Ludzie, społeczeństwa, cywilizacje. Część 1. Historia. Starożytność i średniowiecze. Kształcenie w zakresie podstawowym (okładka miękka)

Produkt niedostępny

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Cykl LUDZIE; SPOŁECZEŃSTWA; CYWILIZACJE składa się z trzech podręczników oraz dwóch poradników, z których pierwszy zawiera program nauczania. Podręcznik ma układ problemowo-chronologiczny. Jest podzielony na cztery części: Wprowadzenie do historii, Początki cywilizacji, Cywilizacja grecko-rzymska, Średniowieczna cywilizacja chrześcijańskiej Europy.ach występują rozdziały, a te z kolei są podzielone na podrozdziały. W rozdziale występują następujące elementy:pomnij sobie, czego się uczyłeś ; to krótkie powtórzenie zagadnień, które uczniowie poznali w gimnazjum. W tej części pojawiają się też pytania odwołujące się do informacji z poprzednich rozdziałów podręcznika. Nauczyciel może dodatkowo zadać uczniom przypomnienie sobie wiadomości jedynie zasygnalizowanych w Przypomnij sobie... zagadnienia wprowadzają ucznia w tematykę omawianą na lekcji, zapowiadają nowe treści. Często kończą się postawieniem pytania lub problemu. wykładu został podzielony na małe części (podrozdziały). Integralnym elementem wykładu są teksty źródłowe (na kolorowym tle), ilustracje, mapy, wykresy zaopatrzone w pytania. Na marginesie zostały umieszczone ważne dla omawianej epoki pojęcia wyjaśnione w tekście obok.
Nazwa: Ludzie, społeczeństwa, cywilizacje. Część 1. Historia. Starożytność i średniowiecze. Kształcenie w zakresie podstawowym
Seria: Ludzie, społeczeństwa, cywilizacje
Autor: Cegielski Tadeusz , Lengauer Włodzimierz , Tymowski Michał
Wydawca: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Numer dopuszczenia: 3/02
Język: polski
Język oryginału: polski
Ilość stron: 352
Numer wydania: II
Data premiery: 2003-01-01
Rok wydania: 2008
Forma: książka
Wymiary: 234 x 18 x 165
Indeks: 68841379
 
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.