Ludzie dla ludzi (okładka  twarda)

Sprzedaje empik.com : 23,98 zł

23,98 zł
39,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Piękna, podnosząca na duchu książka o sile wspólnoty oraz o tym, jak ważne w naszym życiu są relacje z innymi. Ponadczasowy poemat uczy najmłodszych, a dorosłym przypomina, że trzeba być dla siebie czułym i otaczać ludzi dobrocią. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1355165848
Tytuł: Ludzie dla ludzi
Autor: Zephaniah Benjamin
Tłumaczenie: Rulski-Bożek Mateusz
Wydawnictwo: Świetlik
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 32
Numer wydania: I
Data premiery: 2023-01-25
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 280 x 10 x 240
Indeks: 54651807
średnia 5
5
11
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
18-02-2023 o godz 13:29 przez: Katarzyna
W dzisiejszym zwariowanym świecie zdawać by się mogło, że ludzie to indywidualiści, a bliskość z drugim człowiekiem totalnie straciła na znaczeniu . W rzeczywistości każdy z nas potrzebuje chociaż jednek bliskiej osoby, której może powierzyć problemy i troski oraz która bez oceniania wysłucha, wesprze dobrym słowem lub wspólnie pomilczy jeśli zajdzie taka potrzeba. Macie wokół siebie takie osoby? Jeśli tak, jesteście prawdziwymi szczęściarzami! "Ludzie dla ludzi" to pięknie wydana książka dla dzieci, która uczy wartości przyjaźni, tolerancji oraz wzajemnego wsparcia. Ta wzruszająca opowieść pokazuje, jak ważne jest bycie razem oraz wspieranie się, niezależnie od różnic i wyzwań z jakimi mierzymy się na codzień. Wsparcie i bliskość drugiego człowieka jest niezwykle ważna dla dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego, a bliska relacja z drugą osobą daje poczucie spełnienia i szczęścia, równocześnie pomaga w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami i wzmacnia poczucie własnej wartości. Warto jednak pamiętać, że każdy człowiek jest inny i może potrzebować różnych form bliskości. Dla jednej osoby może być to rozmowa z przyjacielem, dla innej spacer lub sport, a dla jeszcze innej spotkanie rodzinne lub wyjście z przyjaciółmi. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie formy i równowagę, która działa pozytywnie oraz pomaga w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. "Ludzie dla ludzi" to typowy picturebook z niewielką ilością tekstu. Mamy tutaj cały przekrój ludzkich charakterów, sytuacji i emocji, które pomagają zrozumieć jak ważna jest różnorodność, dzięki której świat nabiera barw i staje się ciekawszy. Pomimo dzielących różnic potrzeby i uczucia każdego człowieka są bardzo podobne. Przekaz opowiedzianej historii jest prosty i klarowny, wystarczy tylko popatrzeć na uśmiechnięte twarze bohaterów książki, liczne rodziny, grupy przyjaciół, dzieci bawiące się na placu zabaw. Wszyscy potrzebujemy obecności drugiego człowieka, aby czuć się bezpiecznie i szczęśliwie, a bycie dobrym dla innych jest ważne dla naszej własnej radości i dobrego samopoczucia. Chociaż relacje z drugą osobą nie zawsze bywają proste. Czasami złościmy się na siebie i potrzebujemy chwili odosobnienia jednak chęć bliskości i potrzeba przynależności zwycięży zawsze. Jeśli szukasz inspirującej i wartościowej lektury dla swojego dziecka, ta książka może być idealnym wyborem!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-03-2023 o godz 17:20 przez: Książkowanie
IG: _ksiazkowanie_ Żyjemy w świecie wypełnionym ludźmi, w blokowiskach, na osiedlach, w miastach i na wsiach. Obok siebie, czasami zupełnie się nie znając, czasami nawet nie mówiąc sobie zwyczajnego „dzień dobry”. Mijamy się. Nie zauważamy. Zajęci swoim życiem, pracą, rodziną, a obok nas są ludzie, którzy tak bardzo potrzebują obok drugiej osoby, którzy spędzają kolejny dzień samotnie. Starzy czy młodzi, bez znaczenia, bo samotność nie ma wieku, ale towarzysząca jej cisza dudni w uszach tak samo, pustka doskwiera niemal identycznie. Dla każdego te kilka zdań i kilkanaście ilustracji zawartych w książce „Ludzie dla ludzi” będzie czymś innym. Dla jednych to książka o różnorodności, dla drugich o wspólnocie, jeszcze inni pomyślą o bliskości, a niektórzy pochylą się nad samotnością. Jedno jest pewne, ludzie potrzebują ludzi, do śmiania się i płakania, do zabawy i odpoczynku, do życia i do śmierci przecież też. Potrzebujemy rozmowy, wsparcia i zrozumienia, czasem postawienia do pionu, kiedy zanadto poprzewraca nam się w głowie. Choć są i tacy, których męczy stałe przebywanie wśród ludzi, gwar, spojrzenia, pytania, sama obecność... Potrzebują pobyć sami, jednak nie cały czas, bo tak jak ktoś mądry kiedyś powiedział, człowiek to zwierzę stadne. Potrzebujemy siebie jak wody, jedzenia i powietrza, bez siebie życie to marna egzystencja. I choć dobrze to wiemy, że ludzie potrzebują ludzi, to czasami o tym zapominamy, a wystarczy przywitać się z panią mijaną na schodach, zamienić jedno zdanie jadąc na szczyt wieżowca, pomóc turystce włożyć bagaż na półkę, zapytać czy wszystko w porządku pana, który potknął się wspinając po schodach. Żyjemy razem, żyjmy dobrze, uważnie i z życzliwością wobec drugiego człowieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-02-2023 o godz 14:40 przez: gabizuzia
Niezależnie od tego, czy na co dzień cenimy sobie bardziej chwile ciszy i spokoju, czy wolimy spędzać czas w gronie wielu osób, potrzebujemy innych ludzi, by móc z nimi dzielić to, czego doświadczamy, co czujemy i czego potrzebujemy. Budowanie relacji międzyludzkich zaczynamy już od dnia naszych narodzin. I właśnie o relacjach między ludźmi, o różnorodności i potrzebie wspólnoty jest książka, którą dzisiaj chcemy wam pokazać. Autor w niezwykle prosty, ale jakże jasny sposób pokazuje dzieciom, że mimo różnic, jakie są między nami, potrzebujemy siebie nawzajem. Prosty, rymowany tekst, uzupełniony pięknymi i bardzo wymownymi ilustracjami pokazuje sytuacje, w których potrzebujemy drugiej osoby, a często nawet kilku. Człowiek potrzebuje drugiego człowieka, by się z nim bawić, rozmawiać, wspierać, kochać i tęsknić. Potrzebuje przyjaciela, rodzica i pocieszyciela. Relacje z innymi są obecne w naszym życiu, a my czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo potrzebujemy innych ludzi. Książka ta jest może stać się dla rodzica drogowskazem, wskazówką do rozmów z dziećmi na temat relacji. Ilustracje, które wręcz wypełniają książkę, na pewno będą w tym bardzo pomocne. Możemy czytać, opowiadać i snuć własne historie. Nie musimy ograniczać się jedynie do przeczytania tekstu. ta książka daje nam dużo więcej możliwości spędzenia czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2023 o godz 23:35 przez: MaliPasjonaci
Czasami zwykła rozmowa przez telefon, SMS, lub e-mail, dobrze wiedzieć, że ktoś jest po drugiej stronie i nam odpowie. Czy to wspólna kawa, ploteczki na spacerze, wypad w góry, dobrze mieć obok kogoś, kto nam towarzyszy, bo ludzie potrzebują ludzi. By się wspierać, żalić, cieszyć, uścisnąć kogoś na przywitanie i pomachać na pożegnanie. Dać dobry przykład, posłuchać rady, posiedzieć wspólnie w ciszy, albo tańczyć do białego rana. Dobrze mieć wtedy kogoś. Najbliższa rodzina, przyjaciele, koledzy z klasy lub z pracy, sąsiad za ścianą, znajoma z kursu, czasami łączą nas bliskie relacje, innym razem to grzecznościowe kiwnięcie głową, ale świadomość, że ktoś może nam pomóc lub my możemy dać komuś radość jest ogromna. Każdy dla kogoś się liczy, każdy dla kogoś jest ważny. Sami możemy wiele, razem jeszcze więcej. Łącząc siły i wspólnie działając możemy osiągnąć wszystko. Ta wyjątkowa książka niesie ze sobą wielki i piękny przekaz. Uświadamia małego czytelnika jak ważna w życiu jest wspólnota. Rymowany tekst w swojej prostocie uczy miłości do bliźniego i świadomości przynależności do jakieś grupy, w której stanowimy ważny element. Urocze ilustracje, tak pełne ciepła pokazują tę niezwykłą, ludzka różnorodność i rozmaite życiowe sytuację, w których ludzie potrzebują ludzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-02-2023 o godz 13:09 przez: Anonim
To w jakim świecie przyjdzie nam żyć w dużej mierze zależy od nas samych i od tego jakie wartości od małego wpoimy naszym dzieciom. Sięgając po takie pozycje jak "Ludzie dla ludzi" jestem pewna, że przekazujemy najmłodszym właśnie to, co najlepsze ❤️. Przyznam, że książka z miejsca skradła moje serce- na pierwszy rzut oka idą piękne ilustracje. W praktyce to duży picturebook, a mnogość szczegółów może wywrzeć na nas ogromne wrażenie. Moją pierwszą myślą było: "Ależ tu się dużo dzieje! Z pewnością użyję tej książki również w roli wyszukiwanki". I przyznam, że ten plan był świetny 😍. Jeśli chodzi o sam tekst, nie ma go tutaj wiele, ale każda ze strof wiersza przenosi ogromną życiową mądrość. Dowiadujemy się z niego, że potrzebujemy ludzi dookoła nas, którzy mogą z nami dzielić smutki i radości, wspierać w trudnych chwilach i zwyczajnie towarzyszyć w wielu momentach naszego życia. Innych ludzi potrzebujemy na każdym etapie naszej podróży, a ich rasa, czy kultura nie mają większego znaczenia. Liczy się to, że "w grupie siła", a każdy człowiek tworzy jedynie element wielkiej układanki, która jednak najpiękniej wygląda razem. Cudowny przekaz, który wspaniale został podkreślony przez ilustratorkę. W mojej opinii zdecydowanie warto przeczytać ❤️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-01-2023 o godz 17:41 przez: aannaa_czyta
Książka „Ludzie dla ludzi” skierowana dla najmłodszych czytelników, kreśli nam jak ważne w naszym życiu są powiązania z innymi ludźmi. Jak bardzo potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania w świecie, do rozwoju i spędzania czasu. Potrzebni są inni ludzie, aby pomóc, aby pocieszyć i aby wspierać… Cała ta opowieść dopełniona jest kolorowymi ilustracjami, które w niesamowity sposób korelują z niewielką ilością tekstu. Dla dziecka to właśnie ilustracje są najważniejsze, dziecko patrzy na obrazy, by zrozumieć treść. A te w książce „Ludzie dla ludzi” niosą przekaz znacznie większy aniżeli słowa. Przyznam się, że one przyciągają wzrok nie tylko małego czytelnika, ale także rodzica, który temu małemu człowiekowi towarzyszy podczas lektury… Myślę, że ta niepozorna objętościowo książka, a właściwiej jej wspólna lektura może być świetnym wstępem do rozmowy z dziećmi o szacunku do innych, o tolerancji, a nawet o bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. O budowaniu ich świadomości o otaczającym świecie, o przyzwyczajaniu do tego, że w zwyczajnym życiu ludzie się od siebie różnią i, że z tych różnic mogą wyniknąć całkiem trwałe przyjaźnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-02-2023 o godz 15:49 przez: Anna
Samotność jest czymś najgorszym na świecie. Każdy człowiek potrzebuje innego człowieka i to zarówno kiedy jesteśmy szczęśliwi, jak i wtedy gdzie dzieje się u nas coś złego. A więc do czego potrzebni są ludzie ludziom? Praktycznie do wszystkiego, a książka to obrazuje we wspaniały sposób. Na stronie znajdziemy niedużo tekstu, w którym autor pisze, do czego potrzebni są ludzie ludziom. Każda strona to duże ilustracje, na których zobaczymy różnych ludzi, w różnych sytuacjach. Są zdecydowanie ładne, przyciągające wzrok i zachęcające do sięgania po nią. Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko. „Ludzie dla ludzi” to świetna pozycja dla młodszych dzieci, która będzie doskonałym początkiem rozmowy o ludziach, bliskości i tego, dlaczego inni są niezbędni w naszym życiu. Z przyjemnością polecam. Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2023 o godz 11:30 przez: kasia.rzymowska
Pamiętacie ten cytat o samotnej wyspie? Tej, którą nie jest żaden człowiek? Tak, właśnie ten. To o tym jest ta książka 😁 Skierowana do najmłodszych odbiorców krótki wierszyk, przekazuje ważną lekcję. O potrzebach społecznych. O potrzebie przynależności do grupy, w której możemy współegzystować. Razem odczuwać emocje, wspierać się, pomagać. Wspólnie wzrastać, budować czy po prostu trwać. Niezależnie od wieku, wyglądu, miejsca zamieszkania, czy statusu społecznego, potrzebujemy wokół siebie innych osób. Potrzebujemy ich, bo ludziom potrzebni są ludzie. 🤩
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego