Lakier do paznokci (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

O nietypowych cechach charakterologicznych przedstawicielek płci pięknej opowiada ta książka. Jest to bardzo wyrazisty zbiór opowiadań, które dla kobiet i o kobietach napisała doświadczona życiowo autorka, Peggy Brown. Tematyka społeczno-obyczajowa oraz pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji fabuła to atuty tej wielowątkowej pozycji. Obok romansu, stanęła tragedia, naprzeciw spokoju, strach, a w tle krzywdzące patriarchalne, zaściankowe poglądy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Lakier do paznokci
Tytuł oryginalny: Lakier do paznokci
Autor: Brown Peggy
Wydawnictwo: Psychoskok
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 56
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-09-15
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 10 x 211 x 148
Indeks: 39977861
średnia 4,1
5
3
4
3
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
4/5
01-10-2021 o godz 11:05 przez: Pochlaniaczksiazek
"Lakier do paznokci" to zbiór 10 opowiadań stworzonych przez autorkę o pseudonimie @peggy.brown_autorka Opowiadania są króciutkie, czyta się bardzo szybko i lekko. Mimo niewielkiej objętości,autorka porusza bardzo ważne tematy. Pokazuje,że te problemy były przed laty,są teraz i na pewno będą obecne w przyszłości. Mowa tu np o alkoholizmie, przemocy domowej, braku oparcia w najbliższych, depresji. Opowiadania dosadnie przedstawiają życie codzienne bohaterek. I tak jak to było kiedyś, teraz nadal boimy się prosić o pomoc w takich sytuacjach, nie chcemy pokazać,że coś jest nie tak. Doskonale się maskujemy. Tak jak wspominałam,czyta się szybciutko. Bardzo ciekawy pomysł jeśli chodzi o opowiadania. Natomiast ja czuję lekki niedosyt, brakuje mi trochę rozwinięcia tych historii. Czekam na kolejne książki autorki. Opowiadania oczywiście polecam, warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-10-2021 o godz 07:54 przez: Monika Urban
przyrodaz Przyznam, że książka całkowicie mnie zaskoczyła. W swoim minimalizmie zawarła całe życie dotyczące praktycznie każdego człowieka na ziemi. Ukazała troski życiowe, choroby, podstępy, wydziedziczenia, wstydliwość, pragnienia bycia potrzebnym, błaganie o miłość, oszustwa, rodzinne tajemnice, przemoc domowa, sekrety z przeszłości i wiele innych uczuć, które się w niej pojawiły. Przytoczę wam pewien cytat: ,,Bardzo często jest tak, że tworzymy fałszywy obraz drugiej osoby. Zasłyszane opinie, jakieś ploty budują stereotypy i uprzedzenia(...) Nie wiemy, co tak naprawdę przeżył drugi człowiek, czego doświadczył, świadkiem jak bardzo dramatycznych wydarzeń był kiedyś, z czym borykał się w dzieciństwie. Osądzamy, potępiamy, wydajemy opinie. Ale po co? I w imię czego? Kto dał nam takie przyzwolenie?" Pozycja ma wiele opowiadań, z czego każde budzi jakieś przesłanie. Przytacza nam konkretne przykłady, poprzez krótkie opowiadania. Gdyby nie one, mogłaby służyć jako poradnik życiowych przestróg. Nie znajdziecie tutaj dokładnych miejsc, aczkolwiek czasami jest przydzielony rok do jakiegoś wydarzenia. Postać, która gra główniejsza rolę będzie dokładnie opisana, zważywszy na sytuacje, której będzie dotyczyło opowiadanie. Każda historia niestety nie budzi radości, tylko smutną życiowa prawdę. Ukazuje ludzkie niedoskonałości bez względu czy chodzi o fizyczne, czy psychiczne. Czytający bardzo szybko wychwyci o co chodzi autorce i kiedy to nastąpi, dopadną go myśli nad danym tematem, czy problemem. Małą zmyłka dla czytelnika mogą być wydarzenia, które będziemy myśleli, że w jakiś sposób się łączą. To troszeczkę mnie rozpraszało, bo byłam niemal pewna, że każda osoba w każdym opowiadaniu będzie kimś z rodziny. Dlatego ostrzegam, że to różne opowiadania nie związane ze sobą, bo nie historie mają ukazywać, a problemy, które ich dotyczą. Rozwiązanie zawsze należy do nas, czyli to, jakie wyciągniemy z nich wnioski. Mi czytało się bardzo przyjemnie, właśnie odkąd domyśliłam się, że każda historia jest inna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-10-2021 o godz 12:40 przez: Ewelina
Przyznam, że książka całkowicie mnie zaskoczyła. W swoim minimaliźmie zawarła całe życie dotyczące praktycznie każdego człowieka na ziemi. Ukazała troski życiowe, choroby, podstępy, wydziedziczenia, wstydliwość, pragnienia bycia potrzebnym, błaganie o miłość, oszustwa, rodzinne tajemnice, przemoc domowa, sekrety z przeszłości i wiele innych uczuć, które się w niej pojawiły. Przytoczę wam pewien cytat: ,,Bardzo często jest tak, że tworzymy fałszywy obraz drugiej osoby. Zasłyszane opinie, jakieś ploty budują stereotypy i uprzedzenia(...) Nie wiemy, co tak naprawdę przeżył drugi człowiek, czego doświadczył, świadkiem jak bardzo dramatycznych wydarzeń był kiedyś, z czym borykał się w dzieciństwie. Osądzamy, potępiamy, wydajemy opinie. Ale po co? I w imię czego? Kto dał nam takie przyzwolenie?" Pozycja ma wiele opowiadań, z czego każde budzi jakieś przesłanie. Przytacza nam konkretne przykłady, poprzez krótkie opowiadania. Gdyby nie one, mogłaby służyć jako poradnik życiowych przestrog. Nie znajdziecie tutaj dokładnych miejsc, aczkolwiek czasami jest przydzielony rok do jakiegoś wydarzenia. Postać, która gra główniejsza rolę będzie dokładnie opisana, zważywszy na sytuacje, której będzie dotyczyło opowiadanie. Każda historia niestety nie budzi radości, tylko smutną życiowa prawdę. Ukazuje ludzkie niedoskonałości bez względu czy chodzi o fizyczne, czy psychiczne. Czytający bardzo szybko wychwyci o co chodzi autorce i kiedy to nastąpi, dopadną go myśli nad danym tematem, czy problemem. Małą zmyłka dla czytelnika mogą być wydarzenia, które będziemy myśleli, że w jakiś sposób się łączą. To troszeczkę mnie rozpraszało, bo byłam niemal pewna, że każda osoba w każdym opowiadaniu będzie kimś z rodziny. Dlatego ostrzegam, że to różne opowiadania nie związane ze sobą, bo nie historie mają ukazywać, a problemy, które ich dotyczą. Rozwiązanie zawsze należy do nas, czyli to, jakie wyciągniemy z nich wnioski. Mi czytało się bardzo przyjemnie, właśnie odkąd domyśliłam się, że każda historia jest inna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-10-2021 o godz 17:33 przez: Aneta
Tytuł ,,Lakier do Paznokci ,, Autor : Peggy Brown @wydawnictwopsychoskok dziękuję za umożliwienie napisania mi recenzji 10 opowiadań tak ,krótkich a tak wnikające w sfery naszego życia , dogłębnie i dają nam do myślenia . Traumatyczne przeżycia kobiet maltretowanych w domowym zaciszu ,,jak można być ofiarą swoich wyborów ,aby zadowolić rodzinę ,,Kobiety zdane na siebie przechodzą swój własny koszmar ,manipulowane, bite, zniewolone Ich marzenia się nie liczyły nastała rzeczywistość . Słowa opisane w opowiadaniach wskazują na opisywanie historii tak jakby była przeprowadzona rozmowa z koleżanką lub bliskim znajomymi . . Babcie i starsze kobiety spotykają się na Plotki ,przewrotnie ukazujące prawdę zadbanych kobiet skazujących ich na potępienie ,opisywane jest trudne życie w sferze kościelnej jak i moralnej .Poglądy ludzi co do dzieci i zawierane związki z innymi narodowościami w tej sferze nadal mamy uprzedzenia .Historię ludzi przenoszą nas w przeszłość w inny świat jaki kiedyś był ukazuje jak ludzie żyli jakie mieli poglądy i przekonania ,problemy życia codziennego , depresję ,problemy rozwiązywane w rodzinie . Książka daje do myślenia zatrzymujemy się i myślimy czy w obecnym życiu coś się zmieniło ......... Książkę łatwo lekko się czyta ,krótkie opowiadania wciągają ,każda następna historia bardziej wciągająca a zarazem przerażająca .Polecam przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-10-2021 o godz 09:14 przez: farmer_with_the_book
Dziękuję @peggy.brown_autorka oraz @wydawnictwopsychoskok za egzemplarz do recenzji❤️ Jestem zaskoczona. Ta książka to zbiór opowiadań, które są tak prawdziwe... Pokazują po prostu rzeczywistą codzienność. PRAWDZIWE życie, a nie to instagram owe, gdzie każdy jest niby szczęśliwy. Bardzo cenie to u Peggy. Zawsze tworzy historie, w których każdy może znaleźć część siebie❤️Czy to nie cudowne? 😀 Poczytać o tym, jak wygląda życie zwykłego, przeciętnego człowieka? Ta książka jest cudowną odskocznią od tych wszystkich, nieco chwilami wyidealizowanych erotykow, które zwykle czytam. Tutaj można odnaleźć siebie❤️ Uwielbiam to, że autorka zwraca uwagę na to, jak wciąż gdzie nie gdzie wygląda życie, np na wsi. Chodzi mi tutaj o pewne ogólnie przyjęte normy, których rodziny trzymają się od pokoleń. "Co ludzie powiedzą?", "wstyd!", "będą nas palcami pokazywać!" 🙄 To przykre, ale wciąż jest wiele i to nawet młodych ludzi, którzy myślą w podobny sposób. Polecam Wam zapoznać się z tymi opowiadaniami 😊 Bardzo fajnie się je czyta. Napisane są prostym językiem, przez co czyta się błyskawicznie! 🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁 Przypominam w tym miejscu, że już 18 października odbędzie się premiera kolejnej książki @peggy.brown_autorka pt. "Taniec z Elvisem" 💃 Ja już po lekturze a Was gorąco zachęcam ❤️ Wyczekujcie tej ksiazki bo jest fantastyczna ❤️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2021 o godz 10:08 przez: Recenzent
annadyczko_mczas "Lakier do paznokci" to zbiór dziesięciu opowiadań o różnych kobietach, ich charakterach, planach i marzeniach, o ich zawiłościach życiowych. To krótkie scenki z życia, opowiadające o codziennych czynnościach, które dla bohaterek mają znaczenie, definiują je w jakiś sposób. Tytułowy lakier do paznokci jest dla młodej dziewczyny przedmiotem luksusowym, atrybutem kobiecości, której w jej rodzinnym domu brakowało. Ta mała buteleczka, zwykły przedmiot codziennego użytku, to dla niej prawdziwy skarb. Niektóre historie opatrzone są morałem lub komentarzem autorki, przesłania innych najwyraźniej nie zrozumiałam. Mam wrażenie, że często przedstawione obrazy, jak "Śmietana się leje!" mają znaczenie tylko dla właściciela tego wspomnienia, któremu z jakiegoś powodu utkwiło ono w pamięci. Dla kobiety, która tę śmietanę zbierała przez dwa tygodnie, jest ona ważna. Dla nas - niekoniecznie. To są rzeczy względne. Chyba najbardziej przypadło mi do gustu pierwsze opowiadanie: "Trzy siostry". Styl Peggy Brown jest bardzo ciekawy, obrazowy, chętnie przeczytałabym więcej. Tutaj życiorysy zostały skrócone do paru stron, choć to też jest sztuka, zawrzeć tyle treści w niewielkiej formie. Dziękuję autorce za egzemplarz recenzencki powieści.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
01-10-2021 o godz 15:16 przez: monia.czyta
"Lakier do paznokci" to debiut literacki @peggy.brown_autorka @wydawnictwopsychoskok W książce znajdziemy 10 różnych opowiadań, dla kobiet i o kobietach. Ja czytając miałam wrażenie, że cofnęłam się w czasie. Do momentu, kiedy byłam dzieckiem i podziwiałam moją babcie i prababcię. Kiedy spędzałam wakacje na wsi i wszystko było dla mnie takie bezproblemowe. Styl autorki bardzo przypadł mi do gustu. Opowiadania są krótkie. Myślę, że z niektórych mogłaby powstać książka z ciekawą fabułą. Większość z nich skłaniała do przemyśleń. Autorka porusza trudne i dość powszechne tematy, takie jak przemoc fizyczna i psychiczna czy rasizm. W swoich opowiadaniach pokazuje też, jak silna jest kobieca intuicja, jak silne są dziecięce marzenia, kiedy powinniśmy odpuścić i zacząć żyć tu i teraz. Bowiem każda osoba na świecie ma prawo do swoich decyzji i życia po swojemu. Szkoda, że książka nie jest dłuższa bo miło spędziłam przy niej czas. I to w sumie jedyny jej minus. Dziękuję za możliwość przeczytania i życzę samych sukcesów, ja z chęcią przeczytam coś jeszcze spod Pani pióra!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2021 o godz 07:50 przez: Recenzent
sloiczki_kosmetykoholiczki "Lakier do paznokci" jest zbiorem króciutkich opowiadań zawartych na zaledwie 55 stronach. Myślę, że historie ukazane w tej książce niestety i dziś mają swoje odzwierciedlenie w życiu niektórych rodzin. Kilka opowiadań jest bardzo poruszające, a co gorsza zapewne spora część kobiet odnajdzie w nich siebie i swoje przeżycia, a może i cierpienie... Książeczkę, mimo podjętych w niej trudnych tematów, czyta się niezwykle szybko. Styl i język autorki, a do tego malutka ilość stron bardzo zachęcają do lektury. Polecam na wieczór przy lampce wina, lub do popołudniowej kawki. https://www.instagram.com/p/CUucsTWMZ3Y/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2021 o godz 08:28 przez: Recenzent
coco_boook Na nieco ponad pięćdziesięciu stronach poruszane są istotne społecznie problemy. Spotykamy się tu z alkoholizmem, przemocą domową, depresją i szeroko pojętymi skomplikowanymi relacjami międzyludzkim. Przedstawione historie pokazują trudy codziennego życia. Bez upiększeń i idealizowania. Opowiadania są pisane z perspektywy kilku bohaterek, które starają się odnajdować w otaczającej ich rzeczywistości. Czasem radzą sobie lepiej, innym razem gorzej, ale na każdym kroku widać ich odwagę, siłę i determinację.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-10-2021 o godz 12:27 przez: Recenzent
bookloveraneta Są to opowieści o niezwyczajnych, choć tak naprawdę całkiem przeciętnych kobietach, więc pośród nich nie mogło zabraknąć czerpiącej z życia garściami Anieli, czy Baśki, która dla wygody chce zajść w ciążę. Opowiadania zostały natchnione siłą kobiet, która jest wyczuwalna w trakcie czytania. https://www.instagram.com/p/CU4kQj3scId/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego