Listy do Penelopy (okładka  miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Każda rodzina ma swoje sekrety, a Listerowie wcale nie różnią się w tym względzie od innych.

Penelopa chciałaby dotrzeć do jakichkolwiek informacji na temat swojego biologicznego ojca, o którym nie wie praktycznie nic. Pozornie niewinna korespondencja z chłopcem z innego miasteczka, ukrywana przed nadopiekuńczą matką, staje się dla niej początkiem drogi prowadzącej do poznania tajemnic, przed którymi bliscy próbowali ją chronić za wszelką cenę.

Czy kiedy Penelopa zacznie odkrywać prawdę, znajdzie dość sił, by udźwignąć jej ciężar?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1130016697
Tytuł: Listy do Penelopy
Seria: Rodzinne sekrety
Autor: Casper James
Wydawnictwo: Święty Wojciech Dom Medialny
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-01-25
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 141 x 30 x 209
Indeks: 20213152
średnia 5
5
5
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
27-10-2016 o godz 08:13 przez: jeke5
Penelopa Lister uczęszcza do Liceum Lighthouse Consolidated, położonym przy Jeziorze Superior. Na prośbę jej matki June we wszystkich dokumentach szkolnych znajduje się adnotacja, że jej biologiczny ojciec znajduje się w więzieniu. Wszyscy w okolicy znają tę informację, ale nie poruszają drażliwego tematu przy Penelopie. Jednak pewnego dnia dziewczyna ze szkoły zaczepia Penelopę i pyta ją, czy wie, co robi jej biologiczny ojciec? Pytanie to sprawia, że dorastająca dziewczyna zaczyna szukać jakichkolwiek informacji o swoim ojcu. Zastanawia się, dlaczego jej tata przebywa w zakładzie karnym? Co takiego złego zrobił? Czy czasem myśli o niej?
Z pozoru niewinna korespondencja z Felixem mieszkającym w Cllay Corners, małej wiosce, gdzie powstało więzienie, staje się początkiem drogi prowadzącej do odkrycia rodzinnych tajemnic. Czy Penelopa jednak będzie w stanie się z nimi zmierzyć?

June Lister zarządza agencją ubezpieczeniową. Jest cicha, rzeczowa i oddana pracy, ale gdy wraca do domu najdrobniejsza rzecz sprawia jej kłopot. Rzadko rozmawia z córką, jest szorstka i zaborcza. Robi wszystko, by córka zapomniała o prawdziwym ojcu. Niszczy zdjęcia, zmienia nazwisko, zakazuje siostrze byłego męża kontaktować się z Penelopą choć mieszkają bardzo blisko siebie. Dąży do tego, by córka wyrzuciła ojca z pamięci i miała jak najlepsze relacje z ojczymem, Marvinem Listerem.

Relacje Penelopy z ojczymem są od najmłodszych lat bardzo dobre. Marvin słucha tego co Penelopa ma mu do powiedzenia, nie krytykuje jej zachowania, zabiera na spacery i przejażdżki starymi samochodami, które kolekcjonuje. Zawsze jest dla niej dobry i dorastanie u jego boku jest dla dziewczyny przyjemnością. Marvin zdaje sobie sprawę, że mieszkanie na wyspie Star Island, gdzie stoi jeden dom, może być dla Penelopy męczące. Dziewczyna nie przystaje do swoich rówieśników. Jest twórcza, niezależna, pisze wiersze i pamiętnik, rozmawia ze swoim królikiem, kolekcjonuje kamienie, jest wrażliwa na piękno. Brakuje jej jednak pokrewnej duszy wśród rówieśników i dlatego Marvin proponuje jej, by korespondowała z kimś za pośrednictwem gazety. Nie przypuszcza jakie będą tego konsekwencje.

Autor pokazał jak zmienia się życie rodziny, gdy jej członek trafia do więzienia. ,,Kiedy ktoś trafia do więzienia, wszyscy, którym zdarzyło się go pokochać, idą tam razem z nim i zostają tak długo jak mogą, czyli często krócej niż trwa wyrok. Wizyty stają się rzadsze. Poczucie winy zadomawia się również poza murami zakładu karnego i nie daje o sobie zapomnieć." Osoby mające kogoś bliskiego w więzieniu starają się poskładać swoje rozbite i odmienione życie. Pobyt w więzieniu sieje spustoszenie w całej rodzinie. Ojciec Penelopy, Warren Hall przebywa w więzieniu Shade Creek, gdzie prawie trzydzieści procent więźniów cierpi na zaburzenia psychiczne oraz poważne choroby w większości niezdiagnozowane, które nieleczone pogłębiają się w więzieniu. Dramat przeżywa nie tylko rodzina skazanego, ale też Warren pozbawiony odwiedzin i informacji o dorastającej córce. Istnieje tylko w skrywanych myślach i w milczeniu pomiędzy wypowiadanymi słowami.

James Casper napisał odważną i prowokującą powieść o dziewczynie odkrywającej kawałek po kawałku swoją przeszłość, przełamującej zmowę milczenia otaczającą ją od dzieciństwa. Autor w zaskakujący sposób wprowadza nowe wątki do fabuły. Doskonale przedstawia dramat rozgrywający się pomiędzy dwiema rodzinami, w których urazy i waśnie narastają do tego stopnia, że prowadzą do tragedii, a wszystko to obserwuje lokalna społeczność. Po latach nieprzewidziane sytuacje zaczynają przejmować kontrolę nad życiem rodziny Listerów i Hallów, a Penelopa mimo zakazów poszukuje swoich rodzinnych korzeni. Polecam:)
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-10-2016 o godz 15:00 przez: dobrerecenzje.pl
Czy dziewczyna może mieć na imię Penelopa? Czy nazwalibyście tak swoją córkę? Podejrzewam, że nie, ja chyba też.
Na myśl przychodzi mi od razu Homerowa Penelopa z Odysei, która przez wiele lat czekała na powrót męża z wojny. Była mu wierna, silna i bardzo cierpliwa.
Nawiązałam do tego właśnie imienia, ponieważ główna bohaterka tej książki ma właśnie na imię Penelopa. Na początku nosiła nazwisko Hall i była córką Warena Halla, ale później, gdy adoptował ją drugi mąż matki, była Penelopą Lister.
Co stało się z jej ojcem biologicznym?
Zdradzę tylko, że wylądował w więzieniu.
Dlaczego Penelopie zabroniono widywać się z ojcem ?
Dlaczego miała o nim zapomnieć?
Penelopa bardzo czuła się w nowej rodzinie osamotniona. Jako nastolatka wysyłała swoje imię, nazwisko, wiek i adres do redakcji czasopisma. Po kilku miesiącach ukazało się ogłoszenie i napisał do niej chłopak o imieniu Felix.
Nastolatka w najczarniejszych snach nie pomyślała, że pisze z siedemdziesięcioletnim facetem, którego w swych listach uważała za swojego rówieśnika.
Nie mogła przecież wiedzieć, że Felix stracił swoją ukochaną córkę właśnie o imieniu Penelopa, która zmarła wskutek gorączki reumatycznej w wieku niespełna dwunastu lat.
Listy wymieniane między Feliksem a Penelopą przypominały grę w tenisa.
Felix wykonywał serwy, a Penelopa odbijała piłeczki, ale bardzo polubiła Feliksa, choć uważała, że pisanie papierowych listów to staroświecki zwyczaj. I oto właśnie poprzez Feliksa Penelopa dotarła do swojego biologicznego ojca.
Jaka zatem tajemnica kryła się, przez którą jej bliscy za wszelką cenę chcieli ją chronić?
Czy Penelopa odkryje prawdę? I czy spotka się z biologicznym ojcem, który jest w więzieniu?
Dalej więc, czy dziewczyna poznając prawdę potrafi udźwignąć ciężar, który na nią spadnie?

Książka jakże prosta w przekazie, a jednocześnie odważna, ukazująca życie dziewczyny, którą wychowywano w kłamstwie.
Bardzo wciągająca akcja, historia z serii sekrety rodzinne. Poznaj ją już dziś, bo temat niezwykle aktualny i na czasie.
W dzisiejszych czasach wiele dzieciaków zapomniałoby lub wstydziłoby się, że ojciec przebywa w więzieniu, ale nie Penelopa – odważna i ambitna młoda dziewczyna.
Nie jest z tych co odwracają się na pięcie i idą w swoją stronę, ona potrafiła drążyć temat i nie spoczęła dopóki nie odkryła prawdy.

Książkę czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Rozdziały krótkie, a jest ich czterdzieści, sprawiają, że czas płynie szybko.
Wciągnij się Drogi czytelniku w tę rodzinną historię, bo książka jest wartościowa, godna polecenia, a czytanie to przecież wielka inwestycja na przyszłość.
Miłej lektury.

Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-12-2016 o godz 08:30 przez: Ania mama Alicji
"Listy do Penelopy" to książka po której spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Byłam przekonana, że wewnątrz znajdę niesforną nastolatkę poszukującą ojca, który pewnego dnia postanowił inaczej ułożyć sobie życie i zapomniał o córce. Myślałam, że jej korespondencyjny kolega pomoże jej odnaleźć tatę, a może nawet będzie dla niej kimś bliskim? Tymczasem tutaj wydarzenie potoczyły się zupełnie innym torem. Życie Penelopy okazało się być znacznie bardziej skomplikowane niż mogłabym przypuszczać. Na szczęście dziewczynka zawsze mogła liczyć na wsparcie dobrych ludzi, którzy pomogli jej dotrzeć do prawdy i rozwiązać dręczący ją od lat problem. Cóż więc mogłabym Wam jeszcze napisać? Mnie się ta powieść bardzo podobała. Jej tematyka oraz sposób pisania trochę odbiega od tego za co sięgam zazwyczaj i co lubię czytać najbardziej, a jednak jestem bardzo mile zaskoczona i naprawdę bardzo się cieszę, że trafiła ona w moje ręce. To przepiękna historia o miłości, cierpieniu i przebaczeniu. Polecam...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-10-2016 o godz 09:13 przez: Beata Igielska
„Listy do Penelopy” Jamesa Caspera to powieść, którą czyta się jednym tchem. Od początku intrygują czytelnika relacje tytułowej bohaterki z matką i ojczymem oraz z rówieśnikami.
Nastoletnia Penelopa jest osobą niezwykłą – inteligentną, wrażliwą, oczytaną, żyjącą w swoim świecie, który bardziej przypomina rzeczywistość sprzed wielu lat niż teraźniejszość, w której królują telefony komórkowe, mailowe kontakty i internet. Mimo licznych zalet, dziewczyna czuje się w szkolnym środowisku wyobcowana. Lubi swój dom i rozmowy z przybranym ojcem, z którym ma lepszy kontakt niż z rodzoną matką. Wciąż jak bumerang powraca jednak do niej pytanie o biologicznego ojca, którego nie pamięta i o którym wie niewiele.
W monotonnym życiu Penelopy zachodzą nagłe zmiany, gdy zaczyna ona wymieniać się tradycyjnymi, pisanymi ręcznie listami z nieco młodszym Feliksem. Ta korespondencja, z początku niewinna, wywołuje burzę i zmienia całkowicie nie tylko losy tytułowej bohaterki.

Powieść Caspera adresowana jest i do nastoletnich, i do dorosłych czytelników. Poruszane w niej problemy rodzinne są bliskie chyba każdemu człowiekowi. I to właśnie sprawia, że szybko zaczynamy identyfikować się z wybranymi bohaterami, przeżywając wraz z nimi wzloty i upadki. Wyraziste postacie i ich wewnętrzne przeżycia oraz trudne decyzje to na pewno jeden z atutów fabuły.

Napięcie podsycają cały czas tajemnice z przeszłości, które stopniowo wychodzą na jaw, by całkowicie zaskoczyć odbiorcę w epilogu. Gdy wydaje się, że wiemy już wszystko, że każdy sekret został ujawniony, autor jednym fragmentem dosłownie zbija nas z nóg, każąc spojrzeć na wszystko z nowej perspektywy.

Polecam „Listy do Penelopy” z czystym sumieniem – to opowieść niebanalna, o ludzkiej wrażliwości i krzywdzie, o winie i karze, o tym, że nie zawsze rzeczywistość wygląda tak, jak nam się zdaje.
BEATA IGIELSKA
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
5/5
25,96 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.5/5
56,57 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.4/5
105,43 zł
159,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.2/5
90,89 zł
129,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.2/5
130,05 zł
199,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.4/5
58,48 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte Stary i Nowy Testament. Opracowanie zbiorowe
4.6/5
84,51 zł
129,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Spotkałyśmy Pana. Jego słowo w nas żyje Opracowanie zbiorowe
4/5
24,20 zł
35,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.1/5
28,99 zł
29,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego