Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko (audiobook mp3)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Oferta empik.com : 22,90 zł

22,90 zł 34,99 zł (-34%)
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Słuchaj w abonamencie

Go Max zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
 • Możesz zrezygnować w dowolnym momencie

W Go Mini zyskujesz:
 

 • czytasz lub słuchasz 2 dowolne ebooki lub audiobooki w miesiącu
 • wybierasz spośród wszystkich tytułów z naszego katalogu, ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • podcasty i ASMR słuchasz bez limitu

Go Max+Music zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji Empik Go
 • Słuchasz swojej ukochanej muzyki i autorskich playlist w aplikacji Empik Music
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
I wiele więcej!
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

Kiedy po raz kolejny pomyślisz, jak bardzo coś spieprzyłeś, ta książka przypomni ci, że mogło być o wiele gorzej…

Ekscytująca podróż przez najbardziej kreatywne i katastrofalne porażki w historii ludzkości, począwszy od upadku naszego praprzodka z drzewa, do najbardziej spektakularnych współczesnych klęsk gatunku ludzkiego!

W ciągu ostatnich siedemdziesięciu tysięcy lat, odkąd homo sapiens chodzi po Ziemi, przebyliśmy długą drogę. Sztuka, nauka, kultura, handel – w ewolucyjnym łańcuchu pokarmowym jesteśmy prawdziwymi zwycięzcami. Ale powiedzmy sobie szczerze, to wcale nie była bułka z masłem, a do tego czasami, zupełnie przypadkiem, udawało się nam coś naprawdę wybitnie spieprzyć.

Od klęski ekologicznej na Wielkich Równinach Stanów Zjednoczonych w latach 30. XX wieku do walki z czterema plagami przewodniczącego Mao. Od pijanej w sztok armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza programu telewizyjnego z gatunku reality show… Można dość bezpiecznie stwierdzić, że jako gatunek z wiekiem wcale nie stajemy się mądrzejsi.

Tytuł: Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko
Autor: Phillips Tom
Tłumacz: Gębicka-Frąc Maria
Lektor: Kowalik Maciej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Data premiery: 2019-04-03
Rok wydania: 2019
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 32398922
średnia 4,7
5
681
4
138
3
47
2
10
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
147 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
17-10-2020 o godz 12:20 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książkę jest zabawna i rzeczywiście w krotki, treściwy sposób opowiada o jednych z największych wpadek w historii ludzkości. Jednak mimo wszystko wydaje mi się trochę przesadzona zwłaszcza w ostatnim rozdziale. Polecam zwłaszcza w formie audiobooka, bo jest to pozycja lekka i rozrywkowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-05-2019 o godz 16:29 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Przerywam słuchanie żeby się wyśmiać :-) Genialna i bardzo fajny głos lektora. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-09-2021 o godz 13:53 przez: Piotr Kłosowski | Zweryfikowany zakup
Świetna książka. Już kupiłem następną tego autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-06-2020 o godz 20:23 przez: liton | Zweryfikowany zakup
Lekka, łatwa i przyjemna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
27-06-2019 o godz 18:41 przez: Piotr Krawczyk
Jest pewne, że po „Sapiens…” trudno erudycją i stylem dorównać Harariemu. Autor książki "Ludzie. Krótka historia..." chyba się starał i, w mojej opinii, nie wyszło mu. Jest to nieduża książka zawierająca zbiór raczej pojedynczych historii-ciekawostek, które sprawiają wrażenie, że zostały wybrane według konsekwentnie stosowanego klucza, natomiast w rzeczywistości jest to (jak mi się wydaje) zbiór historycznych anegdotek (żeby nie powiedzieć „heheszków”) mających stanowić dowód na założoną z góry tezę – „ludzie to niezbyt udany gatunek i jestem na nich zły”. Tak. Wyczuwa się tu emocje autora, jako podstawową siłę napędową tej książki. Od strony technicznej jest jeszcze gorzej – książka jest napisana językiem wulgarnym. Ma się wrażenie, że autor w pseudobelferski sposób próbuje nauczyć człowieka jakiejś bardzo trudnej rzeczy za pomocą sprośnych dowcipów i wulgaryzmów. Tyle tylko, że metody te są raczej nieskuteczne, a w dodatku omawiane zagadnienia wcale nie są szczególnie skomplikowane. Najtrudniejszy do zniesienia jednak jest niezwykle moralizatorski ton tej książki. Zgorzkniały, przepełniony złością ukrytą za fasadą żarcików. Zupełnie niestrawna lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-07-2019 o godz 16:05 przez: Anonim
Świetna lektura na lato. co prawda spodziewałem się trochę więcej ciekawostek a mniej moralizatorskie go to no ale mimo wszystko książka jest bardzo frapująca. Kapitalne choć znane mi chociaż z 'Imperiom' Kapuścińskiego historie o wysychającym jeziorze aralskim czy polowaniu na wróble urządzonym przez Mao, ale także niezwykle fascynujące choć mniej znane opowieści o super nowoczesnym niemieckim ubocie czy o genialnym chodź tragicznym wynalazcy który chciał zarobić 3 centy na galonie benzyny, o szpakach w USA czy królikach w Australii. Ta książka czasem denerwuje, czasem zadziwia. czasem trochę uczy a czasem mocno rozbawi. Ech gdyby tak były pisane podręczniki... imperium Kapuścińskiego z bez
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-04-2020 o godz 14:04 przez: Anonim
Bardzo fajna i inteligentna książka. Daje dużo do myślenia, choć chwilami wydaje się, że coś jest w niej "wsadzone bez sensu" i chce się powiedzieć "to jest niepotrzebne, mogłoby tego nie być" to w ostatecznym rozrachunku człowiek zdaje sobie jedna sprawę, że każde słowo zawarte przez Toma Phillipsa jest precyzyjną i przemyślaną decyzją. Dodatkowym atutem audiobooka jest doskonale dobrany głos lektora, choć mnie na samym początku zdziwił i nieprzyjemnie zaskoczył. Po chwili słuchania stwierdziłam, że jednak wybór osoby czytającej tekst był doskonały. Całość urzeka swoją składnią, dykcją i perfekcją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-09-2019 o godz 15:24 przez: Anonim
Książka zawiera interesujące ciekawostki, jednakże: 1) nie jest absolutnie potrzebny przydługawy wstęp opowiadający, co w tej książce się znajdzie i o czym jest każdy z rozdziałów. 2)tekst zawiera pewną irytującą manierę, która być może jest nią w wyniku tłumaczenia, trąci z lekka i fanatylnością, a powtarzanie we wszystkich odmianach co chwila słowa 'spieprzyć' jest irytujące. 3)Odpowiednio dobrany lektor to na prawdę złoty klucz do sukcesu audiobooka - tu, minus. 4) Są błędy w nagraniu...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
25-02-2022 o godz 12:19 przez: GoSz
Książka przedstawiająca ciekawostki historyczne o tym jak działania człowieka wpłynęły negatywnie na środowisko i na nas samych. Autor stara się je przedstawić w sposób humorystyczny jednak jego język jest mocno infantylny i jak dla mnie czasem żenujący. Dodatkowym minusem książki jest brak głębszej analizy tematu i mocne uogólnienia. Niemniej jednak cześć historii jest ciekawa i książkę czyta się dość szybko. Jak dla mnie taki sredniak.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-04-2020 o godz 00:49 przez: Natalia
Lektor mistrzowski do tej pozycji,przedstawienie poczynań ludzi w anegdotach historycznych w sarkastyczny sposób ale jakże prawdziwy i niestety samounicestwiający ,książka pokazuje jakim podłym,zachłannych,chorym,chciwym,morderczym i głupim stworzeniem jest człowiek ,niszczy wszystko na swojej drodze,bardzo to przygnębiające i niestety prawdziwe co doprowadzi do naszej zguby.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-05-2019 o godz 13:48 przez: Anonim
Genialnie napisana (i świetnie przeczytana) historia ludzkości w pigułce. Humorystyczne podejście do tematu bardzo uprzyjemniło słuchanie i na pewno jeszcze wrócę do tytułu. Polecam jak najbardziej, zwłaszcza nauczycielom historii, którzy - jeśli by w ten sposób przekładali swoją wiedzę - na pewno zapewnili by stuprocentową słuchalność swoich wykładów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
22-09-2020 o godz 20:44 przez: ksurg
Zgrabnie napisane. Kilka ciekawych informacji i tyle. Całość tak poprawna politycznie że aż mdła. Wszytko co złe w historii to biali ludzie. Kolonializm to zbrodnia ale podboje Czyngis-chana to już podziwu godny przykład zbudowania imperium od Polski po Koreę. Szansa na cywilizacyjny skok podbitych narodów. No i ta zoologiczna nienawiść do Trumpa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-03-2020 o godz 18:19 przez: karo2307
Do mnie niestety nie trafia ta narracja. Zdecydowanie bardziej podobają mi się książki o podobnej tematyce napisane przez izraelskiego naukowca - „Homo Deus”, „21 lekcji na XXI wiek” i „Sapiens”. Rozumiem jednak, że innym może taki sposób artykułowania myśli się podobać, co by nie mówić... spieprzyliśmy wiele jako ludzie...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2020 o godz 14:37 przez: dorexmix
Otwiera oczy na wiele przykrych faktów dotyczących naszej historii i natury. Jedną gwiazdkę odjąłem za ogromną ilość anegdot, które czasami bywały dla mnie nudne, mimo że były nietuzinkowe i opisane w sposób nowatorski. Mimo wszystko wolałbym, by w książce było więcej wgłębiania się w przemyślenia niż w dane sytuacje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-05-2020 o godz 13:59 przez: Ewa
Historia dziejów całego świata, spisana w jednej książce. Jak dla mnie za dużo. Interesujące fragmenty i wpływie ludzi na ekosystemy, czy zdrowie całych populacji, uzależnione od decyzji podyktowanych chęcią zysku. Zależy co, kto lubi. Wg mnie książka o wszystkim i o niczym. Autor popisał się wiedzą na każdy temat.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-02-2020 o godz 11:36 przez: Anna Kosznik
Fantastycznie opowiedziane historie pokazujace jak nieprzemyślane decyzje lub nadinterpretacja może prowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń, momentami płakałam ze smiechu jak w przypadku niemieckiej łodzi podwodnej, myślę, że jest to lektura obowiązkowa dla każdego kto chodź trochę interesuje się historią.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
04-01-2020 o godz 12:57 przez: myartistway
Zabawna, popularnonaukowa. Nie ma co się dziwić, że nie dbamy o środowisko, prowadzimy wojny, jesteśmy okrutni dla zwierząt. Nie zwracamy uwagi na fakty. Nie umiemy rozróżnić faktów od opinii. Zawsze tak było. Uspokaja mnie to. To co mamy teraz nie jest niczym nadzwyczajnym i... nie ma mowy, że będzie lepiej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
08-01-2021 o godz 15:26 przez: Monika Czarna
Dużo ciekawostek, ale też sporo bezmyślnej lewackiej propagandy, np. jechanie po Trumpie nawet w kontekście zanieczyszczenia rzek w latach 60tych (pewnie Trump też by chciał tak zanieczyszczać, hehehe). Osłabia mnie jak można wyciągać tak durnowate wnioski posiadając całkiem sporą wiedzę dotyczącą faktów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-03-2020 o godz 10:41 przez: Anonim
Książka mi się bardzo spodobała. Jest bardzo ciekawie napisana. I niestety bardzo prawdziwa. Mam nadzieję ,że ludzie którzy będą czytać te książkę uswiadomią sobie ,tak jak ja że robimy coś nie tak i jeśli tego nie zmienimy to zniszczymy wszystko co znamy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
30-05-2020 o godz 20:44 przez: Piotr
Autor zebrał wiele interesujących i dających do myślenia historii. Po pewnym czasie jednak książka stała się trudna do słuchania ze względu na przygnębiający wydźwięk oraz podobną konstrukcję stylistyczną. Ciekawa, ale słuchało się tego dobrze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego