Lękajcie się. Ofiary pedofili w polskim kościele mówią (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

W tej książce polscy katolicy opowiadają, jak w dzieciństwie padli ofiarami księży pedofilów. Opowiadają o samotności, bólu i lęku przed reakcją otoczenia, rodziny i samego Kościoła. Dwanaście świadectw daje kłam przekonaniu, że problem pedofilii nie istnieje w polskim Kościele.
Dlaczego ofiary boją się mówić? Dlaczego media chronią chorych księży, a pomijają odpowiedzialność biskupów? Dlaczego nie ma reakcji instytucjonalnej, jak w innych krajach? Dlaczego wierni akceptują sytuację, w której nie wiadomo gdzie w Kościele kryją się pedofile?
Książka jest skierowana do wszystkich tych, którzy zadają sobie te pytania i chcą się dowiedzieć, jak w innych krajach problem pedofilii w Kościele jest rozwiązywany.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Lękajcie się. Ofiary pedofili w polskim kościele mówią
Autor: Overbeek Ekke
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: szwedzki
Liczba stron: 216
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-01-23
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 214 x 15 x 139
Indeks: 12505470
średnia 4,4
5
23
4
3
3
1
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
11-04-2016 o godz 08:52 przez: Agnieszka Kryłowicz | Zweryfikowany zakup
czy książkę warto przeczytać? Warto. i to nie tylko dlatego, że temat kontrowersyjny i chwytny. Przede wszystkim warto dlatego, że temat jest prawdziwy, cały czas aktualny i nie powinien być zamieciony pod dywan. Historie opisane w książce są boleśnie prawdziwe. Pomimo tego, że opowiadają je dorośli już ludzie to czytając je ma się wrażenie, że wychodzą one z ust tych małych skrzywdzonych dzieci, które nikomu do tej pory nie opowiadały koszmaru dzieciństwa, którego doświadczyły od ludzi, którzy chociażby z racji noszenia sutanny darzyli największym zaufaniem i szacunkiem. Oprócz wstrząsających opisów ofiar autor przekazuje nam prawie z aptekarską dokładnością liczby i fakty na temat molestowania na całym świecie. Znamienne jest to, że z książki wyłania się obraz ofiary, która pomimo doznanych krzywd nie odwraca się od Boga, tylko od instytucji kościoła. Gorąco polecam tę książkę każdemu czytelnikowi wrażliwemu na krzywdę innych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2017 o godz 11:05 przez: tandaradei | Zweryfikowany zakup
Szok, niedowierzanie, najbardziej niedoceniona książka dekady. Ta książka tylko utwierdza mnie w przekonaniu że w Polsce nadejdzie jeszcze czas wybuchających skandali pedofilskich i oczyszczania się kościoła, na skalę porównywalną z tym co się działo na zachodzie. Dla mnie osobiście ciekawszy był wstęp o historii takich skandali na zachodzie, analiza literatury i badań na ten temat i skontrastowanie z całkowitym brakiem informacji na ten temat dla Polski. Ale druga część, czyli wywiady z ofiarami, jest bardziej szokująca i to ona stanowi gwódź programu tej ksiażki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-10-2016 o godz 15:14 przez: Małgorzata Szczupał | Zweryfikowany zakup
Mądra, wyważona książka o Polsce, podejściu mediów, ludzi, kościoła do problemu, z którm zmierzyły się inne kraje. Pokazuje czego nei wolno robic - ukrywac przestepstwa i przenosic pedofili z parafii na parafie po wiele razy. Pokazuje dlaczego w Polse jest zmowa milczenia i trudnio walczyc z tematem. Autor daje przyklad jak w innych krajach poradzili sobie z tym tematem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
14-04-2015 o godz 15:31 przez: Patrycja Sidoruk | Zweryfikowany zakup
Książka trochę manipuluje podejściem do religii, kościoła i spraw z nim zwiazanych. Kupiłam dla mamy, oceniła ją tak sobie, także pozycja przecietna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-11-2015 o godz 16:34 przez: Bartosz Danilewicz | Zweryfikowany zakup
Książka porusza bardzo ważny temat i bardzo w tych czasach powszechny. Czyta się z wielką chęcią.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-03-2019 o godz 09:43 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Szokujące fakty przedstawione przez autora dają dużo do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-02-2013 o godz 03:41 przez: kuzo1
Tę książkę powinien przeczytać każdy katolik i każdy Polak, żeby potrafił w pore zauważyć – jak mówi jedna z ofiar - grożące niebezpieczeństwo i chronił przed nim dzieci, żeby nie wierzył ślepo w dobrą wolę księdza, który jest „za blisko młodzieży”, blizej niż tego wymagają obowiązki duszpasterskie. Polski kler to nie tylko ks. Popiełusżko i JP II, ale i tacy zboczeńcy.Relacje ofiar powodują, że włos się jeży na głowie, a okoliczności, jakie opisują, pozwalają zrozumieć, jak do tego doszło i dlaczego tolerancja w przypadku księży jest taka duża.O ile np. nadużywającego swojego wpływu trenera sportowego młodzieży natychmiast wszyscy potępią, o tyle zapada milczenie, jeżeli tego przestępstwa dopusci się ksiądz.Jako katoliczka mam za złe kościołowi, że tę sytuację toleruje i nie robi nic, aby winnych przykładnie ukarać.W Europie Zach. po ujawnieniu nadużyć seksualnych ludzie masowo wystepowali z Kosciola. Czy naprawdę zabraklo polskiego dziennikarza, żeby ten temat poruszyć?
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
24-02-2013 o godz 21:52 przez: Dominika Fijał
Wydawało mi się mało wiarygodne, że można milczeć, gdy pojawia się problem pedofilii wśród księży. Książka Ekke Overbeeka pokazuje, jak delikatny jest ten temat. Przeraziły mnie opowieści anonimowych ofiar. Wiele z nich bało się mówić, bo przecież wtedy kapłani robiliby im problemy – nie pozwolili ochrzcić i bierzmować dzieci, pogrzebać zmarłych. Ofiary bały się zemsty, wykluczenia ze społeczności, często zwyczajnie wstydziły się. W książce pokazane zostało, jak łatwo było im ulec manipulacjom pedofilów – przecież każda z ofiar była wtedy nieletnia. „Lękajcie się” poczyniło pierwszy krok. Reszta należy do odbiorców, bo to od nas zależy, czy problem przestanie być tabu i czy coś się zmieni. Książka Overbeeka nie jest atakiem na Kościół Katolicki. Pokazuje ona, że im szybciej nastąpi walka ze zjawiskim, tym lepiej. Uczą tego afery z zagranicy. Nie można kryć przestępców. Ofiary powinny być na pierwszym miejscu i im się należy chociaż słowo - przepraszam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
10-10-2013 o godz 11:37 przez: MagdaJarocka
Historie 12 osób w tej książce są po prostu straszne. Żyją często latami w wielkim strachu i poczuciu winy za to co się stało. Przecież nie pójdą w tak „katolickim” kraju powiedzieć, że ksiądz ich molestował. Naprawdę przeczytajcie tę książkę i sami wyróbcie sobie opinię.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
08-07-2013 o godz 10:41 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
Wstrząsająca. Tylko dla czytelnika o mocnych nerwach. Przytoczone prawdziwe historii ludzi molestowanych przez osoby duchowne sprawiły, że czytałam książkę na raty - potrzebując chwili odpoczynku od wszystkich emocji, jakie budziły się we mnie podczas poznawania kolejnej historii i kolejnej wykorzystanej osoby. To pozycja, obok której nie przejdziemy obojętnie i długo pozostanie w naszych sercach i myślach. Dająca do myślenia.
Magdalena Subocz, Empik Goleniów
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-06-2015 o godz 18:49 przez: Hevelka
ta książka daje obraz obłudzie i hipokryzji poleskiego kościoła katolickiego, pokazuje manipulację na ludziach którzy wierzą i jaka krzywda ich spotyka. Teraz kościół wypowiada się na temat in in vitro, pytam dlaczego??? czy kościół powinien interesować się tym co nie dotyczy wiary ale nadziei na bycie rodzicem??? pytanie do wszystkich ludzi wiary, czy jak ktoś jet chory nie powinien się leczyć na zasadzie bóg daje i bóg odbiera???
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-06-2013 o godz 00:00 przez: Bizia
Dochodziła do mnie myśl, że pedofilia jest obecna wśród tych, którzy zwą się "wysłannikami Boga", ale po przeczytaniu też książki jestem tak głębokim szoku, że nie potrafię tego opisać! Żadna książka mną tak nie wstrząsnęła! Hańba dla kościoła i odraza, że tacy ludzie żyją z naszych podatków. Polecam przeczytać, jeśli macie mocne nerwy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-06-2015 o godz 00:00 przez: Alicja Wróbel
Bardzo kontrowersyjny temat który tutaj został bardzo przenikliwie przedstawiony. Jest to książka po którą na pewno trzeba sięgnąć, choćby po to by mieć obiektywny osąd, a jest to pozycja bardzo słuszna w swoich przesłankach. W znacznym stopniu jest to na pewno lektura wstrząsająca, ale i budząca świadomość ludzką.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-10-2013 o godz 20:15 przez: Grześ_Sawicki
Bark mi słów żeby opisać jak zniesmaczony jestem. Nigdy nie przypuszczałem, że na takie rzeczy mogą się dziać. Po przeczytaniu tej książki mój stosunek do kościoła się zmienił. Biskupi i kardynałowie to już żaden autorytet dla mnie. Koniecznie przeczytajcie też otworzą wam się oczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2013 o godz 17:03 przez: Radek_Terek
Ta książka i relacje osób w niej przedstawionych jest bardzo niepokojąca. Tym bardziej biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia z księżmi. Warto przeczytać, żeby uświadomić sobie jak kościół ukrywa niewygodne dla niego fakty i jak przez to dają przyzwolenie na dalsze takie dramaty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-08-2016 o godz 14:34 przez: Justyna
Ciekawe jak autor znalazł tych ludzi, którzy bali się mówić, ale jednak powiedzieli. Czy dostał listę statystów z GW?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 4
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa 48 praw władzy Greene Robert
4.6/5
24,81 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kiedy ciało mówi nie Mate Gabor
4.6/5
29,62 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom Kościelny Piotr
4.8/5
25,06 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaraza Piotrowski Przemysław
4.8/5
24,35 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dar terapii Irvin D. Yalom
4.5/5
28,54 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Metropolis Wilson Ben
5/5
45,07 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg ukryty Frankl Viktor E.
5/5
25,73 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W mieście Wandrey Guido
5/5
23,09 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Piętno Piotrowski Przemysław
4.5/5
24,75 zł
39,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego