Łowcy nazistów (okładka twarda)

Sprzedaje empik.com 44,49 zł

Cena empik.com:
44,49 zł
Cena okładkowa:
49,90 zł
Oszczędzasz:
5,41 zł (11%)
Koszt dostawy:
Salon empik - 0,00 zł
Produkt u dostawcy
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Nagorski Andrew Książki | okładka twarda
44,49 zł
asb nad tabami
Sayer Ian, Botting Douglas Książki | okładka miękka
39,99 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Ponad siedemdziesiąt lat po zakończeniu drugiej wojny światowej umierają ostatni nazistowscy zbrodniarze. Dobiega końca ich czas, a także czas tych, którzy na nich przez kilkadziesiąt lat bez wytchnienia na nich polowali.

Mocarstwa, które zwyciężyły w drugiej wojnie światowej szybko straciły zainteresowanie ściganiem niemieckich zbrodniarzy wojennych. Zimna wojna dała wielu sprawcom szansę wtopienia się w wielomilionowy tłum tych, którzy starali się rozpocząć życie od nowa, a najwięksi zbrodniarze pospiesznie opuścili Europę.

Andrew Nagorski znakomitym dziennikarskim piórem opisuje losy niewielkiego grona niezłomnych, choć niepozbawionych wad ludzi, którzy nie zamierzali dopuścić do tego, by zbrodnie Trzeciej Rzeszy uległy zapomnieniu. Autor pokazuje, jak z determinacją i nieustępliwością, a czasem brawurą,  tropili zbrodniarzy wojennych, zarówno tych słynnych, jak Rudolf Höss, Adolf Eichmann czy Klaus Barbie, ukrywających wojenną przeszłość, jak były sekretarz generalny ONZ Kurt Waldheim, czy nieznanych szerzej obozowych strażników. Poznajemy amerykańskich, polskich i niemieckich prawników, agentów Mosadu, ofiary nazizmu i idealistów poświęcających całe życie na ściganie zbrodniarzy i walczących o to, by sprawiedliwości stało się zadość, tak by nigdy nie zapomniano o najstraszniejszych kartach drugiej wojny światowej.

Od wydawcy:

"Andrew Nagorski stworzył ważną książkę - dobrze napisaną i odkrywczą, opisującą najmroczniejsze uczynki drugiej wojny światowej".
Alan furst, autor "Szpiegów w Warszawie"

"Świat zawiódł ofiary nie tylko w czasie Holokaustu, lecz także później, pozwalając oprawcom wieść normalne życie. Grupka zdeterminowanych łowców nazistów usiłowała przywrócić sprawiedliwość. To jest ich historia. Lektura obowiązkowa".
Alan Dershowitz, autor "Abraham: The World's First Jewish Layer


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Łowcy nazistów
Autor: Nagorski Andrew
Tłumaczenie: Szkudliński Jan
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 382
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-10-25
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 162 x 43 x 237
Indeks: 20265007
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,8
5
4
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
20-12-2017 o godz 08:26 Ewelina Kopacz dodał recenzję:
Polecam, wciągająca lektura, nie można się oderwać. Szkoda tylko, że tak niewielu zbrodniarzy wojennych otrzymało karę na którą zasłużyli. Wiele z nich miało się dobrze po wojnie i dożyło sędziwego wieku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-12-2016 o godz 13:18 Triskel dodał recenzję:
Autor "Hitlerlandu" Andrew Nagorski zaserwował swoim czytelnikom po raz kolejny pozycję nie mniej kontrowersyjną i budzącą ciarki po plecach. Jego kolejna książka „Łowcy nazistów. Na tropie zbrodniarzy wojennych” to dosadna pozycja, która przemawia mocno do wyobraźni czytelnika. Autor opisuje ściganie zbrodniarzy wojennych, w okresie siedemdziesięciu lat po zakończeniu drugiej wojny światowej. Wielu morderców, katów i osób, które na nich zawzięcie polowały, już nie żyje. Czas ich dobiegł końca, dlatego Andrew Nagorski postanowił za pomocą tej publikacji przedstawić czytelnikom ich burzliwe losy.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej wiele krajów zaniechało ścigania zbrodniarzy wojennych, nie widząc w tym swojego interesu. Wiele z nich jak choćby Stany Zjednoczone pod przykrywką pozorów udzielało azylu wielu wysoko postawionym i wysoko wykwalifikowanym nazistom. W taki sposób tysiące z nich uniknęło zasłużonej kary. Zbrodniarze opuszczający w pośpiechu Europę udali się między innymi do Brazylii, jednymi z tych nazistów, którzy w taki sposób uniknęli kary, byli Adolf Eichmann oraz Josef Mengele. Ich śladem ruszyli ludzie darzący ich ogromną nienawiścią i chęcią zemsty. Stali się później Łowcami Nazistów, osobami zdeterminowanymi i starającymi się wypełnić swoje zadanie za wszelką cenę. Ścigając swych prześladowców niemal na końcu świata. Niebyli zorganizowani, nie posiadali w większości przypadków środków finansowych z zewnątrz, a jedyne co pchało ich do działania to chęć wymierzenia sprawiedliwości tym okrutnym katom i mordercom.

Pozycja ta już dzięki świetnej okładce zachęca do przeczytania. Nagorski opisał wiele osób, które przeżyły Holokaust i chciały odpłacić swoim oprawcom srogie za nadobne. Książka wypełniona jest po brzegi faktami i opowieściami osób, które przeżyły w tamtych czasach prawdziwe piekło. Osób, które pomimo uzyskanej wolności postanowiły poświęcić swoje życie na ściganie zwyrodniałych Niemców, nazistów, którzy ukrywali się w wielu miejscach świata. Zbrodnie Trzeciej Rzeszy zniszczyły wiele rodzin, a osoby, które przeżyły, chciały pomścić śmierć swoich bliskich. Ścigano wielu sławnych zbrodniarzy jak, Klaus Barbie czy Rudolf Höss oraz wielu mniej znanych obozowych strażników, którzy stali się katami wielu milionów ludzi. Andrew Nagorski barwnym piórem opisuje te straszne czasy i pokazuje, że sprawiedliwość nie do końca została wymierzona, a wielu morderców uniknęło kary. Głównie dzięki niedostatecznej ingerencji państwowych służb, które zamiast pomagać ścigać przestępców, jeszcze ich ukrywały. Stany Zjednoczone ukrywały niejednokrotnie najokrutniejszych katów Hitlera, mających na rękach krew wielu milionów niewinnych ludzi. Pozwalali im prowadzić normalne życia, z pozoru szanowanych i cenionych obywateli. W ukrywaniu ich pomagało samo FBI, doprowadzając tym samym do sytuacji, w której mordercy setek tysięcy Polaków uniknęło zasłużonej kary.

http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2016/12/owcy-nazistow-na-tropie-zbrodniarzy.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-11-2016 o godz 16:41 ptaszek dodał recenzję:
Przykre, ale prawdziwe - wielu zbrodniarzy nazistowskich ma się dobrze. Polityka, polityka a ściganiem zbrodniarzy zajmuje się garstka ludzi oddanych sprawie. Oczywiście chwała im za to, ale chyba nie tak powinno być. Wyścig z czasem trwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-11-2016 o godz 11:08 Mechaniczna Kulturacja dodał recenzję:
Andrew Nagorski to autor znany przede wszystkim z rewelacyjnego Hitlerlandu, w którym ukazuje dojście nazistów do władzy, oraz Największej Bitwy, opisującej losy Bitwy o Moskwę. Kolejna jego książka niedawno ukazała się na naszym rynku wydawniczym nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Łowcy Nazistów. Na Tropie Zbrodniarzy Wojennych - wymowny tytuł, który dosadnie przemawia do ludzkiej wyobraźni, w połączeniu ze świetną okładką sprawia, że czytelnik z miejsca chce ją przeczytać.

Autor urodził się w 1947 roku w Szkocji. Jego rodzicami byli emigranci z Polski. Przez wiele lat pracował w Newsweeku, będąc szefem biur na całym świecie. Jego znajomość języków i ogromne doświadczenie sprawiły, że stał się wiodącym dziennikarzem do spraw Europy Wschodniej. Relacjonował między innymi powstanie Solidarności. Jest laureatem wielu nagród za swoje publikacje.

Łowcy Nazistów nie skupiają się na jednym konkretnym wydarzeniu. Książka ukazuje okres prawie siedemdziesięciu lat od zakończenia II wojny światowej i historie osób, które podjęły się trudnego osądzenia zbrodniarzy wojennych, ale także odnalezienia tych, którzy ukrywali się na całym świecie. Jedni pełnili oficjalne funkcje, a inni szukali na własną rękę. Tytułowi Łowcy Nazistów byli różnego pochodzenia, jednak najwięcej, głównie tych samozwańczych, wyłoniło się z ofiar, które przeżyły Holokaust. Osoby, które podjęły się tego trudnego zadania, nie tworzyły żadnych grup, nie miały wspólnej strategii, nie koordynowały swoich działań, a niekiedy nawet rywalizowały ze sobą. Mimo to udało im się schwytać wielu ukrywających się zbrodniarzy, choć według autora gdyby połączyli swoje siły, efekt ten byłby o wiele bardziej spektakularny.

Nagorski nie skupia się jednak na samych "kowbojach", którzy samodzielnie tropili nazistów. Kilka rozdziałów poświęca procesom, które niemieckim zbrodniarzom zgotowali Alianci. Opisuje także zaskoczenie Niemców, gdy wielu z nich liczyło na egzekucje na miejscu, a w zamian dostali proces z obrońcą. Ostatecznie wielu z nich skończyło na stryczku, szczególnie ci najbliżsi współpracownicy Hitlera i ci, wobec których istniały niezbite dowody na ich zbrodniczą działalność. Wielu jednak skazywanych było na więzienie, z którego po pewnym czasie byli zwalniani, a w licznych przypadkach zajmowali miejsca w odradzających się Austrii, NRD i RFN.

Książka opisuje wiele procesów i egzekucji. Szczegółowo możemy zapoznać się z akcją porwania Adolfa Eichmanna z Argentyny i jego procesem w Izraelu. Ciekawie przedstawione jest też polowanie na Rudolfa Hossa. Autor ukazuje wielu nazistów, którzy choć z nazwisk mało znani, to swoją zbrodniczą działalnością niechlubnie zapisali się w historii świata, a wielu z nich uniknęłoby kary, gdyby nie działalność ludzi, jednostek, którzy za cel postawili sobie ich schwytanie.

Andrew Nagorski w swojej książce Łowcy Nazistów w bardzo ciekawy sposób przedstawia losy ludzi, którzy z ofiar stali się łowcami i odwrotnie. Czyż to nie ironia losu? Czy ci "wielcy" w swoim czasie zbrodniarze, choć przez chwilę mogli pomyśleć, że ich mrzonka o Tysiącletniej Rzeczy w ciągu zaledwie kilku lat legnie w gruzach, a ścigać ich będą osoby, których istnienie chcieli wymazać. Na pewno nie! Łowcy Nazistów to publikacja, którą zainteresowani tematem powinni poznać. Pozwala czytelnikowi na odkrywanie historii, która z każdym rokiem powoli zostaje zapomniana. A zapomniana nie może zostać. Miejmy nadzieje, że dzięki takim autorom jak Nagorski, wydarzenia te zostaną w świadomości przyszłych pokoleń. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Nagorski Andrew

Birth of Freedom Nagorski Andrew
paperback
(0/5) 0 recenzji
91,99 zł
In Pursuit Nagorski Andrew
hardback
(0/5) 0 recenzji
98,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gra na cztery Cygler Hanna
26,99 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siostry Minier Bernard
28,43 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Krwawy las Jones Geraint
29,49 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa 13 powodów Asher Jay
31,99 zł
35,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biologia Campbella Opracowanie zbiorowe
173,13 zł
199,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła nawyku Duhigg Charles
31,43 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
31,99 zł
37,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.