczenie strategicznego szlaku transportu Czarsu. Rusza on przeciwko niezwyciężonym od wielu lat „Wysokim”, więc zadanie stawiane przed młodym księciem wcale nie jest łatwe. Od sukcesu Izaata zależą bowiem losy całego kraju. Jest to swoisty rytuał przejścia, moment w którym musi udowodnić, że jest godzien nosić koronę po swoim ojcu. W moim przekonaniu nie jest to nowa koncepcja, tylko sprawdzony pomysł z przestrzeni wieków, który dobrze aklimatyzuje się w realiach książki.

Po drugiej stronie barykady jak i całej historii znajduje się Znajda, pastuch bez pamięci i człowiek znikąd. W wyniku bardzo tajemniczych i niezwykłych splotów wydarzeń, ten prosty mieszkaniec staje się Mścicielem z pól, członkiem elitarnej grupy „Skorpionów”. Jego głównym zadaniem jest walka z królewskimi wojskami dla dobra „sprawy”. W mojej ocenie osoba Znajdy, oraz jego towarzyszy jest upiększonym obrazem Afgańskiej bojówki. Czytając o dokładności ich planów, wszystkich przygotowaniach można mieć pewność, że autorka bardzo dogłębnie zna się na przedmiocie sprawy. W każdym bądź razie ma o tym bardzo wiarygodne i rzetelne informacje.

Fabuła przedstawiona jest z dwóch punktów widzenia, o których wspomniałem nieco powyżej. Autorka w każdym z nich skupiła się na istotnych sprawach, podchodząc do każdego wątku w odmienny sposób. Rozdzielenie losów Izaata oraz Znajdy jest bardzo dobrym pomysłem na splecenie całej fabuł w całość. Czytelnik przez ten prosty zabieg może cieszyć się całą linią fabularną i może mieć pewność, że żaden z wątków nie umknie jego uwadze. Pomimo tak ogromnych różnic fabuły obu stron zaczynają się uzupełniać w miarę czytania książki. To co na początku wydawało się być pewniakiem, pod koniec lektury nie musi nim być. Gromkie brawa należą się autorce za tak chytre zgranie fabuły oraz wplecenie wielu, fascynujących intryg do niej.

W moim przekonaniu „Łzy Diabła” są piekielnie dobrą książką, którą z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, nie tylko fanom pani Magdaleny Kozak, czy też militariów. Fabuła jest bardzo dobrze przemyślana, oraz w genialny sposób złączona. Widać, że autorka włożyła wiele pracy w jej przygotowanie, a smaczku dodaje jej widziana gołym okiem autentyczność. Książka jest rzetelnym rozrachunkiem autorki z jej Afganistanem. Chwała i honor dla dzielnych żołnierzy.Jedynym minusem tej książki jest jej rozmiar, oraz oprawa. Tom jest zbyt duży i za ciężki, w dodatku cieniutka okładka może bardzo łatwo ulec rozdarciu. Co do oprawy graficznej nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. W pełni oddaje charakter książki i świetnie do niej pasuje.

W tym miejscu pragnę podziękować wydawnictwu Insignis za przekazanie tomu recenzenckiego.

Moja ocena: 9/10
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-04-2015 o godz 22:29 przez: asertyslem
Magdalena Kozak podjęła się niezwykle trudnego zadania – sparafrazowania swego doświadczenia z misji w Afganistanie – swoistego reportażu – w postać czysto beletrystyczną, przyprawioną sowitą dawką arystokratycznej fanaberii prowadzenia zdobywczej wojny oraz skromnej, grubo ciosanej, szorstkiej walki wyzwoleńczej w imieniu Sprawy.
Powieść nie tylko pokazuje jak młodzieńczy, brawurowy zapał gaśnie pod butem ołowianego, duszącego piasku pustkowi, ale dodatkowo pokazuje, iż życie – króla czy żebraka – może w jednej chwili obrócić się o sto osiemdziesiąt stopni, ze wszystkiego czyniąc nic, i vice versa. Acz w drugim wypadku, nie wystarczy tylko dobra wola.
„Łzy Diabła” to wielce intrygująca powieść, porywająca jako militarny majstersztyk, wplatający w obcą à la arabską rzeczywistość cztery wyraziste subkultury, na których tle najbardziej zarysowuje subkultura ichniego wojska i podziemia rewolucjonistów.
Książka jako solidny kawał surowej, mocnej literatury, dzięki lekkiemu piórze autorki, czyta się w iście sprinterskim tempie. Wcale często odkrywając zmyślnie wykreowane zwroty akcji czy przewrotne tajemnice… Kozak bez kozery stawia czytelnika pod ścianą i przystawia lufę do skroni… emocje nie opadają do ostatniej strony.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-03-2015 o godz 12:20 przez: Gorkek
Cegła, to mało powiedziane. Jak tylko dostałam ją w swoje ręce, to moja reakcja była mniej więcej taka "chyba z rok to będę czytać", ale uwinęłam się w dwa tygodnie. Tak to jest dużo, ale jak na taką objętość i te emocje, to na prawdę nie jest źle. Widzicie po ocenie, że jestem zachwycona i już wyjaśniam co i jak.

Trzydzieści lat przed opisanymi wydarzeniami, na Ziemi dochodzi do spektakularnego odkrycia. Podróże międzygwiezdne, dają wiele nowych możliwości, a odkrycie zaludnionej planety, jest czymś niewiarygodnym. Ale jak to Ziemianie, od razu zaczęli szukać korzyści dla siebie. I tak odkrywają Czars. Zboże, które nie rośnie u nas, a z niego zaczynają produkować Łzy Diabła, narkotyk, od którego uzależnia się cała planeta. Dżahan nie jest tak rozwinięty jak nasz cywilizacja, dlatego Ziemianie płacą za zboże, militariami, które u Nas nie są żadną nowością. I tak wkraczamy w porachunki między plemionami i królestwami na Dżahanie.

10/10. Jestem oczarowana, ta książka wyrwała mi serce i wszyła na miejsce. Tak bardzo ubolewam nad tym, że nie mogę tu napisać tylu wspaniałych rzeczy, bo to będzie spojler, a nie chcę Wam tego robić i zabierać tej ogromnej przyjemności ze zgłębiania tej lektury. Jestem świadoma, że książka nie zupełnie zasłużyła na maksymalną ocenę i o tym też Wam napiszę, ale na prawdę jestem zachwycona i w pełni świadoma wad, kocham tę książkę całym książkowym sercem. Oficjalnie trafiła ona na listę ulubionych książek.

Trzech kuzynów Izaat, Malik i Amniant. Ah, cóż to za faceci ;). Którego wybrać zastanawiałam się długo, który lepszy i który bardziej trafia w moje gusta. Ostatecznie padło na Izaata. Autorka opowiada historię z trzech różnych perspektyw. Pierwsza, to historia opowiadana oczami następcy tronu Fari, Izaata i muszę przyznać, że ta najbardziej przypadła mi go gustu i to ją najchętniej śledziłam. Kolejną z głównych postaci jest Znajda. Pastuszek, który stracił pamięć i który trafia do grupy rebeliantów, którzy dumnie zwą się Skorpionami. No i mamy ostatnią perspektywę, która występuje najrzadziej, a mianowicie, śledzimy losy pewnego więźnia o którym tak na prawdę nic konkretnego nie wiemy. To w jaki sposób autorka połączyła ze sobą na końcu te trzy wątki, zapiera dech w piersiach i mi "zniszczyło umysł". Nie mogę tu napisać nic konkretnego, bo nie chcę nic zdradzić. Ale uwierzcie mi, że warto przebrnąć przez tyle stron, aby przeczytać tak genialne zakończenie.

700 stron, wiadomo, że zdarzają się nudne momenty, ale tak na prawdę to cały czas się tu coś dzieje i cały czas jest jakaś akcja. Ostatnio w jednym z wywiadów Pani Magdalena powiedziała, że początkowo był pomysł, żeby Łzy Diabła podzielić na dwie części, ale chwała jej za to, że tego nie zrobiła. Trochę mi zabrakło więcej informacji na temat sytuacji na Ziemi. Oczywiście one się pojawiały i to nawet kilkanaście razy, ale jednak trochę mało.

Zanim jeszcze zabrałam się za książkę, opis kojarzył mi się trochę z Avatarem i proszę nie idźcie moim tokiem myślenia bo był on jak najbardziej błędny. To co stworzyła Pani Kozak jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Autorka jako żołnierz, przenosi nas w fascynujący, na swój sposób, świat wojny, który może znaleźć swoje realne odzwierciedlenie na naszej planecie.

Wykreowany świat jest genialny i dopracowany w taki sposób, że czytelnik z łatwością może przenieść się do świata z książki. W tej chwili tej pozycji wróżę holywoodzką ekranizację :)

Wszyscy teraz do księgarni marsz i proszę zapoznać się z tą pozycją. Ja jestem zakochana i mam nadzieję, że podzielicie mój entuzjazm.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-09-2015 o godz 18:49 przez: DOROTA
Książka zupełnie inna w sposobie narracji niż poprzednie, których autorką jest Pani Magdalena. Obszerna, wiarygodna, nawiązująca i bazująca na realiach, których uczestnikiem była autorka jako żołnierz (lekarz), a które stanowią o merytorycznej sile książki. Natomiast jeżeli ktoś tak jak ja rozpoczął przygodę z twórczością Pani Magdy od nocarskiego triduum, a później "Fioletu" było mi trudno. Tempo akcji trylogii nocarskiej, specyficzny humor powodowało, że książka sama wchodziła jednego wieczora, natomiast "Łzy" to etapy. Szacunek za wielowątkowość, barwne postaci bohaterów "Łez diabła", ale w starciu z zastępami krwiopijców na służbie RP dla mnie wynik jest tylko jeden i jest on po stronie trylogii. Wiem, że dla autora który się ciągle rozwija, a taką osobą jest Pani Magdalena jest to kolejna ścieżka, którą podąża w kierunku rozwoju osobowości pisarskiej, ale mam nadzieję,że dane mi będzie spotkać na kartach Jej książek Lorda Nikt, miecze wakizashi i plujące ogniem produkty marki Heckler & Koch na przemian z austriackim Glockiem i rosyjskim Wintorezem. Z nocarskim pozdrowieniem D.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-01-2016 o godz 17:50 przez: mariuszzspl
Tematyka Afganistanu stała się ostatnio bardzo popularna - w Polsce zapoczątkował to film ,,Karbala". Wokół tego państwa narosło także wiele mitów i zagadek. Gdy dowiedziałem się że powieść ,,Łzy Diabła" to Afganistan w Kosmosie złapałem się za głowę i stwierdziłem - muszę to przeczytać!
Dżahan jest planetą która znajduje się za galaktykami, w innym układzie słonecznym. Planeta ta przypomina dzisiejszy Afganistan i trwa na niej epoka arabskiego średniowiecza. Gdy na tę planetę docierają ludzie, okazuje się, że rośnie na niej Czars-Narkotyk - tytułowe Łzy Diabła. Dochodzi do handlu między nami [Mieszkańcami Dżahanu] a ludźmi [ludźmi], lecz jak to w naturze ludzkiej bywa, lepiej kupić czołg, śmigłowce i karabiny niż oczyszczalnię ścieków, bo sąsiad kupi broń i nas podbije. Na całyej planecie rozpoczyna się wyścig zbrojeń.

Całość na
http://ksiazkinawieczor.bloog.pl/id,352360369,title,Recenzja-Magdalena-Kozak-Lzy-Diabla,index.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-09-2015 o godz 13:54 przez: markito
Pani Magda Kozak jak zwykle w bardzo dobrej formie. Po cyklu o "Nocarzu" jest zdecydowanie moją ulubioną autorką, a przy tym bardzo sympatyczną kobietą czego mogłem doświadczyć podczas spotkania autorskiego. Książka wciągająca już od pierwszych stron, typowo "męska" pomimo tego, iż napisana przez kobietę. No ale czego się spodziewać po kobiecie, która służy w Polskiej Armii. Jeśli ktoś nie miał okazji zapoznać się z twórczością tej autorki jest to książka, którą mogę szczerze polecić. Gwarantuję, że na tej jednej pozycji nie poprzestaniecie :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-04-2015 o godz 00:00 przez: Microgree
Jakiś czas temu słyszałem wywiad z autorką w radio, kiedy opowiadała właśnie o tej książce. Zainteresowała mnie i kupiłem książkę. Okazało się że jest bardzo fajna i na swój sposób opisuje wojenną rzeczywistość, ale nie ocenia, nie stara się na siłę pokazać realiów Afganistanu. To fantastyka realna o ile coś takiego istnieje. W każdym razie bardzo fajna książka. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-03-2015 o godz 21:53 przez: aguszka
Jak zwykle u Magdy Kozak świetna książka. Może nie jestem obiektywna co do tej autorki, ale jakoś nie znajduje wad.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Razem Oliver Jamie
4.7/5
59,99 zł
79,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mądry że F*ck Bishop Gary John
4.4/5
26,36 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pi razy oko Parker Matt
4.5/5
27,83 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Twoja anatomia Kay Adam
5/5
29,35 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Martwe Lwy Herron Mick
4.5/5
26,10 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Outpost Glukhovsky Dmitry
4.4/5
29,34 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kulawe konie Herron Mick
4.2/5
26,08 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mery Majka Lipka Sylwia
4.1/5
29,87 zł
39,99 zł
23,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg nigdy nie mruga Brett Regina
4.5/5
27,43 zł
31,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyzwanie stoika Irvine William B.
4.0/5
22,81 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jesteś cudem Brett Regina
4.3/5
22,81 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 7 sposobów Oliver Jamie
4.4/5
45,67 zł
69,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Futu.re Glukhovsky Dmitry
4.6/5
26,08 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok pełen inspiracji Brett Regina
4.2/5
26,10 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kochaj Brett Regina
4.4/5
22,81 zł
34,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego